Gebelikte Şeker yüklemesi

Edanur6

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2023
54
8
17
Selam kızlar ben 31 haftalık hamileyim doktorum şeker yüklemesi yapmadı bende soracaktım unuttum 1 hafta sonrada kontrolüm var 32 olucam söylesem yaparmı
Çünkü ben hamile olmadan önce dahiliyeye gitmiştim bana şekerin sınırda dedi evdede ölçüyorum hep yüksek çıkıyor daha demin yine ölçtüm 190 çıktı tatlı da yiyorum durduramıyorum kendimi

Selam kızlar ben 31 haftalık hamileyim doktorum şeker yüklemesi yapmadı bende soracaktım unuttum 1 hafta sonrada kontrolüm var 32 olucam söylesem yaparmı
Çünkü ben hamile olmadan önce dahiliyeye gitmiştim bana şekerin sınırda dedi evdede ölçüyorum hep yüksek çıkıyor daha demin yine ölçtüm 190 çıktı tatlı da yiyorum durduramıyorum kendimi
Benim tahlillerime bakıp şeker yüklenmesine gerek yok demişti.
Doktorunuza bir danışın gidince🌸

Bende şekerden şüpheleniyorum beneğiniz sağlıklı mı şeker belirtileriniz neler benim ayak altım kaşınıyor

Şu an tahlil yapmasına gerek yok, siz kendinizi tutacaksınız. Protein ağırlıklı beslenin ve karbonhidratı neredeyse sıfıra indirin. 39.haftada şeker yüksekliğinden bebeği karnında ölen kadın gördükten sonra psikolojim bozulmuştu benim. 9 ay boyunca bir yudum ekmek bile yemedim

Şeker yüklemesi 24 ile 28 hafta arasında yapılır. Bazı doktorlar atlanmaması adına her hastada rutin yapmayo tercih ederken şu an bazı literatürlerde iri bebeklere yapılıp küçük ve yaşına uygun bebeklerde risk faktörü yoksa yapılmayabilir diyor

durduramıyorum kendimi tatlı yiyorum demişsiniz zaten yükleme yapılsaydı da size çözüm ve öneri olarak tatlı, hamurişi, karbonhidrat yeme diyecekti ve diyet liste verecekti.
Bu haftada yapılmaz 28.haftaya kadar. Bence diyetisyen eşliğinde beslenin yazık bebekte ve sizde sağlık sorunu olmasın ciddiye alarak tatlıdan uzak durun.
Benim 95 çıktığı halde ekmeği bile kestim korkudan

X