Genç Kalmak İçin Önerilerime Kulak Verin...

beyhanbanu elma sirkesini sürdükten sonra ne kadar bekletiyoruz göz altlarına da sürülüyor mu

Merhaba Beyhanbanu ve diğer arkadaşlar , tavsiyeler için teşekkürler..Ben daha önce destekleyici hap kullanmadım ama yazdıklarınızdan sonra almayı düşünüyorum:)

Cilt bakımı için hangi ürünleri kullanıyorsunuz?

Dr Perricone un internet sitesinin adresini veriyorum kızlar. Burada tüm ürünler ve birçok bilgi var, bakmanızı tavsiye ederim

Link Silinmiştir.

Arkadaşlar,
DMEA içerikli ürünler kullanmayın derim ben. Gazetelerde yazı çıkmıştu bununla ilgili.
Kendinize iyi bakın

Kırışık kremi hücre katili

19 Nisan 2007 Perşembe 15:36
Kırışıklıkları giderdiği öne sürülen bazı kozmetik ürünlerde kullanılan bir kimyasalın, kırışıklıkları yok ederken deri hücrelerini de öldürdüğü ortaya çıktı.

Kanada'daki Quebec Üniversitesi'nden Dr. Francois Marceau, bu kimyasalın hücreleri değişime uğrattığını, hücrelerin bölünmesinin durduğunu ve 24 saat sonra bunların bir kısmının öldüğünü söyledi.

Hücre biyoloğu Marceau ile ekibi, "2-dimethylaminoethanol" (DMAE) adlı kimyasalı insan deri hücrelerinde denedi.

Araştırmacılar, kimyasalın bulunduğu ürünler sürüldüğünde, su ve DMAE dolan hücrelerin hızla şiştiğini ve epidermal tabakanın kalınlaştığını gördü.

Diğer yandan, DMAE'nin deri hücrelerinde toksik etki yarattığı, hücrelerin bölünmesini durdurarak, salgı üretmesini engellediği ve sürüldükten 24 saat sonra hücrelerin bir kısmının ölümüne yol açtığı saptandı.

DMAE ve diğer kozmetik kimyasallar ilaç olarak görülmediği için, kutularda bunların işleyişi ve zehirli olabileceğiyle ilgili pek bilgi verilmediği belirtildi. Bu tür kozmetiklerin ilaç gibi düşünülmesi, pazara sürülmeden önce zararlı etkileriyle ilgili araştırmalar yapılması gerektiği kaydedildi.

Marceau, insanları korkutmak istemediğini, ancak bu tür ürünlerle ilgili daha fazla araştırma yapılması gerektiğini söyledi.

Araştırma kapsamında söz konusu kimyasal tavşanlar üzerinde de test edildi. Avrupa Birliği'ndeki ilaç, kimya ve kozmetik sektörleri, Haziran 2006'da yeni ürünler geliştirirken deney hayvanları kullanımını azaltmayı ya da başka teknikler kullanmayı taahhüt etmişti.

Yapılan anlaşmayla gönüllü olarak deney hayvanları kullanımından vazgeçmeye hazırlanan dev şirketler arasında BASF, Bayer ve Henkel, Johnson Johnson, L'Oreal, Pfizer, Procter Gamble ve Unilever de bulunuyor.

beyhanbanu,
çok yararlı bilgiler vermişsin çok TEŞEKKÜRLER.
aşağıdaki (senin ilettiğin önerilerdeki)takviyelerin hepsini "SOLGAR" markamı kullanıyorsun? Solgarın sitesine baktım Coenzim Q10 'un 60 mg lığı yok;Alfa Lipoik Asit'inde 100 mg lığı yok,o sebeple merak ettim. hangi ürünleri kullandığını.

-Ester-C 500 mg sabahları kahvaltıdan 20 dk kadar önce
-Coenzim Q10 60 mg öğle yemeklerinde
-Alfa Lipoik Asit 100 mg öğle yemeklerinde
-Likopen (domates hapı) günde 3 defa

ben de
Coenzim Q10 ve Alfa Lipoik Asit alacağım ama kaç mg lik alsam diyorum?

beyhanbanu,
çok yararlı bilgiler vermişsin çok TEŞEKKÜRLER.
aşağıdaki (senin ilettiğin önerilerdeki)takviyelerin hepsini "SOLGAR" markamı kullanıyorsun? Solgarın sitesine baktım Coenzim Q10 'un 60 mg lığı yok;Alfa Lipoik Asit'inde 100 mg lığı yok,o sebeple merak ettim. hangi ürünleri kullandığını.

