Gebelik testi kullananlar buraya

aman su hap isi bitsine offff kurtuluyorum hahahhhhhhaaaaaa ne guzel
insallah sonuda hayirli olur

Haha biter canim zaten bi dogum kontrol hapin kalmis, tedavide daha cok igne kullaniyorlar bol bol kullanirsin artik gobeklerin morarana kadar hehe :eek:

sol tarafımda böbreğimin üstünde bi sızı var arada ama

Benim test adet günumde ilk ustteki resim gibi cikmisti ve 5.haftayi gectikten sonra cok kirmizi olduydu. Bu vucuttaki hcg hormonunada bagli. Leke eger adetten once geldiyse korkma allahin izniyle birsey olmaz ama ilerleyen zamanda tekrarlarsa direk doktora git sana hap verecektir.
Böbreginin ordaki agri belki heyecandan olabilir gebelikle ilgili degildir o tür agrilar 6.aydan sonra geliyor ben suan 7 aylik hamileyim arada sirada banada oluyor ama bebek buyünce olur bunlar

Son düzenleme:
normaldir canim rahim degisiyo ve bebisin yerlesme yapiyo onlar gayet normal yaklasin 1 ay falan yasarsin aradabir adet olacakmis gibi karin agrilar sakin ol korkma stres yapma
ay allahım inş bugün düşün topuklu giymedim yemek haneye yemeğe gittim geçiştirmeden şimdiden o ne isterse o kaydirigubbakcemile2

Benim test adet günumde ilk ustteki resim gibi cikmisti ve 5.haftayi gectikten sonra cok kirmizi olduydu. Bu vucuttaki hcg hormonunada bagli. Leke eger adetten once geldiyse korkma allahin izniyle birsey olmaz ama ilerleyen zamanda tekrarlarsa direk doktora git sana hap verecektir.
Böbreginin ordaki agri belki heyecandan olabilir gebelikle ilgili degildir o tür agrilar 6.aydan sonra geliyor ben suan 7 aylik hamileyim arada sirada banada oluyor ama bebek buyünce olur bunlar
yarın gidip tahlil verecem sonrada doktorumu arayıp randevu isteyecem

insan uzun bir sure bekleyince doktora gidip doktor evet hamilesin diyene kadar inanamiyo demi gercekten cok guzel bi duygu harika bir his insallah rabbim tamamina erdirir

Türkiyede ne güzel hemen kanda bakip sonrada kese varmi diye bakiyorlar. Ben ilk doktora 5+ haftalik iken gittim burda sadece idrara bakiyorlar ama negatif cikmisti :eek:klava: ay bi üzülmustümki yinemi olmadi diye ama evdeki testler hep pozitifti, doktorun testini eve getirdim cantamdan cikardim bide baktimki pozitif olmus valla testlere pek guvende olmuyor aslinda en kesin sonuc kan.

Türkiyede ne güzel hemen kanda bakip sonrada kese varmi diye bakiyorlar. Ben ilk doktora 5+ haftalik iken gittim burda sadece idrara bakiyorlar ama negatif cikmisti :eek:klava: ay bi üzülmustümki yinemi olmadi diye ama evdeki testler hep pozitifti, doktorun testini eve getirdim cantamdan cikardim bide baktimki pozitif olmus valla testlere pek guvende olmuyor aslinda en kesin sonuc kan.

evet bu konuda haklisin bizde de teste cift cizgiyse hamilesin bize gelsen ayni testi yapicaz bekle 10 haftalik olunca gel ha diyincede gidemiyosun 10 haftalik oldu diye randevu aliyosun cok dolu oluyo sana belkide 15 haftalikken randevu verebiliyolar cok sinir ya oyle istedigin gibi ozel e gidemiyosun burada nereddeeeeeeeeee

evet bu konuda haklisin bizde de teste cift cizgiyse hamilesin bize gelsen ayni testi yapicaz bekle 10 haftalik olunca gel ha diyincede gidemiyosun 10 haftalik oldu diye randevu aliyosun cok dolu oluyo sana belkide 15 haftalikken randevu verebiliyolar cok sinir ya oyle istedigin gibi ozel e gidemiyosun burada nereddeeeeeeeeee

