gebelikte kanama alanı olanlar/ geçirenler bir bakabilir mi?

aklimseyyah

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2023
349
318
Kızlar merhaba, ben bugün itibariyle 12+6 hamileyim. 11+4 iken bir anda kanamam oldu sıvı şeklinde ve aniden hemen acile gittim proluton iğne ve progestan ilaç başlandı. Ufak bir kanama alanı varmış ama çok ciddi değil korkmamı gerektiren bir şey değilmiş. 2 defa iğne oldum doktorum kanama ve sancı olmadıkça iğneye devam etmeye gerek yok dedi. Progestan ilaca devam ediyorum normalde günde 3 defa kullanılıyor doktorum leke kanama olmazsa günde 1 kullanabilirsin dedi ben de öyle yapıyorum. Şimdi tüm bunlar olurken bizim taşınma telaşımız vardı ev aldık ve evimize geçtik, istirahat ediyorum ama kendimi yormadan oturduğum yerden yerleştirme konusunda yardım da etmek istiyorum yanımda sadece annem var ama kadın her şeye yetişemiyor bir de evin düzeni açısından benim de neyin nerede olduğunu bilmem gerek, kanama alanı varken böyle ev işi yapmamda sorun var mı ufak tefek yürüyüşler yapamaz mıyım kanama alanı olanlar siz neler yapıyorsunuz hep yatıyor musunuz?

Merhaba, 6+5 kanama alanı bende de var, evde 1 yaşında bebeğim için bazen ayağa kalkıp oturuyorum. Günde 3 defa fitil kullanıyorum. Ara sıra lekeler ile hafif kanama devam ediyor. Ağır kaldırmıyorum ve fırsat buldukça uzanıyorum. Daha önceki gebeliğimde de ilk haftalarda kanama alanı oldu hep yattım dinlendim, sağlıkla doğum yaptım. Bu defa yatmak için fırsatım daha az. 12. Haftadan sonra kanama alanı daha rahat geçiyor tehlikeli zamanı atlatmış oluyorsunuz. Sizin geçti mi Dr unuz progestana devam etti mi

X