-Ester-C 500 mg sabahları kahvaltıdan 20 dk kadar önce
-Coenzim Q10 60 mg öğle yemeklerinde
-Alfa Lipoik Asit 100 mg öğle yemeklerinde
-Likopen (domates hapı) günde 3 defa

Canımcım ben sana yazdığım dozlarda kullanıyorum. Life Time ın Türkiye sorumlusu bir arkadaşım var, ona da danıştım dozların uygun olduğunu onayladı. Ben Solgar alıyorum ama Life Time da tavsiye edebilirim sonuçta o da iyi bir firma....

beyhanbanu elma sirkesini sürdükten sonra ne kadar bekletiyoruz göz altlarına da sürülüyor mu

Hayatım elma sirkesini pamukla yüzüme sürdükten sonra kendi kendine kuruması için bekliyorum ki , bu da birkaç dk mı alıyor. Sonra üzerine nemlendirici sürüyorum.

Sakın göz çevrene sürme! içeriğindeki meyve asidi hassas göz çevreni tahriş edebilir

Arkadaşlar,
DMEA içerikli ürünler kullanmayın derim ben. Gazetelerde yazı çıkmıştu bununla ilgili.
Kendinize iyi bakın

Kırışık kremi hücre katili

19 Nisan 2007 Perşembe 15:36
Kırışıklıkları giderdiği öne sürülen bazı kozmetik ürünlerde kullanılan bir kimyasalın, kırışıklıkları yok ederken deri hücrelerini de öldürdüğü ortaya çıktı.

Kanada'daki Quebec Üniversitesi'nden Dr. Francois Marceau, bu kimyasalın hücreleri değişime uğrattığını, hücrelerin bölünmesinin durduğunu ve 24 saat sonra bunların bir kısmının öldüğünü söyledi.

Hücre biyoloğu Marceau ile ekibi, "2-dimethylaminoethanol" (DMAE) adlı kimyasalı insan deri hücrelerinde denedi.

Araştırmacılar, kimyasalın bulunduğu ürünler sürüldüğünde, su ve DMAE dolan hücrelerin hızla şiştiğini ve epidermal tabakanın kalınlaştığını gördü.

Diğer yandan, DMAE'nin deri hücrelerinde toksik etki yarattığı, hücrelerin bölünmesini durdurarak, salgı üretmesini engellediği ve sürüldükten 24 saat sonra hücrelerin bir kısmının ölümüne yol açtığı saptandı.

DMAE ve diğer kozmetik kimyasallar ilaç olarak görülmediği için, kutularda bunların işleyişi ve zehirli olabileceğiyle ilgili pek bilgi verilmediği belirtildi. Bu tür kozmetiklerin ilaç gibi düşünülmesi, pazara sürülmeden önce zararlı etkileriyle ilgili araştırmalar yapılması gerektiği kaydedildi.

Marceau, insanları korkutmak istemediğini, ancak bu tür ürünlerle ilgili daha fazla araştırma yapılması gerektiğini söyledi.

Araştırma kapsamında söz konusu kimyasal tavşanlar üzerinde de test edildi. Avrupa Birliği'ndeki ilaç, kimya ve kozmetik sektörleri, Haziran 2006'da yeni ürünler geliştirirken deney hayvanları kullanımını azaltmayı ya da başka teknikler kullanmayı taahhüt etmişti.

Yapılan anlaşmayla gönüllü olarak deney hayvanları kullanımından vazgeçmeye hazırlanan dev şirketler arasında BASF, Bayer ve Henkel, Johnson Johnson, L'Oreal, Pfizer, Procter Gamble ve Unilever de bulunuyor.

Uyarın için teşekkür ederiz.Bu tartışmalar yıllardır sürüyor canım. Araştırmacıların bazıları zararlı olduklarını savunuyor, her zaman bir tez ve antitez vardır zaten. Burada herkesin kişisel kararı önemli tabiki.. Ama şunu söyleyim bu kremler zaten çok pahalı olduğu için herkesce kullanılamaz.

Benim tavsiyem antioksidanları düzenli olarak almak ve cilt tipine uygun bir ürün kullanmak yani fazla abartmamak lazım. Üstelik doğal maske ve bakımları da küçümsememeli

Ben Strivectin Sd kullanıyorum, daha öncesinde Dermalogika kullandım. Her ikisini de tavsiye ederim. Ama Avon, Nivea... vb ürünleri kullanan arkadaşlarda yanılmasın, onlardan da son derece memnun olan var...

selam bayhan banu. valla senin yazdıklarını okuyorum sörekli takip ediyorum.bende c-ester ve omega 3 hapı kullanıyorum.

