Geçmeyen vajinal enfeksiyon?

ginepigseverim

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2023
178
95
Merhabalar,
2022'de bir yıla yakın bir süre bir kurumda çalışıyordum ve stressel sebeplerden ötürü o dönem çok fazla tuvalete girip çıkıyordum. Kurumun tuvaleti de klozet -bu detayı veriyorum çünkü enfeksiyon kaptıysam oradan kaptığımı düşünüyorum, benimle aynı şikayetlere sahip olup tedavi olan bir arkadaşım vardı- O dönem vajinal mantara benzer şikayetlerim olmaya başladı -daha önce de olmuştu ama travazolle geçmişti hemen- Çok şiddetli kaşıntı ve beyaz akıntı vardı. Sonra jinekoloğa gittim, ornisid fort, funit ve travazol krem yazdı ama bunlar şikayetlerimi tam olarak geçirmedi hatta travazol nemli hissettirdiğinden daha rahatsız oluyordum sürünce. Sonra ben şehir dışına çıktım, bir ara tekrar doktora gittim şikayetlerim devam ettiğinden ama doktor bu sefer insülinden kaynaklı olabileceğini falan söyledi. Şeker mantarı tetikler glutenden uzaklaş falan dedi. Ben çok dikkat edemedim buna açıkçası. Sonra zamanla benim bu şikayetim alıştığım bir şey haline geldi. Reglim tuhaflaştı, akıntım çok olmuyor sadece reglim yaklaştığında ve reglin ilk günleri yoğun renkli oluyor. Reglim bitince çamur gibi akıntımsı leke geliyor sadece 1-2 gün. Sürekli bir kaşıntı ve çoğu zaman vajinada kuruluk var. Hatta biraz peçeteyle kaşır gibi olsam kanlı leke geldiği bile oluyor. Reglim bittikten sonra da bazen acıyor ve kan geliyor. Kendimi artık doktora açıklayamıyor gibi hissediyorum. Yakın zamanda tekrar gidip kültür testi verdim, temiz çıktı. Doktor candida olsa testte çıkardı dedi. İbs var bende, bağırsakların sağlıklı olmaması halinde o da enfeksiyon belirtisi verebiliyormuş doktorun dediğine göre şimdi de probiyotik ve takviye verdi sadece. Devam ederste tekrar mantar ilacı yazabilirmiş. Bıktım artık bu şikayetlerden, normalde doktorum dışında kimseye açık seçik anlatmam ama bunun gibi şikayet yaşayan başkaları var mı merak ettim. Daha önce cinsel bir birlikteliğim olmadığından doktor alttan muayene edemediğini söyledi. Uzun oldu ama lütfen birileri beni aydınlatırsa çok sevinirim..

pek emin olamasam da ilk başta şikayetiniz kaşıntı ve beyaz akıntıymış (ıslaklık), birtakım ilaçlar sonrası şikayetiniz kaşıntı ve kuruluğa dönmüş gibi anladım ben. bence ilk şikayetiniz tamamen normal bir şeydi fakat yanlış tedaviler yüzünden başka bir şeye evrildi. beyaz akıntı olması aslında sağlıklı olduğunuzu gösteren en önemli bulgu. kuruluk ise normal karşılanmaz. reglinizi zamanında oluyorsanız uzmanlar regl uzunluğunun ve yoğunluğunun pek önemi olmadığını söylüyorlar o açıdan da bir sıkıntı yok diye düşünüyorum. tsh falan normal mi bu arada? bende de beyaz akıntı fazla geliyor ve bazen regl sonrası kanlı karışık akıntı olabiliyor fakat bende hipotiroidi var ondan kaynaklı olabilir denmişti. kaşıntı problemi de oluyor ama genel hijyen kurallarına dikkat ettikten sonra bir probleminizin kalmayacağını düşünüyorum. öneri istememişsiniz ama ben yine de söyleyeyim: genital bölge suyla güzelce temizlenmeli ve kurutulmalı. sık sık iç çamaşırı değiştirilmeli ve günlük ped vb kullanılmamalı. tuvaletiniz geldiği gibi yapmalı, bekletmemelisiniz.

pek emin olamasam da ilk başta şikayetiniz kaşıntı ve beyaz akıntıymış (ıslaklık), birtakım ilaçlar sonrası şikayetiniz kaşıntı ve kuruluğa dönmüş gibi anladım ben. bence ilk şikayetiniz tamamen normal bir şeydi fakat yanlış tedaviler yüzünden başka bir şeye evrildi. beyaz akıntı olması aslında sağlıklı olduğunuzu gösteren en önemli bulgu. kuruluk ise normal karşılanmaz. reglinizi zamanında oluyorsanız uzmanlar regl uzunluğunun ve yoğunluğunun pek önemi olmadığını söylüyorlar o açıdan da bir sıkıntı yok diye düşünüyorum. tsh falan normal mi bu arada? bende de beyaz akıntı fazla geliyor ve bazen regl sonrası kanlı karışık akıntı olabiliyor fakat bende hipotiroidi var ondan kaynaklı olabilir denmişti. kaşıntı problemi de oluyor ama genel hijyen kurallarına dikkat ettikten sonra bir probleminizin kalmayacağını düşünüyorum. öneri istememişsiniz ama ben yine de söyleyeyim: genital bölge suyla güzelce temizlenmeli ve kurutulmalı. sık sık iç çamaşırı değiştirilmeli ve günlük ped vb kullanılmamalı. tuvaletiniz geldiği gibi yapmalı, bekletmemelisiniz.
İlk baştaki kaşıntıya eşlik eden tam bir akıntı değildi süt kesiği tarzı bir akıntıydı. Şimdi çoğunlukla sarı bazen yeşile çalan bir akıntı oluyor bu da kaşıntı yapıyor. Hijyen açısından her şeyi gerektiği gibi yapıyorum uzun zamandır takıntı bile oldu ama şikayetlerimi hafifletmedi. Cevabınız için teşekkür ederim bu arada.

