Gebeliğe Hazırlık Gebe kalmak isteyenler lütfen yazımı okuyun !

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Lütfen vazgeçmeyin ısrarla yapın . Vücut ısınızı ısrarla ölçün . Soğan kürünü dört ay boyunca âdetten sonra on gün içinde yapın. Adetiniz uzun sürüyorsa yumurtlama gününe denk gelmeden 10 günü hesaplayın . Ben soğan suyunu içerken eşimede içirdim. Çünkü spermin hareketine enfeksiyon engel . Enfeksiyonu varsa temizlensin dedim .
Soğan suyunu nasil içtiniz adet bitiminden sonra kac gün yaptınız hic ara vermeden mi 4 ay kullandınız. Bir de adet zamanında içtiniz mi acaba

Lütfen uzun demeyin yazımı okuyun. Merhaba arkadaşlar dört aydır ben de buradaki arkadaşlar gibi sürekli formları takip ediyorum . Bu ay gebe kaldım gebe kalırsam üye olacağım ve edindiğim bilgileri buraya yazacağım diye kendime söz vermiştim . Arkadaşlar hastanede çalıştığım için bütün sorularımı gidip kadın doğum doktorlarına sordum şimdi macera mı anlatıyorum söylediklerimin çoğu doktorların bana ilettiğidir.

Birinci ayımda doktora gittim gebe kalmak istediğimi söyledim çok erken diye düşünebilirsiniz . Böyle düşünmeyin lütfen bana âdetin üçüncü günü gelmemi söyledi . Âdetin üçüncü günü aç karnına gittim . Önce ultrasonda yumurtalarıma rahmime baktı. Her şey gayet normal gözüküyor bir de kan testi isteyelim dedi . Kan testinde FSH,LH,PROLAKTİN,TSH,E2 testlerime bakıldı . Prolaktin çok az yüksek çıktı doktor bunu önemsemediğini söyledi . Tabi ben bunu önemsedim . Bu hormonu araştırabilirsiniz internette dar iççamaşırından bile yükseldiğini görebilirsiniz . Ve gögüslere fazla temasta Bu hormonu yükseltiyor bu hormonun yüksek olması gebeliği engelliyor. İlaç kullanmadım ama daha dikkatli oldum . İkinci ay tekrar bu hormona baktırdım ve düşmüştü . Doktor bana düzenli ilişki dedi düzenli ilişkiden kastı şuymuş. 2 güne bir ilişki.haftada en az 3 kez ilişki.özellikte adet bittikten sonra ilk 15 gün bu düzene çok dikkat edilmeli dedi .

Bu doktordan sonra ben bu forumda araştırmalar yapmaya başladım yumurtlama günü öğrenmeyi buldum (ovulasyon testi) , vücut ısı takibini buldum. Bu arada sürekli ibrahim Saraçoğlu’nu dinledim onun küfürlerine yöneldim şimdi yaptıklarımı sırasıyla anlatıyorum .

1- Ovülasyon testi
Kızlar bunlar bana doktorun söylediği şeyler hem özelde hem devlette sürekli doktora göründüm özele gittiğim doktorda bu yöntemleri konuştum . Her bayanın yumurtlama günü farklıdır dedi adet döngüsüne göre değişir dedi . Mesela ben 14. gün değil 16. Gün yumurtluyorum. Ve yanlış bilinen bir şey var dedi ovülasyon testinde Çift çizgiyi gördüğünde değil görmeden iki gün önceyi de değerlendirmiş olman lazım diyor. Bana doktorun aktardığı böyle.

