Giderek artan bir takıntıyla aynı rüya... (not: okuma sevmeyenler için uzun bir konu)

cundagg

Some dance to remember, some dance to forget
Kayıtlı Üye
13 Mart 2015
2.967
4.480
39
Uzun zamandır yazmaktan kaçındığım bir konuyu, sabahın köründe yine aynı rüyalarla hoplayınca, açmaya karar verdim.

Taa üniversite yıllarından tanıdığım bir çocuk vardı. İkimizde birbirimizden hoşlanıyorduk ama o zaman farklı triplerdeydik. Onunla sevgili olursak ve bir gün ayrılırsak okulda yüz yüze bakmak çok büyük acı olacaktı ve onu kaybetmiş olacaktım o yüzden onunla olmak istemiyordum. Bir defa onu reddettim ama sebep olarak sevgili ilişkisi, sorumluluğu istemiyorum vs dedim. Tabi bu daha birinci senemizde oldu. İkimizde başkalarıyla çıktık hep farklı ilişkilerimiz oldu. Olay şu ki ben ne zaman onun bir metre yakına gelsem inanılmaz bir çekim hissediyordum. Ama böyle bir çekimi bunca yıl eşim dahil hiçbir erkekte hissetmedim. Kimyasal bir uyumdu resmen...Ve her ne kadar ben de başkalarıyla birlikte olsamda onun birlikte olduğu her kızı kıskanıyordum ve ona karşı hırçınlaşıyordum. Karşılığında ona sataşıp aşağılıyordum. Sonraki yıllarda bir kaç sefer o bir metreden yakın olduğumuz ve ikimizinde sevgilisiz olduğu dönemlerde birlikte olduk. Evli bir kadın olarak utanç verici bir itiraf olsada hayatımda yaşadığım en iyi anlardan biriydi. Ama hiç sevgili olmadık. Aramızda bir anlaşma var gibiydi. Ertesi gün bir şey olmamış gibi hayata devam ediyorduk... hiçbir arkadaşımız hiçbir zaman bu durumu bilmedi. Bir gün benim doğum günümde o zamanki evimde arkadaşlarla toplandık. Tabi o yaşta bir sürü kadın ve erkeği içebileceklerinden fazla alkolle bir eve kapatırsan ne olacaksa o oldu. Ben ona olan bütün intikamımı aldım. Gecenin başında onunlaydık sonunda en yakın arkadaşıylaydım ve en yakın arkadaşı olan çocuk bana aşkını itiraf ediyordu. Ertesi sabah neler olduğunu anladığımda her şey için çok geçti. Bir daha o hayatımın erkeği olacağına inandığım adamla hiç olmadık. Ben ondan hayatımın intikamını aldım o da beni hiç affetmedi. Zavalı en yakın arkadaşı da ertesi gün sevgiliymişiz gibi devam etti bende oyunu bozmayıp bir süre sevgilisi kalıp ayrıldım.

Neyse bu en baştan beri bahsettiğim çocukla aramızdaki anlaşma hep şuydu biz bir gün evleneceğiz zamanı gelince sevgili olacağız ama birbirimiz için hazır olana kadar sevgili olup bu ilişkiyi harcamamalıyız. Hatta bunu bir kere sözlü olarak dile getirdi. Biz 4 yılımızı hep birbirimizi sevip bu sevgiye direnerek ama her fırsattada gençliğimizin hormonlarına teslim olarak geçirdik. Derken her şey bir gün harcanıp gitti. O olaydan sonra okula gelmedi, yaşadığı şehre döndü sınavlara girmedi, derslerden kaldı, geldiğinde artık ortalamadan dolayı üstten ders alamayacak durumdaydı dolayısıyla dönemlerimiz farklı oldu ve farklı insanlarla derse girip benden kaçarak bitirdi okulu.

