Gebeliginde bebeginde Koroid pleksus kisti görünen oldu mu

fatmasamet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2015
1
0
32
Merhaba. 20.haftada detayli ultrasonda bebegimin beyninin iki tarafinda kist goruldugunu soyledi doktor. Biri 6.5 mm digeri ise 7mm. Cok uzuldum cok agladim daha once hic duymadigim icin doktor zamanla kaybolacagini soylesene icim icimi yiyor. Kadin dogum doktorum da tedirgin etti 1 tane gormus olsa neyse onemsiz derdim ama iki tzne gormus perinatolojiye gorun derim dedi. Randevu aldim gidicem insallah. Daha once bebeginde boyle bir kist gorulen varmi. Cok tedirginim

Merhaba, özellikle bu konuya yanıt verebilmek için üye oldum. Belki sizi de biraz rahatlatabilirim. 19+6 haftalıkken ben de detaylı ultrasona girdim, doktorum perinatologdu. Ultrasona bakar bakmaz bebeğin beyninde koroid pleksus kist var sorunlu bebeklerde görülür ama normalde de olabilir dedi, başka hiç bir açıklama yok. O an başımdan aşağı kaynar su döküldü sanki. İlk gebeliğim ve böyle bir şey duymayı hiç beklemiyordum. Sonra ultrason devam ederken kalbinde parlak nokta gördüğünü söyledi. Yine bunun da aynı şekilde sorunlu bebeklerde olabileceğini söyledi. Ultrason bittiğinde çok ağladım. Doktorun bir şey açıklamamış olması da kısmen etkiledi. Sonra kendi doktorumuza götürdük aynı hastanede. Doktor beni rahatlattı, kendi gebeliğinde de aynılarının olduğunu, bunların geçici olduğunu, 28. haftada geçtiğini, 15 yıllık deneyiminde geçmeyen kimse görmediğini vs söyledi. Tabi ki bunlar o anlık rahatlamaya sebep oluyor fakat akıldan çıkmıyor bu durum. Daha sonra sürekli araştırdım ne olduğunu, iyi bir doktor daha buldum. 2 hafta sonraya randevu alabildim. Daha önce de ne ikili ne üçlü hiç bir test yaptırmadım. 22+3 de gittiğim doktor ne kist ne parlaklık görmedi Allaha çok şükür. Görseydim de söylemezdim dedi, bunlar soft bulgular dedi. Ultrasonun bebeğin sağlıklı veya sağlıksız olacağını %100 gösterme gibi bir durumu zaten yok dedi. Endişenizi çok iyi anlıyorum , rabbim en kısa zamanda endişelerinizi yok etsin inşallah. Dua tertipleri yapın, naçizane namazınızı kılın bol bol dua edin, dünya dua üstüne kuruludur. Öyle mucizeler var ki insan şaşıyor. En kısa zamanda güzel haberler alırsınız inşallah. Sevgiler

Merhaba. 20.haftada detayli ultrasonda bebegimin beyninin iki tarafinda kist goruldugunu soyledi doktor. Biri 6.5 mm digeri ise 7mm. Cok uzuldum cok agladim daha once hic duymadigim icin doktor zamanla kaybolacagini soylesene icim icimi yiyor. Kadin dogum doktorum da tedirgin etti 1 tane gormus olsa neyse onemsiz derdim ama iki tzne gormus perinatolojiye gorun derim dedi. Randevu aldim gidicem insallah. Daha once bebeginde boyle bir kist gorulen varmi. Cok tedirginim
Merhaba acaba bebeğinizdeki kistler gittimi

Bayanlar benim bebeğiminde beyninde koroid pleksus kisti var dedi doktor ama iyi huylu dedi çok korkuyorum ikili tarama testim temiz çıktı ayrıntılı ultrason istedi kist kesin geçiyormu

X