2- Vücut ısısı takibi
Benim en güvendiğim yöntem bu. Hemen kendinize gidin eczaneden dil altı ateş Ölçer aldım 15 TL gibi bir fiyatı var . Her gün ben sabah 6:40’ta kalkıyorum . Bu test için en önemli şey her gün aynı saatte dile altından ısıyı ölçmek. En az 4 saat uyumuş olmanız gerekiyor uyandığınızda daha fazla kıpırdamadan ilk işinin dil altından ısınızı ölçmek ve bunu bir kağıda not etmek . Adet bitiminden itibaren ölçmeye başladım. adet bitiminden yumurtlama gününe kadar vücut ısısı bir seyirde seyrediyor. Yumurtlama günü düşüyor. Ben düşünce değerlendirdim . Bu ay gebe kalmamı bu metoda bağlıyorum . Çünkü ovulasyon takibini tek başına yaptığım aylar bence yumurtlama gününü tutturamadım.Yumurtladıktan sonra vücut ısınız yüksek seyrediyor. Yani vücut gebeymiş gibi davranıyor .Eğer adet olacaksanız ölçüme devam edin adet günümüz geldiğimde vücut ısınız tekrar düşüyor .Eğer gebeyseniz yüksek kalmaya devam ediyor . Herkesin vücut ısısının normal değer aralıklara farklı o yüzden buraya değer yazmıyorum . Kısaca söyle söyliyim Âdetten sonra 36.5 36.6 sürekli böyleydi takip etmeye devam ettim 16. gün 36.0 oldu bunu üstüste üç gün birliktelikle değerlendirdim. 17. Gün ısım yükselmeye başladı 36,5 36.6 derken 36.8 Kadar çıktı . Bu biraz size zor gelebilir bunu her gün takip etmek sıkıcı olabilir ama lütfen bir ay takip edin. İkinci ay vücudunuzu tanımış olacaksınız.

3- hayıt tohumu
Kızlar ben bu tohumu âdetten sonra 15 gün boyunca düzenli günde bir bardak içtim .bu tohumu araştırabilirsiniz . Çok yararlı hormonları çok güzel düzenliyor. Hatta yumurtlama günümde de içtim .

4- İbrahim Saraçoğlu kürleri
İçinizden şimdi bu ne kadar çok şey yapmış böyle. Diyor olabilirsiniz . Ama burada binlerce bayan benim gibi bu formu okuyor araştırıyor ve bebek sahibi olmak istiyor biliyorum . İbrahim Saraçoğlu’nun soğan kürü incir kürünü havuç kürünü lütfen araştırın. İnternette videoları var izleyin. Her biri bir soruna çözüm . Hangi sorununuz varsa o kürü düzenli uygulayın . Ben soğan kürünü yaptım .

4- Eşini hazırla
Evet kızlar bebek tek başına olmuyor bu yüzden eşimizde çok dikkat edecek.Ben iki ay boyunca âdetten sonra soğan suyu içtim 10 gün Eşime de içerdim . Eşim düzenli beslen de taze sebze-meyve yedi özellikle havuç spor yaptı sigara içmiyor bunlar çok fazla gelebilir size kahve tüketmesin sağlıklı yaşama yönlensin. Vitamin desteği aldık . L arginin ve e vitamini kullandık.

Son olarak bu yazdığım metotları 3 ay denedim.Allahta nasip etti bu ay gebelik haberimi aldım. Bunları yaparken vazgeçmeyin. Üç aya bazen 6 ay sorunlar çözüme ulaşabiliyor.
Merhaba yazınızı yeni okuyorum bende o hormonları verdiğimde E2 biraz düşük FSH biraz yüksekti ama yüksek dediğim 7.62 referans aralığındaydi hemen saraçoğluna gittim soğan suyu verdi civan percemi ekstrati ve testere dişli aslan pençesi aynı zamanda inofolic combi içiyorum hafif hafif belirtilerim var gibi insaAllah bu ay bebeğim benimle olur

Merhaba yazınızı yeni okuyorum bende o hormonları verdiğimde E2 biraz düşük FSH biraz yüksekti ama yüksek dediğim 7.62 referans aralığındaydi hemen saraçoğluna gittim soğan suyu verdi civan percemi ekstrati ve testere dişli aslan pençesi aynı zamanda inofolic combi içiyorum hafif hafif belirtilerim var gibi insaAllah bu ay bebeğim benimle olur
Merhaba bebeğin hayırlı olsun sanırım doğumunuz yakın bende arayıştayım 5 yıl olacak olmuyor bbebeğim …civan perçemi ve testere dişli Aslan pençesi her ikisi mi extract tı yani damla olarak mı? Hem ikisini aynı zamanda mı alıyordunuz kullanım tarifiniz nasıldı ben yurtdışındayım İbrahim Saraçoğlu ürünleri gelir mi bilmiyorum ama burda internetten Amazon’dan sipariş edebilirim Rabbim banada mucizemi tez zamanda versin inşallah duana da talibim 🤲😔

X