Gelinbaşı ve Gelin Tacı gelinliği güzel up uzun saçlarla giymek isteyen kızlar buraya

trooper

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2015
13
1
44
Merhaba kızlar
Bu konuyu açmamdaki sebep bir çok form ve yorumlarda çaresiz kalmış kızların kısacık saçlarına kaynak yaptırmak ve up uzun lüle lüle saçlarla gelinliğini tamamlamak isteyenler için açtım.
saçlarımız açıcılarla birden fazla işlemle yıpranmış yada kopmuş olabilir saçlarımız uzayana ve eski sağlığına kavuşmasıda hayli zaman alır denediğim yöntemler elbetteki var onları tek tek burada paylaşıcam ve biraz olsun fikir vermiş olacağımı düşünüyorum
1. BONCUK KAYNAK
Boncuk kaynak yaptırmak maliyet olarak ucuz olsada saçınızda bir kutu boncuğu taşımak onlarla birlikte uyumak bugidiyle birlikte yatmakla aynı eş değerde insanı rahatsız eder geçici bir çözüm olsada çalarınız uçlarından kopuyor saç dökülmelerindede saçları boncukla sıkıştırarak kaynak yaptıkları için yere dökülmeyen saçlar boncuklarda sıkışık bir vaziyette kaldığı için dip kısımlarda dolaşması kaçınılmazdır örerek yatsanızda dip kısımlarını tarayamadığınız için bir kaç hafta kullandıktan sonra çıkarttırıp tekrar taktırmalısınız takılması ve çıkarılması kolay bir yöntem olduğu için geçici çözümler arayan kişiler için ideal bir uygulama diye düşünüyorum dezavantajları uyurken kişiyi rahatsız etme banyo yaparken sıcak sudan etkilendiği için boncuklarda gevşeme ve düşme saç diplerinin kaşınması ve birbirine dolaşma gibi dezavantajları mevcut
2. ÇIT ÇIT POSTİJLER
Çıt çıt postijler günlük kullanıma uygun bir üründür istediğiniz zaman çıkarıp takabilir yıkayabilir uyurken çıkrıp sabah uyandığınızda tekrar takabilirsiniz gerçek saçtan yapılmış ise boyattırabilir saç düzleştirici ile saçları düzelte bilir maşa yapabilirsiniz ama zamanla çıtçıtlarda deformeler yaşanabilir ozaman tekrar peruk evlerine götürüp çıtçıt ları yeniletebilirsiniz

3. KERATİN KAYNAK

Günümüzde çok popüler olmakla birlikte uygulanması zaman alan üçkağıtçılığı çok yapılan yeni bir uygulama olup kuaförlerin gerçekten yüksek paralarla yaptıkları uygulama çeşidi bu uygulamanın üzerinde çok durmak istiyorum yukarda saydığım iki seçenek başarısız olsada bütcenizi çok zorlama olmayacağı için üzülmenizdede bir okadar az katkısı olacak uygulama olurken keratin kaynak başarısızlıkla sonuçlandığında ise hem verdiğiniz paraya üzüleceksiniz hem kaybettiğiniz zamana ve heyecanlı heyecanlı çok güzel olacağını anlatıpta sizi heveslendirdikten sonra hüsranla sonuçlanan keratin kaynaklarınız sizi üzebilir peki neyapmalıyız
öncelikle mikro jel kaynak ile keratin kaynağı birbirine karıştırmayın ikisi çok farklı uygulamalardır
1. Saçlar: Saçınıza takılacak olan saçların karışımsız gerçek insan saçı olduğundan emin olmalısınız bunun içinde kaynak yaptıracağınız kuaförden saçlara sizin gözünüzün önünde boyama yada açma işlemini yapmasını isteyin bu sizin hakkınız unutmayın yüksek miktarda para veriyorsunuz saçın kalitesi yapılan kaynaktan daha önemlidir.
2. Kaynak yapılmadan önce saçınıza birkaçtane saç takılmasını isteyin elinizle yoklayın aynada bakın bir gece uyuyun bakalım saç dipleriniz acıyormu kaşınıyormu yara olcak durum söz konusu olabilirmi unutmayın kuaföre gider gitmez hemen saç taktırmak zorunda değilsiniz denemediğiniz bi ürünü almak zorunda olmadığınız gibi :)
3.Bir sonraki aşama keratin kaynağın saçlardan sökülmesi kuaförünüzden deneme amaçlı yaptırdığınız kaynağınızı sökmesini isteyin elinde solüsyon ile fıs fıs yaparak özel pensesi ise gevşetip kolayca çıkarması gerekiyor eğer bunu yaparken saçlarınızı yolar derecesinde çekiştiriyosa açamadıysa açarken uğraştıysa saçlarınız acıdıysa kesinlikle yaptırmayın :)
4. Yıkama esnasında dolaştımı yada taraması zormu sizi uğraştırdımı o saç kesinlikle karışımlı saçtır ve taktırdıktan sonra kesinlikle kullanmanız zorlaşır
bu yukarda saydıklarımın hiç biri olmadıysa keratin kaynaklarınızı içiniz huzurlu kullanabilirsiniz mikro jel kaynak yapıyorum diyip keratin kaynak yapan kuaför çok fazla öncelikle internetten iyice araştırın mikro jel kaynakta kullanılan gereçlerle keratin kaynakta kullanılan gereçlere bakın kuaförünüzün kullandığı gereçlere bakarsanız hangi kaynağı uyguladığını kolayca görüp anlayabilirsiniz keratin kaynak mikro jel kaynağa nazaran daha uygun fiyattadır ama kullanacağı saç kalitesine keratinin kalitesine görede bu kaynağın fiyatları çeşitlilik gösterebilir :)

aslında en pratiği çıt çıt. Benim saçlarım şu an omzumdan 1 karış aşağıda ama ben belime kadar olmasını istiyorum ... hazirana kadar 2 ay var ve iki ay da bi 15 cm daha saça ihtiyacım var. acaba doğal yöntemlerle uzar mı bilmiyorum :KK43: turp suyu haftada 1 cm uzatıyor diyorlar ama.... en fazla 8 cm uzar o yöntemle de... :KK43:

X