Gebelik için adetten hemen sonra çalişmara başlaıp hamile kalanlar bi bakarmisiniz !!

KIZLAR BEN BU AY ADETTEN HEMEN SONRA ÇALIŞMALARA BAŞLADIM..VE MERAK ETTİĞİM ADETTEN HEMEN SONRA BİR SONRAKİ ADETE KADAR ÇALIŞAN VE HAMİLE KALAN VARMI ... İLGİNİZ TEŞEKKÜR EDERİM..a.s.

bende gecen ay adetım hemen bıttıkten sonra calısmalara baslamıstım ve ılk calısmamızdıkaydirigubbakcemile3nıtekımkı hemende oldu bu ay hamıle kaldıgımı ogrendım.bende 2gunde bır calısanlardandım ama benım bıde sole bı onerım var.benım esım ısınden dolayı ayın yarısını seyahat ederek gecırıyo.eee tabıkı buyuk bı ozlem oluyo 15gun esınızı goremeyınce.bence cok ustune dusmeyıp bı sure aralık verıp sonra denemelere baslayınhihoyyyt

valla canım ben 13 ay boyunca her ay düzenli olarak regliden sonra çalışmlara başlıyordum ve sonuç alamadım.taakkii son aya kadar.son ay hiç kafama takmadım hatta doğru düzgün planlı bi ilişkim bile olmadı diyebilirim.ama bebeğim gelmiş banada haberim yokmuyş.bence kızlar bu durum tamamen psikolojik eğer bi sorun yoksa.kendinizi sıkmayın sters yapmayın.ne kadar stres yaparsanız bebek sizden o kadar uzaklaşıyor....allahım size ve isteyen herkese hayırlı zamanda bebekler nasip etsin inşallah...

bende spermlerin kalitesi düşüyor diye duydum.ama daha sonra eşimizde bir problem yoksa yani hücreleri yeterli ise hergun ilişkiye girilirsede kalınırmıs.bunu yeni öğrendim.cok ara vermekde iyi değil beklemiş hücre olduğu yerde ölürmüş.mesela 3 gün ilişkiye girip bir gun ara verip sabahında ilişkiye girilirse %80 hamile kalınırmıs.tabi bunu yumurtlama gunlerimizzde yapmamız gerek.ben 2 kez hamile kaldım ikisindede hergun ilişkiye girerek hamile kaldım.tabi stres yooooooookkkkkk.......

Ben ilk hamile kaldığıma , sadece int. hesapladığım yumurtlama günlerinde ilişkiye girmiştim ve ilk ay olmuştu.. Tabii adet günlerim düzenliydi

kibele ben bu sıcaklık ölçmeyi anlayamadım?

canim vucut sicakligi olcumu insanin yumurtlayip yumurtlamadigi hakkinda bilgi verir. bazal vucut sicakligi yumurtlama diye arattirirsan bayagi bilgi bulabilirsin.

kisaca ozetleyeyim. yumurtlamadan oncaki ve yumurtlamadan sonraki vucut sicakligi arasinda yarim ile bir derece arasinda fark vardi. mesela benim yumurtlamadan ionce 36.5 iken yumurtlamadan sonra sicakligim 37 ye cikar bir anda ve adet olana kadar bu sicaklik kademeli artis gosterir.

ancak olcum teknigi var. yani guynun her saati olculmez. sabah hep ayni saatte (uzmanlar 7-8 arasini tavsiye ediyor) yataktan kalkmadan dil altindan dijital bir termometre ile olcup not edeceksin. sabah hep ayni saatte olmasi ve kesinlikle hareket edilmeden olculmus omasi lazim. yumurtlamadan sonra olusan sari cisim progesteron uretir ve bu hormon sicakligin artmasina sebep olur.

yani sicaklik olcum yontemi ile yumurtlayip yumurtmamadigini anlarsin.

ben normalde sicakligimi biliyorum artik olcmeme gerek yok. yumrutlamadan emin olamadi isem sicaklik olcuyorum. cunku yumurtlamadan bir iki gun sonra sicakligim artiyor. boylece yumurtladigimdan emin olarak iliski sikligini azaltiyorum.

