Aile Planlaması Gebeliği Önleyici Aylık İğneler

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
onun için adet geciktirici haplar var ama bence kullanma
düğünmde hasta olmak istemiyorum dedm adet geciktirici veya söktürücü kullansam dedm direkt hayır ! dedi.
korunma için iğneler varmış hayır! önermiyorum dedi. e doğum kontorolüne de hastalnnca başlayacaksın dedi tek çare prezervatif o zmn. evlenir evlenmez hamile kalmak istemiyorum:olamaz: :oops:

düğünmde hasta olmak istemiyorum dedm adet geciktirici veya söktürücü kullansam dedm direkt hayır ! dedi.
korunma için iğneler varmış hayır! önermiyorum dedi. e doğum kontorolüne de hastalnnca başlayacaksın dedi tek çare prezervatif o zmn. evlenir evlenmez hamile kalmak istemiyorum:olamaz: :oops:
prezervatif en iyi yöntem eğer eşinde kabul ediyorsa hiç hormonlara girme

prezervatif en iyi yöntem eğer eşinde kabul ediyorsa hiç hormonlara girme
benden bayadır ona prezervtif kullanması gerektiği mesajlarını gönderiyorum alttan alttan. çok karşı değil aslında evet bende hap kullnmk istemiyorm hem hap yutamama sorunum var .hem de prezervtifle de hamile kalma olasılığı var ya korkuyorum

benden bayadır ona prezervtif kullanması gerektiği mesajlarını gönderiyorum alttan alttan. çok karşı değil aslında evet bende hap kullnmk istemiyorm hem hap yutamama sorunum var .hem de prezervtifle de hamile kalma olasılığı var ya korkuyorum
canım o konuda size bağlı bir kaç şey dikkat ettiğiniz zaman çok aza iniyor. hiçbir doğum kontrol yöntemi %100 koruma sağlamaz

Merhaba
1 aylık mesigyna iğne kullanmaya başladım Ramazan'ın 2. Günü adet oldum ve adetimin 3. Günü iğneyi vurundum
Av evvel de adet olduğumu fark ettim yani 24 gün ara ile adet olmuş oldum
Bu adetimin de 3. Günü iğneyi vurunacak mıyım?
Bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

Ben kullanıyorum canım 3 aylık olanını ve kilo sorunum olmadı. Aynı kilodayım.

Hiçbir etkisi yok. Kısa bir süre yasmin kullanmıştım evet o baya bi etkiliydi rahatsız edici derecede ama bu iğnelerin öyle bi yan etkisi yok. Hatta bende hiçbi yan etkisi olmadı.
Ben 3 aylık iğnenin 2. Dozunu Mayıs ayında vuruldum. Ama adetim 2 aydır kesilmesi lelenme devam ediyor normal mi? Şişkinlik ve ağrı yapıyor ..

Merhaba
1 aylık mesigyna iğne kullanmaya başladım Ramazan'ın 2. Günü adet oldum ve adetimin 3. Günü iğneyi vurundum
Ilk vurdugun zaman adetli olman gerekiyor 28 gun korudugu icin gunun dolunca vur. Her adet oldugunda vurmana gerek yok.
Ayrica devlet karsiliyor saglik ocaginda ucretsiz vurdurabiliyorsun

Merhaba
Ilk vurdugun zaman adetli olman gerekiyor 28 gun korudugu icin gunun dolunca vur. Her adet oldugunda vurmana gerek yok.
Ayrica devlet karsiliyor saglik ocaginda ucretsiz vurdurabiliyorsun

3 aylık iğneyi kullanıp bıraktıktan sonra hamile kalan var mı arkadaşlar ????

Aylık iğne kullanipta sigara kullanan varmı acaba sigara etkisini azalttığını okudum 35 yaş ve sigara kullanımı diyor ama ben 24 yaşında sigara kullanıyorum 3 aylık iğneye geçiş yapabilirmiyim

selam arkadaşlar,
bende 3 aylık iğnelerden kullanıyorum.yan etkileri bünyeden bünyeye değişiyor heralde.bende hiç bir etki yapmadı.gayet memnunum.aylık iğneler, normal doğum kontrol haplarının iğneye çevrilmiş hali.ilk ondan kullandım.ama öğrendimki,35 yaş üstü ve sigara içenlere 3 aylık iğne veriliyormuş.yaşım 38 ve sigara kullanıyorum.ayrıca adet kanamalarım,ilk 2 ay çok azaldı.şimdi ise hiç adet olmuyorum.tek yan etkiside bu.yumurtalıkları çalıştırmadığı içinde adet görmüyorsun.onun için adet görmemenin bir zararı yok vücuda.ve vücudumda hiç bir değişiklikte olmadı.ben gayet memnunum.35 yaş üstü ve sigara kullananlara tavsiye ederim..
Peki 35 yaş altında olanlar kullanamiyormu ben 24 yaşındayım ve sigara kullanıyorum aylık vuruldum bu ay gelecek ay için 3 aylık olmaya karar verdim

Kızlar ağustosda doğum yaptım ve pazartesi 3 aylık iğne vurundum .
Bu iğne ne zaman korumaya baslar sağlık ocağına sormayı unuttum internette de tam bilgi bulamadım kesin bilgisi olanlar cevap verebilir mi :bicak:

X