Gebelikte şeker yüklemesi

kivircikbasbas

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2021
27
6
28
Merhaba bugün 50 mg şeker yüklemesi yaptırdım şekerli şeyi içmeden önce 86 çıktı, 1 saat sonra ise 161 çıktı içtiğim şeyden sonra. Çarşamba günü 100mg olan yüklemeyi yaptıracağım. Ama moralim çok bozuldu. Bugün sabah kek yemiştim ve testi yaptırmadan biraz dondurma yemiştim. Yüksek çıkmasında bunların etkisi var mıdır? Çok üzgünüm çarşambaya kadar düşer mi sizce ☹️

Gebelikte en pisman olduğum aey seker yuklemesiydi. 50 mg yukledi baska kabul etmedim sende etme. Tekrar duser merak etme.

Canan karatayi linc ettiler kadin mahkemeyi de kazandi. Valla boyle zararli birşeyi yaptiranlari da allaha havale ediyorum.

Doktorlarin da bir sucu yok ki. Saglik bakanligi adam akilli olsa neler neler zararli cikacakta işte

Sekerin varmis gibi beslen yani saglikli az yagli ve dengeli. Bunun icin o zikkimi bize yuklemeselerde olurdu.

Merhaba bugün 50 mg şeker yüklemesi yaptırdım şekerli şeyi içmeden önce 86 çıktı, 1 saat sonra ise 161 çıktı içtiğim şeyden sonra. Çarşamba günü 100mg olan yüklemeyi yaptıracağım. Ama moralim çok bozuldu. Bugün sabah kek yemiştim ve testi yaptırmadan biraz dondurma yemiştim. Yüksek çıkmasında bunların etkisi var mıdır? Çok üzgünüm çarşambaya kadar düşer mi sizce ☹️
Siz testi aç karnına yaptırmadınız mı? Kek ve dondurmayı ne ara yediniz

Merhaba, 27 haftalık hamileyim. 2 gün önce şeker yüklemesi yapıldı. Sabah 10da içtim 75 ml sıvıyı ve 1 saat sonra kan vermem gerekti ben 50 dk sonra verdim. Yani 10.50de verdim. 10 dk erken verdim. 2 saat sonra bir daha kan vermem gerekti. Onu da 11.50 yerine 11.45te verdim. Yani 15 dk erken vermiş oldum 2. Saati. 1 saatlık sonuç en fazla 180 çıkması gerekiyordu ve benimki 164 çıktı, yani normal çıktı ama 2 saatlik sonuç normal çıkmadı. 2 saatlik sonuç en fazla 155 olması gerekirken 165 çıktı. Sizlere sormak istediğim şey sizce dakika çok etkiler mi sonucu?

Tamamen sizin hatanız şeker yuklemesinden önce kek ve dondurma yenir mi ikiside şekerli şeyler zaten yüksek çıkması normal tabiki de şekere yatkınlığıniz var büyük ihtimalle dikkat edin beslenmenize sıkıntı olmaz merak etmeyin çok uçuk ölçüler çıkmamış çünkü

X