Gebelikde bulantı ve kusma

banada şasırıyolardı hala devam edıyomu dıye, ama kişiden kısıye değişiyo demkkı, benım zaten 10. hafta baslamıstı 19. a kadar devam etti, aynen benmde sadece sabahları oluyodu ve dedigin gibi, safra sadece.. 19. haftada geçti, şimdi 3 haftadır sadece 2 sbh istifra ettm, hergun etmekten iidir :)))
bugunmu gittin dr a, umarım hersey yolundadır cnım, allah sağsaglım kavuştursun yavrularımıza :)))

safra derken? ben de oluyorum yaa

bende 12.haftaya girdim 5.haftamdan beri mide bulantısı,kusma mahvoldum resmen :KK14: yemek yapamıyorum Allahtan annem kayınvalidem yakında orda karnımızı doyuruyorz eşimle :S annem 9 ay çekmiş bende aynısı olmaz umarım..Napıcam bilmiyorm,hiçbişey fayda etmiyor.Serum verdi doktor öyle beslenmeye çalışıyorum üüü :KK14:var mı benim gibi serumla yaşayan :2:

ben de serumla beslendim b hafta
şimdi yavaş yavaş yemeye başladım ama çok kötü hala midem
napıcam bilmiyorum

Merhaba,

ilk 11 hafta bulantı ve kusmadan kafamı kaldıramıyordum ve hep böyle geçecek diye çok korkuyordum. 12 . haftamda yavaş yavaş azaldı. Şimdi 14. haftanın içindeyim çok şükür bitti. tek sıkıntı kokuya hassasiyet devam ediyor. "

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

ilk 11 hafta bulantı ve kusmadan kafamı kaldıramıyordum ve hep böyle geçecek diye çok korkuyordum. 12 . haftamda yavaş yavaş azaldı. Şimdi 14. haftanın içindeyim çok şükür bitti. tek sıkıntı kokuya hassasiyet devam ediyor. " "

aynen canım, gercı benim bulantı ve ıstıfra 10.ve 19. hafta arasında, sabahları oldu sadece. yinede 2 ay her sbh olunca herhlde bu hamılelıgın sonuna kdar devam etcek sandm. allaha şükür gecti:). kokuya benmde devam edıyo. ayrıca iştahımda hala yok, yiyorum ama ac oldugum için, canım bişey cekmıyo. :KK43: ...

Benim de 8. hafta bitmek üzere, bulantım çok şiddetli olmasa da gün boyu rahatsızlık verecek kadar oluyor, sabah uyanır uyanmaz çubuk kraker atıyorum ağzıma 2-3 tane.
Doktorum bulantıların 9-10. haftalarda yoğunlaşabileceğini söyledi, canının istemediği hiçbirşeyi yeme dedi. süt içemiyorum dedim, hiç önemli değil yoğurt ye, peynir ye, daha sağlıklı dedi. çok sevindim. Sonuçta afrika'da bile o kıtlıkta kadınlar normal kiloda bebek doğuruyorlar, bebek senden beslenir merak etme dedi doktorum. zaten istesem de yiyemiyorum, peynir ekmek ve çubuk kraker tek yediğim!
Bi Cin Ali doğurursam hiç şaşırmam :-)

aynen canım, gercı benim bulantı ve ıstıfra 10.ve 19. hafta arasında, sabahları oldu sadece. yinede 2 ay her sbh olunca herhlde bu hamılelıgın sonuna kdar devam etcek sandm. allaha şükür gecti:). kokuya benmde devam edıyo. ayrıca iştahımda hala yok, yiyorum ama ac oldugum için, canım bişey cekmıyo. :KK43: ...[/

Hiç bir şeyin tadı kalmadı ki. içtiğim sudan bile zevk almıyorum. Şükür ki bulantı geçti. Ama dediğin gibi iştah yok ama acım ve canım çekiyor zoraki yiyorum. Herşeye rağmen çok mutluyum. Çok şanslı insanlarız:)

Benim de 8. hafta bitmek üzere, bulantım çok şiddetli olmasa da gün boyu rahatsızlık verecek kadar oluyor, sabah uyanır uyanmaz çubuk kraker atıyorum ağzıma 2-3 tane.
Doktorum bulantıların 9-10. haftalarda yoğunlaşabileceğini söyledi, canının istemediği hiçbirşeyi yeme dedi. süt içemiyorum dedim, hiç önemli değil yoğurt ye, peynir ye, daha sağlıklı dedi. çok sevindim. Sonuçta afrika'da bile o kıtlıkta kadınlar normal kiloda bebek doğuruyorlar, bebek senden beslenir merak etme dedi doktorum. zaten istesem de yiyemiyorum, peynir ekmek ve çubuk kraker tek yediğim!
Bi Cin Ali doğurursam hiç şaşırmam :-)

Doktorum Melih bey olabilir mi? benim doktorumda aynı şeyleri söyledi de:)

