Genel Dertler

İyi geceler sevgili kk ablalarım. Bu başlığı açtım çünkü hayatımın garip gidişatından biraz bahsetmek istedim. Kısaca söylemem gerekirse 19 yaşında, iyi bir liseden mezun olmuş ancak üniversite sınavında pek bir başarı elde edememiş, ikinciye şansını denemek üzere bir defa daha hazırlanayım demiş ama o seneyi de pek iyi değerlendirememiş bir zavallı kızım. Çocukluğumdan beri uğraştığım fazla kilolarım ve ergenliğimin başında patlak veren yeme bozukluğum da akademik kaygılarımın üzerine binince tam bir ballı kadayıf oldu. Ayrıca son birkaç yılımı adeta boşlukta süzülüyormuş hissiyle yaşadım, yaşıyorum. Liseye geçerken çok büyük hedeflerim ve hayallerim vardı ancak onları gerçekleştiremedim. Yani daha ufak yaşlarda çizdiğim yolu pek takip edemedim. Boşluk hissi biraz da bundan kaynaklanıyor sanırsam. Sizlere sormak istediğim şey aslında yaşımız ilerledikçe bu saçma hissin geçip geçmeyeceği. Kendimi dünyadaki en başarısız ve amaçsız insan gibi hissetmem normal midir? Saygılar, sevgiler, öpücükler.
ben 28 yasindayim. hayal ettiğim, istediğim şeylerin çoğunu yapamadım. ilk basta asla yapmam dediğim bir mesleği yapıyorum. asla evlenmem dediğim karakterde bir adamla evlendim. asla olmam dediğim bir konuma geldim. ama hayatımdan memnun değilim dersem yalan olur. evet bazen özellikle akademik açıdan memnuyetsiz ve işe yaramaz hissediyorum. yani kaç yaşına gelirsen gel bu his oluyor. önemli olan senin elindekilerle ne yapabildiğin. istediğin olmadı diye pes etme önündeki için çabala.

X