Gelinlik Sorunu

Bende ilk ya da 2. Girdiğim yerden aldım. İstediğim düzeltmeleri 2 provada hallettim. Gelinlik zaten tam bana göreydi bi elbisenin vücuda bu kadar güzel oturabileceğini sanmazdım gelinliğin son halini giyene kadar kısaca içim çok ama çok rahattı gelinliğin içinde çok mutluydum ve sende kesinlikle başka gelinlik bak eminim içine sineni bulacaksın

gelinliği kiralık anlaştınız sanırım, boyunda degisiklik yapmak istemedigine gore; daha sonra da baskasina kullanırım diye düşünmüş olabilir (bu onu haklı yapmaz tabi ki)
o askı da sökülür, çıtcıt da yapılır. ben annemlerin kararsız bir gelinleri için 3 kez üst beden değiştirdiğini bilirim..
biraz kötü bir yere denk gelmişsiniz anladığım kadarıyla..
sadece kaporanızı yakarsınız, kalanını isteyemez

16 cm topuklu mu :KK57:
Butun gun onlarla nasil duracaksiniz?
Cikarmak isteseniz cikaramayacaksiniz gelinligin olcusu ona gore alinmis ve 5-10 cm de degil yani.

Bir kere giyeceksin.ıcıne sınmesı çok önemli.ben fransız tarzı gelinlikleri begenirim.öylede gıydım çok şükür.

Bence dövmeleri gelinlikle kapatmaya çalışma. Porselen makyaj fondöteni kapatıcı falan sürülse iyi bir makyöz kapatır o dövmeleri. Dizilerde oyuncuların bazı dövmeleri öyle kapatılıyor. Birde içine sinmdiyse yak 300 ü. O kadar para vereceksin. Budur dediğin bir şeyi giy düğünde.

dövme kapatıcı fondotenler var reklamlarını görüyorum hep. fakat gelinliğe bulaşır mı bulaşmaz mı korkusuyla cesaret edemezdim ben :KK70:
var aldım dened,m ama sağa sola bulaşıyor maalesef gelinlikle hiç cesaret edemem, bir de yapması çok uzun sürüyor

(Fotoğraflar tamamen örnek olması içindir )

HTB1BAZHHpXXXXb4XpXXq6xXFXXXX.jpg
sheath-bateau-neckline-ruffled-v-back-wedding-dresses-with-lace-long-sleeves.jpg

7fb2a161a960ee376704a5b90c2da5bf.jpg
a%C3%83%C2%A7%C3%84%C2%B1k-yakal%C3%84%C2%B1-uzun-kollu-gelinlik.jpg

Eldiven değilde böyle uzun kollu modeller nasıl ??
Kesinlikle daha güzel, eldiven sinmedi zaten işime, işin kötü yanı gelinlikçime kol diktirmeye karar verdim demeye korkar oldum

1.53 üm ben de, prenses modelle kartopuna dönmüştüm :KK70: o yüzden dantelli ve pelerinli sade bir modelde karar kılmıştım. Benim de duvak olmamış bedeni oturtamamıştı ama her seferinde 1000 km git gel yorulduğumdan neyse dedim.

Güzel anlayış
Konu sahibi şimdiden hayırlı olsun, bence kaporanızı yakabilirsiniz. Ben dövmeleri kapatma isteğinizi de anlıyorum, müstakbel eşiniz bu konuyu takmıyorsa sorun değil, düğünde ailesine gereksiz laf gelmesini istemiyor olabilirsiniz. Toplum böyle şeyler konusunda önyargı oluşturabiliyor, siz de size ve müstakbel ebeveynlerinize karşı bir önyargı istemediğiniz için bu kararı verdiniz sanırım.
Gelinlik modelinizi Grace Kelly'nin ve Kate Middleton'ın modellerinden esinlenerek yaptırabilirsiniz. Bir arkadaşım Grace Kelly modelinin üst kısmının aynısını yaptırıp altına da tüllü A kesim bir gelinlik yaptırmıştı. Gerçekten çok çok hoş ve alımlı duruyordu, duvağı da Grace Kelly modeliydi. İnanılmazdı ve çok farklı görünüyordu. Bu arada kendisi de biraz da olsa dövmelerini saklamak için yapmıştı sanırım :KK25:
Güzel anlayışınız ve doğru tespitiniz için çok teşekkür ederim.Uyum çok önemli zaten asi bir karaktere sahip olan insanlar dövme yaptırıyor ve elbette görünsün diye ama insan sevdiği insanla bir uyum yakaladığında daha dikkatli oluyor. Söylediğiniz gibi gereksiz laf gelmesini istemedim. Tavsiyeler,niz için de çok teşekkür ederim.
Sevgiler

