Gelin Birlikte Kilo Verelim 😊

Evet öyle anlaştık. Sonra okuduğum bir sayfada sadece glikoz şekerinin değil meyveden, sütte ve bazı tahıl ve kurubaklagillerin içinde bulunan şekerden de uzak durmak gerektiği yazıyordu. Bizim yaptığımız paketli gıdalarda bulunan basit şekerden uzak durmak oluyor😆 aslında bizim için iyi bir başlangıç. Ama itiraf etmeliyim ki baya zorlanıyorum
Aynısını okudum baklagiller den tutun yeşil elmaya kadar yasak ama yoğurt kibrit kutusu kadar peynir baklagil de yiyiyorum herşey yasak yoğurtsuzda kilo verilmez ki bende bilemedim

Kaptanım birşey sormak istiyorum 21 günlük şekersiz diyette süt ürünlerinden tutun baklagillere yeşil elmadan tutun bezelyeye kadar hepsi yasak ohbb ile birlikte 21 güne başladık fakat meyve yemeye karar verdik yani zaten haftalık olarak belki 3 kez yeşil elma oda filtre kahve yanında bazende küçük portakal yiyiyorum uygunmudur zaten şeker, tuz, yağ sıfır bazen haşlama denilecek yemeğime 1yemek kaşığı zeytinyağı döküyorum bukadar buna rağmen bayram yaklaşıyor ve hiç kilo verememiş olursam çook üzülücem korkuyorum 🥺 birde bayram için kayınvalideme gidicez orada bu şekilde nasıl yaparım bilemedim kendime orada bolca salatalık domates yağsız sebze falan yaparım zaten tilya kürüm 1 ay dolmuş olucak sirkemi falanda götürürüm orada da funda biberiye yeşil çay falan yaparım sıkıcı olmamak için diyeceklerimi anca bukadar kısaltabildim. 🤦‍♀️🌹
Önemli olan kendine olan inancın sen dikkat ediyorsun zaten şeker tuz bile yok hayatında ama sen tiroid hastasısın tuzu arada bi kullanman gerek şöyleki benim doktorum iyot tuzuna izin vermedi sadece sofra tuzu ama yeteri kadar. Meyve de bence elma kayısı belki taş çatlasın hurma olabilir ama sizi iyi imrendim ben o kadarını yapamam🥰😅 belki biraz daha inanç direnç olsa ben de belki yaparım ama ben vücudumu arada bir şaşırtıyorum abartmamak kaydıyla dikkat edicem bitince ama belki yine şekersiz beyaz ekmek olmadan belki bi haftalık ya da 10 günlük yine yaparım size uyarım bu sefer tuz dahi kullanmam ama herkes kendi vücudunu tanıyor. Ona göre önlemini alır 🥰 sen bayrama kadar dişini sık artık ne kadar verebilir sen çünkü vermesen bile incelirsin önemli olan vücudun sağlıklı olması. Ben kiloyu azar azar veriyorum ama incelmişim o da imkansızdı yani ben 6 ay boyunca ne sporlar ne diyetler yaptım versem de geri alıyordum şimdi yavaş gidiyor ama direniyorum 🥰🥰🥰sizin de başaracağınıza inanıyorum 💪🏻🌸

Kızlar dünkü menümü de yazayım.
Büyük bardakta sirkeli su 3-4 l suyum ve 2 bardak tilya kürüm
Ordaki ekmekten sabahki menüm 2 dilim yedim diğer öğünüm de bi dilimin ucundan yedim yani toplam 2+3/1 ini yedim yemeğimi tam bitirmedim yarısını yedim yemeğinde biraz erik ve çağla yedim 3 adet ceviz yedim. Biraz hareket falan yaptım.

Eklentiler

• IMG_20240521_152606.jpg
    IMG_20240521_152606.jpg
    131,2 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20240521_114606.jpg
    IMG_20240521_114606.jpg
    147,2 KB · Görüntüleme: 14
Bugün kü menüm
Sabah 3 bardak su içtim 1 bardak yeşil çay orda 3 patatese 1 tane daha ekledim 🤭
Biraz daha peynir ve 2 tane daha zeytin yedim 5 adet hurma 3 ceviz yedim. Sabah ki bu kadar kızlar şimdi şişem de su içicem (içine 3 bardak alıyor)
. Ay bir de dün biraz smooth den bikaç yudum aldım yazmayı unutmuşum

