Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Gaz kaçırma

Merhaba..bendede asiri gaz sorunu var.kendimi cok sikip uzuldugum zamanda baslayan bu durum kabusum oldu.son derece aktif biriyken simdi evden disari cikasim yok.toplum icinde farketmeden surekli gaz cikariyorum bunuda etrafimdakilerin tepkilerinden anliyorum.ibs teshisi konulmustu fakat bununla bi alakasi var midir bilemedim.yardimci olabilirseniz sevinirim

Ibs ile alakası vardır maalesef :KK43: ıbs stres kaynaklı, bende çok araştırdım bu konuyu. Kendimce koyduğum teşhis şu: İnsanın sinir sistemi belli bir yerden sonra strese farklı tepkiler vermeye başlıyor kiminde sindirim sistemine yansıyor, kimilerinde saç dükülmelerine vs. Sindirim sistemine yansıyanlarda bazı besinleri yakma kabiliyeti azalıyor ya da değişiyor ve gaza dönüştürüyor. Ben kendime ıbs teşhisi koydurmadım korkudan. Ama kendi sorunumu ekmek ve şekeri hayatmdan çıkararak çözdüm. Sadece kahfaltıda abartmadan yiyorum canım ne isterse. Ve karnımı tıka basa doyurmuyorum. Bol bol da su. Saat 16 ile 18 arasında da niye bilmem ne yesem gaza çevirmeye çok müsait oluyor. Bir de bu gaza taktıkça azalacağına artıyor :KK43:

merhaba benim gaz kaçırma problemim var. beni ciddi sosyal sıkıntıya sokuyor. kolonoskopi temiz çıktı.manometri sonucu sıkma basıncında belirgin azalma var.3 seans biofeedback yaptırdım. ibs var. diyet ve kegel egzersizi yapıyorum. ibs için ilaç kullanıyorum.
istediğim sonucu maalesef alamadım. bu sorundan yüzde yüz kurtulmak istiyorum
aynı sorunu yaşayanlar lütfen yazsınlar birbirimize yardımcı olalım
bırak içindeki dertler çıksın.

Merhaba gitmedim canım ama edinebilirsem femiscan cihazı kullanmayı düşünüyorum 3 aylık 325 euro. Psikologa gidiyorum psikolojim çok bozulmuştu emdr yapıyor bana iyi geldi gibi. Cerrahpaşaya nasıl gidicem bilmiyorum bir de gittim diyelim ilgilenmezse ne olacak. Femiscan de başarı oranı yüksekmiş
Emel aydın size nasıl ulaşabilirim .. Lütfen bana geri dönün muhakkak

selam arkadaşlar herkese çok geçmiş olsun diliyorum, allahım şifa versin
yazdıklarınızı okuyunca 3 ay önce yaşadığım şoku tekrar yaşadım... 3 aydır aynı kabusu yaşıyorum tabii ki 3 ay içinde 3 doktora gittim ama sorunu tam çözemediysem de hafiflettim, bende de sosyal fobi oluştu emelaydin konu başlığı senin olduğu için rica etsem dertleşebilir miyiz ? yeni üye olduğum için ne yapacağımı nere yazacağımı bile bilmiyorum mail adresini alabilir miyim özelden konuşabilir miyiz..

merhaba benim gaz kaçırma problemim var. beni ciddi sosyal sıkıntıya sokuyor. kolonoskopi temiz çıktı.manometri sonucu sıkma basıncında belirgin azalma var.3 seans biofeedback yaptırdım. ibs var. diyet ve kegel egzersizi yapıyorum. ibs için ilaç kullanıyorum.
istediğim sonucu maalesef alamadım. bu sorundan yüzde yüz kurtulmak istiyorum
aynı sorunu yaşayanlar lütfen yazsınlar birbirimize yardımcı olalım
canım benimde 1 aydır aynı sorunum var .sosyal hayattım bitti. derslerime gidemiyorum. sen nasıl oldun umarım iyileşmişsindir. allah hepimize şifa versin. lütfen bana yardımcı olun kafayı yemek üzereyim nasıl bişeyki bu doktorlar bile ne önemsiyor ne tedavi ediyor :KK43: gittiğim doktorlar gaz sapazmı ibs deyip gönderdiler ne yapcam bilmiyorum. arkadaşların mesajlarını okudum ve ankaraya gazi ye gitmeye karar verdim . aranızda iyileşen varmı çoktandır mesaj atılmamış konuya lütfen yardım edin :KK43:((((((((((((