gelinliği kiralık anlaştınız sanırım, boyunda degisiklik yapmak istemedigine gore; daha sonra da baskasina kullanırım diye düşünmüş olabilir (bu onu haklı yapmaz tabi ki)
o askı da sökülür, çıtcıt da yapılır. ben annemlerin kararsız bir gelinleri için 3 kez üst beden değiştirdiğini bilirim..
biraz kötü bir yere denk gelmişsiniz anladığım kadarıyla..
sadece kaporanızı yakarsınız, kalanını isteyemez
Ay yok bir de satın almak için anlaşmıştık niye o kadar kastıysa anlamadım zaten

acaba normali sizin yaptığınız mı diye düşündüm okurken.
takıntılı olabilir misiniz?? sanki giyip beğenmiş gibi değil de hiç beğenmediğiniz bir gelinliği düzeltemeye çalışmış gibisiniz.
ben girip denedim ve tamam bu olsun dedim. çok ilginç geldiniz. ya da ben çok rahatım.
he bu arada gelinlikle çok oynamışsınız ama sanmam paranın tamamını istemez. zira kaparo 300 lira iyi . o gelinlği eski haline çabuk getirip satar.
bilemedim, emanet gibi üzerimde duran bir gelinliği alıp gitse miydim :)

Yak kaporayi gelinlik onemli icine sinmesi lazim satici hanimefendide biraz kirmis hevesinizi
Haftasonu nişanlımla gelinlik bakmaya gitmeye karar verdik :) Artık deneyip deneyip içime sineni bulmaya çalışıcam.

Hepinize yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Üç yüz lira bişey değil yak gitsin istediğin gibi bir gelinlik bul. Bi de o kolundaki dövmeyi makyajla kapat bence.
Makyaj uzun sürüyor, bir de sağa sola bulaşıyor, gelinliği ve damatlığı batırırım muhtemelen o sebeple uzun kollu bakacağım zaten

Merhaba arkadaşlar,

Benim de derdim gelinlik. İlk gittiğim gelinlikçide kadın bizi çok tatlı karşıladı.
Dar kesim gelinlik istediğimi söyledim, bana bir gelinlik denetti, baya uzun boylu birisi için hazırlanmış bir balık modeldi, hiç yakışmadı haliyle. Ben minnakım biraz boyum 155. Sonra sana prenses olur dedi bir gelinlik daha denetti, gelinlik straplez, prenses kesim çok tatlı bir gelinlik, ben bayıldım annem kardeşlerim bayıldı. tamam dedik bu olsun. O anın heyecanıyla o kadar güzel bir şey giyiyosun ve muhteşemsin hayatında hiç o kadar güzel olmamışsın haliyle. Kaporasını verdim 300 lira, ayakkabını al provaya gel dedi o gün ne istersen bakacağız.

