Fsh Yüzünden Anne Olamayanlar

Arkadaşlar lütfen polen, hayıt ve arı sütünü çok ciddiye alın. Ben poleni buradan bir arkadaşın tavsiyesiyle kullanmaya başladım. Allah kendisinden kat kat razı olsun, bana iyi geldi. Hayıtın hapını kullanıyorum, en son arı sütü polen karışımı aldım, hem fsh I'm düştü, hem de ilaçla oluşan yumurtaların sayısı arttı. Poleni özellikle mutlaka tavsiye ediyorum, her sabah aç karnına bir tatlı kaşığı poleni, bir tatlı kaşığı çam balıyla karıştırıp yedim. Yalnız balınız da poleniniz de kaliteli olsun.
Allah, Ya Şafi adıyla şifamızı versin, isteyen herkesi sağlıklı evlat sahibi yapsın hayırlısıyla;€

arkadaşım merhaba senin yazını okuduktan sonra aktara gittim polen bal karışımı vardı birde sadece polen vardı hangisini alacağımı bilemedim normal polen alıp çiçek balıyla karıştırsam olurmu birde hayıt hapını nerden aldın sen beni bu konuda aydınlatırsan çok sevinirim lütfen... benim fsh bir yükseliyo bir düşüyo ne yapacağım bilmiyorum :KK50:

aynı ben :KK43: apartmanımda her kes hamile abartısız 5 kişi ben kafayı yemek üzereyim ve her gün bii tanıddığımdan hamileyim haberi almaktan yoruldum bende hamile kalmak istiyorum :KK43:(( üzüntüden grip oluyorum habire ...

arkadaşım seni çok iyi anlıyorum benimde çevremde 12 tane hamile var çoğu yakın arkadaş ama sabretmekten başka çare yok rabbim inşallah sabrımızın karşılığını verir

arkadaşım merhaba senin yazını okuduktan sonra aktara gittim polen bal karışımı vardı birde sadece polen vardı hangisini alacağımı bilemedim normal polen alıp çiçek balıyla karıştırsam olurmu birde hayıt hapını nerden aldın sen beni bu konuda aydınlatırsan çok sevinirim lütfen... benim fsh bir yükseliyo bir düşüyo ne yapacağım bilmiyorum :KK50:

Ben çam balı aldım, biraz pahalı ama en iyisi o dediler, poleni de marketten aldım anavarza diye bir marka. Güvenilir olduğunu düşündüm. Hap da hayıt ekstresi.

Ben çam balı aldım, biraz pahalı ama en iyisi o dediler, poleni de marketten aldım anavarza diye bir marka. Güvenilir olduğunu düşündüm. Hap da hayıt ekstresi.

canım çok teşekkür ederim ama hapı nerden alıcam acaba eczanedenmi yoksa aktardaNm? allah sanada şifa versin inşallah

arkadaşlar polen kullanmaya başladım bugün inşaallah sonuçlar iyi olur ama hayıt hapı alamadım eczacı doktr yazarsa daha iyi olur reçeteyle satılıyo dedi bir yeri yaparken biryeri yıkmayalaım dedi açıkçası kafam karıştı ne yapacağım bilmiyorum şu ara bir doktorum yok gidip başka eczanedenmi alsam acaba bilemedim kimseyede soramıyorum ne yapacağım bilmiyorum bilgisi olan arkadaşlar rica etsem beni bu konuda aydınlatabilirmisiniz lütfen...

Arkadaşlar lütfen polen, hayıt ve arı sütünü çok ciddiye alın. Ben poleni buradan bir arkadaşın tavsiyesiyle kullanmaya başladım. Allah kendisinden kat kat razı olsun, bana iyi geldi. Hayıtın hapını kullanıyorum, en son arı sütü polen karışımı aldım, hem fsh I'm düştü, hem de ilaçla oluşan yumurtaların sayısı arttı. Poleni özellikle mutlaka tavsiye ediyorum, her sabah aç karnına bir tatlı kaşığı poleni, bir tatlı kaşığı çam balıyla karıştırıp yedim. Yalnız balınız da poleniniz de kaliteli olsun.
Allah, Ya Şafi adıyla şifamızı versin, isteyen herkesi sağlıklı evlat sahibi yapsın hayırlısıyla;€

Merhaba siyahkuğu;
Yazdıkların çok umut verici. Sen polen, arı sütü ve hayıtı aynı anda mı kullandın? yaş kaç? FSH kaçken kaça düştü? tedavi sürecin nasıl gidiyor? Kullandığın ürünleri biraz detaylı olarak anlatabilir misin.(kaçıncı gün başlıyorsun, kaç gün, günde kaç kez, hangisinden ne kadar gibi) bu arada incir ve havuç kürü uyguladın mı? biran önce başlamak istiyorum.Allahım cümlemize şifamızı verir inşallah...

