Gebelikte kan testi

Gebelik testi yaptırmalısınız. Gebelikte paracetamol türü arıkesiciler dışında ilaç önerilmemektedir. Akupunktur iyi bir seçenek olabilir...
selamlar doktor bey cevabınız için teşekkür ederim test yaptım evde adetim 10 gün geçti ama tek çizgi birde idrar yollarım üşütmüş olduğumdan idrarda çıkma ma olasılığı mümkünmü daha önceki düşmüş olan gabeliğimdede 1 hafta geçmesine rağmen testte çıkmamiştı kan testi yaptırmalımıyım yoksa beklemelimiyim şimdiden teşekkür ederim SAYGILAR....

merhaba bora bey...benım sıze bı kac sorum olacak...biz eşimle çocuk ıstıyorduk ve mart ayının baslarında duzenlı olarak korunmasız ilişkiye girdik.normalde bundan 2 ay önce dogum kontrol hapı kullanıyordum 8 ay kullandım ve ocakta bıraktım...ben 23 yaşındayım ve bukadar sene adetım hiç 7 gunden asagı surmemestır.fakat mart ayında hem geç hastalandım hemde adetım 1.5 gün sürdü...bı kere ıdrar testı yaptım 2. çizgi silik çıktı...sızın onerınız ne bu konuda bı kan testı yaptırsammı cıkarmı?bırde ıdrar yolu enfeksıyonu olmusum bu ay doktor 10 tane iğne verdı iğnelerın 2 tanesını oldum ama kan testı yaptırmadım.bu iğneleri bitiriptemı kan testı yaptırayım yoksa hemenmı...biraz uzun oldu ama kusura bakmayın...a.s

iyi akşamlar doktor bey bi sorum olacak 31 haftalıkhamileyim bebek 1600 gram 3 hafta önce 1500 gramda bebek 100 gram almış sizce az mı bebeğin aldığı kilo cevaplarsanız sevinirim

iyi akşamlar doktor bey bi sorum olacak 31 haftalıkhamileyim bebek 1600 gram 3 hafta önce 1500 gramda bebek 100 gram almış sizce az mı bebeğin aldığı kilo cevaplarsanız sevinirim

Hanımefendi takibini ve ölçümlerini yapmadığım bir hasta için yorum yapamıyorum. Doktorunuz en sağlıklı yanıtı verecektir...

son adet tarihime göre 7 haftalık gebeyım ama ultrasondakı olcumler 5+4 gösteriyo kalp atışlarını daha duyamadık bebeğin daha canlanmadığını söyluyor doktorlar ne yapmalıyım çok endişeleniyorum

İyi akşamlar doktor bey.gebelik olmasına rağmen kan testinin negatif sonuç verme durumu varmıdır?bhcg güvenilir bir testmidir?birde 15 haftalık gebelik karından usg ile kesin belli olurmu?cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.iyi çalışmalar

Vahiba adetlerin düzenli mi?

doktor bey benim sekiz aylık bir bebeğim var. doğumumdan bu yana henüz regl olamadım. ama spiral taktırmayı istiyorum. regl olmayı beklememe gerek var mı?

merhaba bora bey...benım sıze bı kac sorum olacak...biz eşimle çocuk ıstıyorduk ve mart ayının baslarında duzenlı olarak korunmasız ilişkiye girdik.normalde bundan 2 ay önce dogum kontrol hapı kullanıyordum 8 ay kullandım ve ocakta bıraktım...ben 23 yaşındayım ve bukadar sene adetım hiç 7 gunden asagı surmemestır.fakat mart ayında hem geç hastalandım hemde adetım 1.5 gün sürdü...bı kere ıdrar testı yaptım 2. çizgi silik çıktı...sızın onerınız ne bu konuda bı kan testı yaptırsammı cıkarmı?bırde ıdrar yolu enfeksıyonu olmusum bu ay doktor 10 tane iğne verdı iğnelerın 2 tanesını oldum ama kan testı yaptırmadım.bu iğneleri bitiriptemı kan testı yaptırayım yoksa hemenmı...biraz uzun oldu ama kusura bakmayın...a.s

Kantesti yaptırmanızı öneririm...