Gelelim konuya. Son zamanlarda artan bir saplantıyla bu çocuğu rüyalarımda görüyorum. Kıyaslarsak eşimden daha yakışıklı değil. Ama onun tenindeki sıcaklığı ve çekimi kimsede bulamadım ömrümde. Eşim benim en iyi arkadaşım. Yatakta tutkuluyuz. Onu seviyorum. O benim hayat ortağım ve bu çocukla evli olsaydım belki daha iyi bir evliliğim olmazdı. Ama işte düşünmedende edemiyorum. Nasıl olurdu.... rüyalarımın içeriğini anlatmasamda tahmin edersiniz... bu iğrenç bir durum bitsin istiyorum ama bitsin istedikçe artan bir saplantıyla geri dönüyor her şey.

Merakım şu acaba şu anki evliliğimde yaşadığım genel hayat tatminsizliği sonucu açığa çıkan bir durum mu bu? Acaba beynim arayışlar içinde mi? Yoksa bu çocukla olan yaşanmamışlıklar mı beni bu noktaya getiriyor. Bir çeşit hırs mı?

Rüyalarıma engel olamadığım için eşimi aldattığımı düşünmüyorum. AmA yıllardır düşünmediğim bir adam bir anda su üstüne çıktı bende bu unuttuğum anılara döndüm son birkaç aydır. Şu an eşimi o dahil hiçbir erkeğe tercih etmem. Eşim benim için kaybetmeyi tercih etmeyeceğim kadar değerli. Hatta o çocuktan milyonlarca kat değerli. Hani dedimya onda yaşadığım duyguyu hiçbir erkekte bulamadım diye. Belkide sevgili olmadan yaşadığımızdan doğan heyecandandır. Belkide mekanların absürtlüğü ve heyecan vericiliğinden... ne bileyim yasak elmaya dokunma arzusudur belki o zamanki. Belki bu sebeplerden o kadar iyiydi. Belki evlilikte artık sürpriz kalmadığından eşimin neyi sevip neyi sevmediğini ezbere bildiğimden ilişkiler bir rutine döndüğünden bu kıyası yapıyorumdur. O çocukla bugün evli olsam belki daha bile kötü olacaktı o heyecen o zevk...

Zaten işin cinsel boyutunu tartışmak için açmadım konuyu sadece beni anlamanızı sağlayacağını düşündüğüm bir detay olduğu için bahsettim. Sorunumun özeti şu neden sevdiğim çoğu sorunu aştığım, güvendiğim, hayatı paylaştığım ve o çocuk dahil kimseye değişmeyeceğim bir adamla evliyken kafamda bu çocuk var hala? BilinçAltım bana ne anlatmak istiyor? Ben evlilik insanı mı değilim? Elimdekinin değerini mi bilemiyorum? Bu beynimin bir arayışa girmesinin ilk sinyalleri mi?( aldatmak olarak değil eşimden ayrılıp bekar bir hayata geçmekten bahsediyorum) hatta geçen gün eşimle karşılıklı otururken biraz şaraptan sonra şu cümleyi kurdum;" x biz seninle erken evlendik..." neden kurdum bu cümleyi? Halbuki ben çocuk sahibi olmak istiyorudum en iyi baba ve aile erkeği adayı eşimdi ve eşimle yaşlanmak istediğimi ondan hiç bıkmayacağımı düşünüp evlendim. Şimdi bana ne oluyor ki?

hırs belki ama zararlı bir saplantı bence yardım almalısınız eşinizi sevdiğinize eminmisiniz herkesin hayatı mükemmel değil ama bir yerde kendinizi evililiğinizi eşinizi sorgularken bulmanız bana göre eksik bişeyler var bazı şeyler bitmeye başlamış demektir

Bunlar hep beynin oyunu. Ne yeni bir arayış , ne de heyecan beklentisi. Bunlarin hepsi vesvese.Iyi giden, sorunsuz bir evliliginiz var. Bu oyunla dokunursaniz bozulur. Bozulursa mutsuz olursunuz. Bunu sizde biliyorsunuz.
Rüya işte. Geçmişte kavusamadiginiz bir adam var ve beyin onu seçip sunmuş size hepsi bu.

hırs belki ama zararlı bir saplantı bence yardım almalısınız eşinizi sevdiğinize eminmisiniz herkesin hayatı mükemmel değil ama bir yerde kendinizi evililiğinizi eşinizi sorgularken bulmanız bana göre eksik bişeyler var bazı şeyler bitmeye başlamış demektir
Çok doğru. Ama şu eşinizi seviyor musunuz sorusunun cevabı bende evet. Neye dayanarak evet diyorum diye bunu da sorguladım. Onsuz bir hayatta onun varlığını kokusunu tenini gözlerini sabah kalktığımda onun kokusunu hissetmeyi hafta sonları uyanıp ona sarılıp keyif yapmayı ne bileyim birlikte maç yapmayı sohbet etmeyi özlerim. Yani bir çom paylaşımımız var. Akşam eve gidip onu görünce mutsuz olmuyorum. Sevmek böyle bir şey değil mi?

