Gebelikte insulin kullananlar lutfen

Öncelikle ağlama ve çok stres yapma. Şekerde stres çokça unutulan bir faktör.
Ben de 8 birimlik insülin vuruyorum her gün. Bu zamana kadar açlık da tokluk da (çok aşırı abartmazsam) gayet güzel çıkıyordu. Birkaç gündür açlık 90a varıyor. Bundan önce de her şeyi kisitladigim bir diyet yapmıyordum, doktorum hiçbir şeyi yasaklamadi çünkü benim de 9. Haftalikken çıktı yani hamileligi o kadar uzun bir süre yasaklarla dolu bir beslenme şekliyle geçirmek imkansiz, öyle bir şey yok yani. Bulunduktan sonraki ilk haftalarda hele yemekle saçma sapan bir ilişkim olmaya başlamıştı, sürekli bunu yemeye iznim var mı diye düşünmek çok yıpratıcı. Sonra kendi kendime deneyerek şekerimi nelerin yükselttiğini buldum. Hiç makarna ağzıma sürmem mesela, pirinç yiyorum, börek tarzı şeyler yiyemiyorum ama komik bir şekilde kek, bisküvi ya da çikolata yiyebiliyorum tabi bir oturuşta bütün bir paketi köklemiyorum. Mesela beyaz ekmek de imkansiz yemem. Yani vücudunuzun besinleri ne şekilde çalıştırdığı da önemli. Biraz stres olmadan ve yoksunluk psikolojisine girmeden vücudunu tanımaya çalış. Ve tabi doktorunuza degerlerini söyle, insulinin dozunu bir tik arttırabilir gibi geldi bana bu açlık değerine göre, bilemiyorum tabi bi sor.
Benim en son kontrole göre şekerden dolayı bebekte hiçbir sorun çıkmadı. Zamanına göre büyüyor ve kilosu da çok değil. Sadece kontrollü kal ve stres yapma 💙
Ne kadar benziyor durumumuz bende de 7.haftada cikti ama herseyi birden yasakladılar sanırım bende de bu durum stresin tavan yapmasına sebep oldu günde 6 kez olcumde yanlış birsey yedimmi diye tedirgin olup istenen düzeye ulaşamayınca stres daha da tavan yaptı benim önceden yokmuş seker hamileligin ikinci ayında çıktığı düşünülüyor zaten bütün hormonlar bir hafta içinde fırlamış blmesela tiroit bir hafta oncesi durgunken birden ikinci ayda zirve yapmış doktorlar vücudumun gebelikle savaştığını söylüyor alışamamis vücudum bile degisik ah banada dokunmasan keşke de bir lokma kek yesem çok seviyorum tatlıyı canımda çok çekiyor ve evde herkes yiyor bu durum beni daha da zorluyor senin kacinci haftaya ulaştı ve ne zaman insuline başlamıştım yalnız olmadığımı bilmek iyi geliyot çok teşekkürler

9. Haftadan beri biliniyor ve bilindiginden beri insülin kullanıyorum. Simdi 27. Hafta başındayım. Yani zaman geçiyor. Ben de yemeyi çok seviyorum, hamilelik başında ve ikinci trimester basinda iştahım pek yoktu ama yaklaşık 3 haftadır iştahım asiri açık. Hatta baslarda kilo dahi almamıştım, çünkü şekerden dolayı zaten kilo aldıracak bir şey yemiyor insan. Ki ben yiyorum yani ama dediğim gibi abartarak değil. Bana doktorum hamilesiniz, arada yemeniz sıkıntı değil dedi. Tabi her gün çikolata, pasta yiyin demedi. Arada kaçamak şeklinde. Bu arada bende de yoktu daha önce şeker. Bu kadar erken çıkınca daha önce bilinmiyor muydu acaba diye bakıldı ama gerçekten hamilelik şekeri olduğu çıktı.
Ne kadar benziyor durumumuz bende de 7.haftada cikti ama herseyi birden yasakladılar sanırım bende de bu durum stresin tavan yapmasına sebep oldu günde 6 kez olcumde yanlış birsey yedimmi diye tedirgin olup istenen düzeye ulaşamayınca stres daha da tavan yaptı benim önceden yokmuş seker hamileligin ikinci ayında çıktığı düşünülüyor zaten bütün hormonlar bir hafta içinde fırlamış blmesela tiroit bir hafta oncesi durgunken birden ikinci ayda zirve yapmış doktorlar vücudumun gebelikle savaştığını söylüyor alışamamis vücudum bile degisik ah banada dokunmasan keşke de bir lokma kek yesem çok seviyorum tatlıyı canımda çok çekiyor ve evde herkes yiyor bu durum beni daha da zorluyor senin kacinci haftaya ulaştı ve ne zaman insuline başlamıştım yalnız olmadığımı bilmek iyi geliyot çok teşekkürler