Merhaba siyahkuğu;
Yazdıkların çok umut verici. Sen polen, arı sütü ve hayıtı aynı anda mı kullandın? yaş kaç? FSH kaçken kaça düştü? tedavi sürecin nasıl gidiyor? Kullandığın ürünleri biraz detaylı olarak anlatabilir misin.(kaçıncı gün başlıyorsun, kaç gün, günde kaç kez, hangisinden ne kadar gibi) bu arada incir ve havuç kürü uyguladın mı? biran önce başlamak istiyorum.Allahım cümlemize şifamızı verir inşallah...

Ben bundan 6 ay önce ilk fsh ölçtürdüğümde -ki o zaman hayıt hapını kullanıyordum 3 aydır, ama doktor hamile kalmayı kolaylaştırır diye vermişti o zaman fsh' tan filan haberim yoktu- 11. 5 gibi birşey çıkmıştı. Sonra ben başka doktora başladım, o hapı bıraktırdı, bana yumurta geliştirici bir ilaç verdi, 4 ay sonra tekrar ölçtürdüğümde 16 çıktı. Hiçbirşeyi kullanıyordum o zaman. O arada polen ve bala başladım, bir tüpümde hidrosalpinks vardı, laparoskopi ile tüpün rahimle bağlantısı kesildi, operasyondan sonra polene devam ettim ve hapa başladım. 20 gün sonra adetin 3. Günü ölçtürdüğümde 10,4 çıktı. Ayrıca bir sonraki ay.çok güzel yumurtalarım oluştu, gerçi yine hamile kalamadım, o ayrı. Yaşım 36. Ben kullandığım şeylerin iyi geldiğine inanıyorum. Bu ay da çörek otuna başladım, hayırlısı artık. Senin durumun nedir?

Ben bundan 6 ay önce ilk fsh ölçtürdüğümde -ki o zaman hayıt hapını kullanıyordum 3 aydır, ama doktor hamile kalmayı kolaylaştırır diye vermişti o zaman fsh' tan filan haberim yoktu- 11. 5 gibi birşey çıkmıştı. Sonra ben başka doktora başladım, o hapı bıraktırdı, bana yumurta geliştirici bir ilaç verdi, 4 ay sonra tekrar ölçtürdüğümde 16 çıktı. Hiçbirşeyi kullanıyordum o zaman. O arada polen ve bala başladım, bir tüpümde hidrosalpinks vardı, laparoskopi ile tüpün rahimle bağlantısı kesildi, operasyondan sonra polene devam ettim ve hapa başladım. 20 gün sonra adetin 3. Günü ölçtürdüğümde 10,4 çıktı. Ayrıca bir sonraki ay.çok güzel yumurtalarım oluştu, gerçi yine hamile kalamadım, o ayrı. Yaşım 36. Ben kullandığım şeylerin iyi geldiğine inanıyorum. Bu ay da çörek otuna başladım, hayırlısı artık. Senin durumun nedir?

Bende tek tüp dış gebelikten dolayı yok. ilk öğrendiğimde fsh 15 di. 1 yıl sonra 27 çıktı.(bundan 4 ay kadar önce) acil tüp bebek yapman gerek dediler. Bir çocuğum var, eşim pek sıcak bakmıyor tüp bebeğe. yaşım 35. alternatif yöntemlerle olursa olur, olmazsa Nasip diycez galiba.Polen ve balı nasıl kulanıyorsun, günde kaç kez? ilk defa hayıt hapını sana dr mu vermişti?biri veriyor, biri bıraktırıyor. kafam çok karıştı. bu ay eğer adet görebilirsem dr a tekrar gidip fsh a baktırıcam. en son gittiğimde hamile kalmazsan bi daha ki gelişinde klomene başlatalım demişti.(bunu diyen devlet hastanesi, tüp bebek diyen özel bir merkez)
duyduğum bütün yöntemler şunlar:
1-incir kürü
2-havuç kürü
3-soğan kürü
4-hayıt suyu, tohumu veya hapı
5-bal- polen
6-çörek otu
hangisini yapsam acaba hepsini birden mi denesem off

