Gebelikle ilgili sorular

Hocam iyi günler, 17+3 günlük ıvf ile ikizlerime hamileyim. 3-4 gün önce daha önce hiç bakılmadığı için benim isteğim ile cmv bakıldı. sadece ıgg bakılmış, ıgm bakılmamış... cmv ıgg: 250 Pozitif çıkmış, sanıyorum çook yüksek bir değer, doktora gidene kadar gözlerime uyku girmiyor, çok endişelendim... ıgg daha önce hastalığın geçirildiğinin göstergesi olduğu, ıgm'ye bakılarak aktif durumu hakkında bilgi alınabileceğini araştırdım ancak bu derece değerin yüksek çıkması ile ıgm'nin pozitif çıkma olasılığı arasında bir bağlantı var mıdır?

Çok endişeliyim beni aydınlatırsanız sevinirim... Şimdiden teşekkürler...

Doktorunuzla bu sonuçlar hakkında konuştunuz mu?

Doktorunuzla bu sonuçlar hakkında konuştunuz mu?

Bugün konuştum. Igg çoğu kişi de pozitif çıkar hiç kafanı karıştırma dedi... Netten araştırdığım kadarıyla Bu enfeksiyonun özellikle kreşte vs calisanlarda büyük oranda öncesinde geçirildiğini duydum, bende daha önce kreşte çalıştım, ıgg daha önce geçirildiğini gösterdiğini okudum tabi tekrarlayabiliyormuş ama ilk kez gecirilmiyorsa bebek için büyük risk oluşturmadigini okumuştum. Doktorum ondan mı önemsemedi diye düşünmüştüm. Siz ne dersiniz hocam? doktorum fazla mı rahat davranmış, ıgm pozitif çıksa da ıgg nin pozitif olması daha önce geçirdigimi gösterir mi? Zaten tedavisi de yokmuş:KK43:( bu kadar önemli birşeyse niye her gebeye bakmıyorlar... Çok uzattım kusura bakmayın siz ne önerirsiniz?

Bugün konuştum. Igg çoğu kişi de pozitif çıkar hiç kafanı karıştırma dedi... Netten araştırdığım kadarıyla Bu enfeksiyonun özellikle kreşte vs calisanlarda büyük oranda öncesinde geçirildiğini duydum, bende daha önce kreşte çalıştım, ıgg daha önce geçirildiğini gösterdiğini okudum tabi tekrarlayabiliyormuş ama ilk kez gecirilmiyorsa bebek için büyük risk oluşturmadigini okumuştum. Doktorum ondan mı önemsemedi diye düşünmüştüm. Siz ne dersiniz hocam? doktorum fazla mı rahat davranmış, ıgm pozitif çıksa da ıgg nin pozitif olması daha önce geçirdigimi gösterir mi? Zaten tedavisi de yokmuş:KK43:( bu kadar önemli birşeyse niye her gebeye bakmıyorlar... Çok uzattım kusura bakmayın siz ne önerirsiniz?

Ben de doktorunuz gibi rahat davranıyorum. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

merhaba, şuan 7+5 günlük hamileyim. hamileliyimin 5. haftasında rutin testleri yaptırdım. bütün seroloji değerlerim negatif ama anti cmv igg değerim (4.3) pozitif çıktı. bu ne demek korkmalımıyım? o sıralar uçuk çıkmıştı bende ondan dolayı olabilir mi? lütfen yorumlarınızı bekliyorum

Benim son adetinin baslangic tarihi 16 aralik dun doktora gittim 7 mm gebelik kesesi. Var dedi fakat adettarihimegore 7 haftalık hamile olmam gerekiyor doktor. 4 buçuk haftalık dedi herşey normal mi sizce

merhabalar doktor bey
benim sorum rahim kalınlıgı ne zaman ölçülür?
adet öncesi adet sonrası herhangi bi zaman dilimi varmıdır ?
4 yıldır gebelik oluşmadı rahim duvarımın ince olabileceğinden dolayı gebelik oluşmayabilir denildi. kafam karıştı bütün testlerim yapıldı ama bu konuda hiç bilgi verilmedi.ne zaman ölçtürmeliyim yardımcı olursanız çok memnun olurum iyi çalışmalar.

mrb ben 11 hafta 5 günlükken kontrole gittim 49 mm dedi ama gayet sağlıklı bebeğin dedi ama küçükmü haftasına göre ?:18:

Toxoplasma IgG Ab 134 Pozitif IU/mL <4 Negatif
4-8 Sınırda
>= 8 Pozitif
Toxoplasma IgM Ab 0,13 Negatif <0.55 Negatif
0.55-0.65 Sınırda
>=0.65 Pozitif
Rubella IgG Ab. 244 Pozitif IU/mL <10 Negatif
11-15 Sınırda
>=15 Pozitif

Rubella IgM Ab. 0,18 Negatif <0.8 Negatif
0.8>= !< 1.2 Sınırda
>=1.2 Pozitif
merhaba lütfen sonuçlarımı acıklarmısınız suanda hamileyim bir sakınca varmıdır

Dr bey 25 haftalık hamileyim..
Ciddi öksürüğüm var, biraz kan bile geldi
İlaçsız dayanmaya çalışmalı mıyım,tehlikeli sonuçlar doğurur mu iltihap vs varsa?
Bebeğime ilaç göndermek istemiyorum:KK43:

Dr bey 25 haftalık hamileyim..
Ciddi öksürüğüm var, biraz kan bile geldi
İlaçsız dayanmaya çalışmalı mıyım,tehlikeli sonuçlar doğurur mu iltihap vs varsa?
Bebeğime ilaç göndermek istemiyorum:KK43:

Dr bey bugün göğüs hastalıklarına gittim maalesef zatürre olmuşum, rovamycn verdi.. İnşallah bebeğim etkilenmez. Teşekkür ederim.

