Gbek dkl & e k(gbek dkl&e k gebelii engelmi)

aylardır midemin old yerde gümgüm atan bişey vardı.. sanki kalbim orada atıyo gibi..karnım açıkınca daha çok hissediyordum atışını.. ayrıca üzüntü ve stres yapıncada çok ağrı yapıordu. ben göbeğim yukaru kaymış diyordum demekki eş çıkığıymış... aynı durum görümcemdede vardı gebeliğe engel mi bilmiyorum ama en son dış gebelik geçirdi ve ölümden döndü..
neyse 10 gün önce bi ebe teyzeye gittik aynen arkadaşın anlattığı gibi karnımı ovarak işeyler yaptı ve su an iyiyim çok şükür.. ama hala biraz atıyoo acaba tam getiremedi mi :KK61:

Merhaba arkadaşlar,evet eş çıkığı diye birşey var ama dr.lar bilemiyorlar,bende aynı dertten muzdaribim,sol karın üst bölgemde kalp gibi atıyor,acıyor bastırma hissi uyandırtıyor,iştahsızlık yapıyor,sinirlenince,ağır kaldırınca,aç kalınca bu ağrıyı daha çok hissediyorum.Bende pek çok kez eş çıkıklığıma baktırdım yerine geliyor fakat yanlış hareket ya da sinirlenme falan olunca tekrar çıkıyor,üstelik benim karnıma bakan kadında eşin yerine gelirse çocuğun olur demişti,tıpta böyle birşey yok deniyor ama ,hepimiz türkiyenin bir köşesinde yaşıyoruz,doğu'daki de aynı şeyi söylüyor,batı'daki de...inanmamak elde değil bir de aynı sorunları yaşayınca,çeken anlar diyelim:) Allah hepimize şifa versin inşallah.

sinirlnme flan olunca tekrar çıkıyosa ben bişey yaptırmıyım o zaman benim sinirli bi yapım var çünkü elimde değil :KK9:

aylardır midemin old yerde gümgüm atan bişey vardı.. sanki kalbim orada atıyo gibi..karnım açıkınca daha çok hissediyordum atışını.. ayrıca üzüntü ve stres yapıncada çok ağrı yapıordu. ben göbeğim yukaru kaymış diyordum demekki eş çıkığıymış... aynı durum görümcemdede vardı gebeliğe engel mi bilmiyorum ama en son dış gebelik geçirdi ve ölümden döndü..
neyse 10 gün önce bi ebe teyzeye gittik aynen arkadaşın anlattığı gibi karnımı ovarak işeyler yaptı ve su an iyiyim çok şükür.. ama hala biraz atıyoo acaba tam getiremedi mi :KK61:

öncelikle eş çıkığı olanlara rabbim yardımcı olsun. bende yıllardır çekiyorum.çok zor bir durum.bu konuda size yardımcı olmak isterim.eş çıkğı konusunda yardım isteyen konuşmak isteyen ekleyebilir.berhunde_07_1907@hotmail.com

eş çıkığı gerçekten zor bir durum çeken bilir.gitmediğim kadın kalmadı.eş çıkığı olan arkadaşlar tedavi yönetimini bahsedeblirmisiniz?yardıma ihtiyacım var.çok zor bir durum allah herkese şifa versin.

ben arada bir düzeltebiliyorum kendim
tam göbek deliğimin bulunduğu yere bişiy bastırıyorum yatıyorum.
yavaş yavaş yerine geliyor..
ama sonra bakıyorum gene gitmiş...
yıllardır böyle sanırım yer etmiş.
ama bunun gebeliğe engel bir durum olduğunu düşünmüyorum.
bilimsel bişiy değil.
ve bunu tıp dahi kabul etmiyor.
tıpta göbek kaçması diye bir şey yok.
hele hele gebeliğe engel bir durum olarak hiç duymadım.
gebeliğe engel bir durum olduğunu kanıtlayabilirmisiniz bana?
yani 1 kişide böyle oldu diye bunu çoğunluğa yayamayız değilmi?

