Gebelikte ishal problemi

Aradia

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Mart 2023
247
489
26
Kızlar merhaba ben 28+4 günlük hamileyim. 1 haftadır ishal ile uğraşıyorum. Geçen hafta bugün, bozuk kıymalı makarna yedim. (Kıymanın tarihi geçmiş. Tadı da ekşi idi ama ben sıcak makarnaya yoğurt koyduğum için olduğunu düşünerek tuzlayarak yedim tövbe yaaa hala kızıyorum kendime.) Neyse 2 saat içinde korkunç bir karın ağrısı başladı. Kusma, ateş olmadı ama ağrıdan duramayıp doktora gittik eşimle. Kan tahlilleri normal çıktı. Serum verdiler ama tabi hamilelikten dolayı antibiyotik veremediler. Az bir şey parol, mide ilaçları ile bulantımı kesip ağrımı geçirmeye çalıştılar. Geçmedi, 1.5 gün kıvrandım. Sonra yayla çorbası, muz, patates haşlaması falan derken geçti biraz. 3-4 gün su şeklinde sorun yaşamadım ama tuvalet hissiyatı gelmeden önce karnım sancıyordu tuvalete gidiyordum. Dün gece yine başladı. Bu sefer ağrı yok, mide bulantısı yok, halsizlik yok. Sadece tuvalet hissiyatı gelince hafif karnım sancıyor, tuvaletten sonra geçiyor. Ne yapacağımı bilemiyorum doktorlar ilaç yok diyor. Bebişime zararı olmasından korkuyorum. Var mı aynı durumu yaşayıp tavsiye verebilecek birileri? :anneadayı::işsiz:

X