Bende hemen hamile kalmiştim, çok da şaşirmiştim.23 mayis son adet tarihimdi, sonrada bi daha olmadi zaten. Darisi başina, inşallah sende tez zamanda mutlu haberi alirsin canim

ben bu ay adetimin 10.gunu acile gitmek zorunda kaldim dr konrtolunden gectim ve bu 5 gun calisin demisti 12.gunu gittim 3 gun boyunca calisin demisti biz esimin saglik nedeniyle toplam 3 gun calsitik birer gun arayla ama sanirim yumurtlama doneminde 3-5 gun boyunca calsimak hamileligi artiriyor bu ay tutmamissa diger ay oyle yapmayi dusunuyorum bende bundan onceki ay gun asiri denedik olmadi bu bizim 15.ayimiz

ben bu ay adetimin 10.gunu acile gitmek zorunda kaldim dr konrtolunden gectim ve bu 5 gun calisin demisti 12.gunu gittim 3 gun boyunca calisin demisti biz esimin saglik nedeniyle toplam 3 gun calsitik birer gun arayla ama sanirim yumurtlama doneminde 3-5 gun boyunca calsimak hamileligi artiriyor bu ay tutmamissa diger ay oyle yapmayi dusunuyorum bende bundan onceki ay gun asiri denedik olmadi bu bizim 15.ayimiz

hayırlısı olsun canım rabbim fazla bekletmesin hiç birimizi inşallah...

insallah canim gecen bi haber okudum bangladeste bi erkek cocuk dunyaya gelmis 5,5 kilo bunu soylemek bile bana zor geliyo ama 2 kafasi vardi resimlerinide koymuslar 2 gun yasamis Allah'im dedim sen nelere kadirsin heseyin hayirlisini ver gec olsun ama guc olmasin saglikli olsunda varsin gec olsun ne yapalim herseyin basi saglik
rabbim en dogru zamanda bizlerede bebegimizi bagislasin

Benim yakın bir arkadaşım adetten sonra hergün ilişkiye girmişler ve o ay hamile kalmıştı......:CüvCüv:
Hergün hergünde çekilmez ama:bbo: :bbo:

Canim biz 1 gün ara vererek deniyoruz ama... Siz hergün mü ? Ben sperm kaliteisini bozulmasindan korkuyorumda böyle hamile kalan varmi merak ediyorum.... Benimde son adetim 18 ağustos aramizda 1 hafta var inşallah bu ay hamiş kaliriz canim.....

cnm ben hem adet biter bitmez çalışmaya başlayanlardanım hemde aralıksız çalışanlardan :roflol: tatile gidecektim eşimden ayrılacaktım 3-4 gün aralıksız çalıştık sonuç 10+2 günlük hamileyim ilk hamileliğidede böle olmuştu 2 gün üst üste sonrasıda yok tu yani birde böle deneyin ara vermeden 3-4 gün çalışın belki sizdede tutar denemekten zarar4 gelmez herhalde hadi kolay gelsin hayırlısıyla bebişini kucağına alırsın sende

Benim yakın bir arkadaşım adetten sonra hergün ilişkiye girmişler ve o ay hamile kalmıştı......:CüvCüv:
Hergün hergünde çekilmez ama:bbo: :bbo:

haklısın ama işte bi umut deyip bende öle denedim hamişim herkes bi ayda olsun denemeli bende tavsiye ediyorum ayrıca ben yumurtlama hesabida yapmadım adet bitter bitmez çalışmalara başlamıştık.....:dance:

selam arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım adetim bittikten 2 gün sonraki ilk denememizde hamile kalmiştım ben ama malesef 7 haftalıkken kalp atışları duyulmadı ve kürtaj olmak zorunda kaldım:KK43: Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah....

Sağolun kızlar. Çok şükür ilk denememizde sorunsuz hamile kaldım. Fakat dün akşam ve bu sabah hafif bi pembe kanamam oldu. Yerleşme kanamsı büyük ihtimalle. Eğer düşük olursa çok üzülürüm :KK43:

Sağolun kızlar. Çok şükür ilk denememizde sorunsuz hamile kaldım. Fakat dün akşam ve bu sabah hafif bi pembe kanamam oldu. Yerleşme kanamsı büyük ihtimalle. Eğer düşük olursa çok üzülürüm :KK43:

daha çok yeni hamilesin canım.evet yerleşme kanamasıdır büyük ihtimalle. doktora gittinmi .inşallah bebişini sağlıklı kucağına alırsın. :Saruboceq:

X