9. Haftadan beri biliniyor ve bilindiginden beri insülin kullanıyorum. Simdi 27. Hafta başındayım. Yani zaman geçiyor. Ben de yemeyi çok seviyorum, hamilelik başında ve ikinci trimester basinda iştahım pek yoktu ama yaklaşık 3 haftadır iştahım asiri açık. Hatta baslarda kilo dahi almamıştım, çünkü şekerden dolayı zaten kilo aldıracak bir şey yemiyor insan. Ki ben yiyorum yani ama dediğim gibi abartarak değil. Bana doktorum hamilesiniz, arada yemeniz sıkıntı değil dedi. Tabi her gün çikolata, pasta yiyin demedi. Arada kaçamak şeklinde. Bu arada bende de yoktu daha önce şeker. Bu kadar erken çıkınca daha önce bilinmiyor muydu acaba diye bakıldı ama gerçekten hamilelik şekeri olduğu çıktı.
Ne güzel geçmiş sizde zaman masallahhhh banada endokrin bir çay kaşığı tatlı tat dedi o kadar gerisi yasak dedi banada hamilelik sekeri dedi endokrin ama kadin doğum erken çıktıysa insulin direnci vardır önceden dedi olabilir de ben çok hızlı kilo almıştım belki vardı peki size endokrin ne dedi doğumdan sonra normale donermiymis yiyebilir miymisiz normal şekilde 😁 bana daha dikkatli olacaksın böyle diyet yapmaya gerek yok ama abartamazsin artık dozunda dedi sonrası icinde

Bana sabaha kadar insulinin dayanması lazım diyerek gece yatmadan önce vurmami söylemişlerdi. Ben gece uyumadan önce vuruyorum. Bu sekilde en fazla 95i gördüm açlik. Belki siz de öyle yapmalisinizdir.
Benimde gece vuruyorum ama dusurmuyo cok ilginc sabah acligi napsak dusuremedik. Gece yaptigimi 4 yapiyodum doktor 6 yap dedi. Gece uyaninca.olcuyom dusuk sabah uyaninca olcuyom yuksek doktor dedi ki tamamen hormonlarinla alakali dedi

Bende tiroit içiyorum hamilelik bütün dengeleri altüst ediyor dimi ben gece olctugimde 100 105 oluyor sabah düşüyordu ne güzel keşke bende öyle iştahsız olsam ben yemeyi çok seviyorum sorun bu ama güzel düzenleme yapmış doktor benimki özelde bir muanesi 3 bin ama zerre tatmin olmuyorum başkada bulamıyorum benim sabah en düşük aclik oglen ve akşam acliklari yuksek sabahda sorun yok ama sebep sanırım gece insulini vurunmam
Benim doktorda ozelde ben para odemiyom ozel sigortam vardi benim iyiki yaptirmisiz ne dahiliye bitiyo ne endokrin tiroidde hamile kaldikdan sonra çıktı bende . 14 yil sonra tup bebekle hamile kaldim ben doktorlarim hepsi cok titizleniyor Allah razi olsun. Hepsi telefonla surekli benle iletisim halindeler

