GEBELİK TEDAVİSİNDE DEVLET MEMURU İZNİ NASIL OLUYOR?

lalince

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2022
41
39
Arkadaşlar merhaba. Biz bir tedavi yoluna gireceğiz Allah nasip ederse ama yaşadığımız şehirde kısıtlı her sey. Mesela başka bir şehre tedaviye gitsek aşılama tüp bebek gibi çocuk sahibi olma yolunda. Benim eşim devlet memuru ve onunda yanımda olması gerekiyor ya , eşime bir rapor gibi bir şey verilebilir mi? Yani yıllık izni dışında tedavi sürecinde yararlanabilecegi bir hak var mi? Mesela bir gidiste her sey yapilamayabilir belki, farkli donemlerde gidersek ne yapabiliriz. Bilgi sahibi olanlar yanıtlarsa sevinirim. Umarım anlatabilmisimdir. Şimdiden tesekkurler

Merhaba tecrübem yok ama fikrimce bir kağıt bişey verirler diye düşünüyorum gideceğiniz kliniğe sormanız lazım fakat bir yolu vardır mutlaka tedavi sürecinde olduğunuzu ve o gün şu saate orda olduğunuzu belgeleyen bir kağıt verebilirler rapor tarzı

Arkadaşlar merhaba. Biz bir tedavi yoluna gireceğiz Allah nasip ederse ama yaşadığımız şehirde kısıtlı her sey. Mesela başka bir şehre tedaviye gitsek aşılama tüp bebek gibi çocuk sahibi olma yolunda. Benim eşim devlet memuru ve onunda yanımda olması gerekiyor ya , eşime bir rapor gibi bir şey verilebilir mi? Yani yıllık izni dışında tedavi sürecinde yararlanabilecegi bir hak var mi? Mesela bir gidiste her sey yapilamayabilir belki, farkli donemlerde gidersek ne yapabiliriz. Bilgi sahibi olanlar yanıtlarsa sevinirim. Umarım anlatabilmisimdir. Şimdiden tesekkurler
Merhaba. Aslında saatlik izin kavramı vardır. Devlet memuru bir mazeret ile ilgili ayda 8 saate kadar izin kullanabilir. Tabi hepsini bir günde değil. Ama 4 saate kadar veren kurumlar oluyor. Biraz amirin inisiyatifinde malesef

X