arkadaşım haklısın ama benşm annemde de aynı şey olmuş annemin 3 yıl çocuğu olmamış bi kadına götürmüşler göbeğini çekmişler ve ebe gümeci otundan lapa yapıp karnına bağlamışlar sonra annemin çocuğu olmuş

Büyükannem hem kontrol eder torunlarını gel bakim göbeğin düşmüşmü diye :) sonra korkuluk keser.Teferruatlı ama kısaca masaj yapar dualarla yerine oturtmak için sonra ekmek lokmasına kibrit çöpünü yakıp diker ve hemen üzerine çay bardağı kapatır.Vakumlamak burdaki amaç.Can acısı olmadı hiç bende.Sonrada 3 gün boyunca bize aklınıza geldikçe asılı kalın derdi.2 katlı evimiz merdivenlerde sallanırdık bir dk falan akla geldikçe.:KK69:

bu konuyu araştırmak için nete girdim siz çıkıyorsunuz günlerdir bu olayı çekiyorum dr lar gaz sancısı diyor ebe veya bu işi bilenler konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz saygılar

QUOTE=berhunde;9141741]sevgili arkadaşlar göbek düşmesi bu konu açılmıştı ama ben sizlere eş çıkığı konusunda bilgilendirmek istiyorum.eş çıkığını duydunuzmu bilmiyorum.BELİRTİLERİ:eş çıkığı midede yada göbeğe doğru kalp gibi bir şey atıyorsa,karın ağrısı,ağır kaldırınca,sinirlenince,uzun süre aç kalınca.gibi durumlarda eşin çıkmış derler.ama bazı yerlerde göbek düşmesi ile eş çıkığını karıştırıyorlar göbek düşmesi farklıdır eş çıkığı farklıdır.EŞ ÇIKIĞI GEBELİĞE ENGELDİR.yengem eş çıkığından gebe kalamıyordu.köylerde köy ebesi yada bu işlerle ilgilenen kadınlar vardır.eş çıkığını tedavi ettirdi ve gebe kaldı.bende aynı dertten muzdaribim.gitmediğim kimse kalmadı.arkadaşlar gerçekten önemli bir konu sizlere tavsiyem bu işlerden anlayan vardır.göbek düşüklüğüde gebeliğe engel.göbek düşüklüğünü zaten genelde biliniyor.ama ben eş çıkığından bahsetmek istedim.tedavisi:önce sırtını(belini) çiğner,sonra sırtüstü yatar eliyle karnına basar masaj yapar gibi karnını ovalar,eşin girdiğini hissediyorsun orası yanıyor ve sancı yapıyor,eliyle karnına eş çıkığı yerine girinceye kadar ovalamaya devam eder.allah herkese şifa versin.saygılarımla...[/QUOTE]

bu konuyu ben de merak etmiştim ama burda bu konu hakkında doğru düzgün bir bilgi sahibi olamadım. hafiften reklam koktu burası.

göbek düşüğü derken nasıl birşey oluyor bu biz kendimiz anlayabilir miyiz, dışardan bakınca belli olan bişey mi? biraz daha açar mısınız

göbek düşüklüğü ani ağır kaldırma ile oluyor karnın çok şiddetli şekilde ağrıyor midende aynı şekilde yediklerini hemen çıkarıyorsun ishal ve aşırı halsizlik oluyor normal bir hastalığın belirtileri ne kadar ilaç alsanda göbek yerine getirilmediği sürece iyileşme olmuyor zaten ozaman öncesinde ağır birşey kaldırdıysan göbek düşmesinden şüphelenebiliyorsun tabi bu düşme bildiğimiz tabirle dışarıdan görünecek birşey değil sadece bilen birisinin dokunarak hissedebileceği birşey

eş çıkığı göbek düşüklüğü çok zor bir durum.benim bir türlü yerine gelmiyor.gerçekten bu konuda muzrdarip olan arkadaşlar iyi anlar.alllah herkese şifa versin.

