FSH değerim 9.45

merhaba kızlar benimde fsh 13 3 ay sonra geçen baktırdım 14 olmuş gittikçe yükseliyoooo bende hayıt içsemmiki kararsızım açıkçasııııııııııııııııııııııııııı

valla arkadaşım benim de 8.94 iyinin tam sınırında ama ben de düünüyorum içsem mi diye.bi de ters etki yapar diye de korkuyorum bi taraftan aslındadoktora sormadan içmemek lazım.

evet canım doktora gittim keseyide gördük allaha şükür ama erken olduğu için henüz bebeğimi göremedim nasipse 26 sında gideceğiz bebeği o zaman görebilirmişiz inşallah ua edin ne olur kızlar bir sorun olmadan güzel bir hamilelik geçireyim..allah cümlemizin yardımcısı olsun amin...

inşallah kalp atışlarınıda görür, vaktinde de kucağına alırsın.a.s.

merhaba kızlar benimde fsh 13 3 ay sonra geçen baktırdım 14 olmuş gittikçe yükseliyoooo bende hayıt içsemmiki kararsızım açıkçasııııııııııııııııııııııııııı

ben iki aydır kullanıyorum. çokda memnunum. denemekten zarar gelmez, nede olsa bitkisel. bence iki ay sabah akşam dene ve sonra yine baktır fsh seviyene.

kızlar benim geçen yıl fsh değerim 9.8 di. bende de pko var. geçen hafta yine hormon tahlili yaptırdım. ama doktorum izinli olduğu için sonuçları alıp götüremedim. ben de fsh ın yükselmesinden endişeliyim. 1 yıl içinde çok yükselirmi bu değer. ben glikofenle adetlerimi düzenledim. 35 günü geçmiyor adetim. 5 ay önce düşük yaptım sonra tekrar hamile kalamdım. geçen 2 aydır klomen kullandım geçen ay kist oldu. o ay klomenle birlikte hayıtsuyu da içmiştim ayrıca 3-4 gün kadar safran tozu yedim. ilaçla bereber kullandığım içinmi kist oldu acaba diye aklıma takıldı yine kist olurmu korkusuyla hayıt içemiyorum. ben hazır suyunu almıştım az bişey koyup suyla tamamlıyordum 1 hafta kadar içip bıraktım. birçok kişinin fsh ı hayıt suyu ile düşmüş. ama benim bu düşüşü aklım almıyor. fsh yumurta rezervini gösteriyor yani yumurtalıklarda kalan yumurta stoğu hakkında bilgi veriyor. bu değer ne kadar yüksekse rezervler o kadar azalmış demektir. peki hayıt suyu rezervlerimi arttırıyor da fsh düşüyor burayı anlayamıyorum. ama eğer değerim yükselmişse bende birkaç ay kullanmak istiyorum. hamile kalan arkadaşda var hemde değeri epey yüksekmiş. inşallah ona da bebeğini kucağına almak nasip olur. darısı bizlerin başına. ayrıca ben birşey okumuştum klomen, gonaphen türü ilaçlarla yumurta uyarılınca rezevlerden harcanmıyormuş bir doktor yazmıştı internetten. ben çünkü 1 yıldaaralıklı olarak 5 kez klomenle yumurta takibi yaptırdım. ama ilaç kullanmadığım bir ayda hamile kalmıştım ama maalesef düşük yaptım. şimdi yine uğraşıyorum. inşallah Allah hepimize en kısa zamanda sağlıklı bebekler nasip eder.

wannababy canım senin fsh da 2 ayda epey bir düşmüş. sende de pko mu vardı canım. ben de test sonuçlarımı pzt alıcam. eğer yüksekse yani 9 ve üzeriyse bende düzenli olarak hayıta başlarım ama bu arada gebelik olursa düşüğe falan sebep olurmu diye korkuyorum. ben geçen ay içtim ama sadece yumurtlama zamanına kadar sonra bıraktım. sen hergün mü içtin ayrıca hayıtı hazır su olarakmı aldın yoksa tohumlarını alıp kaynattınmı. seninle daha önce de hayıt tohumu başlığında yazışmıştık ama unutuyorum canım. belki orda da sormuşumdur aynı şeyleri. eğer öyleyse kusura bakma canım. inşallah sen de en kısa zamanda hamile kalırsın. gerçi 1 evladın varmış bizde o da yok ama Allah inşallah bir tane daha versin. gönlüne göre versin canım.