Benim doktorda ozelde ben para odemiyom ozel sigortam vardi benim iyiki yaptirmisiz ne dahiliye bitiyo ne endokrin tiroidde hamile kaldikdan sonra çıktı bende . 14 yil sonra tup bebekle hamile kaldim ben doktorlarim hepsi cok titizleniyor Allah razi olsun. Hepsi telefonla surekli benle iletisim halindeler
Ne güzel ya benimde özel sigortam vardi ilk muayeneleri karşıladılar sonra bir telefon siz gebeymissiniz hepsini geri istiyoruz diye

Ne güzel ya benimde özel sigortam vardi ilk muayeneleri karşıladılar sonra bir telefon siz gebeymissiniz hepsini geri istiyoruz diye
Ne alaka benimde kadin dogum doktorumda gecmiyo ama endokrinde dahiliyede ve diger butun doktorlarimda geciyo. Hangi sigorta sizin bence bunu bi arastirin ya. Benimkisi ak sigorta

Benimde gece vuruyorum ama dusurmuyo cok ilginc sabah acligi napsak dusuremedik. Gece yaptigimi 4 yapiyodum doktor 6 yap dedi. Gece uyaninca.olcuyom dusuk sabah uyaninca olcuyom yuksek doktor dedi ki tamamen hormonlarinla alakali dedi
Allah allah cok enteresan, benim hic gece düşük sabah yüksek cikacagi aklıma gelmezdi.

Bu arada sizinle aynı gün görünüyoruz 🥰 inşallah sağlıklı bir şekilde alırız bebeklerimizi kucağımıza 🌱

Allah allah cok enteresan, benim hic gece düşük sabah yüksek cikacagi aklıma gelmezdi.

Bu arada sizinle aynı gün görünüyoruz 🥰 inşallah sağlıklı bir şekilde alırız bebeklerimizi kucağımıza 🌱
Aminnn aminn insaAllah nerden anladiniz ayni gun gorundugumuzu 😍

Banada cok enteresan ve sacma geldi doktoruma dedim ki bu buyuk bi sacmalik degilmi bu iste terslik var doktorum dedi ki tamamen hormonlarinla alakali hamilesin ve şu saatte hormonlar pik yapar dedi😀 ben pkoluyum oda insulin direncine bagli ya acaba ondanmi bole oluyo diye dusunuyorum artik.

Ciddi anlamda cok saglikli beslenen biriyim hamilelikte ekstra ozeniyorum 14 sene sonra tup bebekle oldu aşırı ozeniyodum yememe icmeme 26 haftaligim 3.800 kilo aldim sadece. Seker olunca kiloda alınıyormuş sizde durumlar nasıl? Benim suyum çoktu ondan suphelendi doktorum sizde suyunuzda falan bisey varmi acaba

Ne güzel geçmiş sizde zaman masallahhhh banada endokrin bir çay kaşığı tatlı tat dedi o kadar gerisi yasak dedi banada hamilelik sekeri dedi endokrin ama kadin doğum erken çıktıysa insulin direnci vardır önceden dedi olabilir de ben çok hızlı kilo almıştım belki vardı peki size endokrin ne dedi doğumdan sonra normale donermiymis yiyebilir miymisiz normal şekilde 😁 bana daha dikkatli olacaksın böyle diyet yapmaya gerek yok ama abartamazsin artık dozunda dedi sonrası icinde
Orası artık doğumdan sonra belli olacak. Genetik yatkınlık varsa ki var kalabilir dediler. Bakalım hayırlısı deyip geçiyorum cok takilmamaya çalışıyorum. Geçeceği durum için öyle bir şey demediler.

Bana tatlandırıcı serbest mesela, onlarla ve tam tahıl unuyla bir şeyler yapabilirsin bence. Kurabiye tarzi bir şeyler olabilir. Ya da badem unu ve şeker hastaları için olan tatlandiricilarla kek gibi. Çok canın istiyorsa olmaz ya ben kendimden biliyorum hamilelikte cok zor.