Arkadaşlar şekeri,mayayı,beyaz unu,etin her türünü,özellikle kırmızı eti v.s yemeyin.Yoga yapın,yürüyün.Çörekotu,zencefil,zerdeçal ,aç karnına kudret narı gibi alternatif ürünleri kullanın.Sıkı bir diyetle ben 4 ayda kurtuldum.Stres asit yapar bağırsaklara zarar verir.Şu anda ulaşamıyorum ama bireysel farkındalık üzerine denemeler sayfasından çok faydalandım,hayatımı değiştirdi o sayfa.Diyet,spor,stressiz hayat işe yarıyor,arada et de yiyebilirsiniz,proteinsiz kalmamak için,ama daha çok mercimekle proteini sağlarsanız daha iyi olur.Beyaz et balık eti en zararsız olanı.Bu arada en büyük düşman şeker,ağzınıza sürmeyin.Mantarların en sevgili yiyeceği şeker,meyvelerin de ekşisini tercih edin.

Bireysel farkındalık üzerine denemeler -zeytin çekirdeği mucizesi sayfası beni iyileştirdi.Bence bu sayfada en etkili şey;yogaydı sanırım.İnternetten bulduğum yoga videolarını izleyerek uyguladım

Arkadaşlar şekeri,mayayı,beyaz unu,etin her türünü,özellikle kırmızı eti v.s yemeyin.Yoga yapın,yürüyün.Çörekotu,zencefil,zerdeçal ,aç karnına kudret narı gibi alternatif ürünleri kullanın.Sıkı bir diyetle ben 4 ayda kurtuldum.Stres asit yapar bağırsaklara zarar verir.Şu anda ulaşamıyorum ama bireysel farkındalık üzerine denemeler sayfasından çok faydalandım,hayatımı değiştirdi o sayfa.Diyet,spor,stressiz hayat işe yarıyor,arada et de yiyebilirsiniz,proteinsiz kalmamak için,ama daha çok mercimekle proteini sağlarsanız daha iyi olur.Beyaz et balık eti en zararsız olanı.Bu arada en büyük düşman şeker,ağzınıza sürmeyin.Mantarların en sevgili yiyeceği şeker,meyvelerin de ekşisini tercih edin.
merhaba,4 aydan sonra şeker,maya diğer yazdıkların bunları yiyebildin mi.kış mevsimindeyiz,gaz yapacak diye ne yiyeceğimi şaşırdrm,pazarda,karnabahar,lahana,pırasa var kuru baklagilde gaz yapıyor,sağlıklı beslenmem lazım emziriyorum offfff..yoga denerim ama zeytin çekirdeği kaş yapayım derken göz çıkarmayayım onun yerine zeytinyağı tüketsem kaşık kaşık veya çayı?bir de.makat kaslarımı sıkıp bırakmayı sanki beceremiyorm kalça ve karın kaslarım çalışıyor..sizin de tutamama probleminiz mi var dı?
çok teşekkürler..