wannababy canım senin fsh da 2 ayda epey bir düşmüş. sende de pko mu vardı canım. ben de test sonuçlarımı pzt alıcam. eğer yüksekse yani 9 ve üzeriyse bende düzenli olarak hayıta başlarım ama bu arada gebelik olursa düşüğe falan sebep olurmu diye korkuyorum. ben geçen ay içtim ama sadece yumurtlama zamanına kadar sonra bıraktım. sen hergün mü içtin ayrıca hayıtı hazır su olarakmı aldın yoksa tohumlarını alıp kaynattınmı. seninle daha önce de hayıt tohumu başlığında yazışmıştık ama unutuyorum canım. belki orda da sormuşumdur aynı şeyleri. eğer öyleyse kusura bakma canım. inşallah sen de en kısa zamanda hamile kalırsın. gerçi 1 evladın varmış bizde o da yok ama Allah inşallah bir tane daha versin. gönlüne göre versin canım.

evet canım, şükür iki ayda nerdeyse yarı yarıya düştü. önümüzdeki aylarda ne olur onu bilemem. doktorum pko ya yatkın bir bünyen var demişti. bu ne demekse artık. ama hiçbir zaman tam bir pko teşhisi konmadı bana. zaten 8 ay önce klomen+pregnyl kullanıp bir kiste sahip olana kadar günü hiç şaşmayan bir adet döngüm vardı. klomenden sonra bir daha kendime gelemedim.

ben hazır hayıt suyunu içiyorum. başladığımdan beri hiç bırakmadım. sabah akşam sulandırıp içiyorum. düşük yapar mı yapmaz mı diye çok konuştuk burda. inan hiç bir fikrim yok. sonuçta herşey Allah'tan. meral83 nickli arkadaş hayıt kullanırken ve 16 gibi bir fsh değeriyle kaldı. inşallah kucağınada alır. onu yakından takip ediyorum.

Allah'a şükür bir evladım var. bu duyguyu tadını bilen inan daha da çok istiyor. Rabbim inşallah isteyen tüm kullarının kuacağını doldurur.

peki senin doktorunun verdiği glikofen nasıl bir ilaç? ne için veriliyor? hamile kalmaya engel mi yoksa kullanırken de kalınabiliyor mu?

evet canım, şükür iki ayda nerdeyse yarı yarıya düştü. önümüzdeki aylarda ne olur onu bilemem. doktorum pko ya yatkın bir bünyen var demişti. bu ne demekse artık. ama hiçbir zaman tam bir pko teşhisi konmadı bana. zaten 8 ay önce klomen+pregnyl kullanıp bir kiste sahip olana kadar günü hiç şaşmayan bir adet döngüm vardı. klomenden sonra bir daha kendime gelemedim.

ben hazır hayıt suyunu içiyorum. başladığımdan beri hiç bırakmadım. sabah akşam sulandırıp içiyorum. düşük yapar mı yapmaz mı diye çok konuştuk burda. inan hiç bir fikrim yok. sonuçta herşey Allah'tan. meral83 nickli arkadaş hayıt kullanırken ve 16 gibi bir fsh değeriyle kaldı. inşallah kucağınada alır. onu yakından takip ediyorum.

Allah'a şükür bir evladım var. bu duyguyu tadını bilen inan daha da çok istiyor. Rabbim inşallah isteyen tüm kullarının kuacağını doldurur.

peki senin doktorunun verdiği glikofen nasıl bir ilaç? ne için veriliyor? hamile kalmaya engel mi yoksa kullanırken de kalınabiliyor mu?

canım glikofen bir şeker ilacı. yani genelde şeker hastaları kullanıyor ama pko lular da kullanıyor. insülin direncini kırmak için. çünkü insülin direnci olunca insülin hücre içine giremiyor yani direnç gösteriyor buda yumurtalığı olumsuz etkiliyor testesteron hormonu yükseliyor. yani bu şekilde biliyorum canım. bu ilaç gebeliğe engel değil canım tam tersi yumurtalıklarda iyileşme sağladığı için hamile kalmaya da yardımcı. hatta gebelikte ilk 3 ay kullanmak gerekliymiş.

canım sonuçlara göre bende hayıta devam edebilirim ama inşallah iyi bir sonuç çıkar. Allah hepimizin muradını versin canım.