Doktor ben benimde bir sorumm varr bende hamileyimmm,kanda beta hcg değerime baktırdığımda günüm 2 gün geçmişti ve değerim 890.54 çıktıı bana bir kaç kişi ikiz olabilir dediii çokk yüksek çıkmışş dediler sizce ikizmidirr
ben daha pazartesiii gidecemm dokotraa çok merak ediyorum

Doktor ben benimde bir sorumm varr bende hamileyimmm,kanda beta hcg değerime baktırdığımda günüm 2 gün geçmişti ve değerim 890.54 çıktıı bana bir kaç kişi ikiz olabilir dediii çokk yüksek çıkmışş dediler sizce ikizmidirr
ben daha pazartesiii gidecemm dokotraa çok merak ediyorum

Yanıtı inanın ben de bilmiyorum. Pazartesi öğrenince forumla paylaşırsanız sevinirim....

merhabalar bora bey size bi sorum olcak bn bu ay yumurta takibi yaptırdım adetimin 3 .ve 7. günleri klomen kullandım adetimin 10 ve 14. günleri ultrasonla izlendi 14. günü gittiğimde yumurtam çatlamıştı biz 6.8.10.12.14. günlerde ilişkide bulunduk acaba yumurtayı yakalayabilmişmiyizdir,adetin 22.ve 27. günleride duphaston kullancm acaba duphaston bitince gebelik testini ne zaman yaptırmalıyım son adet tarihim 23 mart yumurtamın 5 nisan da gittiğimde yumurtam çatlamıştı şimdidençok teşekkür ederim vaktinizi aldığım içinn iyi günler diliyorum..

merhabalar bora bey size bi sorum olcak bn bu ay yumurta takibi yaptırdım adetimin 3 .ve 7. günleri klomen kullandım adetimin 10 ve 14. günleri ultrasonla izlendi 14. günü gittiğimde yumurtam çatlamıştı biz 6.8.10.12.14. günlerde ilişkide bulunduk acaba yumurtayı yakalayabilmişmiyizdir,adetin 22.ve 27. günleride duphaston kullancm acaba duphaston bitince gebelik testini ne zaman yaptırmalıyım son adet tarihim 23 mart yumurtamın 5 nisan da gittiğimde yumurtam çatlamıştı şimdidençok teşekkür ederim vaktinizi aldığım içinn iyi günler diliyorum..

Adetiniz geçtiği gün yaptırırsanız bir anlamı var. Şimdilik bir şey belli olmaz. Düzenli ilişkiye girmişsiniz. Gebelik ihtimaliniz %20.

ıyi günler dr bey benim son adet tarihim 11/03/2010 klomen + çatlatma iğnesi kullandım 1 hafta kadar geç yumurta oluşmuştu fakat çok şükür 16/04/2010 da yaptırdığım beta-hcg testi 4856,2 çıktı bu kadar yüksek çıkması normal midir? boyu 5,61mm şuan için hiç bir bulantım uyku gibi belirtim yok belki pimpirikli davranıyorum ama 2 sene kistlerle uğraşıp bide gebelik psikolojisine girince böyleymiş galiba herşey normal midir sizce ????

İyi günler dr bey benim son adet tarihim 11/03/2010 klomen + çatlatma iğnesi kullandım 1 hafta kadar geç yumurta oluşmuştu fakat çok şükür 16/04/2010 da yaptırdığım beta-hcg testi 4856,2 çıktı bu kadar yüksek çıkması normal midir? boyu 5,61mm şuan için hiç bir bulantım uyku gibi belirtim yok belki pimpirikli davranıyorum ama 2 sene kistlerle uğraşıp bide gebelik psikolojisine girince böyleymiş galiba herşey normal midir sizce ????

Tebrikler hamilesiniz. ANcak anlayamadığım bir nokta var, neyin boyu 5.61 mm?

merhaba doktor bey benim son adet tarihim 23 mart klomen ve duphaston kullandım 19 mart pazartesi kan testi sonucum 157,46 çıktı degerim nasıl sizce lütfen çok merak ediyorum..

X