Canım çok sıkkın

e normal demiş doktor zaten?
ki normal benim bebeğin de bacak boyu 2 hafta gerideydi
hatta kendi doktorum hiç bahsetmedi bile
bi keresinde baktım ultrason fotosuna e dedim bu çocuğun bacakları gerideee??
e hep öyleydi, normal dedi :KK70: nasılsa çok anlamıyorum diye haftalarına bakmamışım bile öyle ayrıntılı olarak.
yani başı büyük gerisi geriden geliyormuş.
Hala kafası kocaman yavrumun mesela :KK70:

diğer meseleler için allah kolaylık versin diyorum. doğum zamanı antin kuntin meseleler çoğu kişide çıkıyor
ben de tuvaletimi yani idrara tam bir gün boyunca çıkamamıştım. acile özele gittim günlerden pazar, şansa çocuk doktoru nöbetçiymiş, idrar zoru teşhisi koydular ama doktor ben meslek hayatımda böyle bir şey görmedim dedi, kendi özel doktorumu aradım o da hayatımda duymadım dedi. İnternetten okudum 64.000 gibi vakada 1 görülüyormuş, onu da ingilizce bir kaynaktan buldum. Haydaa sonda taktılar, yavrum içerde büzüşmüş,1 litra çiş içerde :KK43: dediler ki sürekli de takamayız sondayı iltihap kapar, ah dedim şimdi yandık, ya işeyemezsem. aman ne ağlamıştım yaa. Yani olmuyor değil oluyor. İnşallah ağrıların geçer birazcık doğuma kadar en azından bir kaç hafta rahat edersin. Kafa boyunu da dediğim gibi hiç takma.

Her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim kızlar. 🌸
Beni bilen bilir, ben biraz endişeli bir tipim. resmen sakınan göze çöp batar misali, ne kadar dikkat edersem o kadar bozuluyor. Hayatımda şeker yüksekliği/düşüklüğü görmüş insan değilim. Bir de sinir bozan şey ne biliyor musunuz? 3 ocak’taki tahlillerin tertemiz çıkıp bugünkü tahlillerin bozuk çıkması. Misal, 3 ocakta idrarda iltihap bile yokken bugün kum döktüğüm çıktı ki hala idrarda iltihap yok çok şükür 🤦🏻‍♀️ Ne oldu bu 15 günde de benim şekerim düştü ve kum üretti vücudum? Yemem içmem hep aynı.

Kafa boyutuna gelince… eşim uzun boyludur. 190, bense 163. Benim abim 180 küsur, babam artık yavaştan çökse de o da 170’lerin sonuna doğrudur. Eşimin erkek kardeşi eşim kadar uzun değil ama o da tahminen 180’lerde. Kayınpeder de babam gibi yaştan dolayı biraz çöktü Ama düşünüyorum da hiçbirinin kafası vücutlarına göre büyük değil.

zaten Allah korusun kafası büyük teşhisi konsa bile anne karnında bi müdahale yapılıyor mu ki?

zaten Allah korusun kafası büyük teşhisi konsa bile anne karnında bi müdahale yapılıyor mu ki?

aynen öyle yapılmıyor
ama yapılmıyor deyince, bir sıkıntı var ve müdahale edilemiyor diye iyice panik yapma ihtimalin olacağından onu demedim :KK70:
ben olsam öyle düşünürdüm çünkü kendimden biliyorum. ama normal bir durum.

şekerine baktır ama doktora bir daha gittiğinde sorarsın detaylı bir daha.

Geçmiş olsun canım evet bende yaşadım böyle birşey detaylı ultrasonda. Bebeğin kafa yapasinda sorun var dendi hatta boşluk var dendi.

Doktorum taramalarin temiz çıktı ama içinde huzursuzluk var ise perinatologa görün dedi.

Aynı haftası perinatologa randevu aldım gittim kafasının göründüğü gibi olmadığını ama bir bacağının diğerinden 2/3 hafta geride olduğunu hepsinin toplamında çocukta down sendromu olabileceğini söyledi.