Kızlar birşey soracağım.Annem de alfa serum kullandı ve 2 ayda gözümüzle farkı gördük.Çok fark etti.Vücudu yenilendi.Yalnız şunu sormak istiyorum Dr.Perricone kitabında ciltten sürülen takviyelerden bahsediyor siz içtiğiniz hapların yanında cildinize de ürün kullanıyormusunuz.Annem kullandığından çok memnun ve haplarını da alacak.Ama siz ne yapıyorsunuz tam olarak anlatabilir misiniz.Okuduklarımdan sadece hapları kullandığınızı anladım da.Cilt ürünü olarak ne kullanıyorsunuz

canım gnc sitesinde o kitapta bulunan haplar ve kremler hakkında bilgi var.istersen bir incele.

beyhanbanu verdiğin bilgiler doğrultusunda ben de bu hapları kullanmak istiyorum.yalnız bunların pahalı olduğundan bahsetmişsiniz.fiyatları hakkında bilgi verir misin canım.ve hepsi için ayrı ayrı..hangisi ucuzsa ondan başlıyim:)

beyhanbanu verdiğin bilgiler doğrultusunda ben de bu hapları kullanmak istiyorum.yalnız bunların pahalı olduğundan bahsetmişsiniz.fiyatları hakkında bilgi verir misin canım.ve hepsi için ayrı ayrı..hangisi ucuzsa ondan başlıyim:)
canım beyhanbanu arkadaşımız bana da bu konuda yol gösterdi.kırışıklık kürü adlı kitabı ben de okudum .fakat dikkate almadım.bahsettiğimiz antioksidant haplar solgar ve gnc sitesinde ayrıntılı olarak yer alıyor.
önemli olan sadece bu haplara başlamak değil.sürekli devam edebilmek.
ben de ara ara bu haplardan aldım ama tembellikten pek yuttuğum yok.önemli olan devam edebilmek.yani rejim gibi spor gibi...saygılar

canım beyhanbanu arkadaşımız bana da bu konuda yol gösterdi.kırışıklık kürü adlı kitabı ben de okudum .fakat dikkate almadım.bahsettiğimiz antioksidant haplar solgar ve gnc sitesinde ayrıntılı olarak yer alıyor.
önemli olan sadece bu haplara başlamak değil.sürekli devam edebilmek.
ben de ara ara bu haplardan aldım ama tembellikten pek yuttuğum yok.önemli olan devam edebilmek.yani rejim gibi spor gibi...saygılar

sağol canım,bakıcam o siteye,umarım çok pahalı diillerdir.

merhaba arkadaşlar bu hapları bir doktora danışarak mı kullanacağız. tümlabın sitesinde check up yapıp daha sonra bu tür haplardan kişiye uygun olanının doktor tarafından belirlendiğini okudum ve tereddüte düştüm. siz kontrol olup da mı aldınız. bir de ben 28 yaşındayım ve genelde benim daha küçük yaşta olduğumu düşünürler : ) ben şimdi mi başlamalıyım kırışmamak için

30 dan sonra yavaş yavaş başlayabilirsin diye biliyorum.
osman müftüoğlunun yazılarını takip et istersen.
ben doktora danışmadım hiç..

arkadaşlar bende başlıycamm.korkunç takıntılı olmaya başladım.ama acaba yan etkileri olmasın.lütfen yazısalım

hiç bir yan etkileri yok.
c ester vitaminini eczaneden satın aldım.diğer sitelerdekinden çok daha ucuza mal ediyorum.eşime de içiriyorum.sigara içtiğinden..
anti oksidant haplarda o kadar çok alternatif var ki.ben de evde hangilerini ne zaman içeceğimi şaşırıyorum.aç karınla suda eriyen c ester,ve b vitamini alıyom,diğerlerini de yemek ten sonra..

hiç bir yan etkileri yok.
c ester vitaminini eczaneden satın aldım.diğer sitelerdekinden çok daha ucuza mal ediyorum.eşime de içiriyorum.sigara içtiğinden..
anti oksidant haplarda o kadar çok alternatif var ki.ben de evde hangilerini ne zaman içeceğimi şaşırıyorum.aç karınla suda eriyen c ester,ve b vitamini alıyom,diğerlerini de yemek ten sonra..
c vitamin dediğim ,turuncu bir kutuda markası nı hatırlamıyom.ama fiyat 5-6 ytl arasındaydı..öteki markaların ki 30 ytl civarı

merhaba ESTER C nin belli bir markası varmı kullanmış olduğunuz.

X