Gece sık uyanmalar bitmiyor

Ben de aynı durumdayım. Benimki de 7,5 aylık. Bu başlığı açtığınız iyi olmuş cevapları takip ediyorum. Daha küçükken ilk uykusunu en azından 3-4 saat uyuyordu şimdi o da yok. Bazen gece boyu emziriyorum sanki. Uyku eğitimş filan ben yapamam gibi geliyor. Ek gıda daha yeni yeni artıyor dişleri çıkıyor. Yaşından sonrayı bekliyorum bakalım
Aynen bizim de öyleydi blok uykuların hiçbiri kalmadı… Uyku eğitimi ben denedim ama uykusuz geceleri hep göze almanız lazım ben deprem olduktan sonra sonlandırdım yanıma aldım oğlumu. Eğitim istemiyorum onu ayrı yatıramam canından kıymetli değil.. İstanbul gibi bi şehirde yaşıyorum her an tetikte.. Biz de daha diş yok ama sanırım bunlarda diş belirtisi… Off çok zorluyor gece beni…

Şöyle bi düzeltme ekliyim ‘uykusuz geceleri göze almanız lazım derken şöyle: Her uyanmasını uykuya döndürürken desteksiz yapacaksınız bu da sizin uykunuzu tamamen açıyor o kısmı zor’. Ben gündüzde tek baktığım için çocuğa veriyim de birine bari gündüz dinleniyim diyemiyorum o yüzden…

Merhabalar… Bizim şöyle bi sorunumuz var çare arıyorum çünkü çok şey denedim olmadı. Bebeğim 7.5 aylık ve 1 aydır gece uyanmaları aşırı arttı. Memeyi alır almaz dalıyor uykuya… 40dakika da 1 bazen saat başı kalkıyor. Uykularından bahsediyim sabah 8e doğru uyanıyor ve ilk uykusunu 11:00 gibi yapıyor. Diğer uykusu 16:00 ve gece uykusuna tam 21:00de geçmiş oluyor. Buraya kadar sorun yok. Gündüz toplam uyku saati 3.5 saat. Eğitmenle görüştüğümde ayına uygun gidiyor. 2 uyku toplamda bu ay için uygunmuş. Ama gece uyanmaları beni mahvetti. Ya memede uyuyor yada ayakta sallıyorum o an o ne istiyorsa o. Uyku eğitimi aldım fakat bıraktık bazı sebeplerden oraya hiç girmiyim. Ek gıda sürecimizde gayet iyi gece maması yaparım yatmadan 1.5 saat önce ve sonrasında emerek yada sallanarak uykuya geçer. Gazını alırım banyosu bezi herşeyi tam olarak yatar. Çok döndüğü için ve örtü yorgan vs sevmediği içinde tulum kullanırım ev ısısına göre belli tog değerlerinde onda da sıkıntı yok. Ben anlamadım bu çocuk neden bu kadar sık uyanıyor ve geçer mi sizlerde yaşadınız mı aynı problemi bi çare bi öneri arıyorum lütfen 😕🥱
16.00 da uyuyunca ne kadar süre uyuyor?

17:00te uyanıyor
7 ay için 4 saat uyanıklık süresi uzun. 2 sa 45 dk -3 sa 15 dk ortalama 7-9 ay için, şimdi baktım. Bence yorgun düşüyor olabilir bebeğiniz. Bebekler yorulunca uyuyamıyor 😩 biraz daha erken uyutmayı deneyebilirsiniz bana göre

7 ay için 4 saat uyanıklık süresi uzun. 2 sa 45 dk -3 sa 15 dk ortalama 7-9 ay için, şimdi baktım. Bence yorgun düşüyor olabilir bebeğiniz. Bebekler yorulunca uyuyamıyor 😩 biraz daha erken uyutmayı deneyebilirsiniz bana göre
Bikaç kere denedim ve geçmiyor uykuya … Yine deneyeyim öneriniz için sağolun ben olmuyor diye tamamen bırakmıştım…

Bikaç kere denedim ve geçmiyor uykuya … Yine deneyeyim öneriniz için sağolun ben olmuyor diye tamamen bırakmıştım…
Belki uyku saati kaçıyordur ondan geçmiyotdur. Benim bebeğim 19 aylık uyku hala sorun. Umarım çözülür, kolay gelsin hepimize:)

Merhabalar… Bizim şöyle bi sorunumuz var çare arıyorum çünkü çok şey denedim olmadı. Bebeğim 7.5 aylık ve 1 aydır gece uyanmaları aşırı arttı. Memeyi alır almaz dalıyor uykuya… 40dakika da 1 bazen saat başı kalkıyor. Uykularından bahsediyim sabah 8e doğru uyanıyor ve ilk uykusunu 11:00 gibi yapıyor. Diğer uykusu 16:00 ve gece uykusuna tam 21:00de geçmiş oluyor. Buraya kadar sorun yok. Gündüz toplam uyku saati 3.5 saat. Eğitmenle görüştüğümde ayına uygun gidiyor. 2 uyku toplamda bu ay için uygunmuş. Ama gece uyanmaları beni mahvetti. Ya memede uyuyor yada ayakta sallıyorum o an o ne istiyorsa o. Uyku eğitimi aldım fakat bıraktık bazı sebeplerden oraya hiç girmiyim. Ek gıda sürecimizde gayet iyi gece maması yaparım yatmadan 1.5 saat önce ve sonrasında emerek yada sallanarak uykuya geçer. Gazını alırım banyosu bezi herşeyi tam olarak yatar. Çok döndüğü için ve örtü yorgan vs sevmediği içinde tulum kullanırım ev ısısına göre belli tog değerlerinde onda da sıkıntı yok. Ben anlamadım bu çocuk neden bu kadar sık uyanıyor ve geçer mi sizlerde yaşadınız mı aynı problemi bi çare bi öneri arıyorum lütfen 😕🥱
Benim büyük oğlumda beni emzik gibi görüp sırf ağzında meme dursun diye emerdi saat başı, belki yarım saatte bile kalkardı 2 yaşına kadar. Memeyi bıraktırdığım gece ilk defa uyanmadığı geceydi. Allah sabır versin inşallah