Amniyosentez testi önerdi ben yaptırmadım istemedim de doktorum tarama sonuçlarının temiz çıktığını ve kendisinin de gerek görmediğini söyledi.

Doğumdan sonra oğlumun karnımdaki pozisyonu sebebi ile bacağının biri hep toplu diğeri hep aşağıda uyudu ilk bir kaç hafta.

26/28 O haftalar da kaç kere hastaneye ne dualar ile gittiğimi bir ben bir de Allah bilir Rabbim kimseye yaşatmasın 🤲🏻🤲🏻

Çok şükür oğlum sağlıklı doğdu Rabbim inşallah seninde doğumunda kolaylıklar versin ve sağlıkla kucağına almanı dilerim.

40. Haftamdayım. Detaylı ultrason dışında hiçbir gittiğim doktor kafası şu hafta vücudu şu hafta gibi yorum yapmadı. Detaylı ultrasonlar dahil 4 farklı doktorda muayene oldum.
1-2 hafta oynamalar normaldir bence. Kafa büyüklüğünde de riskli bir şey olsa detaylıda çıkmaz mıydı? Ben onu dikkate alırdım açıkçası.

Ultrason ölçümleri net sonuç vermez cnm belki pozisyon kaynaklı bile olabilir hem bi kac haftalık farklar olabilir olcumlerde,hamilelik gerçekten zor bi surec hepimizin farklı sıkıntıları oluyor ama lütfen rahat ol, ayrıntılı ultrasonda sıkıntı cikmadiysa bişey yoktur, stres yapınca da bebeğin etkilenir üzülür

Yemin ederim içimi rahatlattınız, Allah hepinizden razı olsun 🤲🏻❤️

detaylı ultrasonu 20. Haftada çektirdiğim için 2 ay geçti üzerinden. acaba sonradan mı bir değiliklik oldu büyüme hızında diye düşündüm. Neyse Ama gerçekten bir nebze rahatladım.

şeker için de önce diyetisyene gideyim diyorum çünkü şeker geçmişim yok, diyorum ya 10 Gün önce yapılan Tahliller tertemiz. belki son 1-2 gündür yediğim içtiğimde alakalı, ne bileyim belki uyku düzenimle bile alakalı olabilir. O kadar normaldi ki her şey bugüne dek. Yarın hastaneyi bir arayayım, bakalım diyetisyen ne diyecek. En kötü o yönlendirme yapar bi kağıtla dahiliye ya da endokrine.

Bu arada 51 ile hamile kaldım. İlk 3 ay Hiç kilo almadım. 4. Aydan itibaren yavaş yavaş göbek büyütmeye başladım. şu an 58 kiloyum Ve gerçekten göbek haricindee Bi genişleme söz konusu değil. Alt İç çamaşırlarım Bile hamile kalmadan öncekiler oluyor hala. zaten erkek bebek gerçekten öne gidiyormuş, yanlardan da hiçbir genişleme olmadı. Sağlıklı kilo alıyorum. Şeker ile ilgili bir sorun olsa kilom da değişik olurdu herhalde? 🤔

alsem alsem ben olsam diyetisyen yerine endokrine giderdim. Çok daha yetkin olduklarını düşünüyorum. Üstelik baştan sona tüm hikayenle değerlendirebilir

