Gelisim geriligi duzelir mi

Erkek coxuklqri gercekten gec gelisiyor, gec olgunlaşır. 4 yaşına kadar konusmaya da bilirler. Duymayla ilgili problemi yok yazdiklqrinizdan anladığım kadarıyla. Alici dil evresini tamamlayarak ifade edici dil evresine geçer, zaman alabilir.
İnsallah dediginiz gibidir cogu kisi gec konusur diyor sizi anliyorsa bi skinti yoktur dio mesela parmakla bisey isaret etmez ama suyu ver dedigimde su sisesini verir.yada susarsa su sisesini kucaklar gelir

Televizyon telefon hiçbirini açmayın, aktivite kitapları var onlarda alın uygulayın. Dışarı çıkarın keşfetsin, ağaçları yaprakları kedileri…
2 yaş konuşmuyor diye endişelenmek için erken, yavaş yavaş açılır. Resimli masal kitapları okuyun, oradaki hayvanları gösterin seslerini çıkarın.
Yapmaya calisiyorum umarim ise yarar

Kizlar 2 yas oglum var. Ekran maduriyeti dedi doktor.tv kapadik fark oldu eskisine gore fakat yasitlarina gore cok geride mesela burnun nerde agzin nerde derim bilemez hayvan sesleri olarak aslan ve yilan sesi cikariyor ama onlarinda resmini gorurse sordugumda soyleyemio.konusma zaten hic yok anne baba bile demio.yani bu durumda olanlar nasil astiniz bu durumu gelisim geriligi var cok belli tabi her cocuk farklidir ama iste 1 ay oldu tvsiz baya fark var.duzelir mi sizce tam 24 aylik oglum.ergoterapi ve cocuk psikiyatristi dil terapisti onermedi suanlik.3 ay sonra tekrt bakicaklar belki sonra onerirler
Ay korktum simdi. Ben kizima gunde 15-20 dakika kadar sadece ingilizce hikaye veya sarki dinletiyorum. Sonra biz izlerken ana kucaginda hep arkasi donuk tutuyorum ve devamli onunla sohbrt ediyorum bir yandan televizyon izlerken. Kucuk tiyatrolar yapiyorum oyuncaklariyla felan. Ama akli hep televizyonda. Bizde de olur mu acaba tamamen mi kapatmak lazim televizyonu? ☹️

Ay korktum simdi. Ben kizima gunde 15-20 dakika kadar sadece ingilizce hikaye veya sarki dinletiyorum. Sonra biz izlerken ana kucaginda hep arkasi donuk tutuyorum ve devamli onunla sohbrt ediyorum bir yandan televizyon izlerken. Kucuk tiyatrolar yapiyorum oyuncaklariyla felan. Ama akli hep televizyonda. Bizde de olur mu acaba tamamen mi kapatmak lazim televizyonu? ☹️
Her cocuk bir olmaz fakat 3 yasindan kucukce sifir ekranla devam edin. İngilizceyi hayatiniza katmayin bu donemde cunku kafasi karisir ve hangi dili ne zmn konusacak bilemez. 0-3 yaş arasi hic ekran gormesse siz dahi izlemesseniz farki cok daha iyi gorursunuz tavsiyem hic vermeyin.biz pisman olduk siz olmayin. Her cocuk farklidir kimisi saatlerce izlio fark etmio kimisi zarar goruyor benm oglum zarar goren bebeklerden oldu bu konuda cok ama cok uzgunum

Her cocuk bir olmaz fakat 3 yasindan kucukce sifir ekranla devam edin. İngilizceyi hayatiniza katmayin bu donemde cunku kafasi karisir ve hangi dili ne zmn konusacak bilemez. 0-3 yaş arasi hic ekran gormesse siz dahi izlemesseniz farki cok daha iyi gorursunuz tavsiyem hic vermeyin.biz pisman olduk siz olmayin. Her cocuk farklidir kimisi saatlerce izlio fark etmio kimisi zarar goruyor benm oglum zarar goren bebeklerden oldu bu konuda cok ama cok uzgunum
Kafa karışıklığı olmaz. Ben ingilizce cizgi film seyrettirmistim 3.5 yaşından sonra. Ilk kelimesi ingilizce sayilar oldu. Dil meselesi farkli jir boyut ama tv konusunda katılıyorum. Ne kqdar az o kqdar iyi. Mumkunse hic izlemesinler.

TV yi tamamen kapatın.Arkada gürültü olması bebeğin algısını düşürür.Ben bile izlemedigimde, basım ağrıyor.Kotu bir durum

Kafa karışıklığı olmaz. Ben ingilizce cizgi film seyrettirmistim 3.5 yaşından sonra. Ilk kelimesi ingilizce sayilar oldu. Dil meselesi farkli jir boyut ama tv konusunda katılıyorum. Ne kqdar az o kqdar iyi. Mumkunse hic izlemesinler.
Ergoterapistimiz bize ingilizce sarki vesaire hic vermeyin dedi. Buyuyunce tabikide verebiliriz ama 0-3 yaş arasi onermediklerini soyledi

Ergoterapistimiz bize ingilizce sarki vesaire hic vermeyin dedi. Buyuyunce tabikide verebiliriz ama 0-3 yaş arasi onermediklerini soyledi
Bunu dil terapisti söylese mantıklı gelir, doğru bulmasam da. Ergoterapist ne kadar bilgili bu konuda cok şaşırtıcı. Ben yabanci dil öğretmeniyim. Dil konusunda söyle bir durum var, maruz kaldigimiz dili hatirlariz , kalmazsak öğrenmedik sayariz. Isin özü bütün diller beynimizde tozlu bir rafta hali hazırda bekliyordu, tozunu almamiz gerek.

X