Fon perdemin rengini nasıl değiştiririm 🤭

Mrs-cicek

🍀
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2010
4.704
4.247
Merhaba arkadaşlar evimde birkaç renk fon perde var birçok ev değiştirdim 17 yıllık evliyim şimdi evimin boyası değişti en çok uyacak olan krem tonları ama yeni bir fonda yaptırmak istemiyorum,sarı (hardal) tonunda bir çiftim var,çamaşır suyuna koysam rengi açılır mı acaba ? Çok saçma gelebilir soru ama cidden yenisini yaptırmak yerine oluyorsa onu öyle yapayım diyorum çok pahalı artık her şey bi de evde varken değerlendirmek istedim açıkçası 🤭😂

Merhaba arkadaşlar evimde birkaç renk fon perde var birçok ev değiştirdim 17 yıllık evliyim şimdi evimin boyası değişti en çok uyacak olan krem tonları ama yeni bir fonda yaptırmak istemiyorum,sarı (hardal) tonunda bir çiftim var,çamaşır suyuna koysam rengi açılır mı acaba ? Çok saçma gelebilir soru ama cidden yenisini yaptırmak yerine oluyorsa onu öyle yapayım diyorum çok pahalı artık her şey bi de evde varken değerlendirmek istedim açıkçası 🤭😂
Dediğiniz gibi her şey çok pahalı. Çamaşır suyuna basıp ziyan etmeyin. En basiti alacalı bulacalı olur.

Kumaş boyasını arastirabilirsiniz belki çözüm olur

Eğer fon perdeyi gözden çıkardıysanız ve mutlaka rengini açmak istiyorsanız çamaşır makinesinin deterjan gözüne suyla hafif seyreltip çamaşır suyu ekleyip çalıştırabilirsiniz. Bir yere dökülmüş gibi alaca bulaca olmayabilir ama oladabilir bilemedim. Önce renkli kullanmadığınız bir tshirtte de deneyenilirsiniz. Ama ben olsam fonu kumaş boyası yapan terziler oluyor orada boyatırdım istediğim renge. Çamaşır suyuyla açılan perde de belli olur rengi soluk garip durur

Boyayı perdelere uyacak bir tonda yaptırsanız daha iyi olurmuş sanki.

Boyayı perdelere uyacak bir tonda yaptırsanız daha iyi olurmuş sanki.
Fon perdemin biri pembe kelebekli 🤦🏻‍♀️ biri hardal sarı biri gri 😒 gri bi ton boya yaptırdım boyayla perde uysun dedim ben de,boya bi yapıldı çok koyu çıktı o perdeyi taksam odaya giremeyiz kasvetten 🤷🏻‍♀️ ondan o sarıyı açayım takayım diyorum
Boya tek başına güzel perde de tek başına 🤭

Fon perdemin biri pembe kelebekli 🤦🏻‍♀️ biri hardal sarı biri gri 😒 gri bi ton boya yaptırdım boyayla perde uysun dedim ben de,boya bi yapıldı çok koyu çıktı o perdeyi taksam odaya giremeyiz kasvetten 🤷🏻‍♀️ ondan o sarıyı açayım takayım diyorum
Boya tek başına güzel perde de tek başına 🤭

Boya yapılalı kaç gün oldu ? Renk tonu çok koyu değilse tamamen kuruyunca rengi biraz daha açık durur. Hardal sarı perde boyayla çok mu uyumsuz duruyor ?

Yazık günah ziyan etmeyin perdeyi, yakınlarınızdan birine hediye edin uyuyorsa. Yoksa değerlendirin başka şekilde. Annem kırlent kılıfı dikmişti mesela eski fon perdelerinden. Siz yeni alın gönlünüze göre.

Yazık günah ziyan etmeyin perdeyi, yakınlarınızdan birine hediye edin uyuyorsa. Yoksa değerlendirin başka şekilde. Annem kırlent kılıfı dikmişti mesela eski fon perdelerinden. Siz yeni alın gönlünüze göre.
Yok zaten göze alamam dediğimi, çöp olur 🤦🏻‍♀️
Yenisini diktirmek resmen lüks oldu artık
Kiracıyken her evde tül ve güneşlik ihtiyacım illa oldu,aldım mecburi ama şimdi alınmıyor :KK43: takmam şimdi bişey sanırım yaptırabilene kadar..

Yok zaten göze alamam dediğimi, çöp olur 🤦🏻‍♀️
Yenisini diktirmek resmen lüks oldu artık
Kiracıyken her evde tül ve güneşlik ihtiyacım illa oldu,aldım mecburi ama şimdi alınmıyor :KK43: takmam şimdi bişey sanırım yaptırabilene kadar..
Sizin borcunuz, ödemeniz falan var sanırım. Öğretmen maaşları bu kadar kötü değil yav. 😁

Borç çok 🤦🏻‍♀️ ama o bir yana artık israf olduğunu düşünüyorum hele ki kızlarım büyüdükten ve ihtiyaçları arttıktan sonra 😁
Evet gerçekten çocuklardan sonra ben de tasarruflu gitmeye başladım. 😁 İkinci el fon da bakabilirsiniz. Zaten eskimiyor bile bunlar. Eminim yepyeni çok model bulursunuz.

X