Merhaba arkadaşlar,
bir ay önce, 29 yaşıma ramak kala menopoz teşhisi kondu bana da, yaşadığım şoku zaten en iyi siz bilirsiniz. Adetlerim hep düzensizdi ama 2-3 ay olmadığım da olmazdı, çok zayıftım, zaten belli bir kilonun altında adetler düzenli olmaz, yok evlenince düzelir, yok çocuk olunca düzelir, normal olduğunu düşünüp devam ediyorsunuz, muayene eden doktorlar da zaten yönlendirmiyorlar.Oysa annem de 40 yaşında menopoza girmişti. evlenmeden önce muayene olduğum doktor hem korunursun hem adetlerin düzene girer deyip doğum kontrol hapı önerdi, epeyce bir süre çocuk düşünmediğimden malesef benim de işime geldi.3.5 yıl doğum kontrol hapı kullandım, sonra artık bırakayım dedim, bıraktıktan sonra bir ay, iki ay derken adet olmadığımı görünce en yakınımdaki doktorlardan başladım. Hepsi de doğum kontrol hapına devam et, düzelir tutumundaydı, iyi ki devam etmemişim, ısrarla gittiğim son doktorun " rahim ve yumurtalıklar menopozlu bir kadınınki gibi" şüphesiyle yaptırdığı tahlil sonucu FSH 112 çıktı. "Tahmin ettiğim gibi erken menopoz" dedi ve "çocuğun zaten olmaz" dedi. O günden beri internette okumadığım yazı, forum kalmadı. Hemen soluğu ÇAPA infertilitede aldım, cyclo prognova verildi ve bununla adet olarak adetin 3. günü yinelenen testlerde FSH 39.7 çıktı. Evet değerim hala çok yüksek, ama 112 şokundan sonra nedense bu kadar fark bana bir umut oldu.Çünkü 30 FSH ile hamile kalanlar okudum, mesela poyrazlıgunler blogunun sahibi. Çapadaki tahliller bitmek bilmedi. Doktorun biri, menopozu falan bırak şimdi hemen çocuk için acele etmelisin, bu FSH falan net bişi söylemez deyip hemen AMH yaptırmamı söyledi.Onu da yaptırdım, sonuç 0.40 çıktı, o kadar umutsuzdum ki sonuç 0.0 çıkar diye düşünüyordum. 112den 39.7 ye düşmüş görünen FSH dan sonra nedense AMH değerim de umudumu yeşertti, evet çok düşük rezerv sınırındayım ama tamamen bitmiş demek değil dedim kendime. Tavsiyeler üzerine gidebileceğim en iyi tüp bebek merkezi diye düşündüğüm merkeze gittim, dokturum değerlerime baktı, tabi doğal olarak ümit vermedi ama yaşımın genç olduğunu, belki 1-2 yumurta yakalanabileceğini vs. söyledi, muayene sonucunda hücre geliştirici tarzda ilaçlar verdi, adetin 2. günü gel bakalım tekrar, bişi gelişmiş mi görelim dedi.Şu an ufacıkta olsa bir umutla ve nasıl kaygılı bir bekleyişte olduğumu tahmin edebilirsiniz:KK43:(

allah hepimizin yardımcısı olsun kızlar umudumuzu hiç bir zaman kaybetmeyelim...allah bizim de gönlümüze göre vercektir...bende 29 yaşındayım fsh 10 çıktı :KK43:

allah hepimizin yardımcısı olsun kızlar umudumuzu hiç bir zaman kaybetmeyelim...allah bizim de gönlümüze göre vercektir...bende 29 yaşındayım fsh 10 çıktı :KK43:

keşke bizim FSH da 10 çıksa arkadaşım 10 yüksek değil ki:KK43: tüp bebek deneyebilirsin ayrıca menopoz değeri değil bu.

arkadaşlar mrb hepinize ben fsh mağdurlarındanım malesef... Tedavimden önce 12.22 idi değerim tüp bebek e girerken de 9 ile girdim sonuc negatif. 3 yumurtam oluştu 1i döllendi ama olmadı işte... şimdi tekrar tahlil yaptırdım değerim 10.7 olmus aslında istenen aralıkta ama yüksek işte... Ve dr um tekrar deniycez dedi 1 ay sonra ama ben kararsızım.. Denesem de tutmassa maddi manevi 2. Kere nasıl kaldırırım düşünemiyorum.. Bi taraftan da işe ara vermem gerekecek transfer sonrası riske atmak istemiyorum yani iş de sallantıya girecek... öte yandan da yapmasam sonra pişmanlık olur mu ??? Dr dedi ki şimdi haklı olarak maddiyat diyosun ama yarın paran olduğunda ya yumurtan kalmassa ...... Off kafam çok karışık anlaycağınız... Benle aynı durumda olanlar varsa paylaşalım derdimizi belki derman olamayız ama en azınan rahatlarız anlatarak...