Bu arada 51 ile hamile kaldım. İlk 3 ay Hiç kilo almadım. 4. Aydan itibaren yavaş yavaş göbek büyütmeye başladım. şu an 58 kiloyum Ve gerçekten göbek haricindee Bi genişleme söz konusu değil. Alt İç çamaşırlarım Bile hamile kalmadan öncekiler oluyor hala. zaten erkek bebek gerçekten öne gidiyormuş, yanlardan da hiçbir genişleme olmadı. Sağlıklı kilo alıyorum. Şeker ile ilgili bir sorun olsa kilom da değişik olurdu herhalde? 🤔
Canım ben 25 haftaligim toplam 4 kilo aldım 6 ayda ..
Şekerin kilo ile alakalı olduğunu düşünmüyorum tamamiyle hamilelik ile alakalı..benimde sadece karnım var bedenim aynı duruyor.. benim şekerim yüksek cıktı endokrin e yönlendirdiler.. şeker geçmişim de yok hiç olmadı..
Sanırım hamilelikte her sıkıntı çıkabiliyor..
Rabbim dermansız sıkıntı vermesin hiç birimize..aminn 🤲🤲🤲

Canım bı bilgim, fikrim falan yok sadece kocaman sarılmak her şey düzelecek sağlıkla kucağına alacaksın inşallah bebişini demek için geldim, sabret 💜🌸💜

Diyetisyen yerine endokrine giderseniz sizin için daha iyi olur bence.

Gecmis olsun, diyabet için endokriniy3le yönlendirilmesi gerekirdi. Benim de hamilelikte hipoglisemim yani düşük şekerim cikti, doğumdan sonra da kaldı. Uzun saatler aç kalırsam tokluk şekerim 65 e kadar iniyor. Mutlaka endokrinoloji bölümüne gorunun, çok geçmiş olsun

Hamilelikle ilgili bir bilgim yok,
Inşallah herşey yolunda gider ve sağlıcakla kucağına bebeğini alırsın
Nu endişelerin sevince döner alsem💕🥰😇

alsem alsem ben olsam diyetisyen yerine endokrine giderdim. Çok daha yetkin olduklarını düşünüyorum. Üstelik baştan sona tüm hikayenle değerlendirebilir
Endokrin için önce dahiliyeye gitmek gerek. Dahiliye için de En erken randevuyu 1 şubata veriyor. o zamana kadar gebelikte zaten 32. Haftaya girerim. hastanedeki diyetisyene kapıyı tıklayıp girebilirim, gebe okuluna gitmiştim Eğitim için. Orada bize Sizin randevu almanıza gerek yok demişti kendisi. En azından diyetisyen belki rica kağıdı gibi bi şey yazıp dahiliye ya da endokrine gönderebilir.

Diyetisyen yerine endokrine giderseniz sizin için daha iyi olur bence.

Gecmis olsun, diyabet için endokriniy3le yönlendirilmesi gerekirdi. Benim de hamilelikte hipoglisemim yani düşük şekerim cikti, doğumdan sonra da kaldı. Uzun saatler aç kalırsam tokluk şekerim 65 e kadar iniyor. Mutlaka endokrinoloji bölümüne gorunun, çok geçmiş olsun

kızlar size de şöyle yazmış olayım. Yeni gördüm mesajlarınızı. 👇🏻

Endokrin için önce dahiliyeye gitmek gerek. Dahiliye için de En erken randevuyu 1 şubata veriyor. o zamana kadar gebelikte zaten 32. Haftaya girerim. hastanedeki diyetisyene kapıyı tıklayıp girebilirim, gebe okuluna gitmiştim Eğitim için. Orada bize Sizin randevu almanıza gerek yok demişti kendisi. En azından diyetisyen belki rica kağıdı gibi bi şey yazıp dahiliye ya da endokrine gönderebilir.

Canım ben 25 haftaligim toplam 4 kilo aldım 6 ayda ..
Şekerin kilo ile alakalı olduğunu düşünmüyorum tamamiyle hamilelik ile alakalı..benimde sadece karnım var bedenim aynı duruyor.. benim şekerim yüksek cıktı endokrin e yönlendirdiler.. şeker geçmişim de yok hiç olmadı..
Sanırım hamilelikte her sıkıntı çıkabiliyor..
Rabbim dermansız sıkıntı vermesin hiç birimize..aminn 🤲🤲🤲
Bana doktor normal yaşantına devam et dedi 🤦🏻‍♀️

X