Eklentiler

• IMG_20240522_102233.jpg
    IMG_20240522_102233.jpg
    101,2 KB · Görüntüleme: 11
Önemli olan kendine olan inancın sen dikkat ediyorsun zaten şeker tuz bile yok hayatında ama sen tiroid hastasısın tuzu arada bi kullanman gerek şöyleki benim doktorum iyot tuzuna izin vermedi sadece sofra tuzu ama yeteri kadar. Meyve de bence elma kayısı belki taş çatlasın hurma olabilir ama sizi iyi imrendim ben o kadarını yapamam🥰😅 belki biraz daha inanç direnç olsa ben de belki yaparım ama ben vücudumu arada bir şaşırtıyorum abartmamak kaydıyla dikkat edicem bitince ama belki yine şekersiz beyaz ekmek olmadan belki bi haftalık ya da 10 günlük yine yaparım size uyarım bu sefer tuz dahi kullanmam ama herkes kendi vücudunu tanıyor. Ona göre önlemini alır 🥰 sen bayrama kadar dişini sık artık ne kadar verebilir sen çünkü vermesen bile incelirsin önemli olan vücudun sağlıklı olması. Ben kiloyu azar azar veriyorum ama incelmişim o da imkansızdı yani ben 6 ay boyunca ne sporlar ne diyetler yaptım versem de geri alıyordum şimdi yavaş gidiyor ama direniyorum 🥰🥰🥰sizin de başaracağınıza inanıyorum 💪🏻🌸
Çook teşekkür ederim😘💕

Çook teşekkür ederim😘💕
Ben 15 yıldır her sabah aç karnına troid hapımı içiyorum benimde iyotlu tuz tüketmem gerek birde 20 gün önce selenyuma başladım sabahları peynir zeytinden tuzu alıyorumdur ama vücut için sağlık için tabi tuz tüketmemiz gerek biraz kilo veriyim minik minik tuz tüketirim geçende yazdığım gibi gerçekten yeri geliyor turşuya tuz bile sepeliyordum 🤦‍♀️

Bugün kahvaltı yapmadım biberiye çayı ve su içtim öğle öğle sonu saat 3' te 8 tane çiğköfte yedim 🤦‍♀️ kendi yaptığım yoğurda salatalık doğrayıp keten tohumu, pul biber ve sumak ekleyip bir kase yedim akşam yemeği yok 1yeşil elma filtre kahve içerim tabi 700 ml. tilya kürü ve 3 ün üzerinde suyumuda yatana kadar bitiririm gecede selenyum ve yatarkende elma sirkeli suyumu içerim bugünlük bukadar hesabıma göre bugünlük aldığım kalori 600 ü bulmuyor. 🥰

Bugün kahvaltı yapmadım biberiye çayı ve su içtim öğle öğle sonu saat 3' te 8 tane çiğköfte yedim 🤦‍♀️ kendi yaptığım yoğurda salatalık doğrayıp keten tohumu, pul biber ve sumak ekleyip bir kase yedim akşam yemeği yok 1yeşil elma filtre kahve içerim tabi 700 ml. tilya kürü ve 3 ün üzerinde suyumuda yatana kadar bitiririm gecede selenyum ve yatarkende elma sirkeli suyumu içerim bugünlük bukadar hesabıma göre bugünlük aldığım kalori 600 ü bulmuyor. Çok sağlıksız olduğunu biliyorum bugünlük böyle olsun normalde yine 800/1000 kalori oluyor günlük hesaplarıma göre 🥰

Merhaba hepiniz çok iyi gidiyorsunuz ben bu aralar işte çok yoğunum tüm öğünlerimi işte yiyorum yani ne bulursam oluyor maalesef dün yazdım zannediyorum yorgunluktan yazıp göndermemişim mesajı
dün yediklerim

Kahvaltı
az salatalık
biberli yumurta
7 zeytin
2 şekersiz çay
ARA: yarım fincan granül kahve bir ısırık çiko.
ÖĞLE
3 kaşık tavuk sote
4 kaşık bulgur pilavı
bir kase salata
3 kaşık yoğurt
AKŞAM
16.30

4 karabuğday patlağı
1 kase yoğurtlu kabak mezesi
1 sigara böreği
1 salatalık
20.00 eve geldim
10 adet dut
1 kase karışık salata
1.5 lt su içebildim

Merhaba kızlar dün diğer öğünümü yazmamışım.
Bu ekmekten yine 1.5 dilim ekmek yedim
3 fındık yedim ve bi tane dondurma yedim 🙈
4 l suyu geçmiştir. Dün spor günüydü.
12.000 küsürat adım attım
Bir de yatarken üzüm sirkesi suyu içtim büyük bardağımdan.