Aldım ayakkabımı gittim, bu arada omuzları kapatan bir askı yaptıracağım çünkü omzumda dövme var, nişanlımın ailesi mutasıp, sorun olmasın diye falan.
Aldım ayakkabıları gittim. Dedik askı, incecik bir güpür koydu, dedim dövmeyi kapatıcaz bu ince, ama öyle olmaz çok çirkin olur, olur olur dedim, koydu bi tane daha, askıları hallettik. Dedim eteğin boyu uzun aa ama bunun modeli bu diyor. düşünün 16 cm topuklu ayakkabı giymişim eteğin uçları dantelli ve tüm danteller yerde, hadi arkası tamam ön kısmı çok çirkin ben yürüdükçe tarlatanın altına kaçacak. Zar zor boyunu aldırdık.
bir kolumda dirseğime kadar da dövme var, dedi eldiven tamam dedim eldivenle gelinliğin rengi farklı. Ben dedi bulurum sana aynı renk. dedim bu saten bi eldiven gelinlikte hiç saten detay yok çok olmadı sanki, bu eldiveni gelinliğin güpürlerinden kaplayalım, aa olmaz dedi gerer. eldiven kolumdayken teğelleyelim dedim, olmaz öyle ben sana dantel eldiven vereyim dedi, o da dövmeyi kapamaz. neyse biz boya o kadar takıldık ki kadın zar zor 2 cm boy aldı, eldiveni de unuttum ben o da hatırlatmadı. ben çıktım.

Sonra fotoğraflara bakarken farkettik oradan farkedilmeyen detayları, tülün altından tarlatan belli oluyo hemde halkalarına kadar, büyüklerimden biri tül taktır altına dedi puf puf görünmesi lazım bunun, askılarını da çıtçıtlı yaptır dedi fotoğraf çekimini straplez yaparsın düğünde takarsın.
Mantıklı, aradım dedim tül ekleyebilir miyiz tarlatan belli oluyo, aa olmaz onda 3 kat tül var, eteği yeniden sökmem gerekecek de bıdı bıdı, 3 kez bana olmaz dedi, bir de tavrı çok sert, azarlar gibi konuşuyor ama pes etmedim dedim ne yapabilirz başka, dedi tarlatanın üstne tül etek vereyim. bunu baştan söylese sorun olmayacak. Dedim tamam askılarını çıtçıtlı yapabilir miyiz? aa ahyır diktim onları dedi. O an o kadar sabrımın son demlerine geldim ki sök o zaman diyecektim. Tamam kalsın dedim kapadım.

Hanım efendi 10 gün sonra aradı gelinlik hazır yarın teslim alabilirsin diye. Zaten hazır gelinlik beğenmişim daha 1 kez prova yaptık, boyu oldu mu olmadı mı bir fikrim yok, eldiveni halletmedik bana teslim al diyor. Ben de gelinlik konusunda tecrübeli arkadaşlarımla gidecektim ve onun söyledği gün bize uymuyordu. Valla yarın almazsan haftaya kalır dedi ben yarından sonra şehir dışında olacağım. Dedim kalsın o zaman. Belli ki tatile gitmeden önce canlı paranın peşini kovalıyor, tavrı konuşma tarzı berbat, hiç sıcak değil ve ne istesem hep bir muhalefetle karşılaştım şimdiye kadar. Ve olan oldu gelinlikten soğudum.
Yani gelinliği aldım diyene kadar dünya tatlısı olan insan ondan sonraki süreçte nasıl böyle baştan savma ve agresif olabildi anlayamadım.

Şimdi benim sorum şu biraz uzunca anlatmışım sıktıysam affola :)
O gün o kadar hızlı karar verdiğime çok pişman oldum, keşke daha deneseydim dedim. Şimdi denemek istiyorum etrafımdakiler yapma kafan karışır diyor. Benim için sorun değil başka beğenirsem kaporamı yakabilirim, tek merak ettiğim bu kadın parasının gerisini ister mi, buna hakkı var mı?
Bir de hep bol dantelli romantik bir gelinlik düşlerken en sade sıradan gelinliği seçtim, o sebeple kendime şans vermek istiyorum.
Bir şey daha var straplez zaten nişanlımla aramızda sorun olmuştu, ben de aslında en baştan beri uzun kollu gelinlik istiyodum belki daha kapalı ve sevebileceğim gelinlik bulurum diyorum.

