Genital siğil ve ağda?

yaprak010

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2023
73
15
28
Merhaba. Uzun zamandir sigillerim mevcut. Doktora gittim fakat ilgisiz ve ters davraninca tekrar bir doktora gitmek istemedim. Ayrica tedavi olanlarin cogunun yine tekrarladigini duyuyor goruyorum. Bu yuzden simdilik evde kendim denemek istedim. Antiphpv ve izderma diye 2 farkli sigil kremi siparis ettim. Ancak tuy konusunda sorun yasiyorum. Jilet ve tuy dokucu krem yerine agda yapmayi dusunuyorum. Reglim yeni bitti. Tuylerim de agda durumunda suan. Tek korkum agdadan sonra artmasi sicramasi. Ama artik bu halimden cok sıkıldım kurtulmak istiyorum. Herseyi goze alip agda yapip o kremleri kullanmak istiyorum. Yasayan var mi bu durumu sigilliyken agda yapan vs? Psikolojik acidan toparlanmak istiyorum artik. Her seyi goze aldim

Merhaba. Uzun zamandir sigillerim mevcut. Doktora gittim fakat ilgisiz ve ters davraninca tekrar bir doktora gitmek istemedim. Ayrica tedavi olanlarin cogunun yine tekrarladigini duyuyor goruyorum. Bu yuzden simdilik evde kendim denemek istedim. Antiphpv ve izderma diye 2 farkli sigil kremi siparis ettim. Ancak tuy konusunda sorun yasiyorum. Jilet ve tuy dokucu krem yerine agda yapmayi dusunuyorum. Reglim yeni bitti. Tuylerim de agda durumunda suan. Tek korkum agdadan sonra artmasi sicramasi. Ama artik bu halimden cok sıkıldım kurtulmak istiyorum. Herseyi goze alip agda yapip o kremleri kullanmak istiyorum. Yasayan var mi bu durumu sigilliyken agda yapan vs? Psikolojik acidan toparlanmak istiyorum artik. Her seyi goze aldim
Bir dermatoloji uzmanına gidip dondurma veya yakma yöntemi ile temizleyip ilaç verse sanki daha sağlıklı olur sizin için. Şimdi ya daha kötü olursa sizin açınızdan eziyeti yine size olacak 🤷🏻‍♀️ Doktora küslük olmak sağlık sizin sağlığınız iyi doktora her zaman denk gelemiyoruz 😌

Tedavi ettirmezseniz asıl yayılır. bir an önce başka doktora görünün

Tedavinizi olun ve ağda gibi yöntemleri bırakarak zaten küçük bir alan ve lokal anesteziyle yapılıyor, bir iğneli epilasyon yaptırın da sonsuza kadar kurtulun derim. Siğilli deriye ağda yapılır mı?

Smear ve Hpv bakılmalı. Kendi kendinize olacak iş değil. Bir an önce jinekologa gitmeniz gerekiyor. Jilet ve ağda kesinlikle yapılmamalı.

Bulunduğunuz çevrede başka doktor yok mu ? Biri ters biriyse bir başkasını tercih edin.
Bu hastalıklar şakaya gelmezler.

X