Eklentiler

• IMG_20240522_131523.jpg
    IMG_20240522_131523.jpg
    108,6 KB · Görüntüleme: 8
Kızlar siz pazartesi çarşamba ve cuma olan spor günlerini yapıyor musunuz?
İlla egzersiz değil bolca yürüyüş yapın en azından. Biliyorum hayat şartlarına göre herkes yapabildiği gibi yapıyor ama egzersizi hayatınızdan eksik etmeyin. Yani vücut hareketsiz kalmasın. Vücudunuz hem incelir hem de sağlıklı olursunuz. Ben çok spor yapamasam da bolca yürüyüş yapıyorum.

İlla egzersiz değil bolca yürüyüş yapın en azından. Biliyorum hayat şartlarına göre herkes yapabildiği gibi yapıyor ama egzersizi hayatınızdan eksik etmeyin. Yani vücut hareketsiz kalmasın. Vücudunuz hem incelir hem de sağlıklı olursunuz. Ben çok spor yapamasam da bolca yürüyüş yapıyorum.
Kaptan ben şimdilik yapamıyorum biraz kilo verebilirsem ya bir yere yazılırım yada koşu bandında yürürüm 🥰

Günaydın kızlar 🥰
Kahvaltım
2 haşlanmış yumurta
Dünden kalan 5 çiğköfte 😡
2 zeytin
Yarım k.k peynir
Salatalık, domates
Tadımlık 2 çatalca patatesli sebzeli tavada yumurta hemen 2 çatalcık 🥰
Akşam yemeğinde telafi ederim 🌷

Bugünlerden çok yoğunum girip pek yazamıyorum. Ama devam ediyorum tabiki.
Ben her gün yürümeye çalışıyorum 45dk kadar

Günaydın ben dün biraz kaçırdım aslında ama yine de vermiş görünüyorum bugün 70.4 çıktım. Pazartesi 71.3 dü bu verdiğim ilk günler olduğu için kilo değildir ama olsun.

Merhabalar umarım güzel sonuçlar alırsınız, bende hamile kalmak istiyorum ama öncesinde 86 Kgyum bir 20 kg vermek istiyorum ama insülin problemiyle karşılaştım vitamin tedavisi gördüm şuan tekrar diyet ile başlamak istiyorum birkaç kez denedim ama çok zorlandım yemek yemeye öyle bir alışmış ki vücudum bir yerden sonra daha fazla yemeye başlıyorum aslında en büyük problemim yeme dışında hareketsiz olmam spor yapmak için hiç enerjik hissetmiyorum enerjim olmadığı için spor yok bir döngüye girdi bu döngüyü kırmak istiyorum artık umarım burası benim için bir motive kaynağı olur. En uyumlu beslenme programı benim için şuan aralıklı oruç görünüyor. 1 haftayı güzel şekilde atlatırsam hedefime ulaşabileceğimi düşünüyorum. Bu yaz bitmeden hedeflediğim sonucu görmem dileğiyle hepinize başarılar :KK49:

Merhabalar umarım güzel sonuçlar alırsınız, bende hamile kalmak istiyorum ama öncesinde 86 Kgyum bir 20 kg vermek istiyorum ama insülin problemiyle karşılaştım vitamin tedavisi gördüm şuan tekrar diyet ile başlamak istiyorum birkaç kez denedim ama çok zorlandım yemek yemeye öyle bir alışmış ki vücudum bir yerden sonra daha fazla yemeye başlıyorum aslında en büyük problemim yeme dışında hareketsiz olmam spor yapmak için hiç enerjik hissetmiyorum enerjim olmadığı için spor yok bir döngüye girdi bu döngüyü kırmak istiyorum artık umarım burası benim için bir motive kaynağı olur. En uyumlu beslenme programı benim için şuan aralıklı oruç görünüyor. 1 haftayı güzel şekilde atlatırsam hedefime ulaşabileceğimi düşünüyorum. Bu yaz bitmeden hedeflediğim sonucu görmem dileğiyle hepinize başarılar :KK49:
İnşallah hep beraber başarırız 🙏🌷

X