Merhaba bende de vajinal kaşıntı ve kötü koku problemi var doktora gideceğim ama çok korkuyorum hpv falan diye sizin belirtileriniz nelerdi ve nereye gidip ne yaptınız nasıl anlaşıldı
Bir yıl ilaçlara rağmen sürekli tekrarlayan kötü koku vardı kaşıntı o kadar yoktu.bir de iliskide kanama sorunu yaşadım.smear testlerim temiz çıkıyordu bisi yok dediler sürekli içim rahat etmedi ketemde hpv testi yaptırdım

tam değil yarım çeyrek hiçbir türlü yok jfjfajfl yani herhangi birinin cinsel organıyla temas yok
yaşım 18 15-16 yaşlarımdan beridir var akıntım yeşilimsi bazen kötü kokuyor bazen kaşıntı oluyor ve geçmiyor 3 defa gittim hastaneye antibiyotik yazıyorlar en son gittiğimde yazdılar tekrar kullanmadım çok sıkıldım antibiyotik zaten zararlı birde işe yaramıyor gerçekten çok utanıyorum şu an belki ilişki açısından sorun değil ama ileride evlilik vb şeyler olduğunda ne yapacağım (daha önce hiç ilişkiye girmedim) çok zor bir durum ne yapacağım İnan bilmiyprum bende

yaşım 18 15-16 yaşlarımdan beridir var akıntım yeşilimsi bazen kötü kokuyor bazen kaşıntı oluyor ve geçmiyor 3 defa gittim hastaneye antibiyotik yazıyorlar en son gittiğimde yazdılar tekrar kullanmadım çok sıkıldım antibiyotik zaten zararlı birde işe yaramıyor gerçekten çok utanıyorum şu an belki ilişki açısından sorun değil ama ileride evlilik vb şeyler olduğunda ne yapacağım (daha önce hiç ilişkiye girmedim) çok zor bir durum ne yapacağım İnan bilmiyprum bende
ayynisi bende jinekoloğa gitmeye devam bakalım doktor bana en son takviye verdi dediğim gibi geçmezse tekrar gidicem nioli yağını denemeyi düşünüyorum bir de o da iyi geliyor diyorlar bence utanma yani ben utanmıyorum -utanmamaya çalışıyorum- sorun çözülene kadar doktora gidip araştırmak yapabileceğimiz tek şey maalesef

ayynisi bende jinekoloğa gitmeye devam bakalım doktor bana en son takviye verdi dediğim gibi geçmezse tekrar gidicem nioli yağını denemeyi düşünüyorum bir de o da iyi geliyor diyorlar bence utanma yani ben utanmıyorum -utanmamaya çalışıyorum- sorun çözülene kadar doktora gidip araştırmak yapabileceğimiz tek şey maalesef
Doktorun yazdığı hapları kremler ve takviyelerden bahşeder misin acaba bizim doktorlar mı hiç ilgilenmediler test falan hiç yaptırmadım. Utanma olayı şu an olmasa ilerde olur diye …

Ben özel hastaneye gittiğimdendir belki bana en son doktor duobalance probiyotik ve venatura kuersetin yazdı
Has ben devlete. Gittim işe yaramadı galiba probiyotik ağırlıklı şekersiz beslenmemiz gerekmiş birde sirkeyle suyu karışıtırıp o bölgeye sürsem tahriş eder mi ki aklımda o kadar soru var ki doktorlar dinlemiyor bile

Has ben devlete. Gittim işe yaramadı galiba probiyotik ağırlıklı şekersiz beslenmemiz gerekmiş birde sirkeyle suyu karışıtırıp o bölgeye sürsem tahriş eder mi ki aklımda o kadar soru var ki doktorlar dinlemiyor bile
Bence sürme doğru gelmedi bana çünkü flora bozulabilir -ki bozulmuş gibi de duruyor bizde- evet şekersiz beslenmeyi doktorum da söyledi şeker mantarı tetikliyormuş ibs de öyle

Bence sürme doğru gelmedi bana çünkü flora bozulabilir -ki bozulmuş gibi de duruyor bizde- evet şekersiz beslenmeyi doktorum da söyledi şeker mantarı tetikliyormuş ibs de öyle
Tamamdır kb biraz fazla sordum ama hani buradakilerin çoğu fitil vb şeyler kullanabiliyor ama biz kullanamıyoruz gelişme olursa ilaç iyileşme vs buraya yazarsan benim görebileceğim şekilde çok sevinirim teşekkür ederim

Tamamdır kb biraz fazla sordum ama hani buradakilerin çoğu fitil vb şeyler kullanabiliyor ama biz kullanamıyoruz gelişme olursa ilaç iyileşme vs buraya yazarsan benim görebileceğim şekilde çok sevinirim teşekkür ederim
önemli değil evet genelde fitil geçiriyor sanırım sen de aynı şekilde bir gelişme olursa buraya yaz lütfen

X