gelin olamadan boşanıyorum ona güvenmiştim

Seni anliyorum buna benzer seyleri ben de yasadim. Kp dugunumde bize bagirdi. Keske anons yapilmadi diye gorevlilere bagirsaydi. Havalarda yumruk salladi bagirdi cagirdi adam. En guzel gunumu mahvetti. Affedemiyorum. Bizimkilerle esimin ailesigil gorusmuyorlar. Cunku gorusulcek bisey kalmadi yani . Ta istemeden beri olaylar silsilesi hep bi deger vermezlik vs. Dugun surecinde hic biseye karismayip tek kurus harcamayip.. ustune ustluk takilari isteynce basimda kara kus gibi bekleynce salonda..ben de vermeyince babasi olay cikartti. Takilari alip kacicam sanki. Oglun borca girdi onu odycez be adam. Dugunum rezil oldu onun babasini tuttular benim babami tuttular dugunum yarida kesildi. Hic bisey layikiyla olamadi. 3yil oldu evleneli ve ben bugun bile kocamin basinin etini yiyorum. Kv ve kp nin yuzunu gormek istemiyorum belalarini bulmalarini istiyorum..
Sen bunca olaydan sonra kalkıp birde nikah mı yaptın?

Olması gereken cevabı vermiş adam. Bir kız kaç kere istenir yaa... Zaten işin olacağı belli, neyin nazı niyazı. Adam arka sokaktan bile gelse 2 kere istenmek kadar boş bir iş olamaz ki yurtdışından diyorsunuz. Milletin işi gücü yoktu! Saçma sapan kendinizi kıymete bindirme çabalarınız işe yaramamış. Bir de oturup ağlamışsınız...

Adam yine haklı. Kocanın evi yok. Babası çeyiz olarak ev alacak diyelim. Sen ne yapacaksın? 2 dantel 2 pike takımıyla kurtulmak yoooookkk. Ailenin durumu yoksa evlendirmesin seni. Bir sürü insan yıllarca çalışıyor, para biriktiriyor, kimseye boyun eğmemek için. Öyle bedavadan kız vermek var mı yaaa? Tabii prensesimiz pırlanta kaplı olduğu için, onun varlığı yeter. Ekstradan masraf edilmesine gerek yok.

Evet araba da istiyorsunuz. Her şeyi istiyorsunuz. Babanızın da bu gergin konuşmaya rağmen sesini çıkaramamasının sebebi karşısındaki insanların parasına tamah etmesi. Zenginler diye söylenenleri sineye çeken, yüzsüz davranan sizsiniz. Alemin parasına ne diye bu kadar tamah edip karşısında el pençe duruyorsunuz anlamıyorum ki? Adam babanı azarlıyor, baban sesini çıkaramıyor! Bi insan paranın karşısında bu kadar ezilir mi? Hiç mi yok gurur? Haysiyet? Sonra gidip nişanlına kızıyorsun, babama böyle davranıyorsunuz diye. Baban adam olsun da kendini savunsun, elin oğlu mu savunacak senin babanı? Savunulacak bir tarafı da yok ama neyse... Bu kadar haklı olduğunu düşünen adam susmaz.

Biliyorsuuuuuunnnn... Para para para! Gözün ondan başkasını görmüyor.

Fikirlerin, ailenin tutumu, senin beklentin hepsi toptan yanlış. Kusura bakma, sormuşsun söylüyoruz amacım kırmak değil. Daha gencecik kızsın. Evde kurudun mu, ne bu evlilik merakı? Git okulunu oku, ekmeğini kazan. Kendi ayaklarının üzerinde dur. Zengin koca bulacaksan yine bul, sermaye karşıtı değilim amaaa sen eşinin yada eşinin babasının parasına değil, kendine güven. Kimseden bir şey bekleme. Kendine yet. Kazandığınla yetin, mutlu ol. Aç gözlü olma. Sabırlı olursan, emek vererek zaten istediğin her şeyi kazanırsın. Emin ol bedavadan mal sahibi olmaktansa kendi emeğinle kazandığından daha çok zevk alacaksın.

Ayrılmaya niyetin hala yok. Bir özür dilesin, evi alsınlar da barışayım diye bekliyorsun. Bunlar kitaptaki eski numaralar ablacım, kimsenin aklını hafife alma. Ayrılacak olan insan telefonda o kadar laf işitirken "ırıbı ılıcığım dimiştniz, hıtırlıtırım" demez. Karşındaki insanlar anlamıyor mu sanıyorsun?

Karşı taraf masum değil, sizin gözünüzü boyayıp bırakmışlar. Beklentilerinizi yükseltip sizi hayal kırıklığına uğratmışlar. Eminim mallarıyla böbürlenmek için atıp tuttular, siz de yediniz. Herhalde onlar da bu kadar yiyeceğinizi ve onları sömürmeye çalışacağınızı tahmin edemediler.