Adamin arkadasiyla birlikte olarak neyin intikamini aldiniz hic anlamadim. Intikam alacak kadar ne oldu ki. Anlattiklarinizdan intikam alacak birsey yok. Senin yorumlarini begenirim hep. Ama üzgünüm hayatin sacmaliklardan ibaret. Ne kadar saçma davranilabilirdi bir iliskide deseler, bu kadar sacmalanabilirdi ancak.

Bunlar hep beynin oyunu. Ne yeni bir arayış , ne de heyecan beklentisi. Bunlarin hepsi vesvese.Iyi giden, sorunsuz bir evliliginiz var. Bu oyunla dokunursaniz bozulur. Bozulursa mutsuz olursunuz. Bunu sizde biliyorsunuz.
Rüya işte. Geçmişte kavusamadiginiz bir adam var ve beyin onu seçip sunmuş size hepsi bu.
Tam olarak bunu umuyorum:) böyle yorumlarla rahatlamaktı aslında amacım ne yalan söyleyeyim...

Valla tam anlamadım sen bunları evliyken mi yaşadın? herşey ruyamiydi yoksa?ya da iki farklı hayatın mi var evliyken mi o partilere falan katıldin?bana bir garip geldi konu.evliken yasadiysan bosanmayi dusjnebilirsin evlilik pek sana gore değil sanki

Rüya işte. Sende bişeyler bitmemiş ki hala rüyalara anlam yüklüyorsun.

Birbirinizden hoşlanıyorsunuz, çocuk sana teklif ediyor, kabul etmiyorsun, sevgililerini kıskanıp intikam alıyorsun, başkasıyla evleniyorsun, eşini çok sevdiğini söylüyorsun, bu arada diğerini düşünüyorsun, yaptıklarının normal olduğunu düşünüyor musun?
Çocuğun seni düşündüğünü hiç sanmıyorum ben açıkçası.
Ben senin gibi ne istediğini bilmeyen birini asla istemem şahsen.
Şu içki ve grup konusu da umarım rüyadır.
Çok normal bir şey gibi bahsetmişsin

Adamin arkadasiyla birlikte olarak neyin intikamini aldiniz hic anlamadim. Intikam alacak kadar ne oldu ki. Anlattiklarinizdan intikam alacak birsey yok. Senin yorumlarini begenirim hep. Ama üzgünüm hayatin sacmaliklardan ibaret. Ne kadar saçma davranilabilirdi bir iliskide deseler, bu kadar sacmalanabilirdi ancak.
Başka kızlarla yaşadıklarına kızıyordum dedim ya. Onlarla yaşadıklarının intikamını aldım benimşe sevgili olmak için ısrarcı olsun istedim kendimce. Birde düzgün düşünebileceğim bir gece değildi sağlıklı düşünüpte aa bunu yapmalıyım dediğim bir durum değildi. Evet saçma birçok şey yaşadım. Hepsini anlatsam bu yaşadığın mantıklıymış bile dersin ama konu geçmişte yaşadıklarımı nasıl değerlendirirsiniz arkadaşlar konusu değil... geçmişle yargılamak acımasızlık olur. Yorumlarımı biliyorsan eski konularımıda az çok bilirsin. Geçmişimi sorgulayarak bugünümü nasıl değiştirdiğimide bilirsin yada bilmelisin,.. neyse ben kendimi geçmişte yaşadımlarım için affetim çoktan. O yüzden bu tür yorumlardan yaralanmıyorum.

