GEBELİKTE KEDİ BESLEMEK

fztbsr

Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2022
178
85
27
Kızlar hepinize selam. Biz bu ay bir yavru kedi sahiplendik ve 10 gün sonra gebe olduğumu öğrendim. Veterinere götürmüştük zaten ama yalnızca ensesine damlası yapıldı. Parazit aşısı için yarın götüreceğiz. Kedimiz sokak kedisi değil. Ama korkuyorum toksoplazma olayından. Yarın aşıları yapılacak ama şimdiye kadar bir şey olmuş mudur? Kumunu hiç ben temizlemedim hep eşim temizledi

Kızlar hepinize selam. Biz bu ay bir yavru kedi sahiplendik ve 10 gün sonra gebe olduğumu öğrendim. Veterinere götürmüştük zaten ama yalnızca ensesine damlası yapıldı. Parazit aşısı için yarın götüreceğiz. Kedimiz sokak kedisi değil. Ama korkuyorum toksoplazma olayından. Yarın aşıları yapılacak ama şimdiye kadar bir şey olmuş mudur? Kumunu hiç ben temizlemedim hep eşim temizledi
Merhaba, bende hamileliğimi yeni öğrendim. Yıllardır kedi besliyorum ve çevremde hamilelik sürecini kedisi ile tamamlayan arkadaşlarım da var. Aşılarını zamanında yaptırın mümkünse ve kumunu temizlerken eldiven yardımıyla temizleyip sonrasında elinizi yıkayın veya birinden yardım alın. Onun dışında bir problem yaşayacağınızı düşünmüyorum 😇😍

Merhaba, bende hamileliğimi yeni öğrendim. Yıllardır kedi besliyorum ve çevremde hamilelik sürecini kedisi ile tamamlayan arkadaşlarım da var. Aşılarını zamanında yaptırın mümkünse ve kumunu temizlerken eldiven yardımıyla temizleyip sonrasında elinizi yıkayın veya birinden yardım alın. Onun dışında bir problem yaşayacağınızı düşünmüyorum 😇😍
Yaa ben de gebelik sürecinde sıkıntı yaşıycağımı düşünmüyorum ama sadece yavru ve aşısını yaptıramadık çok küçük diye ilk aldığımızda o korkuttu sadecee

Yaa ben de gebelik sürecinde sıkıntı yaşıycağımı düşünmüyorum ama sadece yavru ve aşısını yaptıramadık çok küçük diye ilk aldığımızda o korkuttu sadecee
Kedinin bir rahatsızlığı olmadığı sürece problem olacağını düşünmüyorum ben, kumundan hastalık kapma riskimiz var, ona da dikkat ettikten sonrası kolay. Yavru kedilerde belli bir zamandan sonra aşıları yapılıyor, siz yine aksatmayın en azından iç dış parazit durumunu

Aşılarını yaptırın. Kumunu da siz değiştirmediyseniz bir şey olmaz. Benim 6 yıldır kedim var. Hala toksoplazmam negatif. Hiç bulaşmamış. Ki ısırır öperim yani. 😁

Sokak kedisi değilse toksopşazöa yoktur kedicikte size de geçmemiştir merak etmeyin benim de 8 ve 6 yaşında iki kedim var hiç
Çıkarmam dışarıya,hamileyim 8 aylık ve toksoplazmam hep negatif,aklınızda şüphe varsa test yaptırın,ama kedi çok büyük sorumluluk istiyor şimdiden insanlar başlar birine ver diye,bebekler olunca be yapacaksın diye

Sokak kedisi değilse toksopşazöa yoktur kedicikte size de geçmemiştir merak etmeyin benim de 8 ve 6 yaşında iki kedim var hiç
Çıkarmam dışarıya,hamileyim 8 aylık ve toksoplazmam hep negatif,aklınızda şüphe varsa test yaptırın,ama kedi çok büyük sorumluluk istiyor şimdiden insanlar başlar birine ver diye,bebekler olunca be yapacaksın diye
Yaa açıkçası bana hiçbir zararı yok şu anlık. Tabi bebeğimiz geldiğinde ekstra temizlik gerekecek tüyler için.

