FSH DEĞERİ TAVAN,AMH DEĞERİ DİBE VURANLAR aralık/2012 DERTLEŞELİİMMMMM

canım inşallah tez zamanda olumlu sonuç alırsın. sen birde amh değerini ölçtür. fsh düşüren hayıt tohumu var. sitede kuulanıp hamile kalan arkadaşlar var.
benim de fsh'ım tedaviye başlamadan önce 10.1 idi. amh ise 0.69 çıktı. yaşım 36 doktor bana da yumurtalık yaşın 42-43 yaşındaki bir kadının yumurtalıkları demişti bana. ben ce sen sıradan bir kadın doğumcuya gitmektense iyi bir tüp bebek doktoruna görün derim. ben de tüp bebek yaptırdım ve elhamdülillah sonuç aldım. moralini yüksek tut kadınlar çok hassas. şu fsh olayını stres tavan yapıyor. bol bol dua et beslenmene dikkat et. yaşın küçük yenersin inşallah

hikayemi kısaca yazayım 45 yaşındayım 41 yaşında evlendim 42 yaşında sürpriz bir hamilelik ama maalesf düşük ardından 2 tane daha 3 er ay arayla. başladığım dönemde FSH 15 civarı doğal yolla hamile kaldım dikkatini çekerim 3. düşükten sonra 43 yaşındayken FSH 23 oldu ünlü bir tüp bebek doktoru meanpoza girmek üzeresin gel hemen hatta bugün yapalım dedi ama benim eşim tüp bebeğe karşı olduğundan yaptıramadım ve bir umut hayıt suyu içmeye başladım her akşam bir büyük kupa yemeklerden sonra yaklaşık3-4 ay aralıksız içtim bi de polen ve safran hapı buradaki topiklerden bir arkadaşın tavisyesiyle ve sonra FSH tekrar ölçtürdüm kaç çıktı dersin 3.6 inanlımaz birşey hayıt ve ardından 4.kez doğal yolla bu arada yaş oldu 44 tekrar hamile kaldım ama bu sfere de bebeğim özürlü olduğu için kalbi durdu ve oda gitti ama ümidimi hala yitirmedim sakın ümitsizliğe kapılma ben hala umutluyum sen çok gençsin inan olacak, başla benim yöntemlere Allah yardımcın olsun

hayıt otu nasıl kullanılıyor bılen varmı kızlar

hepizine geçmiş olsun ınş. yakında hepimiz bebekleniriz bende aynı dertten muzdaribim

her akaşma sıcak suya 1 kaşık aktardan alıysoun içinde başka bitkilerde var toz halinde 1 tatlı kaşığı koy içine de bal at ve iç 3-4 ay dene

kızlar selam benimde fsh ım 12lerde yaş 39 ..amh hiç ölçtürmedim ama tüpbebek denememde 10-15 arası yumoşum olmuştu ....daha önceki yani bir yıl önceki fshım 8 küsürmüş.....yaşlandıkça artıyor mu bu değer ne yükseltiyr bu değeri bilen var mı?

yaşla birlikte artıyo meanapoza doğru tavan yapıyo 20 ve yukarısı yumurta zaladığını ve premenapoza yaklaşıldığını gösteriyor ama sadece Fsh değil başka yapılması gerekenler de var bütün halinde bakılıyo e2, lh v.s

Ben biraktim artik 3 kere asilama 1 kere tup bebek esimde varikosel amaliyati oldu bizim ikimizdede sorun var ALLAHIM hayirlisiyla bizede hayirli evlatlar verir insALLAH

kime karar verdin yazmamissin

doktor öneriyorum Yılmaz GÜZEL İŞİNİ AŞKLA YAPAN vE tüccar zihniyetli olmayan innaılmaz bir doktor Amerikan da yapıyor tüp bebeği tavisye dereim ben düşünürsem onda yaptırıcam

canım ne güzel haber.allahım sana bağışlasın.benimde fsh 21 bana hemen tüp denediler ama olmadı:KK43:bende şimdi soyan suyu içiyorum 5.günüm bugünde bal arısütü polene başladım.inş bende senin gibi güzel haber alırım.bu arada dhea ve folik asitte kullanıyorum

lütfen hayıtlı karışımı dene

AMH değerim 0,47
ptesi günü transfer yapıldı. ilk tüp bebek denemem başarılı olursa sizlerle paylaşacağım.

kızlar hayırlı cumalar....
geçen ay adetimin 3.günü fsh ve diğer hormonların tahlili yaptırmıştım...
geçen ay 12 ye yakın çıkan fsh ım bu ay adetin 2.günü yaptırdığım testte 10.7 çıktı düşmüş....
hiç bişeyde yapmadım....iyimi sizce 10 olması...yaş 39...