Kadınlarda yumurtlama sorunları
1.düzenli yumurtlayamayan kadınlar nasıl hamile kalır?
2.kadınlarda yumurtlama nasıl gerçekleşir?
3.kadınlar hangi nedenlerle yumurtlayamaz?
4.düzenli yumurtlayamama sorunu kimlerde görülür?

slm arkadaışım ben 3 yıl uğraştım iğneler haplar ama bu ay gebe kaldım nasılmı çoban çökerten ve tırtıklı aslan perçemini aldım henüz on gün içtim fsh 4 değer düştü ve yakaladım dene düşecektir ilaçlarla yumurtalarını bitirme

slm arkadaışım ben 3 yıl uğraştım iğneler haplar ama bu ay gebe kaldım nasılmı çoban çökerten ve tırtıklı aslan perçemini aldım henüz on gün içtim fsh 4 değer düştü ve yakaladım dene düşecektir ilaçlarla yumurtalarını bitirme

lütfen nasıl kullandığınızı yazarmısınız bu çoban çökerteni ve aslan pençesini

arkadaşlar hayıt hapı kullananlar eczaneden nasıl alıyorlar ben istedim ama reçeteyle satılıyo dediler doktorun yazarsa iyi olur dediler ben şu aralar doktora gitmiyorum hayıt hapını nasıl aldınız rica etsem bana bu konuda bilgi verirmisin lütfeeen

Bende yumurta olmasını beklerken kist vardı en son, son muayenemde yine kistten dolayı yumurtlama olmuyor muhtemelen dedi ve bu sefer de 5 gün kullanım için başka bir yumurta tetikleyici ilaç verdi. Kist var bu ay için ümit veremem demesinin üzerine kist yokolmadan neden tekrar harekete geçti anlamadım. Eğer bundan da sonuç alamazsak... dedi, ödüm koptu yapacak bişi kalmayacak diyecek diye :KK43:( Bundan da sonuç alamazsak başka ne yapılabilir o zaman bakarız dedi. Öyle çaresizim ki. Eşim de allak bullak. Boşanalım demiyor belki ama içinde o tereddütü yaşıyor, kaldı ki biz çocuk için deliren bir çift değildik. Ne hale geldik, kendime mi üzüleyim, onun sorumluluğu da üstümde ona mı üzüleyim. FSHı tekrar ölçtüremedim, adet olmuyorum ki gidip ölçtüreyim düzenli olarak. Kullandığım tüm otları, bitkileri de kist haberini aldıktan sonra bıraktım. Ağır geldi diye düşündüm.

merhaba benimde ne yazıkki fsh yüksek en yüksek 14 çıktı
adetlerim düzenlidir geçen ay klomen sonrası aşılama yaptırdım
şimdi onu bekliyorum buarada bende kür kullanıyorum hayıt aslanpençesi ve çivanperçemi
inşallah rabbbim şifasını verir..

Bende yumurta olmasını beklerken kist vardı en son, son muayenemde yine kistten dolayı yumurtlama olmuyor muhtemelen dedi ve bu sefer de 5 gün kullanım için başka bir yumurta tetikleyici ilaç verdi. Kist var bu ay için ümit veremem demesinin üzerine kist yokolmadan neden tekrar harekete geçti anlamadım. Eğer bundan da sonuç alamazsak... dedi, ödüm koptu yapacak bişi kalmayacak diyecek diye :KK43:( Bundan da sonuç alamazsak başka ne yapılabilir o zaman bakarız dedi. Öyle çaresizim ki. Eşim de allak bullak. Boşanalım demiyor belki ama içinde o tereddütü yaşıyor, kaldı ki biz çocuk için deliren bir çift değildik. Ne hale geldik, kendime mi üzüleyim, onun sorumluluğu da üstümde ona mı üzüleyim. FSHı tekrar ölçtüremedim, adet olmuyorum ki gidip ölçtüreyim düzenli olarak. Kullandığım tüm otları, bitkileri de kist haberini aldıktan sonra bıraktım. Ağır geldi diye düşündüm.

Allah şifa göndersin bende ilk klomen kullanımından sonra kist oluşmuştu biraz araştırdım soğan kürü kiste ii geliyormuş hemen uyguladım ve kistim olduğu ay doktorum bir tedavi uygulamadı o ay bekledim senin ne kisti?bendeki yumurtalık kistiymiş doktorum
bir adetle kisti eritirsin demişti bnmde fsh yüksek ama çok şükür düzenli adet oluyrm fsh için ben ayrı bir kür uyguluyorum ama sen kist için soğan kürünü araştır ve dene derim..

X