Fsh Yüksekliği Nedeniyle Tüp Bebek Yaptiran Varmi Aranizda

evet canım benim fsh çok yüksek değil ama dr biraz yüksek buldu zaten sonra amh testi yaptırdım bu daha detaylı bir test yumurtalık rezervi konusunda bilgi veriyor ve benimkisi sınırda çıktı.benim yaşım 31 ama yumurtalık yaşım 38 civarlarındaymış.ben 2 yıldır bebek sahibi olmaya çalışıyorum önce yumurta takibi denendi bir kerede aşılama oldum ama bana bu testleri yaptıran son doktorum(teksen çamlıbel)bunlarla vakit kaybetme hemen tüp bebeğe geçelim dedi.benim gibi yumurtaları ilaçlara zayıf tepki veren hastalarda kısa protokol uygulanıyor bu yöntemde adetin 3.günü ilaçlara başlanıyor göbekten kendin yapıyorsun ama hiç korkma acımıyor zaten ikinci yapışından sonra alışıyorsun dr seni iki günde bir görüyor ultrosonla yumurtalarına bakıyor kaç tane ve ne kadar büyüklükte olmuş diye olması gereken büyüklüğe ulaşınca da bu yaklaşık 10.gün olyor tabi herkese göre farklılık gösterebiliyor çatlatma iğnesi oluyorsun bundan 36 saat sonra hastaneye gidiyorsun ve yumurtaların toplanıyor hiç korkulacak birşey yok zaten anestezi altında oluyor sonra 2 yada 3 gün sonra tekrar hastaneye gidip spermlerle döllenmiş olan yumurta yani artık embriyo senin içine yerleştiriliyor bu arada söylemeyi unuttum yumurta toplanma günü aynı anda da eşinden sperm örneği alınıyor.inan bana buraya kadar olan bölüm hiçbirşey değil işkence olan senden 12 gün beklemeni ve gebelik testi yaptımanı istiyorlar işte o 12 gün geçmiyor.ben sonucu yarın öğreneceğim inşallah yardımcı olmuşumdur aklına takılan birşey olursa lütfen sor elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım:enbuyukkk:

canım sonuç ne olduuuuuuuu

canım benim sonucum pozitif bebeğimi de gördüm hayırlısıyla kalp atışını da duyarsam rahatlıcam inşallah en kısa zamanda sen de böyle güzel sonuçlar alırsına.s.

canım benim sonucum pozitif bebeğimi de gördüm hayırlısıyla kalp atışını da duyarsam rahatlıcam inşallah en kısa zamanda sen de böyle güzel sonuçlar alırsına.s.

Hayırlısı olsun izmirli hemşerim inşallah sağlıkla bebeğini kucağına alır ve bu gün gibi bu müjdeli haberi bizlerle paylaşırsın. Ayrıca birazdan işten çıkıcam dediğin gibi tam gün batımında kordondan alsancaktan geçicem camı açıp senin yerine izmirin havasını içime çekicem. ayrıca bir an önce şehrimize dönmen dileğimle.Sevgiler.

mrb bende fsh yüzünden hamile kalamayn biriyim.. ilk hormon testinde değerim 12 küsürdü tüp bebek sırasında 9 a düşmüştü onla girdim tedaviye ama sonuc negatif şu an değerim 10.7 tekrar denemem lasım ama maddi olarak müsait değilim bekliyorummmmm

benım hem fsh yuksek hem yumurta kalıtem kötüymüş.hemde yaşım 43 nekadar olumsuzluk varsa bende toplanmış..ama yınede tüp bebek denemesi yapmayı düşünuyorum ocak ayında işallah..burayada az evvel kayıt oldum benım gıbı olan varsa lütfen yazsın moralim çok bozukkkkk..hamıle kalan varmı bu şartlardayoksa boşuna denemeyeyımmı

merhaba canım..bende 3 gün oldu dururmumu öğreneli..yaşımda 43 senden daha zordayım tüpü bıle önermedı dr.hemen donasyon dedı çok ağrıma gıttı allahım yardımcımız olsun çaresızce nette gezınıyorumm

merhaba canım..bende 3 gün oldu dururmumu öğreneli..yaşımda 43 senden daha zordayım tüpü bıle önermedı dr.hemen donasyon dedı çok ağrıma gıttı allahım yardımcımız olsun çaresızce nette gezınıyorumm