Son düzenleyen: Moderatör:
yaşla birlikte artıyo meanapoza doğru tavan yapıyo 20 ve yukarısı yumurta zaladığını ve premenapoza yaklaşıldığını gösteriyor ama sadece Fsh değil başka yapılması gerekenler de var bütün halinde bakılıyo e2, lh v.s
Tatlım diğerlerinide yaptırdım....tsh lh prolaktin fsh ve e2 ye bakıldı.....en sonadetin 2. günü yaptırdığım test sonucum:

TSH 2.24

Estradiol (E2) 33.9

Prolaktin (PRL) 12.12

LH 13.4

FSH 10.7

kızlar yaşım 39 ....bu test sonuçları için yorum alabilir miyim??????

Son düzenleyen: Moderatör:
ocak ayının 5 inde doktora gidecem bakalım o ne diyecek...
eğer iyi sorun yok derse yada başka tahlil falan istemezse 4.tüpbebek için Bismillah deyip başlayacağız..
sizleri bilgilendiririm inşallah..bu arada fulya tüpbebekte burçak hanıma gidecem....aranızda burçak hanıma giden var mı....başka tahliller istedi mi?? bu haftasonuda inşallah rahim filmimi çektirecem...inşallah sorunsuz çıkar...daha öncekinde tüplerde sorun yoktu...bakalım hayırlısı olsun hakkımızda...kızlar bana dua edinnnn...öptüm hepinizi..en kısa zamanda sağlıklı hayırlı evlatlarımıza kavuşmak dileğiyleeeee.....

sıcak suya 1 çay kaşığı hayıt tohmu at.5 dk dinlendir üstü kapalı.süz ve şekersiz iç canım.Allah şifa versin

Rabbim bebişini sana bağışlasın sağlıkla kucağına almayı nasip etsin...

canım bu hayıtotunu kullanırken belli bir günü var mı adetle mi başlayacaz....ne kadar kullanmamız lazım....???yardımcı olursan sevinirim...günde bir bardak mı içilecek???

Rabbim bebişini sana bağışlasın sağlıkla kucağına almayı nasip etsin...

canım bu hayıtotunu kullanırken belli bir günü var mı adetle mi başlayacaz....ne kadar kullanmamız lazım....???yardımcı olursan sevinirim...günde bir bardak mı içilecek???

Güzel dileklerin için teşekkür ederim canım.Bn adetten 1 hafta önce başlayıp düzenli her akşam 1 küçük subardağı ile içtim şekersiz ve sıcak iç ,soğuyunca iğrenç tadı var.ama fsh için on numara test ettim onayladım.Adet sancılarımı bile kesti .Neler çektim yıllardır Allah kurtardı ,herşeyin dermanını allah vermiş cnım aramak görevimiz.İnşlalh sana da etki edecek.1,5 ay kullan test yaptır sonra yine devam edersin gerekli olursa bnm 6 ya düşünce 3 ayda karışık bitki çayı içinde kullandım test yaptırmadım sonra tüp te de tuttu çok şükür.Tüp için sadece fsh yeterli değil kaliteli yumurta için ayrıca karışımda kullanmıştım bnm amh 0,86 idi çünkü

Tatlım diğerlerinide yaptırdım....tsh lh prolaktin fsh ve e2 ye bakıldı.....en sonadetin 2. günü yaptırdığım test sonucum:

TSH 2.24

Estradiol (E2) 33.9

Prolaktin (PRL) 12.12

LH 13.4

FSH 10.7

kızlar yaşım 39 ....bu test sonuçları için yorum alabilir miyim??????

TSH için t3 ve t4 önemli onları yorumlayan bir siteden bakabilirsin.FSH yüksek ovulasyon için 8 altı daha iyi şeker.Bnce sen de hayıt tohumu kullanmalısın

AMH değerim 0,47
ptesi günü transfer yapıldı. ilk tüp bebek denemem başarılı olursa sizlerle paylaşacağım.

amh bnm 0,86 idi 3.de tuttu.inşallh senin tutar canım.Tutmazsa bile hiiç üzülme herşeyin vakti zamanı var.allahım tez zamanda kavuştursun inşallh

AMH değerim 0,47

hadi hayırlı haberlerini bekliyorum. bana da iki tane trasfer edilmişti ikiside tutmuştu ama biri 8. haftadan sonra gelişmedi. inşallah. sen de olumlu sonuç alacaksın

hadi hayırlı haberlerini bekliyorum. bana da iki tane trasfer edilmişti ikiside tutmuştu ama biri 8. haftadan sonra gelişmedi. inşallah. sen de olumlu sonuç alacaksın