Eş çıkığı bende sürekli oluyor..Yaşlı bir teyze buldum o anladı sağ olsun..Yerine getiriyor yine yukarı çıkıyor ..Ne berbat bir şey bu..Midemde ve sırtımda ,kasığımda ağrı yapıyor..Bir şey yediğim anda ağrı oluyor..Midemde pıt pıt ir şey atıyor..Bunun kalıcı bir tedavisi yok mu?

bende bu sıkıntıdan yıllarca cektım.gobek dusmesı vs dıe hep gobegımı duzelttırıodum.. hep dahiliye druna gıttım ..ilac milaç gecmedi..en son gastroloji dr una gıttım .endoskopı yapıldı..mıdem de gastrıt.reflu ve bı mikrop varmıs o cıktı..ilaç verdı dr cok sukur allahıma duzelddı..öyle kotu oluodum kı ne yemek yıyebılıodum ne bısey:S elim surekli midemdeydı..rahat nefes alamıodum..midem yumruk gıbı oluyordu.ilaçtan sonra sıkayetlerım gıttı cok sukur ..hatta8 kg aldım cunku mıdemdekı sıkıntı gectı.. cok zayıftım ben..dr dedı kı mıdede nabız gıbı atan sey kalbın ana damarlarından bırısı..her ınsanda vardır ama herkeste bellı olmaz..neyse cok sukur allahın ıznıyle sıfa buldum..bu bahsettıgım olay 5 yıl onceydı..gercı bu sıralar aynı rahatsızlıgı tekrr yasıyorum.tekrar endoskopi cekılecek..

Bende doktora gideceğim..Mide sarkması da olabilirmiş..Sana da geçmiş olsun,inşallah bir daha tekrarlamaz..

2 ay kadar once oldu benımde..

yatıyorum sabah erken saat ağrıyla uyandım..yumurta gıbı bişey göbeğimden kaburgama doğru resmen içimde yuruye yuruye ılerledı..canım yandı..

bı cesaret elledım kaburgamı anaa tam cığere yakın duruyor..elımle aşağı kaydırdım..korkudan nasıl becerdım bılmem ama ağrım oyle geçtı bıraz..kendım ındırdım o cevız gıbı şeyı..

ağrım bişeyım olmaz ama mıdeme çok hafıf yerde bıraktım sanırım..içimde kayboldu gıbı bişey elime gelmıyor artık..göbeğime az yakın duruyor o atan yer..eskıden göbeğim nabzımdan çok atardı,şimdi daha yukarda atıyor..

İnternetten araştırdım..Mide kanserinden,ülserden,aort genişlemesine kadar bir çok hastalık çıktı..Dünden beri iyi şükür..Tekrarlarsa doktora gideceğim..Ne olduğu çıkar inşallah..Sana da çok geçmiş olsun..

teşekkür ederim..

yalnız bnde ağrısı ya da bır rahatsızlığı olmuyor..

iyi düşünelim ıyı olsun..sanmıyorum o yazan hastalıkların belirtısının sadece bu olabıleceğinı:KK31:ALLAH korusun herkesi..

bence böyle şikayetiniz varsa gidin doktora ertelemeyin tamam mı..oyle ben kac sene cektım elim midemde vacurvucur sesler:S asit doluydu sankı..gecmıs olsun

sevgili arkadaşlar öncelikle bu konularda doktora başvurun eğer sonuç alamazsanız o zaman tedavi eden teyzelere gidin.ben bunu yıllardır çekiyorum.doktora gittim tetkiklerde birşey çıkmadı şükür.yerine getirtiriyorum yine çıkıyor.çok zor bir durumdur yemek yiyemezsin miden bulanır halsizlik yapar.bu konuda yardım etmek isterim gerçekten zor bir durumdur arkadaşlar.mail adresimden ulaşabilirsiniz.rabbim sağlık sıhhat versin cümlemize..

X