Bu arada gelinlikçi sadece üzerinde ne kadar kapora veridğimin yazdığı bir kart verdi sadece, kapor iade edilmez ibaresi var, başka bir şey imzalatmadı. sözleşme falan yok.

Nolur beni aydınlatın, fikirlerinize ihtiyacım var
Hemen git gönlüne göre gelinlik bak kuzum.. İçine sinmeyen bişeyi giyme hele ki bu gelinlikse. İnsanın en güzel en özel olmak istediği gün.. Ayrıca gelinlikçinin tavrına uyuz oldum, ne istiyorsan yapmak zorunda bi de atar yapıyo :63: koşarak uzaklaş:KK53:

Merhaba arkadaşlar,

Benim de derdim gelinlik. İlk gittiğim gelinlikçide kadın bizi çok tatlı karşıladı.
Dar kesim gelinlik istediğimi söyledim, bana bir gelinlik denetti, baya uzun boylu birisi için hazırlanmış bir balık modeldi, hiç yakışmadı haliyle. Ben minnakım biraz boyum 155. Sonra sana prenses olur dedi bir gelinlik daha denetti, gelinlik straplez, prenses kesim çok tatlı bir gelinlik, ben bayıldım annem kardeşlerim bayıldı. tamam dedik bu olsun. O anın heyecanıyla o kadar güzel bir şey giyiyosun ve muhteşemsin hayatında hiç o kadar güzel olmamışsın haliyle. Kaporasını verdim 300 lira, ayakkabını al provaya gel dedi o gün ne istersen bakacağız.

Aldım ayakkabımı gittim, bu arada omuzları kapatan bir askı yaptıracağım çünkü omzumda dövme var, nişanlımın ailesi mutasıp, sorun olmasın diye falan.
Aldım ayakkabıları gittim. Dedik askı, incecik bir güpür koydu, dedim dövmeyi kapatıcaz bu ince, ama öyle olmaz çok çirkin olur, olur olur dedim, koydu bi tane daha, askıları hallettik. Dedim eteğin boyu uzun aa ama bunun modeli bu diyor. düşünün 16 cm topuklu ayakkabı giymişim eteğin uçları dantelli ve tüm danteller yerde, hadi arkası tamam ön kısmı çok çirkin ben yürüdükçe tarlatanın altına kaçacak. Zar zor boyunu aldırdık.
bir kolumda dirseğime kadar da dövme var, dedi eldiven tamam dedim eldivenle gelinliğin rengi farklı. Ben dedi bulurum sana aynı renk. dedim bu saten bi eldiven gelinlikte hiç saten detay yok çok olmadı sanki, bu eldiveni gelinliğin güpürlerinden kaplayalım, aa olmaz dedi gerer. eldiven kolumdayken teğelleyelim dedim, olmaz öyle ben sana dantel eldiven vereyim dedi, o da dövmeyi kapamaz. neyse biz boya o kadar takıldık ki kadın zar zor 2 cm boy aldı, eldiveni de unuttum ben o da hatırlatmadı. ben çıktım.

Sonra fotoğraflara bakarken farkettik oradan farkedilmeyen detayları, tülün altından tarlatan belli oluyo hemde halkalarına kadar, büyüklerimden biri tül taktır altına dedi puf puf görünmesi lazım bunun, askılarını da çıtçıtlı yaptır dedi fotoğraf çekimini straplez yaparsın düğünde takarsın.
Mantıklı, aradım dedim tül ekleyebilir miyiz tarlatan belli oluyo, aa olmaz onda 3 kat tül var, eteği yeniden sökmem gerekecek de bıdı bıdı, 3 kez bana olmaz dedi, bir de tavrı çok sert, azarlar gibi konuşuyor ama pes etmedim dedim ne yapabilirz başka, dedi tarlatanın üstne tül etek vereyim. bunu baştan söylese sorun olmayacak. Dedim tamam askılarını çıtçıtlı yapabilir miyiz? aa ahyır diktim onları dedi. O an o kadar sabrımın son demlerine geldim ki sök o zaman diyecektim. Tamam kalsın dedim kapadım.