şuan tutan 2 embriyodan birine mi hamilesiniz.
inşallah benim bebişlerimde tutar

bende bu dertten müzdaribim :KK43: ve imkanımda yok tüp bebek tedavisi için 3 yıl önce bu testleri yaptırdım 3 ay içinde fsh normale girdi.. dhea diye bir ilaç kullandım 2 yıl o da aşı kilo yaptı.
şuan o kiloları vermekle meşkulum :)) geç kaldım fakat 2 aydır spor ve diyetle beraber 6 kilo verdim ve vermem gereken çokdaha kilom var.
Allah hepimizin yardımcısı olsun

merhaba arkadaşlar.... 2 yıldır bu siteye üyeyim ve kafamdaki tüm sorulara cevap olabilecek yanıtlara, sizin gibi yaşanmış olayları anlatan kişiler sayesinde ulaşabildim...her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum...yarın sabah neye uyanacağız,hayat bize neler hazırladı hepimiz için bir bilinmeyen..yaşım 34 ve 6 yaşında bir evladım var...FSH denen şeyle ilk defa doktorumun muayenehanesin de tanıştım.Kaç yıllık doktorum tahlil kağıdıma bakarken mos mor olmasıyla kötü bir şey olduğunu anladım değerim21 çıktı prolaktin de yüksekti.şoka girmiştim.zira ilk çocuğum korunmayı bıraktığım ilk ayında olmuştu.doktoruma güvenmeme rağmen öğrendiğim ilk hafta elimde tahlil aklıma gelen tüm proflara gittim.sabahlara kadar internette araştırdık eşimle.kuzenim doktor oda tanıdığı tüm doktorlara danıştı....Sonuçta,kimi beyninde hipofiz bezine baskı yapan tümör var dedi,kimide kendi bulduğu tedavi şeklini bana uygulamaya kalktı,bazısı işin bitmiş erken menopoza girmişsin geriye dönüşün olamaz dedi...vs...bunun gibi bir sürü sonuç çıktı....eşimle ben beynimizden vurulmuşa döndük sabahlara kadar ağladım...bu sitede bir arkadaşın yazdıklarını okudum...kendi kendime söz verdim bende yapcam ve ALLAHIMA dua edcem sadece ondan istiycem diye...ve yaptım her gün sabah erken kalktım pekmezimi içtim yürüyüşe çıktım tam 1 saat.geldim sıcak bir duş yaptım.akşamları kasıklarıma sıcak su torbaları koydum.kusursuz her şeyiyle tam bir kahvaltı yaptım.kendimi dinlendirdim.beni mutlu edecek yerlere gittim...hatta eşim rahatlamam için tatil ayarladı ve inanılmaz güzel bir tatil geçirdim.yorulduğumda hep kendimi dinlendirdim her gün sahilde yürüyüş yaptım ve kendimi şuna şartlandırdım ne gerekiyorsa yapacağım,nereye gitmem gerekiyorsa gideceğim,sonunda olmazsa da olmayacak dedim....Zannetmeyin ki hiç moralimi bozmadım..arada patlamalar yaşayıp parklarda yürüyüş yaparken yutkunarak ağlamadım diyemem...ama asla pesetmedim..eşim acı badem hastanesinde iyi bir doktor buldu ona gidecektik.tekrar adet dönemim geldi test yaptırmam gerekiyor ama ben adet olmadım.bir kaç gün geçti evde test yaptım çıkmadı..kan testi yaptırdım çok düşük çıktı hormon bozukluğu dediler...doktoroma gittim ultrosonda bir şey görünüyor tümör de olabilir,dış gebelikte dedi...iki üç hafta sonra belli olur ancak dedi...o günler nasıl geçti tahmin edersiniz...Ve RABBİME BİNLERCE ŞÜKÜR iki buçuk aylık hamileyim...ALLAHIM İNŞALLAH tamamına erdirir sağlıklı evladımı kucağıma almayı nasip eder....arkadaşlar çok uzun ve ayrıntılı yazdım özellikle, zira burda yazılan her kelimenin,insanın en zor anında ne kadar yardımcı olduğunu çok iyi biliyorum...aranızdan birinize bile gram faydam olursa dünyalar benim olur....her şey bize bağlı..inanın bana ALLAHIMA inanmak ,yalnız ondan istemek,ondan gelen her şeye razı olup dermanımızı aramak,mucizelerin tek ve yegane yaratıcısı olandan istemek....İŞTE BÜTÜN SIR BUUUU....asla pesetmeyin ALLAHIMDAN ümidinizi asla kesmeyin mucizenin en büyük tanığı olarak yazıyorum inşallah hepiniz gönlünüzdeki dileklere kavuşursunuz....

X