Benim büyük oğlumda beni emzik gibi görüp sırf ağzında meme dursun diye emerdi saat başı, belki yarım saatte bile kalkardı 2 yaşına kadar. Memeyi bıraktırdığım gece ilk defa uyanmadığı geceydi. Allah sabır versin inşallah
Meme yüzünden uyanıyordu değil mi

Malesef destek çok bebegimizdr. Destekli uyuyan her bebek gece uyanmalari olur.destekleri kesmek gerekiyor yoksa ilerde daha çok zorlanrsin hemde yıpranırsın.ikiz bebklerimden biliyorum..uyku saati tamamlamış ama uyku aralıkları da önemli....biz sallanarak uyuyorlardi ve gece nereyse saat başı 2 saatte bir uyanırlardı şükür Smdi herşey yolunda gene kaLkmLar var ama hemen uyuyor dalio. Atak haftasında olabilr. Umarım yardımcı olmusum

Ben de aynı durumdayım. Benimki de 7,5 aylık. Bu başlığı açtığınız iyi olmuş cevapları takip ediyorum. Daha küçükken ilk uykusunu en azından 3-4 saat uyuyordu şimdi o da yok. Bazen gece boyu emziriyorum sanki. Uyku eğitimş filan ben yapamam gibi geliyor. Ek gıda daha yeni yeni artıyor dişleri çıkıyor. Yaşından sonrayı bekliyorum bakalım
Ikiz bebkle eğitim aldım.tek bebkle yapmaya ne var. Kendin ve bebeğin için en iyisi bu bnce.vagrcme....

Ikiz bebkle eğitim aldım.tek bebkle yapmaya ne var. Kendin ve bebeğin için en iyisi bu bnce.vagrcme....
Çok zorlandım eğitimde.. gündüzleri bebeğime 1-2 saat bakan biri olsa o aralıkta bende uyur dinlenirdim geceleri zorlanmazdım desteksiz uyutmaya… Bilmiyorum bi cesaret gelirse tekrar deneyeceğim… Evet zor olucak ileride bunun da farkındayım ama bakalım… Teşekkür ederim fikirleriniz için… Sizde sağlıcakla büyütün inşallah 🙏🏼 🥰

Çok zorlandım eğitimde.. gündüzleri bebeğime 1-2 saat bakan biri olsa o aralıkta bende uyur dinlenirdim geceleri zorlanmazdım desteksiz uyutmaya… Bilmiyorum bi cesaret gelirse tekrar deneyeceğim… Evet zor olucak ileride bunun da farkındayım ama bakalım… Teşekkür ederim fikirleriniz için… Sizde sağlıcakla büyütün inşallah 🙏🏼 🥰
Mutlaka al cnm .inan çok rahat edeceksin.hem.bebegin hem sen....ama.onemli olan iyi bi eğitmen bulabilmen...çözüm odaklı,bebeği ağlamaya terk etmeden seni dinleyen ...

Mutlaka al cnm .inan çok rahat edeceksin.hem.bebegin hem sen....ama.onemli olan iyi bi eğitmen bulabilmen...çözüm odaklı,bebeği ağlamaya terk etmeden seni dinleyen ...
Aldım eğitim dediğiniz gibi ağlatma odaklı değil başardıkta aslında uyudu. Ama gece her uyanması uyku eğitimi yöntemiyle geri döndürmek beni çok zorladı o gücü bulamadım yarıda bıraktık… Mantığını anladım biraz daha kendi motivasyonumu toplayınca deneyeceğim… Eminim çok iyidir çok memnun kalan var eğitimden. Sağlıklı uyku her ikimiz içinde iyi gelicek 🥰🙏🏼

Aynı sorunları ben de yaşıyorum. Uyku eğitimi vermeye kadar düşündüm ama ben yapamadım. Sanırım bu işin anahtarı kabullenmek. Büyüyorlar, atakları oluyor, diş çıkartıyorlar. En cok da anneye ihtiyaçları oluyor. Meme için uyanıyorsa bir bebek verin gitsin. Alışkanlık olackmış vs düşünmeden. Zaten evlatlık ömründe istesen de kucağına gelmeyecek sarılamayscağın dönrmlerin olacsk. 2 yıl sürekli kucakts olmuş çok görmememk gerek düşünüyorum. Bu şekil düşümüyorum artık. Diğer türlü kafayı yee insan. Şekil a ben. Ama yok kafsys takmak çok gereksiz. Sabırlı olun. Geçicek inşallh

Bebeğim 9 aylik 15 gündur saat başı kalkiyor üst diş cikariyor.bundan once bir kez bilemedin iki kez emzirir hemen uyurdu.simdi aglayarak uyanıyor emzik veriyorum atiyo meme veriyorum emmiyo su veriyorum iciyo geri uyumuyo kucamiza alip pıs pıslayip dalinca yatagina birakinca uyuyo.kucaga almadan geri uykuya dalmıyor uykum kaçiyor.aglayarak uyanip bazen emekliyor bazen oturuyor yatakta odamız loş aradan ışık geliyor.eskisi gibi fazla sütüm gelmiyor.gece formul mama vermeyi denedim icmedi.zaten koca biberon icip yatıyor acil ćözüm

Aynı durumdayım ne yaptınız bir gelişme var mı?

X