Sorma canim hamilelik bizim buralarda zor ha deyince gidemiyorsun gercektende. Iste bir sistemleri var ancak o haftalari gidebiliyorsun. Ben bebegimi detayli ultrasondan bu yana yani 20.haftadan beri gormedim sadece ozele parali gittim 25.haftada oda cok pahali hastane sorun olmadikca bakmiyor ultrasona. Bi ebeye gidip geliyoruz karnimiza basiyor kalp atisini dinliyor eve geliyoruz. Ve dogurana kadarda bebegimi göremiyecegim halbuki bu haftalarda baktirmak lazim kilosu, boyu vs ne durumda diye yok anam ilgilenen yokki.
TR´de galiba her 4 haftada bir kontrole gidiyorsun diye duydum.

aslinda kontrol isi burdada oyle 4 haftada bir kontrole gidiyosun
ultrasona giriyosun ama baslangicta cok uzatiyolar
hamilelikten suphelensen hemen almiyolar idrar testi yap diyolar
arti burada oyle ozel hastanede yok ki parali gidesin aman nebilim iste heryer cok degisik

aslinda kontrol isi burdada oyle 4 haftada bir kontrole gidiyosun
ultrasona giriyosun ama baslangicta cok uzatiyolar
hamilelikten suphelensen hemen almiyolar idrar testi yap diyolar
arti burada oyle ozel hastanede yok ki parali gidesin aman nebilim iste heryer cok degisik

Allahtan bizim durum özel oldugu icin ilk haftalar fertlite kliniki hep ultrasona cagiriyordu gebelikten emin olmak icin. Eger böyle bir sansim olmasaydi ilk usg ikili testte olacakti, sonra detayli ultrason baskada zorunlu ultrason yok danimarkada bunlar mecburi olanlar. Eger anne adayinda ve bebekte hic sorun bulunmazsa doguma kadar ultrason yok sadece 4 haftada bir ebeye gidip geliyorsun (ultrason yok)
Ben ozel hastaneye gitmedim, ultrason yapan özel klinikler var parali gidiyorsun sizin ordada vardir bundan eminim. Ilerleyen zamanlarda 3D baktira bilirsin.

cok sacma yok burada okadarda degil buradada ebeye gidiyorsun 4 haftada bir ama ultrasona giriyosun ve eger tedavi gormussenki kesinlikle her ay hastaneye gidiyosun kontrole ebeye gitmiyorsun ve belli bi yasi gectikten sonra gebelik olursa ben mesela tedavide oldugum icin iki hamileligimdede hastaneye gittim hic ebeye gitmedim ev doktorunu aradim ben bisey yapamam tedavi gordugunuz icin kontroller hastanede devam edece demisti aslinda senin durmunda oyle olmasi lazim bence

Son düzenleme:
cok sacma yok burada okadarda degil buradada ebeye gidiyorsun 4 haftada bir ama ultrasona giriyosun ve eger tedavi gormussenki kesinlikle her ay hastaneye gidiyosun kontrole ebeye gitmiyorsun ve belli bi yasi gectikten sonra gebelik olursa ben mesela tedavide oldugum icin iki hamileligimdede hastaneye gittim hic ebeye gitmedim ev doktorunu aradim ben bisey yapamam tedavi gordugunuz icin kontroller hastanede devam edece demisti aslinda senin durmunda oyle olmasi lazim bence

Hic sevmiyorum buranin sistemini, sirf gebe kalmadan önce tedavi gordügum icin cagirdilar ekstra usg´ye yoksa ikili teste kadar ultrason yoktu. Simdi hastaneyi arayip rahatsizim desem bile gel bi bakalim demiyorlar yat dinlen. Elleri titriyor ultrasona sokacagiz diye.
Sizin orasi yine iyiymis ultrasona giriyorsunuz. Benim ultrason ta 5.ayimda bitti basima birsey gelecekte hastaneye cagiracaklar peeehhhh