Keşke bu genç yaşında, şu olayla bir aydınlanma yaşasan ve ailenin sana öğrettiklerinin, onların tavrının yanlış olduğunu idrak etsen de aklını başına toplasan. Kendi yolunu çizsen, ayaklarının üzerinde dursan ve onurlu bir hayat yaşasan. İnan daha yolun başındasın, hayatın mahvolmadı. Böyle bir evlilikle hayatın mahvoluyor (du, mu acaba?). Sadece alınacak eve arabaya odaklanıp neleri kaçırıyorsun... Yaşadığından ibret al. İnsanların parasına hürmet edersen, seni parayla alınacak bir şey olarak görürler, seni saymazlar, insan yerine bile koymazlar. Bununla da uyanmazsan, hayatın birilerinin kakıncı olarak geçecek haberin olsun. Ben razıyım yeter ki kayınpeder evi alsın diyorsan o da senin tercihin.

Niyeyse bir şekilde barışıp bu yazılanların hepsini boşa çıkaracakmışsın gibi bir his var içimde. Olsun, ben doğru bildiğimi söylemezsem içime dert oluyor :)
Umarım karşı taraftan ve ailenden bağımsız, kendine ayrı bir yol çizersin; kimsenin karşısında eğilmeyen, kendine yeten, mutlu ve güçlü bir kadın olursun.

vallaha canim basını okudum sonunu okumadım. bos konusmussun. bütün hayat ve is stresinizi burdaki insanlar üzerindemi cikariyorsunuz anlamıyorum. 2 dantel pike takımı dedigin 40 bin tl tuttu. senin gibiler o parayla ev düzer. ayrica nezamandan beri beyifendilik para karsısında ezilmek oldu. ne parasından bahsediyosun sen adam evi döse demis artik paralı olması mı kalmıski parasina tamah edicez. insanlar tanısmaya gelir gider nisanlıyken gelir gider kızı hangi aileye gelin gider tanısmak ister bunun saklabanlıkla ilgisi yok. ne güzel vaktini ayirip yazmıssın ama okumadim bile. canimi sıkamadigin icin üzülme

Eşinin gelirine göre mi evleneceksin diye sorulmuş.
Ona göre çalışacağım ve çalışmayacağım, evet eşimin geliri önemli ayrıca
O
Bak kuzum sen herşeyi inkar edince üzerine geliyor herkes doğal olarak.

Çoğu kişi eşinin maddi durumu iyi olsun ya da iyi bir mesleği olsun ister. Bunun kadar doğal birşey yok. Ancak insanlar eş seçerken bunu ilk sıraya taşırsa işte o zaman yanılır.

Adam ve ailesi çok zengin tanınmış bir aile yazmıştın. Senin profilin Tekirdağ, ve görücü usulü olmuş. Muhtemelen bu aile de Tekirdağlı ve benim tahminim Türklerin iş yaptığı Romanya Makedonya gibi Doğu Avrupa ülkesinden bahsediyoruz. Senin eğitimine devam edeceğini ve araba alacaklarını söylemişler buralarda eğitim ve araba ucuzdur ancak evler eski ve (beklentinize göre) pahalıdır. Eşinden çok ailesi hakkında konuşmuşsun. Eşin kendi başına ayakları üzerinde durabilir mi? Baba ben ev almıyorum ya da maddi destekte bulunmuyorum derse evi geçindirebilir mi? Sen dil öğrenip çalışabilir misin? Siz bunları hep atlamışsınız. Baba zengin bir el atar diye düşünmüşsünüz. Ortada eşin yok...

Ailenin isteklerinin şaka olduğunu ya da seni denmek için olduğunu yazmışsın. Bir ailenin bunu yapması çok gereksiz gerçekten. Onun yerine koştur koştur evlendirme 3-5 aya birbirinizi tanıyın o gelsin sen git de... Yazında babanın telefonda kayınpederle görüşmesinde oğluna ev alacağı sizi okula göndereceği ve araba alacağı konusunda bir görüşme var. İstekler gerçek olmasa bile beklenti var. Ev alınsın diye.. Hadi evi geçtim araba nedir? Arabayı dillendirmek nedir?

