Gebelik şekeri ile ilgili lütfen bakar misiniz

daisy87

Guru
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2010
242
4
Merhaba arkadaşlar,31 haftalık hamileyim,25 .haftada 75 Gr şeker testi yapıldı,açlık 92,1.saat tokluk 210 ,2.saat tokluk 97 ,çıktı. Sonrasında endokrin ve diyetisyen e gittim diyet yaptım bir haftanin sonunda tokluk şekerim kontrol altına alındı 1. Saat tokluk 140 altına dustu,sabah açlık şekerim ise 96-100 ,arasında çıktı.31 . Haftaya kadar böyle devam ettim kaçamaklar da yaptim,koronodan ötürü uyku duzenim bozuldu birde eşim için sahur hazirlayinca ,uykusuzluk ve stres biraz dalgalanma yaptı sekerimde ara ara sabah açlıkları 100 103 105 te oldu toklukta arada 1. Saatte 150 e yakın çıktı ama hiç kg almadim 67 kg ile hamile kaldım 25. Hafta da 72 kg daydim.Seker çıkınca diyetle 71 e düştüm, şuanda da 71.5 kg civarindayim.dun kontrole gittim 31.hafta itibariyle bebeğim 1.700 grm 42 cm,sıvısı iyi,doktor şekere maruz kalmamış diyetine rağmen gayet güzel gelişmiş dedi.Ama sabah aclik sekerimi biraz yüksek buldu genelde tokluklar kontrol altına alınabiliyor sabah açlık zor kontrol ediliyor gebelik ilerledikçe şekere direncte artıyor bebeği güvende tutmak için sabah acliginin 92 i geçmemesi iyi dedi,insulunluk değilsin belki diyeti katilastirabilirsin dedi bı endokrin doktoruna daniş dedi, endokrinci de günde bir doz insülin yapabiliriz dedi,bnde diyeti biraz katı yapayım akşam karbonhidrat almiyim akşam ara ogun yapmiyim bı öyle denesek belki düşer dedim endokrinci de tamam dedi,moralim çok bozuk ailemde şeker yok kg lu değilim bir bucuk aydır kg mu korudum coronadan evde hapis kaldık yinede evde yürümeye çalışıyorum ,uykumu bir türlü düzene koyamiyorum gözüme uyku girmiyo geç yatıp geç kalkiyorum ,streste var,sizce durumum İnsülin gerektiriyor mu ,eşim insülin e karşı özel hastane olduğu için pek güvenmiyor bugüne kadar çok paramız gitti fetal DNA test endokrin diyetisyen derken tukendik açıkçası muayene ücretleri pahalı bir hastane eşim bunlar çarkı böyle döndürüyor diyip insulune karşı çıkıyor o da sinirleri mi ayrı bozuyor kafam karışık ,sabah acligi düşürmek için ne önerirsiniz,bitkisel bir cay vs öneriniz var mı,yada başka bir tavsiyeniz yorumunuz,uzun yazdım k. Bakmayın,herkese sağlıklı günler dilerim:110:

X