Geniz eti lütfen bakın

Mavigokyuzu6

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2020
361
425
Merhaba o kadar çaresizim ki buraya yazma gereği duydum. Yardımlarınızı bekliyorum.
Kızım şu an beş yaşında. Eylülde ilk kez anaokuluna başladı. Başladığından beri burun tıkanıklığı ve öksürük var. Alerji ilaçları ve burun spreyiyle kontrol altına aldık uzun bir süre. Çok iyi gelmişti ama artık bu da fayda etmiyor. Gece çok terliyor. Ağzı açık yatıyor. Horluyor. Burnu tıkalı ve şiddetli öksürük var. Gündüz bir şekilde idare ediyoruz ama gece çok kötü oluyor.
Kulak burun boğaz uzmanı yine bir sprey verdi ve 2 aya geçmezse radyolojide bakılmalı dedi. Biz iki ay bekleyemedik, baktırdık. Minik bir geniz eti kalınlaşması olduğu söylendi. Bu kadar küçükse nasıl bu hale gelebiliyor anlayamıyorum. Yarın doktora gideceğiz ama belki bilgisi olan vardır diye buraya da sormak istedim. Ayrıca kızımda 4,5 gündür günün belli zamanları hafif ateş de var.
Lütfen bilgisi olan yazarsa çok sevinirim.

Merhaba benim kızımda 2 senedir geniz akıntısıyla mücadele ediyor. 3 yaşında okula gondermedim fazla olmadı. Ama 4 yaşında okula başladığı gibi bitmeyen bir geniz akıntısı, geceleri balgam kusmalar, açılmayan burun, uykusuz geceler... Gündüz iyi geceler cehennemdi. 2 ay içinde arka arkaya 3 şişe antibiyotik içti. Çünkü sürekli ciğerleri kapanıyordu. 3 ay okula gondermedim. Bu sureçte KBB ye goturdum. Burun içi çok şiş dedi burun spreyi verdi. Ama pek etki etmedi hala şiş. Alerji doktoruna goturup testler yaptırdım hepsi negatif çıktı. Hastalanınca buhar verin dedi yolladı. Sanki yapmıyormuşuz gibi. Okula gitmediği sürede hiç hastalanmadı. Bu süreçte alerji ilaçları kullanmaya devam ettim. Mart ayında tekrar okula gonderdim 3.gunu eve hasta geldi ve 3 hafta içinde 2 şişe antibiyotik, cortairler, ventolinler alerji ilaçları oksuruk surupları, cocuk yemek yerine ilaçla beslendi resmen. Tekrar okuldan aldım. Doktor doktor gezdim. Hepsi aynı seyi soylüyor. Böyle buyuyecek! Bi dunya takviye kullanıp bagısıklıgını arttırmaya calısıyorum. Ama önümüzdeki seneden de umudum yok.
Bize hiç geniz eti buyumesi denmedi. Horlama falan yok ama bildiğim kadarıyla hemen almak yerine once kucultmeye yonelik tedavi uyguluyorlar. Kuculme olmaz buyume devam ederse alınması oneriliyor

İnek sütü kullanmayın geniz etini büyütüyor. Fermente haliyle kullanabilrsiniz ama okuldada sabahları kahvaltıda süt veriyorlarsailerlemesine sebebiyet vermiş olabilir. Kutu badem, yukaf sütleri oluyor ya da evde siz tahinden süt yapabilir okula rica edip süt olan günlerde çocuğunuza bunu vermelerini teklif edebilirsiniz.

Benim kızımın geniz eti o kadar büyüktü ki kulakta sıvı birikmesi ağız açık uyuma vs yapıyordu. Kulaktaki sıvıyı boşalttılar geniz etini aldılar aynı ameliyatta ama geri kreşe dönünce aynı şey kreşe başlayan çocuk 1-2 sene sürekli hasta oluyor yapacak bir şey yok. Ben daha bugün arı sütü ve propolis sipariş ettim. 🤷🏻‍♀️

Benim oğlumun çok büyüktü geniz eti, kanalı tıkamıştı hatta. Aldırdık 5 yaşındayken. Ama arkadaşım kızı için bir doktora gitti çiğneme tableti ile küçültmüştü

Benim çocuklarımın o yaşta operasyonla geniz eti alındı. Birinde tıkanıklık yüzde 90, diğerinde 70-80di. Başka doktora götürün, detaylı konuşun o tedavilerin ardı arkası kesilmiyor sonuç alamazsınız tam olarak. Operasyonu tavsiye ederim.

X