Jinekoloji Gebe kalmak istiyorum..

Bihatun25

Umut hep var 🌈
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2023
327
63
Merhaba hanımlar, görüşlerinize ihtiyacım var 😇 1 yıllık evliyim 7 aydır gebelik düşünüyoruz dr tüm kan testleri yaptı (vitamin, smear, torch vs.) alttan muayene de etti herhangi bir sıkıntı yok dedi folik asit yazıp yolladı. Ovülasyon testini de denedik gün aşırı ilişkiye girmemize rağmen tutturamıyoruz bu durumu yaşayan yardımcı olabilecek birisi varmı? 😔

Ultrasona bakıldı diğerleri için gerek olmadığını söyledi genelde tüp bebek tedavilerinde bakılıyormuş
Sen o doktoru değiştir öyle şey mi olur ya tüplerin kapalıysa istediğin kadar uğraş olmaz bunu da ancak rahim filmi çektirince öğrenirsin.Esinde sperm testi versin.

Merhaba hanımlar, görüşlerinize ihtiyacım var 😇 1 yıllık evliyim 7 aydır gebelik düşünüyoruz dr tüm kan testleri yaptı (vitamin, smear, torch vs.) alttan muayene de etti herhangi bir sıkıntı yok dedi folik asit yazıp yolladı. Ovülasyon testini de denedik gün aşırı ilişkiye girmemize rağmen tutturamıyoruz bu durumu yaşayan yardımcı olabilecek birisi varmı? 😔
Eşiniz de kontrol olmalı

Eşiniz de kontrol oldu mu acaba sperm testi ? Hep kendinizi kontrol ettirmişsiniz anladığım kadarıyla ben 4 yıllık evliyim sorunu bende bildiler eşime hiç bakma gereği bile duymadılar kadını suçlamak hatayı hep kadında bulmak çok kolaydır. Bazı doktorlar da çok baştan savma ezbere iş yapıyor. Ve sonunda en büyük sorunun eşimde olduğu tespit edildi. Böyle yola girildiği zaman eşler beraber testlerden geçmeli ve beraber takviye kullanmalı , beraber sağlıklı yaşam sürmeliler yeme içme de sağlıklı beslenmeye önem göstermeliler tek taraflı olmamalı bence. Son zamanlarda kadın erkek infertilesi arttı aşırı hemde genetik problemler vs çoğaldı yeme içmeden kaynaklanan durumlar bunlar çünkü organik birşey yemiyoruz içmiyoruz herşey paket gıda. Bir yıl normaldir bazısı 2 sene uğraşıyor oluyor bazısı 5. Yıl uğraşıyor olmuyor nasip herşeyin hayırlısı ama testler önemli ☺️

Yumurtlama tarihlerinde deneme yaptınız mı ?
biz esimle o cocuk dusundugumuz zamanlarda oyle yapiyorduk ozellikle. Zaten suanda hamileyim

Ultrasona bakıldı diğerleri için gerek olmadığını söyledi genelde tüp bebek tedavilerinde bakılıyormuş
Ne kadar saçma hangi doktor bunu söyledi doktorlugundan şüphe etmek lazım biz ozamn boşa çektik okadar şeyi bir çok hormonal test yapmanız gerek bir yıl denemeden sonra olusmasa hepsini sizden isterler ve tedavi yöntemi oluşturur başlarlar sıkıntı etmeyin inşallah gebe kalırsınız daha 7 ay olmuş yıllarca deneyenler var kalbinizi temiz tutun bencede doktorunuzu değiştirin Allah hepimizin kucağını boş bırakmasın

Hemen doktorunuzu degiştirin ben evlendikten 4 ay sonra rutin bir kontrole gittim henüz gebelik denemem de olmamıştı doktora öylesine rahmimde sıkıntı var mı acaba gebelikk düşünüyorum da dedim doktor direk rahim filmi çekmemi önerdi gittim rahim filmi çekildim Bi baktık ki tüpler tıkalı poliplerim var hemen bana tüp bebek doktoru önerdi gittim histeroskopi oldum tüpler alındı poliplerim alındı akabinde yumurta toplama ve transfer süreci basladı 3. Denemem de tuttu yani evliligimin 1. Senesinde tüp bebek tedavisi ile hamile kaldığımı örendim

X