Valla tam anlamadım sen bunları evliyken mi yaşadın? herşey ruyamiydi yoksa?ya da iki farklı hayatın mi var evliyken mi o partilere falan katıldin?bana bir garip geldi konu.evliken yasadiysan bosanmayi dusjnebilirsin evlilik pek sana gore değil sanki
İlkokulda hep okuma anlama çalışmalrı yapardıkya işte tam bu yüzden. Geçmiş zaman ekleri geçmişte yaşanan konuları ifade ediyor. Şimdiki zaman ekleri şimdiki zamanda yaşananları. Bu bilgiler ışığında tekrar okursan belki anlarsın. Yinede olmuyorsa dert değil...

Birbirinizden hoşlanıyorsunuz, çocuk sana teklif ediyor, kabul etmiyorsun, sevgililerini kıskanıp intikam alıyorsun, başkasıyla evleniyorsun, eşini çok sevdiğini söylüyorsun, bu arada diğerini düşünüyorsun, yaptıklarının normal olduğunu düşünüyor musun?
Çocuğun seni düşündüğünü hiç sanmıyorum ben açıkçası.
Ben senin gibi ne istediğini bilmeyen birini asla istemem şahsen.
Şu içki ve grup konusu da umarım rüyadır.
Çok normal bir şey gibi bahsetmişsin
Grup konsu ne? Zaten beni istemeniz gerekmiyor. Bir erkeğin beni iztemesini bri kadınınkine tercih ederim üzgünüm:)

rüyalara engel olamayız.bu yüzden sizi suçlayamam.(zaten haddim de değil)

ama siz eşinizi sevmiyorsunuz bence.sevdiğiniz şey "evlilik",evliliğin size getirdikleri.eşinizi beğenebilirsiniz,ona hayran olabilirsiniz ama sevgi değil bu.kendinizi kandırmayın.

Silkelenip kendinize gelmelisiniz.Çoğu bayanın eşiyle ilgili kurmayı hayal dahi edemeyeceği cümleler kullanabiliyorsunuz.onu kimseye değişmeyeceğinizden sevdiğinizden bahsediyorsunuz.bu çok güzel. fakat bilinç altınıza yerleştiriğiniz bir konu var.buda tamamlanmamış ilişki. benim hep savunduğum birşeydir bu.ilişkiler tamamlanmalı. ya olumlu ya olumsuz ya sözlü kavgayla ya son cümleler söylenerek.içteki duygular itiraf edilerek.sizde içinize sıkışıp kalmış olan o zamanında yaşadığınız belirsizliği ,şimdiki düzgün giden evliliğin içinde çözmeye çalışıorsunuz. çünkü aklınızın takılacağı mesgul olacağı sizi düşündürecek bir evlilik yaşamıyorsunuz .eski ilişkiyi kafanızda tamamlayın. yoksa içinden çıkılmaz mutsuz bir hayata rivayet olur bu rüyalar

rüyalara engel olamayız.bu yüzden sizi suçlayamam.(zaten haddim de değil)

ama siz eşinizi sevmiyorsunuz bence.sevdiğiniz şey "evlilik",evliliğin size getirdikleri.eşinizi beğenebilirsiniz,ona hayran olabilirsiniz ama sevgi değil bu.kendinizi kandırmayın.
İşte sevgi belli bir tanımımılan bir şey değil. Kiloyla sayıyla ifade edilemiyorya ben anlayamıyorum. Yani size göre sevgi nedir? Ben onsuz bir hayatta onun varlığını ve bana hissettirdiklerini özlerim. Sabah kalkıp onun kokusunu içime çekmeyi akşam eve gelip ilk onu öpmeyi onu bulduğuma memnun olmayı severim. Bunlara ve bunun gibi şeylere dayanarak onu sevdiğimi söylüyorum. Ama belki dışardan bakınca bu yeterli değildir. Sizce yeterli mi?