Doktor bey , 14, haftamda serklaj oldum ve 8 gun antibiyotiktedavisi aldim.bugun serklajin yaklasik 3, haftasi..kontrol maksatli crp değeri sekiz gun oncesi 11.5 iken simdiki olcumde 15.2 cikti, doktorumla henuz bunu gorusmefim ama akinti sikayetim icin vajinadan bakinca mantar olmussun hic iyi degil diyerek 2 adet gun asiri olan vagen fitillerinden yazdi..simdi 17 haftamdayim.ne yapmaliyim goruslerinizi alabilirmiyim.saolun

Merhaba suan ivf ile gebeyim INSALLAH ama problem suki transferden sonra 9.gun degerim 17.14 12. Gun 37 14 gun ise 96 cikti bukadar dusuk ciktigi icin endiseliyim siz nasil yorumlarsiniz cok merak ediyorum

ben 8 aylık evliyim yaklaşık 25 gun önce korunmasız ilişkiye girdik eşimle adetime 2 gün varken doktora gittim sonuçlarım 69 referans 0-5 aralığı çıktı doktorum hamilesin dedi şuan 3 gün geçiktim tekrar doktora gitmeye korkuyorum o kadar yazı okudum ki bunlarla ilgili degerlerimin düşük olmasından korkuyorum sizce hamilemiyimdir:KK45:

Merhaba ben gecen hafta 3. gebelik kaybimi yasadim ilk konulan teshis kan pihtilasmasiydi. Esim ve ben genetik ve kan tahlilerimizi yaptirmistik. Sonra 2.sini yasadim sebep yine ayniydi. Gectigimiz hafta ayin 19 da yine husrana ugradim. Bu kez ilk defa kurtaj sonrasi dokuyu patolojiye gonderdik.

Rapor aynen soyle;
Klinik bulgu ve tani: missed abortus
Makroskopik bulgu: 10cc
Tani: kavum, revizyon kuretaj
- desidua ile immatur koryon villuslar.

Yardimci olup fikir beyan edebileceklere simdiden tsklee

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmak isteyenlere sabır ve mutlu bir son diliyorum. Bende tüp bebek yöntemiyle çocuk denemiş biri olarak nasıl zor ve stresli bir süreç olduğunu biliyorum. Bende bu tedavi aşamasında üçüncü denememizdeyken yüce Rabbimin takdiriyle doğal yollardan hamile kaldım. Bu nedenle almış olduğum ilaçlar şu anda elimde. Benim elimde bulunan ilaçlarla tedaviye başlayacak arkadaşlara bu ilaçları piyasa değerinin altında vermek istiyorum. Takdir edersiniz ki bu ilaçlar ucuz, çöpe atılabilecek ilaçlar değil. Hem ben mağdur olmak istemiyorum hem de eğer isteyen olursa normal değerinin altında alabileceğiniz için sizlere faydasının olmasını diliyorum. Elimde olan ilaçlar;
*Menagon 75 IU ( 5 Amp) x 8 kutu = 40 Amp
* Orgalutran 0.25 / 0.5 ml 1x 5 kutu
*Femara 2.5 mg tb. ( 30 tb ) = 1 kutu
İlaçların normal fiyatlarını tüm eczanelerden öğrenebilirsiniz. Kargo ücreti tarafıma aittir. PTT kargo ile gönderirim. Kapıda kargo kuryesinin önünde kargonuzu açıp kontrol edip ücreti görevliye ödeyebilirsiniz. İlgilenen arkadaşlarla ücret konusunu veya sormak istediğiniz başka bir şey varsa özelden konuşabiliriz

merhaba dr bey

yumurtlama günlerimle ilgili yardımcı olabilirmisiniz .

sat- 9 agustos 14 temmuz 18 haz.

Merhaba ben gecen hafta 3. gebelik kaybimi yasadim ilk konulan teshis kan pihtilasmasiydi. Esim ve ben genetik ve kan tahlilerimizi yaptirmistik. Sonra 2.sini yasadim sebep yine ayniydi. Gectigimiz hafta ayin 19 da yine husrana ugradim. Bu kez ilk defa kurtaj sonrasi dokuyu patolojiye gonderdik.

Rapor aynen soyle;
Klinik bulgu ve tani: missed abortus
Makroskopik bulgu: 10cc
Tani: kavum, revizyon kuretaj
- desidua ile immatur koryon villuslar.

Yardimci olup fikir beyan edebileceklere simdiden tsklee

KESŞKE BİRDE HOCAYA GÖZÜKSEN..

X