Her şeyi yiyebiliyorum,ama karındaki şişkinlik olayı bitmiyor,yalnız gaz yok artık.Bu dört ay boyunca iyileştim diye kendinize güvenmeyin,yediğiniz şeyler hala gaz yapıyor olacak ama bir gün geliyor bakmışsınız yavaş yavaş tutmaya başlamışsınız.Zeytin çekirdeği çok da yemedim.Yogayı günde iki kez yaptım.O sayfayı takip et,hepsi orda yazıyor.Ben o lavmanı falan yapmadım,acı çehre otu yazıyor ondan sayısınca içtim çok şiştiğimde,iki üç kez 4 ayda.Ben kabız versiyonuydum ibs'nin

lütfen bu sorunu yaşayan,iyileşen arkadaşlar yardımlarınıza önerilerinize, izlediğiniz yola çook ihtiyacım var ..herkesle oturup konuşulacak bi konu değil bunu sizler anlarsınız..

lütfen bu sorunu yaşayan,iyileşen arkadaşlar yardımlarınıza önerilerinize, izlediğiniz yola çook ihtiyacım var ..herkesle oturup konuşulacak bi konu değil bunu sizler anlarsınız..
Ben bursaya levent tezcana gittim ilk zamanlarda geçmişti şimdi tekrar eskisi kadar olmasa da başladı İBSnin etkisi olduğunu düşünüyorum bu aralar gazi üniversitesinden doç.dr sezai leventoğlu ile internetten görüştük gatekepper yönteminden bahsetti şimdilik idare ediyorum birde ameliyatım yeni sayılır tekrar yeni uygulama ağır gelebilir

Ben bursaya levent tezcana gittim ilk zamanlarda geçmişti şimdi tekrar eskisi kadar olmasa da başladı İBSnin etkisi olduğunu düşünüyorum bu aralar gazi üniversitesinden doç.dr sezai leventoğlu ile internetten görüştük gatekepper yönteminden bahsetti şimdilik idare ediyorum birde ameliyatım yeni sayılır tekrar yeni uygulama ağır gelebilir

Sevgili dertli2012 yanıtın için çok teşekkür ederim nasıl bir tedavi uygulandı ve ne ameliyatı oldun öğrenebilir miyim?özelden mesajlaşabilir miyiz?

LÜTFEN BİRİSİ YARDIM ETSİN.KİMSE YOKMU.LÜTFEN.BEN Bİ YOLUNU BİLİYORUM GALİBA BUNDAN KURTULMANIN AMA BU ÜRÜN YURTDIŞINDA.BEN 19 YAŞIMDAYIM VE KREDİ KARTIM YOK.NUYÜZDEN ALAMIYORUMDA.AİLEMEDE SÖYLİİYEMİYORUM .PARASI NEYSE VERİRİM .YETERKİ GELSİN.BELKİ HEPİMİZ KURTULURUZ BUSAYEDE BU DERTEN.LÜTFEN ACİL YAZIN.SINAVLARA GİRİCEM OKULA BAŞLAYACAĞIM.KENDİMİÇOK KÖTÜ HİSEDİYORUM.LÜTFEN YAZIN.NEREYE GİTİNİZ

LÜTFEN BİRİSİ YARDIM ETSİN.KİMSE YOKMU.LÜTFEN.BEN Bİ YOLUNU BİLİYORUM GALİBA BUNDAN KURTULMANIN AMA BU ÜRÜN YURTDIŞINDA.BEN 19 YAŞIMDAYIM VE KREDİ KARTIM YOK.NUYÜZDEN ALAMIYORUMDA.AİLEMEDE SÖYLİİYEMİYORUM .PARASI NEYSE VERİRİM .YETERKİ GELSİN.BELKİ HEPİMİZ KURTULURUZ BUSAYEDE BU DERTEN.LÜTFEN ACİL YAZIN.SINAVLARA GİRİCEM OKULA BAŞLAYACAĞIM.KENDİMİÇOK KÖTÜ HİSEDİYORUM.LÜTFEN YAZIN.NEREYE GİTİNİZ[/QUOTE
Canim lutfen bi daha gel ve yaz.senden ogrenecegim cok sey var

X