Gebelikte tsh düşüklüğü yaşayanlar...

canım benim inan hiç hatırlamıyorum kafa da gidikti o haftalarda :) tiroidin hızlı çalışması diye aratıp bulmuştum googledan
Cnm iyotsuz tuz yenilecekmiş. Bağışıklığı güçlendiren besinler alınacakmış. Ceviz yoğurt gibi. Doğrumudur ? Hatırladın mı

Kızlar benimde tsh olması gerekenin altında çıktı. Nolur bişeey deyin
bende de tsh düştü. "gebelik hormonu tsh hormonu gibi davranmaya çalıştığı için tsh ta düşüklük olabilir. 2 hafta sonra tekrar kontrol edelim" demişti benim doktorum.

Cnm iyotsuz tuz yenilecekmiş. Bağışıklığı güçlendiren besinler alınacakmış. Ceviz yoğurt gibi. Doğrumudur ? Hatırladın mı
normal beslenmeye devam edin. yapılacak birşey yok. düşüklük sonradan gidecektir merak etmeyin.

kizlar biraz eski bi konu ama lutfen birileri cevap yazsin.tsh 0.001 qma t3 ve t4 normal diye endokrin doktoru ilac filan vermedi.icinizde dogum yapanlarda vardir bi sorun ciktimi acaba.ins sagsalim kucagimiza aliriz yawrularimizi
Ben de aynı durumdayım siz ne yaptınız bebeğiniz nasıl sağlıklı mı?

Merhaba arkadaşlar ,
Cuma günü tiroid hormonlarıma hacettepede baktırdım .tsh için referans aralığı 0.27-4.2 olması gerekirken , benim 0.142 çıktı...t3 ve t4 normal aralıkta çıktı... Çok üzgünüm , şimdiye kadar troid hormonlarım hep normaldi benim...İnternette bazı sitelerde ''ilk 3 ayda tsh ,beta hcg hormonunun artışı yüzünde düşer , sonra normale döner ve tsh düşükken t3 ve t4 normal ise hiç bir şey yapmaya gerek yok , 3. aydan itibaren tsh yükselecektir '' bilgisine ulaştım...Fakat 2 ,3 kadın doğumcuyla görüştüm...Endokrin uzmanına görünmem gerektiğini söylediler...

Sizler tsh düşüklüğü yaşamışmıydınız...Bu konuda bilginiz var mı kızlar ?
Benim de kimyasal dan sonra tsh cok dusmustu bir dahaki ay normale dondu normallesmesi icin extra birsey yapmadim ultrasona grdm kadin neden geldn dedi tsh dusuk dedim bisey yok dedi demekki bir cok faktor etkiliyor beslenme ama karnabahar falan yemeyi birktm hayit tohumlu macun yemistm ondan da olablr

Merhaba bende aynı sorunu yaşıyorum şuan tsh düşük t3 T4 normal endokrinoloji doktoru ilaçta vermedi siz ne yaptınız acaba suanki durumunuz nedir

Merhaba bende aynı sorunu yaşıyorum şuan tsh düşük t3 T4 normal endokrinoloji doktoru ilaçta vermedi siz ne yaptınız acaba suanki durumunuz nedir
İlaç kullanmadım 20. Haftalarda normale döndü 😄 kesinlikle ilaç kullanma. İstanbula tahlil bile gönderdik endokrinoloji bölümünde. Gelen sonuç da gebeliğe bağlı geçici bir durum olduğu ile ilgili idi.

10 haftalik hamileyim tsh 0.01 t3 5.2 olmuş doktor takip dedi ilaca gerek yok Ama için rahat etmiyor başka doktorada gidicem sizce neyaomaliyim çok endişeliyim

10 haftalik hamileyim tsh 0.01 t3 5.2 olmuş doktor takip dedi ilaca gerek yok Ama için rahat etmiyor başka doktorada gidicem sizce neyaomaliyim çok endişeliyim
Bende tsh düşük t3 ve t4 normal idi. Sizde durum farklı ise ve içiniz rahat etmiyor ise endokrinoloji bölümüne başvurun

X