Gebelik şekeri

515680

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2023
211
73
29
Kızlar 27 haftalık gebeyim geçen hafta 50 ilk şeker yüklemem 146 çıktı.
İnanın şeker yemiyorum buna rağmen çıktı. Toplam 5 kilo aldım fazla kilo da almadım. Ama ne yapsam bilmiyorum son 3 gündür ağzım kuruyor çok su içiyorum. Su içmekten midem şişiyor ama içme isteğim oluyor hep.
Bu durumlarda daha da korkuyorum eyvah şekerim yükseldi napsam ne etsem diye telaşlanıyorum. Bana tavsiye verecek olanlarınızı bekliyorum 🌸🌸🌸

Doktora görün canım, insülin bile verebiliyorlar, gebelikte riskli bir durum maalesef

Kızlar 27 haftalık gebeyim geçen hafta 50 ilk şeker yüklemem 146 çıktı.
İnanın şeker yemiyorum buna rağmen çıktı. Toplam 5 kilo aldım fazla kilo da almadım. Ama ne yapsam bilmiyorum son 3 gündür ağzım kuruyor çok su içiyorum. Su içmekten midem şişiyor ama içme isteğim oluyor hep.
Bu durumlarda daha da korkuyorum eyvah şekerim yükseldi napsam ne etsem diye telaşlanıyorum. Bana tavsiye verecek olanlarınızı bekliyorum 🌸🌸🌸
Bende de çıktı gebelik şekeri.
Eskiden de yüksekliği vardı.
Hamilelegin başında hoca diyetisyene git dedi onemsemedim
78 kiloyla hamile kaldım şuan da aynı kilodayim 20+6 olduk bugün.
Diyetisyene gidiyorum diyet yapiyorum ama şeker düşmedi
Insuline başladık akşam 22.00 de küçük doz 6 ile basladik
Gebelik sonrasi duruma göre bakacak hoca.Hap bebeğe zarar veriyormuş insülin iyiymiş.
Şekerin yükselmesi bebegin ya küçük bebek olmasına ya da iri bebek olmasına sebep oluyormuş.
Endokrinolojiye mutlaka gidin
Seker aleti alıp diyet eşliğinde 1 hafta seker ölçümü istiyor
Aclik şekeri düşmezse insulin diyorlar
Tokluk şekeri diyetle düşüyormuş da aclik sekerini vücut yapıyor sıkıntı

Bende de çıktı gebelik şekeri.
Eskiden de yüksekliği vardı.
Hamilelegin başında hoca diyetisyene git dedi onemsemedim
78 kiloyla hamile kaldım şuan da aynı kilodayim 20+6 olduk bugün.
Diyetisyene gidiyorum diyet yapiyorum ama şeker düşmedi
Insuline başladık akşam 22.00 de küçük doz 6 ile basladik
Gebelik sonrasi duruma göre bakacak hoca.Hap bebeğe zarar veriyormuş insülin iyiymiş.
Şekerin yükselmesi bebegin ya küçük bebek olmasına ya da iri bebek olmasına sebep oluyormuş.
Endokrinolojiye mutlaka gidin
Seker aleti alıp diyet eşliğinde 1 hafta seker ölçümü istiyor
Aclik şekeri düşmezse insulin diyorlar
Tokluk şekeri diyetle düşüyormuş da aclik sekerini vücut yapıyor sıkıntı
Açlık şekerim 78 çıktı. Doktor insüline gerek yok dedi. Ben bu süreçte bol bol ayran içtim. Sizin gebelik şekeri kaç çıkmıştı

Açlık şekerim 78 çıktı. Doktor insüline gerek yok dedi. Ben bu süreçte bol bol ayran içtim. Sizin gebelik şekeri kaç çıkmıştı
Benim aclik 140 larda çıkmıştı
Gebelerde 95 altı olması lazımmış
Şu an bile diyet+insülin ile sabah aç karnına 102 felan cikiyor

Benim aclik 140 larda çıkmıştı
Gebelerde 95 altı olması lazımmış
Şu an bile diyet+insülin ile sabah aç karnına 102 felan cikiyor
Çok geçmiş olsun ben de ekmeği tam tahıllı ve yarım dilim ile sınırlayarak meyveyi 1 adet yiyerek. Ayran süt yoğurt yiyerek. Bol salata yiyerek bu seviyeye getirdim. Umarım siz de güzel sonuçlar alırsınız🌸

Çok geçmiş olsun ben de ekmeği tam tahıllı ve yarım dilim ile sınırlayarak meyveyi 1 adet yiyerek. Ayran süt yoğurt yiyerek. Bol salata yiyerek bu seviyeye getirdim. Umarım siz de güzel sonuçlar alırsınız🌸
Çok teşekkür ederim inşallah 🙏🌸

X