slm canlarım nasılsınız,ben nette giremedim,d.bakıra gittim düğünümüz vardı,biraz stres attım :sm_cool: Laubali bebiş nasıl,umarım fazla tekmelemez seni :emir_bebek: hamilelik iyi geçıyor inşallah.
Bende tık yok,ayın 23'ü beklıyorum bakalım,ama bu ay bende tuhaf şeyler oldu,normalde adetime 1 hafta kala göğüslerim hassas olurdu,ama bu ay yumurtlama gününden itibaren hiç inmemişler,hep şiş ve ağrıyor,hayırdır inşallah.
Ozlemcano sen nasılsın,tedavi görüyormusun yoksa dinlenme moduna girdin.inşallah en yakın zamanda senden güzel haber duyarız.:emir_bebek:

Öpuyorum size,allaha emanet olun canlarım.

merhaba kızlar adetime 2 gün var daha ama ben dayanamayıp bu sabah test yaptım tabiki de negatif çıktı ama bazı belirtiler yaşıyorum adetime yakın belirtilerden daha farklı sizce olsaydı 2 gün öncesinden belli olurmuydu yoksa günümümü bekleyim.

slm canlarım nasılsınız,ben nette giremedim,d.bakıra gittim düğünümüz vardı,biraz stres attım :sm_cool: Laubali bebiş nasıl,umarım fazla tekmelemez seni :emir_bebek: hamilelik iyi geçıyor inşallah.
Bende tık yok,ayın 23'ü beklıyorum bakalım,ama bu ay bende tuhaf şeyler oldu,normalde adetime 1 hafta kala göğüslerim hassas olurdu,ama bu ay yumurtlama gününden itibaren hiç inmemişler,hep şiş ve ağrıyor,hayırdır inşallah.
Ozlemcano sen nasılsın,tedavi görüyormusun yoksa dinlenme moduna girdin.inşallah en yakın zamanda senden güzel haber duyarız.:emir_bebek:

Öpuyorum size,allaha emanet olun canlarım.

cok sagol canim iyi olmaya calisiyorum benim belimden bi rahatsizligim var aylardir evde yatiyorum
tedaviye ocak ayinda basliycaz insallah hayirlisiyla sonuclanirda 1 kerede biter diye dusunuyorum rabbim hakimizda hayirlisini nasip etsin
insallah sende hamissindir de bende kalirim ucumuz birlikte oh ohhhh ne guzel

cok sagol canim iyi olmaya calisiyorum benim belimden bi rahatsizligim var aylardir evde yatiyorum
tedaviye ocak ayinda basliycaz insallah hayirlisiyla sonuclanirda 1 kerede biter diye dusunuyorum rabbim hakimizda hayirlisini nasip etsin
insallah sende hamissindir de bende kalirim ucumuz birlikte oh ohhhh ne guzel

canım çok geçmiş olsun.Ne hamişi yaw dün adet oldum akannehir ama buda güzel çünkü memlekette yaptım tedaviden sonra adetim her ayın 23unde gelıyor hiç şaşmıyor :eek:lmaz: artık adetlerim düzene girdi diyebilirim,sadece çalışmak düşer bize kaydirigubbakcemile3

Ben bir kac gündür annemlerdeydim. Cok agirlastim, karnim bir kac gün icinde berbat büyüdu, vucudum su toplamaya basladi, nefes darligi basladi, bas dönmelerim var ve tabiiki yalanci sancilar. Hepsi 4 gün icinde basladi resmen vucudum suan sokta bende cok zorlaniyorum insallah erken dogum habercisi degildir bunlarin hic biri.

Ebruli sen TR´de tedavi yaptirmayacakmisin? HSG filmi cektirdinmi? Esinin sperme bakildimi?

canım çok geçmiş olsun.Ne hamişi yaw dün adet oldum akannehir ama buda güzel çünkü memlekette yaptım tedaviden sonra adetim her ayın 23unde gelıyor hiç şaşmıyor :eek:lmaz: artık adetlerim düzene girdi diyebilirim,sadece çalışmak düşer bize kaydirigubbakcemile3

hadi hayirlisi oyleyse kolay gelsin canim bol sanlar iyi calismalar

X