Genetik Tarama ile hamilelik

kadersizkiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2024
1
0
31
Merhaba , kafam cok cok Karibik, ben dogustan kaval kemik eksikligi ile dogdum , 5 6 ameliyat olarak Ayaga kalktim 1 yasinda protez ile yürüyebildim cok sükür. Zor günler tabiki ve halen insanlarla ugrasmam kendimi savunmam gerekiyor..
Ama daha büyük sorunum , ben evlendim hamileydim, bebek cok istedim cok seviyorum, Allah nasip etti melek oldu .. ama bebegimin 2 ayaginda kaval kemik Anomalien vardi ayaklari iceri dönük ve 2 3 parmak vardi.. cok üzüldüm agladim neden ben ve neden cocugum da .. Genetik doktoruna gittim baktirdim 100 üzeri kromosom genler fln baktikar hic bisey bulamadilar .. sonunda yüzde 50 risk var dediler ..kardeslerim tüm kuzenlerim 1 haric hepsi saglikli hicbirinde birswy yok..
Bosandim eski kocamdan , ilerisi icin cok üzülüyorum cocugum olmicak diye oysa okadar cok istedim hep icimde buruk bir bosluk var. Ama etrafimda herkes bana diyor tekrar ayni seyler yasarsin cocugunda olabilir sen cocuk yapma kendin özürlüsün cocugunda mi öyle olsun.. gercekten hayatin anlami kalmiyor .. isim de var evim de arabam da ama bilmiyorum öyle yanliz gecirmek istemiyorum. Etrafimda herkesin cocuklari oldu... ve kaval kemik eksikligi ile cocuklari olan var bazilari hepsi saglikli bazilarinda 1 tanesinde ayniisi oluyor.
Genetik tarama ile hamile kalmak buna bir cözümmü. Bir yanim hep bos

bunu evlendiğinizde bir uzmanla görüşebilirsiniz ama bence genetik taramalı tüp bebek bunun çözümü olabilir. sonuçta genetikten geçen bir rahatsızlık ise bu çözümü yine tabi ki tüp bebek olur. insanlar konuşur. siz onları boşverin. benimde bir arkadaşım var. onunda rahatsızlıkları var evli. hiç sormadım kendisine ama onunda kemikleri ile alakalı sıkıntısı olduğunu düşünüyorum. ona da tüp bebek önerdiler ve şu an o yönde ilerliyor :KK16:

X