Sen de insulin kullanıyorsun dimi bıkmıyorum bende sekwr hiç yoktu deli gibide tatlı yememe rağmen ikinci hamileligim ilk cocugumdada yoktu beni psikolojik olarak yoruyor ben yemeyi geçtim düzelsin istiyorum çünkü yeniyoru

Ay çok teşekkür ediyorum böyle yalnız olmadığımı bilmek banada kisir mercimek köftesi bulgur pilavı asla dokunmuyor et tavuk balikda öyle çözmeye çalışıyorum benim acliklar yuksek tokluklar iyi de benim vücudum gebelikle savasiyornus doktorlar öyle diyor zaten en basindada savaştı çok hamile kalman çok çok zor dediler bana mucize oldu Rabbime çok dua ettim şimdi korkumdan bundan bende yaşadım o mutluluğu insallah sizin geçti mi sonradan seker normale döndünüz mü bebeğini Allah size bağışlasın
İlk çocuğumda olmamıştı mesela benim..İkinci çocukta böyle oldu...Doğumdan sonrada kontrol ettiler hep..Düştü normale döndüm tip değilmişim yani gebeliğe bağlıymış keza tip olanlar da var..Arkadaşım mesela daha yüksek dozlarda vuruldu..Şimdi 4 yaşlarında maşallah çocuğu gayet sağlıklı..

Ölçümü ihmal etmeyin ..Parmaklarım delik deşik oldu umrumda değildi..Görmem lazımdı ne durumda olduğumu..Bir kaşık pirinç pilavı yedim 170' leri görmüştüm bi daha dedim aman aman şurda zaten sayılı zamanımız var doğuma..Bir doktor da bana aç kal ya yeme demişti
🙃

Kontrolü sağladığınız zaman hiç korkmayın🌸

Orası artık doğumdan sonra belli olacak. Genetik yatkınlık varsa ki var kalabilir dediler. Bakalım hayırlısı deyip geçiyorum cok takilmamaya çalışıyorum. Geçeceği durum için öyle bir şey demediler.

Bana tatlandırıcı serbest mesela, onlarla ve tam tahıl unuyla bir şeyler yapabilirsin bence. Kurabiye tarzi bir şeyler olabilir. Ya da badem unu ve şeker hastaları için olan tatlandiricilarla kek gibi. Çok canın istiyorsa olmaz ya ben kendimden biliyorum hamilelikte cok zor.
Bugün benimde randevum vardı degerleri iyi gördü bunlar normal hamilelikte arada artar dedi dediğin gibi arada kendin tarifler bulursun dedi annemde gelmişti annem sonrasi içinde korkuyoruz kalırsa zor dedi oda bu kadar kapıya gerek yok oncesinde olmayan da geçer ama 40 li yaşlar icin birsey diyemem aşka kilo almak yok dedi sonradan

İlk çocuğumda olmamıştı mesela benim..İkinci çocukta böyle oldu...Doğumdan sonrada kontrol ettiler hep..Düştü normale döndüm tip değilmişim yani gebeliğe bağlıymış keza tip olanlar da var..Arkadaşım mesela daha yüksek dozlarda vuruldu..Şimdi 4 yaşlarında maşallah çocuğu gayet sağlıklı..

Ölçümü ihmal etmeyin ..Parmaklarım delik deşik oldu umrumda değildi..Görmem lazımdı ne durumda olduğumu..Bir kaşık pirinç pilavı yedim 170' leri görmüştüm bi daha dedim aman aman şurda zaten sayılı zamanımız var doğuma..Bir doktor da bana aç kal ya yeme demişti
🙃

Kontrolü sağladığınız zaman hiç korkmayın🌸
Ya benimde öyle ikincide cikti doktor randevum vardı oncesinde yok hormonlardan gececek ama hayat boyu dokat şart abartmayacaksin yemeyi ve kilona dikkat edeceksin dedi bakalım benimde duser insallah

X