Sen got git yurt disina bak gör neler oluyor. Artık kimse gitmek istemiyor ama siz istiyorsunuz. Ben bir sure yasadim ve su olayı unutamam, kadin geliniyle geldi kiz turkiyeden gitmis, masayi siliyordu kiz kadin bu boyle bişey bilmez oyle mi silinir dedi, iste annesi soyle2 boyle gikini çıkarmadı kiz neden yasi küçük dil bilmiyor kv desine mecbur , o nereye istese onla gidiyor birde rencide ediliyor . Siz affedecem diyorsunuz ama sonrasıda pek parlak değil. Yanlis anlamayin ama varlıklı olmalari mi sizin gözünüzü kör etti. Babaniza annenize neler yapmışlar. Orasi turkiye gibi değil unutmayın

1. si Hiçte hayatım mahvoldu diye düşünme hemen hemen aynı şeyleri yaşadım nikah olmuştu ve nişanı attım hiçte mahvolmadı hayatım bu konuda rahat ol .
2. si kapında yatsa özür dilese asla kabul etme bitir kesin bitir kendin saygın varsa !
3. sü nişan da takılanları alınanları gönderme sizi okadar yıprattıklarına say manvevi tazminat davası açma hakkın bile var
Ben uğraşmadım herşeyi verdim soradan keşke vermeseydim dedim
Hayatta okadar aç köpek insanlar var ki is susup alttan aldıkça bize meraklı diye düşünmüşler eğer öyle değilsen dik dur asla geri dönme kendini üzmemeye bak zamanla herşey çok güzel oluyor verilmiş sadakam varmış dersin

tesekkür ederim yazdiklarin icin.. düzgünce okuyup anlayabilen insanlarda varmış..
birsey sormak istiyorum bosanmaya sebep olarak ne gösterdiniz ve dava nekadar sürdü..

gercekten güvendim. teyzem aracılıgıyla bu is oldu. teyzemin arkadasının yakın akrabasıydı. biz aileyi cok arastırdık kimse kötü birsey söylemedi. esimi de gercekten seviyorum ilgili bir insandı. nerden bilebilirim böyle olacagını.. zaten simdiye kadar dogru dürüst iliski yasamamıs biriyim. birini sevip icim ısınınca evlenmek istedim. karsı taraf cok erken istedi dügün tarihini oyüzden nikahta erken oldu vize icin. aileme cok cemkirdim karısmayın yoluma taş koymayin aksilik sakın cıkartmayın diye. degmezmiş.

daha evlenmeden bosanmiş biri olmak istemiyorum en az 5 yıl kendıme gelemem kaldıramam bu durumu. oyuzden karsı taraf hatasını anlar yola gelirse affedicem. nişanlım babasıyla tartısmıs, ama durumu degistirmezlerse sevgimide gömüp ayrılıcam malesef. ailesi yüzünden bu ilişki bitecek yani. nikah iptali olmuyor malesef..

Daha evlenmeden boşanmış olmayı kabullenemiyorsan korkarım ama evlenip hatta birde çocuklu olarak boşanmak zorunda kalacaksın. Olmayacağı çok belli oldurmaya sakın çalışma çok pişman olursun..

Sizi hatırladım olmayacağı baştan belliydi herşeyi gectim o onu yapmış almıs bunlar değil ailemi hic sayanı yok sayarım kesin nett.Ardımada bakmam

vallaha canim basını okudum sonunu okumadım. bos konusmussun. bütün hayat ve is stresinizi burdaki insanlar üzerindemi cikariyorsunuz anlamıyorum. 2 dantel pike takımı dedigin 40 bin tl tuttu. senin gibiler o parayla ev düzer. ayrica nezamandan beri beyifendilik para karsısında ezilmek oldu. ne parasından bahsediyosun sen adam evi döse demis artik paralı olması mı kalmıski parasina tamah edicez. insanlar tanısmaya gelir gider nisanlıyken gelir gider kızı hangi aileye gelin gider tanısmak ister bunun saklabanlıkla ilgisi yok. ne güzel vaktini ayirip yazmıssın ama okumadim bile. canimi sıkamadigin icin üzülme
Hayatım be senin de çenen anca bize yetiyor madem bu kadar dillisin babanı ezen kayınpederi arayıp buraya yazdıklarını bir bir söyle bize laf yetiştireceğine

Ahahahaha :KK70: güldürdün kız Allah iyiliğini versin. Zaten yazdığımı anlayacak aklın olsa böyle rezil olmazdın bu bir. Senin gibiler derken??? Senin gelmek için tanımadığın adama nikah kıyıp dünyanın lafını işittiğin ülkenin en iyi üniversitesinde doktora yapıyorum ben güzelim :) Euro'yla kazanıyorum :KK70: Bak kocamın parası değil, kendim kazanıyorum. Ama sen anlamazsın, ezik şeyler di mi bunlar? Çalışıp para kazanmak, kariyer sahibi olmak falan. Boş işler. Elin adamına nikah kıyıp zengin olmak varken, biz de uğraşıyoruz işte ezik ezik :KK70:
Vaktimi boşa harcadığımı düşünmüyorum, sen anlamamış olsan da belki okuyan anlayan olur. Dediğim gibi ben doğru bildiğimi söylerim.
Tek bir konuda haklısın, ahmağa laf anlatmaya çalışarak boşa konuşmuşum :KK70:

