Gebelik 1. Trimester

ksevgi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2023
19
5
25
Merhabalar. Gebeliğimin 7. haftası 4 . günündeyim. Mide bulantım kusmam vs bişeyim yok ama enerjim sıfır yataktan kendimi zor kaldırıyorum sürekli uykum var ve bu durumdan çok sıkıldım aynı durumu yaşayan ve iyi gelen şeyler var mı yardımcı olur musunuz ?

Valla yok iyi gelen bi şey ya. Değişen hormonlar artan kan basıncı böyle yapıyormuş onu düzeltebilen bi şeyi ben henüz sizden daha yeni bi hamiş olarak bulamadım. Bulduğum her vakitte uyuyorum sadece çok kalkamıyorum halsiz düşüyorum hemen, 3 ayın sonunda bitecek diyorlar bakalım

Yapacak bir sey yok yat dinlen keyfine bak. Calisiyorsan zor tabii ama… bol bol uyu bak karnin buyudukce uyumasi da ayri sorun🤣🤣

Merhabalar. Gebeliğimin 7. haftası 4 . günündeyim. Mide bulantım kusmam vs bişeyim yok ama enerjim sıfır yataktan kendimi zor kaldırıyorum sürekli uykum var ve bu durumdan çok sıkıldım aynı durumu yaşayan ve iyi gelen şeyler var mı yardımcı olur musunuz ?
Yorgunluğa çare bulamadım ben de, normalde atom karınca gibiydim şimdi azıcık iş yapsam yoruluyorum. Kan ilacı da kullanıyorum ama genel olarak iyi gelen tek şey yatmak 🙃 bol bol yatıyorum ben. Uyuyorum da. Hiç alışık olmadığım bir yaşam biçimi ama o kadar halsiz hissediyorum ki. Gece 10 saat uyumamışım gibi uyanıyorum sabahları. 2. Trimesterda geçecek diye umuyorum.

Aynı şekil bende öyleyim umarım geçer bu şekilde hamileliğin tadınıda çıkaramicagımı düşünüyoruö çünkü bi an önce geçse bitse kafasındayım mecburen akşama yemek bile zar zor yapıyorum

Valla yok iyi gelen bi şey ya. Değişen hormonlar artan kan basıncı böyle yapıyormuş onu düzeltebilen bi şeyi ben henüz sizden daha yeni bi hamiş olarak bulamadım. Bulduğum her vakitte uyuyorum sadece çok kalkamıyorum halsiz düşüyorum hemen, 3 ayın sonunda bitecek diyorlar bakalım
Umarım 🥴

Yapacak bir sey yok yat dinlen keyfine bak. Calisiyorsan zor tabii ama… bol bol uyu bak karnin buyudukce uyumasi da ayri sorun🤣🤣
Yatmaktan o kadar çok sıkıldımki anlatamam bide uyudukça uyuyasım geliyo salak gibi oluyorum uyanık olduğumdada boş boş bakıyorum 😂

Mrb benim de 7+4 son adet tarihim 16 Mart benim de hiç bulantım kusmam olmadı insallahta olmaz enerji olmaması normal vitamin degelerınıze baktarın

Bunun bir çaresi yok. Dinlenmeniz ve uyumaniz bebeğin gelişimi için önemli ve çok iyi gelecektir. Kasmayın kendinizi uyuyun bosverin 😊 3 Ay sonunda azaliyor

Klasik "ooo bunlar iyi günlerin" muhabbeti yapmayacağım ama tadını çıkarın. Bol bol kendinize vakit ayırın. Bir de ben o güne dönecek olsam muhtemelen daha çok spor yapar, bol hareket ederdim. Çocuk sahibi olmak psikolojik olduğu kadar fiziksel de zorlayan bi şeymiş yalan yok 😅😅😅😅

Klasik "ooo bunlar iyi günlerin" muhabbeti yapmayacağım ama tadını çıkarın. Bol bol kendinize vakit ayırın. Bir de ben o güne dönecek olsam muhtemelen daha çok spor yapar, bol hareket ederdim. Çocuk sahibi olmak psikolojik olduğu kadar fiziksel de zorlayan bi şeymiş yalan yok 😅😅

X