Arkadaşım aynı yaştayız
Üüzlme Bunlar nasıl dr Nasıl mezun ediliyorlar anlamıyorum Bir de kişilik ve tavır testinden geçmeliler. Geçen sene de densizlerden biri bana öyle dedi(umuttan Süleyman T.) ağla ağla mahvoldum ama yılmadım 2 kere mic oldum biri amerikanda biri küçük bir yer olumsuz ama yapacağım arkadaşım allahın da izniyle Yine yollara düştüm memorial sanırım Aydın Arıcı da iyi ama bize uzak İkisi de hiç olumsuz konuşmadılar hele Aydın bey çok pozitifti Tavsye ederim böyle tangur tungur adamlara da gitme ve birşey derlerse cevabını da esirgeme arkadaşım Bu da bir kadının en doğal hakkı eğitim vatandaşlık gibi haklardan biri kimse yorum dahi yapamaz yaptırma arkadaşım

ben de geçen sene 1 kimyasal 1 düşük ile sonlanan 2 deneme yaşadım. yaşım 42. düşük sonrası ilk adette sadece 2 folikül vardı. bir sonraki ay yine bakalım eğer bçyleyse devam etmeye gerek yok dedi doktorum. halbuki birkaç ay kötü gidip sonra iyi bir rezerv olabiliyormuş. ben memorial ı öneririm. en zor durumda bile en doğru tedaviyi onlar deniyor ve ne kadar ümit olduğunu da söylüyorlar. bu arada memorial a ücreti nedeniyle gidememiştim

ben 18 yaşındayım.size sorunumu anlatayım.14 yaşında ilk adetimi oldum.2-3 defa düzenli oldu daha sonra araları açıldı ve 6 ay olmayınca doktora gittim.yapılan testler sonucunda fsh değerim yüksek çıktı.ilk testte 76 ydı fsh.sonra desolett kullandım ve bu değer düşmeye başladı.ilaç kıllanma yapınca diane 35 e başladım ve 2009 ağustos ayında fsh değerim 29a düşmüştü.sonra ilacı düzenli kullanırken ilaç daha bitmeden adet oldum ve ilacı bıraktım.gittiğim doktor ilaca 3 ay ara verdi ve ilaçsız adet olamadım.fsh değerim de 136 çıktı.erken menapoz dendi.şu an diane 35 kullanıyorum ve birkaç ay içinde hormon testi yaptırıcam.hormon analizlerime baktığımda stresimin olmadığı dönemlerde düştüğünü gördüm.babam akciğer kanseriydi ve ben o dönemde böyle oldum.sizce bir etkisi var mı?tüp bebek yöntemiyle hamile kalma şansım var mı? bütün doktorlar olmaz diyor ama benim azcık da olsa umudum var.lütfen yardım edin bana... :KK43:((

HANDEYKSL canım henüz çok gençsin üzülme sakın.geçici bir durum olabilir.bitkisel destekk içemn lazım.bir kere karkim markalı k8 al aktarlardan içinde çok güzel birkiler var canım sabah akşam aç karnına içersin yarım çay bardağı.arısütübal polen ye.soğan kürü yap.canım.ada.ayı aslanpençesi civanperçemi iç marnaki kürü o da çok faydalı.adaçayını sakın ihmal etme.buğday özü alabilirsin balık yağı eczanelerden al ve sabah akşam yemeklerden sonra 1 çorba kaşığı iç.seninki muhakkak geçici bir durumdur.stres yapma sakın.sonuçta herşeyin tedavisi var bitkilerde.mutlaka cevap verecektir vucudun.bu yaşta erken menopoz olmaz canım.stres yaşamışsın o yüzden olmuştur.sakın kola asitli içeceklerden içme.yediklerine dikkat et.bol bol yürüyüş yap.hormonlu gıdalardan kızartmalardan uzak dur.sebze meyve ağırlıklı beslen canım.kesin düzelirsin.bu soğan kürü ve marnaki kürünü onların sitesine girerek bakıp yapabilirsin canım.henüz bekarsın. soğan ile reglin gelir canım