Bak demekki neymiş zengin koca istiyodun takıları az buluyodun sana dedik vaktiyle hep sinirlendin ters cevaplar verdin ama böyle üc ayda bes ayda evlilik olmaz
Kayınpederin ezecek sizi dedik bak gene lafımıza geldin
Evet para önemli bişey evet yurtdısı süper fikir ama önce adam bulmalısın bulmalıydın
Evlenemeden dediğin gibi bosanıyosun gencecik yasta hırsların ugruna dul kalıyorsun
Umarım evliliğe dair beklentilerin yönünde bir ders cıkarabilmişsindit
Konuyu açan kişi maalesef bazen gerçekleri üzüntüden görmuyor. bilmiyor ki başına gelecekleri biz uzaktan net görüyoruz
Burda denilen birçok şey kesin ve net başına gelecek.inanmak istemiyor
Maalesef bu evlilik baştan belli

Üzülmeyin evet cok erken karar verip o imzayi atmaniz buyuk hata olmus ama olan olmis artik sonucta kagit uzerinde bir evlilik.suan sizin aile.degislinz coluk cocuk yok zararin neresinden donerseniz kar bence. Ayrica 1 hafta icinde donus olmazsa demissinz donus olursa kabul edecekmisinz bilmiyorum ama bence bu aileyle devam ederseniz evliliginde bir ömur boyle gecer. Balik bastan kokmus yani.net olun ve bitirin

Ahahahaha :KK70: güldürdün kız Allah iyiliğini versin. Zaten yazdığımı anlayacak aklın olsa böyle rezil olmazdın bu bir. Senin gibiler derken??? Senin gelmek için tanımadığın adama nikah kıyıp dünyanın lafını işittiğin ülkenin en iyi üniversitesinde doktora yapıyorum ben güzelim :) Euro'yla kazanıyorum :KK70: Bak kocamın parası değil, kendim kazanıyorum. Ama sen anlamazsın, ezik şeyler di mi bunlar? Çalışıp para kazanmak, kariyer sahibi olmak falan. Boş işler. Elin adamına nikah kıyıp zengin olmak varken, biz de uğraşıyoruz işte ezik ezik :KK70:
Vaktimi boşa harcadığımı düşünmüyorum, sen anlamamış olsan da belki okuyan anlayan olur. Dediğim gibi ben doğru bildiğimi söylerim.
Tek bir konuda haklısın, ahmağa laf anlatmaya çalışarak boşa konuşmuşum :KK70:
Kız Allah iyiliğini versin
Senide taktir ettim
Ben kızlarını kariyer sahibi okumuş işi gücü olan biri olarak yetiştireceğiz Allah'ın izniyle hiçbir zaman bir erkeğe ihtiyacı olmasın ekonomik yonden

gercekten güvendim. teyzem aracılıgıyla bu is oldu. teyzemin arkadasının yakın akrabasıydı. biz aileyi cok arastırdık kimse kötü birsey söylemedi. esimi de gercekten seviyorum ilgili bir insandı. nerden bilebilirim böyle olacagını.. zaten simdiye kadar dogru dürüst iliski yasamamıs biriyim. birini sevip icim ısınınca evlenmek istedim. karsı taraf cok erken istedi dügün tarihini oyüzden nikahta erken oldu vize icin. aileme cok cemkirdim karısmayın yoluma taş koymayin aksilik sakın cıkartmayın diye. degmezmiş.

daha evlenmeden bosanmiş biri olmak istemiyorum en az 5 yıl kendıme gelemem kaldıramam bu durumu. oyuzden karsı taraf hatasını anlar yola gelirse affedicem. nişanlım babasıyla tartısmıs, ama durumu degistirmezlerse sevgimide gömüp ayrılıcam malesef. ailesi yüzünden bu ilişki bitecek yani. nikah iptali olmuyor malesef..

Evet sizin ailenize göre boşanmış olmak kusurlu olmak oluyor. Orda da yazdım şimdide yazıyorum bu insanlara para için evet dediniz ve göremeyince sizde çıldırıyorsunuz.

Arkadaşlar hiççç kendinizi yormayın,
yorum yapıp akıl vereceğim diye.
Diğer konuda da yazdık,çizdik,meramımızı anlatamadık.
Konu sahibi bu adamla düğün dernek yapıp,
yurt dışına gelin gider.
Üç ay sonra da yeni bir konu açar,kendisinde o potansiyel var çünkü.

X