Hamileligin ilk haftalarinda seker nasil gecirecegim

Eda karakus

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2023
168
45
30
Yine kinu aciyorum bugün 8 haftalik olduk çık şükür sağlıkla doğmayı da nasip etsin bende geçen hafta seker cikti aclik şekerim 108 di endokrin gittim bu defa aclik 90 ama tokluk 148 cikti. Diyetisyene yönlendirdi diyet yapıyorum ama düşmüyor. Toklar iyi ama açlar hep 100 daha ne yapayım bilemedim diyetiyle bulgur pilavı bile yok sabah bir dilim ekmek dışında ekmek yok sadece corba var akşamda bir porsiyon et ama düşmüyor düşmüyor canım sürekli birsey çekiyor deli gibi kisir istiyorum. Ev ahalisi hamur işi yiyor canım çekiyor dusurcem diye yemiyorum sabah bir bakıyorum 104 bugün halim kalmadı resmen sinirim bozuldu sürekli ağlıyorum daha başında böyle ben bebeğimi nasıl korucam doktor desen bir ton ücreti var bir muayenesini ağzından cımbızla laf alıyorum ona rağmen sorun olur mu diyorum bilmem diyor endokrin uzmani benim önceden şekerim yokmuş hb1ac ye bakıldı 4.5 cikti oncedemde düzenli baktiriyordum hep aynı değerdi açtığımda hep 80 lerdeydi. Hayir bu kadar erken cikinca dogumdan sonra gececek dmdiye umudum da kalmadi sonra yicem ragat diyemiyorum. Hamilelik hormonları aclik aserme çok zorluyor beni üstüne bu kadar zorlanmaya aynı değerler gerçekten sinirim çok bozuk ben hep böyle aç mı kalmalıyım bebegime birsey olacak diye aklım çıkıyor zaten mucize gibi bebek olmaz denildi yumurtam kalmamıştı çok dua ettim Rabbime verdi bir anda şimdi kaybetme korkusu bu illet canım sıkılıyor çok şükür yine ama hamilelikte ayrı zormus

X