Başka kızlarla yaşadıklarına kızıyordum dedim ya. Onlarla yaşadıklarının intikamını aldım benimşe sevgili olmak için ısrarcı olsun istedim kendimce. Birde düzgün düşünebileceğim bir gece değildi sağlıklı düşünüpte aa bunu yapmalıyım dediğim bir durum değildi. Evet saçma birçok şey yaşadım. Hepsini anlatsam bu yaşadığın mantıklıymış bile dersin ama konu geçmişte yaşadıklarımı nasıl değerlendirirsiniz arkadaşlar konusu değil... geçmişle yargılamak acımasızlık olur. Yorumlarımı biliyorsan eski konularımıda az çok bilirsin. Geçmişimi sorgulayarak bugünümü nasıl değiştirdiğimide bilirsin yada bilmelisin,.. neyse ben kendimi geçmişte yaşadımlarım için affetim çoktan. O yüzden bu tür yorumlardan yaralanmıyorum.
Tatlim su cumlelerine bakar misin? Senin dusunce yapinda sıkıntı var. Yani o zamanki dusunce yapinda. Seni gecmisinle yargilamiyorum ben. Ama hem adami rededip hem de baskalariyla gorusmesine kiziyorsun, kinleniyorsun. Saglikli bir dusunce, saglikli bir davranis bicimi degil.
Sen her ne kadar kendimi affetim desen de aslinda affetmemissin. Bilinçaltin da bunu cok guzel gun yuzune cikarmis. Yaptigin sey sadece duygularini bastirmak. Herseyi bastirip yok etmeye calismissin ama o duygular ortaya cikmak icin savasiyor seninle. Hem ruyanda gorduklerin, hem de alkol alinca esine soylediklerin bunun kaniti.

Esini seviyor olabilirsin. Ama ikisine hissettigim duygular cok cok farkli. Ve son olarak asik olup se digin bir adami gecmisinde birakabilirsin ama boyle tutkuyla bagli oldugun birini gecmiste birakmak cok zordur.

Son düzenleme:
Silkelenip kendinize gelmelisiniz.Çoğu bayanın eşiyle ilgili kurmayı hayal dahi edemeyeceği cümleler kullanabiliyorsunuz.onu kimseye değişmeyeceğinizden sevdiğinizden bahsediyorsunuz.bu çok güzel. fakat bilinç altınıza yerleştiriğiniz bir konu var.buda tamamlanmamış ilişki. benim hep savunduğum birşeydir bu.ilişkiler tamamlanmalı. ya olumlu ya olumsuz ya sözlü kavgayla ya son cümleler söylenerek.içteki duygular itiraf edilerek.sizde içinize sıkışıp kalmış olan o zamanında yaşadığınız belirsizliği ,şimdiki düzgün giden evliliğin içinde çözmeye çalışıorsunuz. çünkü aklınızın takılacağı mesgul olacağı sizi düşündürecek bir evlilik yaşamıyorsunuz .eski ilişkiyi kafanızda tamamlayın. yoksa içinden çıkılmaz mutsuz bir hayata rivayet olur bu rüyalar
Bu çok çok güzel bir tespitti. Hayatımdaki konuşulmamış kaçak göçek kalmış ne tam başlayabilmiş ne tam bitebilmiş tek ilişki bu. Ben de hep derim yaşanmalı tüketilmeli bitmeli diye. Bu çok doğru bir yol olabilir. Teşekkür ederim.

Gençken yasadiklariniz gerçekten çok uçuk şeyler. Eski üye olmasanız bir ergen gelmiş fantazi dünyasını anlatıyor diye düşünürdüm açıkçası ama siz bunları ciddi ciddi yaşamışsınız... Bu tarz çarpık iliskiler uzun vadeli olarak insanın ruh sağlığını bozuyor demek ki diye düşündüm. Bununla ilgili psikolojik destek almanızı tavsiye ederim. (Bunları seni yargılamak için yazmadım, sadece bu anlattıkların benim yaşantıma çok uzak şeyler olduğu için kendimce anlamlandırmaya çalıştım.)

Son olarak rüyayla amel olunmaz diye de eklemek istiyorum. Herkes rüyalarında abuk sabuk şeyler görür. Bunlara bu kadar takılıp anlam yüklemeyin. Unutun gitsin :)

Arkadasim kendini kadirma kocami seviyorum mutluyum die bicok konu acmistin ve sorun sorun sorun mutsuzluk yasiyodun kocanla ilgili hep sikayet işte bu ruyalarda artik biseylerin bittigini ve senin istemedigine isarret

X