Gece sık uyanmalar bitmiyor

Çok zorlandım eğitimde.. gündüzleri bebeğime 1-2 saat bakan biri olsa o aralıkta bende uyur dinlenirdim geceleri zorlanmazdım desteksiz uyutmaya… Bilmiyorum bi cesaret gelirse tekrar deneyeceğim… Evet zor olucak ileride bunun da farkındayım ama bakalım… Teşekkür ederim fikirleriniz için… Sizde sağlıcakla büyütün inşallah 🙏🏼 🥰
Ben uyku eğitimini cok meşhur ve tecrübeli birisinden aldım. Boy boy reklamları, hesapları, eğitimleri vs olan biri ama keşke hiç bu işe girmeseydim. Bebeğimin yüzüne bakamadım vicdanen cok rahatsz oldum. Korkunç bir haftaydı brnim için. Ben uyku eğitimlerini önermiyorum bence bu eğitimler bebeklerin doğasına aykırı. Nir emzirme danısmanı ablam dediğim kişi sz sabret dedi.Cok zor evet ama topu topu 2 yıl kucağına alacaksın daha sonra istesen de gelmeyecek kucağına dedi. Bebekler ihtiyaçtan emer. O an size ihtiyacı var demek ki. Benim bebeğim de aynı sizin gibi cok sık uyanıyordu ama zamanla oturdu cok şükür hala emiyor birlikte uyuyoruz. Dişleri 14.ayda cıktı ve dişrrinin tamamlanmasını bekliyorum memeden kesmek için. Rabbim kolaylık sabır versin. Siz harika süper gücü olan bir annesiniz

Ben uyku eğitimini cok meşhur ve tecrübeli birisinden aldım. Boy boy reklamları, hesapları, eğitimleri vs olan biri ama keşke hiç bu işe girmeseydim. Bebeğimin yüzüne bakamadım vicdanen cok rahatsz oldum. Korkunç bir haftaydı brnim için. Ben uyku eğitimlerini önermiyorum bence bu eğitimler bebeklerin doğasına aykırı. Nir emzirme danısmanı ablam dediğim kişi sz sabret dedi.Cok zor evet ama topu topu 2 yıl kucağına alacaksın daha sonra istesen de gelmeyecek kucağına dedi. Bebekler ihtiyaçtan emer. O an size ihtiyacı var demek ki. Benim bebeğim de aynı sizin gibi cok sık uyanıyordu ama zamanla oturdu cok şükür hala emiyor birlikte uyuyoruz. Dişleri 14.ayda cıktı ve dişrrinin tamamlanmasını bekliyorum memeden kesmek için. Rabbim kolaylık sabır versin. Siz harika süper gücü olan bir annesiniz
Bebemi yatakta yanıma aldım gece sık sık emiyor sırt ve bel ağrılarım oluyor sabırla bekliyorum b

hanımlar selam 22 aydan merhaba diyorum bebeğim 5 ayda emmeyi bıraktı ancak hala gece uykusu çok problem. Sürekli mıyıl mıyıl uyanıyor sallamak istiyor, durduğumda sinirleniyor. Uyku eğitimi de denedik ama olmuyor. Benle yatıyor. Artık kafayı yiyeceğim. Kreşe başlayacak 2 ay sonra. Ne yapacağız bilmiyorum.

Tek bildiğim emen bebek uyumuyor. Benim oğlum da böyleydi. Uyku rutini saatleri her şeyi düzenliydi. Hatta ben memede uyutmayı bile kesmişitim yatağında uyutuyordum ona rağmen 2 saatte bir uyanıyordu. 15. Ayında paydos dedim artık sinirlerim dayanmıyordu. Hem yürüyen hareketli bir bebekti hem de 2 saatte bir uyanması beni psikolojik ve fizyolojik olarak mahvetmişti. Sirke sürerek 4 gecede emmeyi bıraktırdım. Zaten emdiği için kilo alamıyordu boyu da uzamıyordu. Emmeyi bıraktıktan sonea gece 1-2 uyanırdı su içer yatardı. Sabah da mis gibi kahvaltısını yapardı. 2 ay içinde hem boyu uzamıştı hem kilo almıştı. Anne sütü çok faydalı ama bazen de işte olmuyorsa olmuyoe. Şimdi 23 aylık 1 kere anca uyanır bir sıkıntısı Yoksa. Ama seninki daha küçük bira daha sabret derim
Benim kizimda ayni sizin bebeginiz gibi kilo almiyor ve gece boyu memede. Sirke dışında emmeyi birakmasi için ne yaptınız? Sirke sürdüm demişsiniz ama benim kızım gece uyanıyor su veriyorum bazen icmiyor agliyor meme alincaya kadar.

Emiyor mu peki? Emmeyip hala aynı olan var mı acaba
Benim kızım 15 aylık 5 aydan beri uyku sorunu var emmiyor hala aynı. Değişen birşey yok düzelecek umuduyla yaşıyoruz. Doktorumuz bybynight diye bir damla vermişti 7 aylıkken o biraz işe yRıyor en azından uyansada uykuya geçişi kolaylaşıyor bir doktorunuzla görüşün isterseniz önerirse söylemiş olduğum damla bitkisel kullanabilirsiniz