Bende bu konulara kaç kere girip çıkmıştım bir çare bulur muyum diye :)
Ne yediysem çıkarıyordum. İki kere serum aldım hastanede :)
Burada ki bir çok kadının bebek arayışını gördüm sonra.. Anne olmak için çabalayan insanlar. Rabbim onların yardımcısı olsun inşaAllah isteyen herkese nasip etsin.
Ondan sonra kendimi psikolojik olarak iyi hissetmeye başladım :) 12-13 hafta da da yavaştan geçti :) kendimi 15. haftada geçecek diye çok şartlandırdım zaten :)
Şimdi bile yemeklerden sonra arada bulanıyor. Hatta istifra ettiğim de oldu geçen hafta ama olsun , bebeğimin sağlıklı olduğuna işaret:)

Anneciiğimm ben buradayımm diyor =)):KK49:

Hiç bir şeyin tadı kalmadı ki. içtiğim sudan bile zevk almıyorum. Şükür ki bulantı geçti. Ama dediğin gibi iştah yok ama acım ve canım çekiyor zoraki yiyorum. Herşeye rağmen çok mutluyum. Çok şanslı insanlarız:)
"http://hamilelikteben.blogspot.com/"[/QUOTE]

sen beni bılsen eskıden nasıl iştahlı yiyordum, sımdı o halımden eser yook .açım ve zoorla yiyorum, ama olsun iyiki var bebeklerimiz, allah saglıkla kavustursun bizi:))

benim bulantılarım 6. haftada başlamıştı.7 8.haftada şiddetlenince serum yedim.şuan 10.haftaya girdim.geçen haftaya kadar 7 24 kusuyordum,şuan sadece sabahları bulantım oluyor,o da öğleye doğru geçiyor.sanırım serumlerın faydası oldu:)ama şuan asıl problemim geceleri düz yastıkta yatamamak,eğer ki yatarsam ağzıma geliyor sanki yediklerim,sabaha karşı da kalkıp safra kusuyorum,hamilelik reflüsümü bu?benim gibi olanınız varmı?

benim bulantılarım 6. haftada başlamıştı.7 8.haftada şiddetlenince serum yedim.şuan 10.haftaya girdim.geçen haftaya kadar 7 24 kusuyordum,şuan sadece sabahları bulantım oluyor,o da öğleye doğru geçiyor.sanırım serumlerın faydası oldu:)ama şuan asıl problemim geceleri düz yastıkta yatamamak,eğer ki yatarsam ağzıma geliyor sanki yediklerim,sabaha karşı da kalkıp safra kusuyorum,hamilelik reflüsümü bu?benim gibi olanınız varmı?

canım bende 10. ve 19.hftalarda istifra ettim, ve sabahları sadece safra,,benmde 2 ay oyle devam etmıstı, allahtan sadece sabahları oldu, ama o ıkı ay cogu seyden tıksındım,et yumurta kokusuda cabası. allahtan gectı,, şimdi sadece işthahım yook:KK43:.. valla eskıden daha cook yiyordum

merabalr anne adayları .. ya benim gebeliğim daha çok yeni ilk kez bugün doktora gittim ama kaç haftalık olduğunu söyleyemedi oluşmamış bebek mide bulantılarım yok gibi benim ya kusma kıvamına gelmyorum yani sizin kaçıncı haftada başlıyo acaba ..biraz korkuyorumda bu bulantılardan benim normalde de hassas bi midem var her şeyebulanır :KK53:

merabalr anne adayları .. ya benim gebeliğim daha çok yeni ilk kez bugün doktora gittim ama kaç haftalık olduğunu söyleyemedi oluşmamış bebek mide bulantılarım yok gibi benim ya kusma kıvamına gelmyorum yani sizin kaçıncı haftada başlıyo acaba ..biraz korkuyorumda bu bulantılardan benim normalde de hassas bi midem var her şeyebulanır :KK53:

benim 6 . haftada başladı şu an 12. haftadayız hala bulantılar devam ediyor. benim kusmalarım çok kötü oldu o çok rahatsız etti ama azaldı. herkesin aynı gecmiyormuş. yeğenimde hamile o çok rahat gecirdi canım. kendini kimseyle kıyaslama her bünye farklı şekilde tepki veriyor...

benim 6 . haftada başladı şu an 12. haftadayız hala bulantılar devam ediyor. benim kusmalarım çok kötü oldu o çok rahatsız etti ama azaldı. herkesin aynı gecmiyormuş. yeğenimde hamile o çok rahat gecirdi canım. kendini kimseyle kıyaslama her bünye farklı şekilde tepki veriyor...

sağol canım teşşekkürler allah kolaylık versin sana ve hepimize

12. haftaya girdim bulantılarım çok şükür azaldı . fakat akşamları nedense azda olsa meyve vs. yediğimde oluyor genelde yediğimi çıkrama değilde tükrük gibi kusma oluyor. ama bayag zor geliyor banada. ..

benim de 4.ay olucak hala kusuyorum,hala iştahsızım 6 kilo verdim.serum takılınca anca kendme geliyrm.bebek için çok korkuyorm ah bi geçseee :KK25:

X