Gelinlik yeni mi, ikinci el mi, kiralık mı olsun?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kiralik al. bazı yerlerde ilk defa dikilen gelinliği kiralıyorsun, sonra geri veriyorsun. Ben öyle yaptım ve çok memnun kaldım. satın alan bütün arkadaşlarımın başına bela oldu, sonra birine hibe ettiler
Sağ olun. Evet, bir de satın alınca çok yer kaplıyor saklamak.

Ben satın almıştım pişmanım 8 senedir bazanın altında kocaman tarlatanıyla kabarık tülleriyle koca bir yer kaplayan bir yüke dönüştü. Bir kere bile ckarıp bakmadım düğünden sonra. Bence maddi boyutunu da geçtim kiralamak sonrasında yer acısından cok daha mantıklı.

Ben satın almıştım.
Saklıyorum da bazada, görümcem nikahında giymek istedi. Belki ileride kızım da ister.
Şimdiki aklım olsa kiralardım.
Haftasonu bir düğüne gittim mesela, gelinin boyu 145 falan çok kısaydı ve kiralık gelinlik kötü duruyordu. O tadilatlara boy dahil değil çünkü. Emanet duruyor çok.
Boyunuz 160+ üzeri ise kiralayın geçin.

Ben satın almıştım pişmanım 8 senedir bazanın altında kocaman tarlatanıyla kabarık tülleriyle koca bir yer kaplayan bir yüke dönüştü. Bir kere bile ckarıp bakmadım düğünden sonra. Bence maddi boyutunu da geçtim kiralamak sonrasında yer acısından cok daha mantıklı.
Sağ olun. Tarlatanlı gelinlikler giymesi de saklaması da zor. Kocaman gelinlik. Tabii ki, giyenlere saygılıyım, ben tercih etmiyorum.

Ben satın almıştım.
Saklıyorum da bazada, görümcem nikahında giymek istedi. Belki ileride kızım da ister.
Şimdiki aklım olsa kiralardım.
Haftasonu bir düğüne gittim mesela, gelinin boyu 145 falan çok kısaydı ve kiralık gelinlik kötü duruyordu. O tadilatlara boy dahil değil çünkü. Emanet duruyor çok.
Boyunuz 160+ üzeri ise kiralayın geçin.
Sağ olun. Boyum 1,60. Boy ve bel tadilatı yapılıyor (Gelinliğin orjinalliğini bozmadan çekip topluyorlarmış.).

Çok aklınızı başınızdan alan bit model görürseniz alın içinizde kalmasın. Ama üç aşağı beş yukarı aynı modellerse kiralayın gitsin. Öldürseniz tekrar giyemeyeceğiniz bir elbise niye elinizde kalsın ki. Oradan arttırdığınız parayla güzel balayı elbiseleri alır giyersiniz değişik değişik

Biz diktirmiştik ama kiralamıştık. Hiç pişman değilim hatta şimdiki aklım olsa diktirmeye de artı para vermez beğendiğim kiralıklardan birini alıp giyerdim.

Eklentiler

• IMG_9397.jpeg
    IMG_9397.jpeg
    132,8 KB · Görüntüleme: 24
Çok aklınızı başınızdan alan bit model görürseniz alın içinizde kalmasın. Ama üç aşağı beş yukarı aynı modellerse kiralayın gitsin. Öldürseniz tekrar giyemeyeceğiniz bir elbise niye elinizde kalsın ki. Oradan arttırdığınız parayla güzel balayı elbiseleri alır giyersiniz değişik değişik
Sağ olun. Evet yaa, gelinliğe bir sürü para vereceğimize devamlı da giyebileceğim elbiseler alırım.

İki ayrı yerde düğünümüz oldu. Kiralık ve satılık arasında komik bir fark vardı ve kiralanınca kuru temizleme ücreti vs hemen hemen satılıkla aynı olduğu için biz almayı tercih etmiştik. Düğünden sonra biraz sağda solda süründü sonra Allahtan bir uygulama üzerinden sattım. Şimdi fiyatlar ne bilmiyorum ama satın almak gereksiz eğer gerçekten fiyat farkı varsa. Muhafaza etmek saklamak zor çünkü kocaman bir şey.

Ay of, eski gelinliğim hala annemde duruyor, at diyorum kıyamıyor, ver diyorum, 22 yıllık gelinlik çok güzel ama başkaları için değişik model tabii ki, kimse istemiyor. Gardrobun çeyreği kendisine ayrılmış vaziyette. Ne gerek var?

İşin komiği birkaç yıl önce boşandım, 3 ay sonra tekrar evleniyorum. Şu an yurt dışındayım, dönünce ilk işim o gelinliği önce birilerine vermeye calismak, olmazsa atmak olacak. Hala evli olsaydım da at/ver derdim anneme, boşu boşuna yer kaplıyor. Nikah zamanı da kiralayacagim bir tane. Ucuz bulup alsam bile tutmayı düşünmüyorum

Şey, 34 beden, özel dikim, tasarım, antika gelinliğe ihtiyacınız var mıydı, bir arkadaş için soruyorum da. 🤣

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X