HANDEYKSL canım henüz çok gençsin üzülme sakın.geçici bir durum olabilir.bitkisel destekk içemn lazım.bir kere karkim markalı k8 al aktarlardan içinde çok güzel birkiler var canım sabah akşam aç karnına içersin yarım çay bardağı.arısütübal polen ye.soğan kürü yap.canım.ada.ayı aslanpençesi civanperçemi iç marnaki kürü o da çok faydalı.adaçayını sakın ihmal etme.buğday özü alabilirsin balık yağı eczanelerden al ve sabah akşam yemeklerden sonra 1 çorba kaşığı iç.seninki muhakkak geçici bir durumdur.stres yapma sakın.sonuçta herşeyin tedavisi var bitkilerde.mutlaka cevap verecektir vucudun.bu yaşta erken menopoz olmaz canım.stres yaşamışsın o yüzden olmuştur.sakın kola asitli içeceklerden içme.yediklerine dikkat et.bol bol yürüyüş yap.hormonlu gıdalardan kızartmalardan uzak dur.sebze meyve ağırlıklı beslen canım.kesin düzelirsin.bu soğan kürü ve marnaki kürünü onların sitesine girerek bakıp yapabilirsin canım.henüz bekarsın. soğan ile reglin gelir canım

desteğiniz için teşekkürler :) her gittiğim doktor stresten bu kadar yükselmez fsh dio ama ben inanmak istemiyorum onlara hep kesin konuştular.soğan kürü dediğiniz sumakla yapılan mı yoksa soğan suyu içilen mi?

selam kızlar..Bu fsh denen şey bende de yüksek çıktı yani doktor ole dedi.13 müş değerim.Evleneli 4 ay oldu bu 5.ayımız ve burdada tüp bebek fılan duyunca bi garip oldum.Bu arada yaşım 25 yani çok erken.:KK30:Şimdi ilaç kullanıyorum o hap bitince kontrole gidicem.Eşim de korktu açıkçası ben de korkuyorum ama onemli değil die onu üzmemeye çalışıyorum.İlerisi için engel teşkil eder mi sizce???

bende fsh yüksekliği nedeniyle tüp bebek tedavisine başlıyorum adet olunca gel dedi doktor. 1 buçuk yıldır istiyoruz bebek ancak bir sonuç yok şimdilik. fsh değerim en yüksek 17 en düşük 10 çıktı şimdiye kadar.

merhaba arkadaşlar
bende sizinle aynı şeyleri yaşadığım için cevap vermeden edemedim.
arkadaşlar fsh felan hikaye sadece vakti zamanı gelince allahım nasip edecek inşaallah. sakın umutsuzluğa kapılmayın dua edin
ben 30 yaşında evlendim. 3 yıl bekledik ama bebeğimiz olmadı bu sırada çok kez doktora gittim tabii ilk başlarda bütün değerlerim normaldi ama yine olmuyordu. 1,5 yıl sonra fsh yüksek çıkmaya başladı 9-14 arasında değişiyordu her ay farklı. gittiğim hastanenin doktoru menopoza giriyorsun ve kesinlikle kısa zamanda tüp bebek yaptırman lazım yoksa bebeğin olmaz dedi. beni çok korkuttu günlerce ağladım memoriale gidene kadar

kesinlikle memorial bu konuda tavsiye edeceğim bir hastane. nur hanımla ve semra hanımla konuştum. benim yaşımda menopoz olmayacağını zira fsh yüksekliği dışında menopoz belirtilerinin hiç birini taşımadığımı benim yapımın bu olduğunu söylediler. tüp bebek için acele etmeme gerek olmadığını ama yaşım itibariylede çok beklememem gerektiğini söylediler. bir aşılama denememiz oldu ama olmadı.

3 yıl sonra da artık 33 yaşında olunca tüp bebeğe karar verdik. tüp bebek deneyeceğimiz ay fsh 17 ile en yüksek değerine ulaştı. 1 yumurta oluştu ve çok şükür her şey yolunda gitti allahım bize 1 yumurtayla bile nasip etti. şu anda 7 aylık hamileyim :nazar::nazar::nazar: inşaallah kucağımıza almayı da nasip eder.

bunları umudunuzu kaybetmeyin diye anlatıyorum arkadaşlar. allahımın gücü her şeye yeter. 30 yumurta oluşup 4. denemsinde bile hamile kalamayan arkadaşlarla tanıştım hastanede umudunuzu kaybetmeyin fsh, yumurta sayısı hepsi bahane yeterki allahım nasip etmiş olsun.