Dün 2. tüpbebek tedavisine başladık. İlk denememizde fsh 12 çıkmıştı. dünkü değer 10.89 yani yine yüksek bir değerle başlıyoruz. İlk denemede ilaçlar yüksek doz verildi ancak sadece 2 yumurta bulunmuştu. ikisinin de transferi yapılmıştı ,olmadı. İlaçlara tekrar başladık, bakalım bu sefer ne olacak. Bu arada dr.um üst sınırın 10 olduğunu ve bizim yaştakilerde ideal olanın 6-7 oldunu söyledi.

kızlar hamile kalmaya en cok fsh mı etkiliyor genelde o hormon uzerıne konusuluyor bızde yenı bebek yapmaya baslayacagız dun hormon testı sonularımı aldım adetlerım duzensiz
tsh 4.43
fsh 6.65
lh 4.49
prolaktın 25.04
estradiol 33.94
doktor normal dedi bıde siz bakar mısınız lutfen

berçil canım merhaba .benimde fsh değerim 7 çıkmıştı.doktorum normal olduğunu söylemişti.sanırım senin değerinde normal .fsh nin açılımı falikül stlmul yani yumurtlama hormonu oluyor . onun içinde önemli bir hormon .hamiş kalmayı ve yumurtlamayı sağlıyormuş.eğer yanlış bilmiyorsam durum bu canım . kafaya takma rahat ol.hormonlarında dengeli kalsın. bol şans canım sana.a.s

koytora canım sana da merhaba .senin değerin sanırım biraz yüksek .normali 6-7 olması .ama merak etme zannediyorum bi takım ilaçlarla hormonları da düzeltiyorlarmış.sende kafana bişeyi tkma rahat ol.yok değerim düştü yok çıktı bunları takma canım.hepimizin amacı çocuk sahibi olabilmek ve bunun için uğraş veriyoruz .birbirimize destek oluyoruz. herkese her zaman sadece bunu söylerimkendimde dahil).kendi haline ,oluruna bırakalım birazcık .bu işler kafaya taktıkca tersine gidiyor. etraftan gördüklerimi söylüyorum canım beni sakın yanlış anlama .biraz kafan rahatlasın görüceksin bak herşey yolunda gidicek. ben bu ay okadar kafaya tkmadım.gerçekten çok rahat bir ay geçeirdi..şu an beklemedeyim.evet bende sabırsızlanıyorum ama sters yapıncada inanki hayatta sadece bu olayı düşünüyorum .herkesle ilişkim kesiliyor. geçen aylarda kendine gel sen ne yapıyorsun ya dedim kendikendime.sonuç bu ay stressizim rahatım.inşallah allahım bizleride görücek dualarımızı duyucak.tedavilerimize gidelim ve gerisine ise dua etmekten başka çare yok. kızlar herşey gönlünüzce olsun canlarım.a.s.

hayatla içeçe tesekkur ederim msjın ıcın benım dıger degerler normal gozukuo sadece tsh yuksek gıbı normalı 0.29-4.2 olmalıymış doktor sorun deıl dedı ama guvenemedım onada en azından mesajın ıcımı rahatlattı cok tesekkur ederım

sonuçların çıkınca haber et bakalım değişme var mı?a.s.

selam canım birkaç gündür sitede problem vardı giremedim maalesef. bugün hormon sonuçlarını alıp doktora gösterdim fsh geçen yılki değerle hemen hemen aynı hatta çok az bir düşme var. geçen yıl 9.9 du bu sefer 9.1 çıktı. doktor 8 in üzeri iyi değil dedi. ve vakit kaybetme, biran önce yumurtlama tedavisine geçelim dedi. rezervler azalıyormuş sanırım. bende adet olunca aşılama falan düşünüyorum. bu ay kendi haline bıraktım inşallah hamile kalabilirim. olmazsa da aşılamaya geçmeyi düşünüyorum. bunun için de işinde uzman bir doktora gideceğim. pko olduğum için ve daha önce bir düşüğüm olduğundan bu konularda uzman bir doktora gitmek daha iyi olacak sanırım. hayıt kullanıp kullanmama konusunda kararsızım. şu an 20 mm lik bir folikül göründü usg de doktor deneyin olabilir tutturabilirsin belki dedi. o yüzden şu an içersem zarar verirmi diye korkuyorum. olmazsa adet olunca başlarım tekrar herhalde.

kıymetlım ıyı geceler fsh 10 a kadar normal dıye bılıyorum sen nekadardır bebiş istıyorsun doğal yoldan ne kadar denedın

kızlar benim doktorum 8 in üzeri yüksek ve tedavi gerektirir dedi. bence başka bir doktora daha sorun derim. benimki 9.1 çıktı zaman geçmeden tedavi olmalısın dedi. yani yumurta takibi aşılama veya tüp bebek falan yani kendi haline bırakmamak lazımmış.

X