Aynı durumdayım ne yaptınız bir gelişme var mı?
Merhaba.
Şöyle ki oğlum 11.aya doğru emmeyi bıraktı ve devam sütüne başladı doktorumuzun önerisiyle. Gece 2 kez biberonla besliyordum. Şuan 16 aylık tek gece beslenmesine geçtim 1 ay kadar oldu. 2.gece beslenmesini bıraktığımdan beri daha bi düzene girdi. Akşam 21:30 gibi uyuyor gece 01:00 de biberon veriyorum sonrasında da sabah 8de uyanıyor. Ve verdiğim devam sütü miktarını 3günde 1 olacak şekilde 20cc düşüyorum. Öyle öyle tamamen bitireceğim. Hatta 2.gece beslenmesine ilk odaklanmıştım. Onu azalta azalta komple bitirdim. Hem o zorlanmadı hemde ben azaltma yöntemiyle. Şimdi gece 1deki beslenmeyi bitireceğim aynı yöntemle. Deneyebilirsiniz bana da bi arkadaşım bu yöntemi söylemişti gerçekten işe yarıyor. Muhakkak bitirmeye en son öğünden başlayın o şekilde geri gidin. Siz azmederseniz olur pes etmeyin ❤️

Kesinlikle katılıyorum uyku eğitimi tamamen herkes için bi kabus keşke bende bu yola girmeseydim zamanında. Ve iyiki daha da zorlamamışım bebeğimi de kendimide. Şimdi dönüp bakıyorum da o hallerim o bi çare arayışlarım hep kendi çaresizliklerimdenmiş. Evet ilk çocuk gerçekten tecrübesizlik ve yolun sonunu bilmeden yürümek ürkütücü:) ama bakıldığında dediğiniz gibi epi topu 2 sene kucağımızda koynumuzda hepsi bi süreç özleyeceğiz bu günleri ve bigün bizimle uyumak istemeyecekler o zaman biz üzüleceğiz öyle eminim ki buna… 🥰

Benim kizimda ayni sizin bebeginiz gibi kilo almiyor ve gece boyu memede. Sirke dışında emmeyi birakmasi için ne yaptınız? Sirke sürdüm demişsiniz ama benim kızım gece uyanıyor su veriyorum bazen icmiyor agliyor meme alincaya kadar.
Sirke dışında hiçbir şey yapmadım. 3/4 gece uyandığında sirkeyi sürdüm işte ağladı istedi ama sirke kokusundan da tksinince emmedi. Su verdim evde gezdirdim falan öyle geri uyudu. Sonra tamamen kesildi. Kısa bir süreçti. Gelsin gece kesinitsiz uykular

Merhaba.
Şöyle ki oğlum 11.aya doğru emmeyi bıraktı ve devam sütüne başladı doktorumuzun önerisiyle. Gece 2 kez biberonla besliyordum. Şuan 16 aylık tek gece beslenmesine geçtim 1 ay kadar oldu. 2.gece beslenmesini bıraktığımdan beri daha bi düzene girdi. Akşam 21:30 gibi uyuyor gece 01:00 de biberon veriyorum sonrasında da sabah 8de uyanıyor. Ve verdiğim devam sütü miktarını 3günde 1 olacak şekilde 20cc düşüyorum. Öyle öyle tamamen bitireceğim. Hatta 2.gece beslenmesine ilk odaklanmıştım. Onu azalta azalta komple bitirdim. Hem o zorlanmadı hemde ben azaltma yöntemiyle. Şimdi gece 1deki beslenmeyi bitireceğim aynı yöntemle. Deneyebilirsiniz bana da bi arkadaşım bu yöntemi söylemişti gerçekten işe yarıyor. Muhakkak bitirmeye en son öğünden başlayın o şekilde geri gidin. Siz azmederseniz olur pes etmeyin ❤️
Tebrik ederim sizi. İleride böyle yaparım inşallah.Benim bebiş 7 aylık ve gece yatağa alıyorum sürekli emiyor. Önümü göremiyorum şuan. 10 kez uyanıyordur belki.
Ne kadar dayanırım bilmiyorum biberon almıyor maalesef. Alması için farklı mamalar da denedim ama olmadı. Kendi yatağına da kaldır koy zor olduğu için yatağa aldım. Bir öneriniz var mı?

Tebrik ederim sizi. İleride böyle yaparım inşallah.Benim bebiş 7 aylık ve gece yatağa alıyorum sürekli emiyor. Önümü göremiyorum şuan. 10 kez uyanıyordur belki.
Ne kadar dayanırım bilmiyorum biberon almıyor maalesef. Alması için farklı mamalar da denedim ama olmadı. Kendi yatağına da kaldır koy zor olduğu için yatağa aldım. Bir öneriniz var mı?
Bikaç uyanmasını yatağından almadan orda göğsüne pıt pıt ya da poposuna ya da sırtını sıvazlayarak uyutup uykusunu uzatabilirsiniz. Gecenin bi yarısından sonra da yanınıza alın. Bi zaman sonra o süreler uzayacak bi bakıcaksınız sabaha doğru yanınıza almaya başlamışsınız.

Bikaç uyanmasını yatağından almadan orda göğsüne pıt pıt ya da poposuna ya da sırtını sıvazlayarak uyutup uykusunu uzatabilirsiniz. Gecenin bi yarısından sonra da yanınıza alın. Bi zaman sonra o süreler uzayacak bi bakıcaksınız sabaha doğru yanınıza almaya başlamışsınız.
Deneyeceğim sağolun

Çok normal daha çok bebek o. Evet yoğunsunuz ama emerek uyumaya da ihtiyacı var. 7-10 ay arası geceleri beni emzik yapmıştı oğlum da. Oluyor böyle dönemler. Sonra bu geçiyor başka bir şey başlıyor. Ama yaşadığınız şey çok normal ve geçici bunu bilin sabredin 🫶

X