Ben de 8 aylık hamileyim, 3 yaşında sadece evde yaşayan bir kedim var. 2 yıldır beraberiz bakımlarını genel olarak ben yapardım. Gebeliğimi öğrendikten sonra toxoplazma.için de kan vermiştim hiç geçirmemişim bile :) gebelikle beraber daha sık el yıkıyorum, daha sık evi süpürüyorum , kedimin iç dış parazit ilacını aksatmıyorum,kumunu da eşim temziliyor şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım :)

Resmen şansıyla gelmiş kedicik 😍 Bir şey olmaz endişelenmeyin. Toksoplazma olması için kedinin çiğ etle beslenmesi, dışkısının bir yolla ağzınıza bulaşması lazım demişti veterinerimiz. Yediğimiz sebzeler daha riskli minnak kedilerden 😄Doktorunuza endişenizden bahsedin kan isteyecektir zaten gittiğinizde 🥰

10 senedir deli gibi sokak kedilerine bakarım. Hiç kapmamışım toxoplazmayı. Kapman için zaten kedinin çiğ etle beslenmesi, onun dışkısına geçmesi ve senin onun dışkısını ağız yoluyla alman gerek. Bu da neredeyse imkansıza yakın 😄 ben de 9 aylık hamileyim. Bütün bu süreci kedimle birlikte geçirdim. Hamileliğim boyunca ne olur ne olmaz diye kumu eşime pasladım ve iç dış parazit aşılarını ihmal etmedim. Gayet de rahat bir gebelik geçirdim. Hiç gözünü korkutmasın kedi olayı. Bebekli evde de kedi olur. Mis gibi de olur ☺️ yakında doğumum var ama asla evden kediyi uzaklaştırmayı düşünmem. İkisi de benim evladım. Evcil hayvanla büyüyen çocuklar daha az alerji olur, daha az astım olur. Aynı zamanda empati yeteneği daha yüksek olan daha sorumluluk bilinci olan ve de daha merhametli çocuklar olur her zaman. Kücücükken daha karşılıksız sevgiyi, hayvanları sevmeyi ve zarar vermemeyi öğretiyoruz aslında. Bundan çocuklarımızı niye mahrum edelim ki ☺️ aşılı oldu mu hiçbir şey olmaz 💕

Ben dün bir laboratuvarda toksoplazma testi yaptırdım, negatif çıktı. Yaklaşık 8 senedir kedi bakıyorum evimde, sokaktaki kedileri saymıyorum bile :) Hijyene dikkat edin ve aşılarını yaptırın yeterli oluyor zaten 😘

11 senedir kedimle yaşıyorum evlenince de yanıma aldım şuanda da 5 aylık gebeyim. Çok şükür bir şey çıkmadı.toksoplazma sadece kedi dışkısından bulaşan bir şey değil. İyi yıkanmamış yesilliklerden, iyi pişmemiş etten vs de kaynaklanabilir. Nasıl ki hamilelikte yeşillik ve et yemeyi birakmiyorsak kediden korkmamiza da gerek yok :) hijyene dikkat edin yeterli. Kumunu eşiniz temizlesin, siz temizleyecekseniz de bir eldiven yardımıyla temizleyip sonra da ellerinizi güzelce yıkayın. Aşı yapmamışlar küçük oldugu için, iç parazit için damla uygun mu bir sorun, uygun olursa enseye damla seklinde uygularsiniz. Hayırlı olsun Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin 🌸

Resmen şansıyla gelmiş kedicik 😍 Bir şey olmaz endişelenmeyin. Toksoplazma olması için kedinin çiğ etle beslenmesi, dışkısının bir yolla ağzınıza bulaşması lazım demişti veterinerimiz. Yediğimiz sebzeler daha riskli minnak kedilerden 😄Doktorunuza endişenizden bahsedin kan isteyecektir zaten gittiğinizde 🥰
Gittik kan istedi evet 😊 çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için

X