arkadaşlar ben isteyen herkese nasip olması için dua ediyorum sizde lütfen bebeklerimizin hayılısıyla sağlıklı sıhatli gelmesi için dua edin

kardelenimsin.. umut oldun valla ben de ilk tüp bebek denememi yaptıracağım çok korkuyorum olmayacak diye.. fsh değerim dışında bütün sonuçlarım güzel.. 23 yaşındayım.. eşimde sorun yok ancak 1 buçuk yıldır olmuyor inş bir dahaki aya tüp bebeğe başlıyoruz umarım sonuç alırız

Allah yüzünü güldürür inşallah canım. Benim fsh ım 14 tü ve 2 kez tedavi oldum 2.sinde hamile kaldım şükürler olsun endişelenme ilk duyduğumuzda hepimiz biraz ürküyoruz bende aynısını yaşamıştım. Ama abartılırya konuşulurken hiç öyle bir tedavi değil .tüp bebekte fsh değerin değil yumurta sayın ve yumurtalarının kalitesi önemli.Hiç endişe etme tedavinde söylenenleri ( ilaçlarda zamanlar çok önemli) aynen uygula mucizen gerçekleşicektir. Şimdiden hayırlısı olsun.yerimseniben

merhaba,
benimde 14.65 çıktı 3 ay boyunca horman hapı içip denememi olmuyorsa tüp bebek tedavisine başlamımızı önerdi doktorum. 2. sinde hamile kaldığını yazmışsın tüğ bebekle sanırım. doğal yoldan ne kadar denediniz.

merhaba Kızlar,

Yeni üye oldum birbirinize desteğinize hayran kaldım. umarım beni de aranıza alırsınız.
Yaşım 37 geçen yıl evlendim. 7 ay korundum ve 6 aydırda korunmuyum. Bu ay doktora gittim kan tahlili
falan derken fsh 14.65 çıktı. Doktorum 3 ay adetten sonra 5 gün içilmek üzere hormon hapı verdi adetime
10 gün var sonra içicem ve kasımda belli olacak ya hamile kalıcam yada kalmayacağım. bunu 3 ay denedikten
sonra olmuyorsa tüp bebek dedi.
Aranızda bu durumda olup ta normal yolla hamile kalan oldu mu.

ben de 24 yaşında öğrendim. gerçekten iyi olduğunu düşündüğüm hastaneleri profları dahil bi çok doktora gittim. hemen çocuk yap geç kalma dedi hepsi. kaldık ki FSH ım en yüksek 8.5tu ama AMH gitgide düşüyordu. bu sebeble acele etmemi istediler. bir de ultrasondaki yumurta sayısı az olması da acele etmeme neden oldu. bir kez tüp bebek denedik, 2 yumurta oldu sadece ve gelişim göstermedikleri için de durduruldu süreç. transfer bile olmadı yani. bu ay yine başladık ama çok korkuyorum yine döllenmiycek diye. bir de doktor bu yaşda vah vah falan dedi. iyice sinir oldum. allahtan benim doktorum çok umutlu yaştan doalyı bakalım bu ay görücez sonucu...:KK43:(

slm oncelikle ben ilk kez katiliyorum benimde hormonum 38.9 cikti doktorum donor dedi tek care ama ben gunah oldugu icn yaptirmak istemiyorum aranizda benim durumda olupta kendi kendine yada tup bebek yoluyla hamile kalan varmi bi umut ariyorum cevap veririseniz cok sevinirim cok caresizim:KK43:(((((((((

Selam kızlar.Nereden başlasam bilmiyorum, şu birkaç gündür allak bullak oldum resmen. Bir yıldır çocuğumuz olmadığından ve ekim 2013 ten beri bir ay adet olup bir diğer ay adet olamadığından doktora gittim. Yapılan kan testine göre FSH 31,48 çıktı, çekilen rahim filminde de rahim agzı dar olduğundan zar zor film çekilebildi, sonuç ise tüplerden biri kapalı. Doktorun dediğine göre, fsh yüksek ve tüp bebek merkezleri bu durumda seni kabul etmezler, fsh yüksek ise normal bir yolla da hamile kalamazsın, zaten rahim agzı neredeyse kapalı ve bir tüp kapalı, bunları açmak için operasyon geçirmen gerek, yani yine hamile kalamazsın.Şimdi ben hiçbir yolla hamile kalamıyorum anlamına mı geliyor bu durumlar?? Fsh 31 ise tüp bebek yapma şansım hiç yok mu, aranızda bu fsh veya daha yüksek fsh ile tüp bebek deneyen veya yapan oldu mu?Yardımcı olursanız çok sevinirim.

X