Hanım efendi 10 gün sonra aradı gelinlik hazır yarın teslim alabilirsin diye. Zaten hazır gelinlik beğenmişim daha 1 kez prova yaptık, boyu oldu mu olmadı mı bir fikrim yok, eldiveni halletmedik bana teslim al diyor. Ben de gelinlik konusunda tecrübeli arkadaşlarımla gidecektim ve onun söyledği gün bize uymuyordu. Valla yarın almazsan haftaya kalır dedi ben yarından sonra şehir dışında olacağım. Dedim kalsın o zaman. Belli ki tatile gitmeden önce canlı paranın peşini kovalıyor, tavrı konuşma tarzı berbat, hiç sıcak değil ve ne istesem hep bir muhalefetle karşılaştım şimdiye kadar. Ve olan oldu gelinlikten soğudum.
Yani gelinliği aldım diyene kadar dünya tatlısı olan insan ondan sonraki süreçte nasıl böyle baştan savma ve agresif olabildi anlayamadım.

Şimdi benim sorum şu biraz uzunca anlatmışım sıktıysam affola :)
O gün o kadar hızlı karar verdiğime çok pişman oldum, keşke daha deneseydim dedim. Şimdi denemek istiyorum etrafımdakiler yapma kafan karışır diyor. Benim için sorun değil başka beğenirsem kaporamı yakabilirim, tek merak ettiğim bu kadın parasının gerisini ister mi, buna hakkı var mı?
Bir de hep bol dantelli romantik bir gelinlik düşlerken en sade sıradan gelinliği seçtim, o sebeple kendime şans vermek istiyorum.
Bir şey daha var straplez zaten nişanlımla aramızda sorun olmuştu, ben de aslında en baştan beri uzun kollu gelinlik istiyodum belki daha kapalı ve sevebileceğim gelinlik bulurum diyorum.

Bu arada gelinlikçi sadece üzerinde ne kadar kapora veridğimin yazdığı bir kart verdi sadece, kapor iade edilmez ibaresi var, başka bir şey imzalatmadı. sözleşme falan yok.

Nolur beni aydınlatın, fikirlerinize ihtiyacım var

Canım benim seni en iyi ben anladım emin ol bi tane aldım benim içime sindi annemim içine sinmedi diye de ikincisini kiraladım birini dış mekan çekiminde birini düğünde giydim sırtı dantel olandı ilk gelinliğim omzumdaki martı dövmelerini kapatıp rahat rahat foto çektirmiştim ki kuaforde onu bi güzel kapatıyorlar emin ol
ikincisininde straplez model ustu sade tülle kapanmıştı normalde dövme belli olurdu o da kuaförle kapandı ve duvak derken rahat rahat dolaşa dolaşa oynadım ben de bence sen a kesin yarım balık ustu kollara kadar dantel bi model bulabilirsin
kapora yansın senden başkasını isteyemezler emin ol
o da olmadı kuaforunle konus kapanır dövme :rapci:

Gelinliğin siparişini vermeden önce bir hafta nerdeyse her cumatesi gezdik kardeşimle birlikte. en son baktığımız yerdeki kadının ilgisi hoşuma gitti de ancak öyle karar verebildim. siz ilk yerden üstelik aklınızda olmayan bir modele tamam demişsiniz.
bence kadının numarasını direk engelleyin size ulaşamasın, baştan oyle yaparız böyle ederiz diye vaatlerde bulunup da sonra ay yok onu yapamayız diyen insanlara sinir oluyorum çünkü :KK62:
300 tl'de iyiymiş kapora olarak, bizden 1000 tl istediler de 600 verdik. şimdi o gelinliği orda bırakacak olsam içim acırdı :KK53:

X