Gidiyor...

Dogaa111

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2023
7
55
28
Merhaba arkadaşlarım, ablalarim, kardeşlerim. Bir konuda cok üzgün olduğum için ve belki aynı durumu paylaştığım kişiler vardır içimi dokmek istediğimden hesap açtım. Benim en yakın arkadaşım(arkadaşım dedigime bakmayın dostum olur kendisi) erkek arkadasi Almanya'ya tasindi. Seneye evlenecekler ve o da gidecek haliyle. Bu durum beni o kadar çok üzüyor ki. Sevdiği insanla hayat kuracak olması adına çok mutluyum o ayrı ama aramıza mesafeler girecek. Biz cocukluktan beri beraberiz yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez. Her iyi ve kötü anımizda birbirimizin yanında olduk destek olduk şu zamana kadar. Zaten aynı mahallede oturuyoruz. Bir telefonumuza bakar iki dakika içinde bir araya gelmemiz. Birbirimizden başka arkadaslarimiz da var ama biz birbirimizin tek dostuyuz. Birbirini destekleyen her anlamda iyi hissettiren ve geliştiren bir dostluğumuz var. Şimdi bana düşen sadece onun için mutlu olmak gerisi çok çocukça biliyorum, ama içimin buruklugu geçmiyor. Radyoda birlikte bağıra bağıra söylediğimiz şarkı çaldı bugün boğazım dugumlendi, gözlerimden yaşlar süzüldü. Bu durumu yaşayan var mı benim gibi?

Ben o giden taraftaydım 22 yıl önce. 22 yıldır kopmadık, ama toplasan belki de 5 defa ya görüştük, ya gorusmedik, çünkü onun olduğu şehirden taşındı annem.

Yarın kesin dönüş yapıyorum, karar verince ilk ona söyledim. Başka kıtalarda olsak bile hep yaptığımız gibi. Şimdi burada biriktirdiğim 22 yıllık dostluklari da dönüşümde yaşatacağım, eminim. Gönüller birse mesafeler fark etmez. Sizin de gönül bağınız gucluyse her şekilde devam edersiniz. Özlemek de, özlenmek de güzel bir şey.

Ben o giden taraftaydım 22 yıl önce. 22 yıldır kopmadık, ama toplasan belki de 5 defa ya görüştük, ya gorusmedik, çünkü onun olduğu şehirden taşındı annem.

Yarın kesin dönüş yapıyorum, karar verince ilk ona söyledim. Başka kıtalarda olsak bile hep yaptığımız gibi. Şimdi burada biriktirdiğim 22 yıllık dostluklari da dönüşümde yaşatacağım, eminim. Gönüller birse mesafeler fark etmez. Sizin de gönül bağınız gucluyse her şekilde devam edersiniz. Özlemek de, özlenmek de güzel bir şey.
Yorumunuz cok duygulandirdi. Kavuşuyor olmaniza da çok sevdindim ve yeni hayatınızda şimdiden mutluluklar dilerim. Çok haklisiniz mühim olan gonullerin bir olmasi. Mutluluklarimizi da huznumuzu de birbirimizin omzunda yaşayamaya o kadar alıştım ki biraz da onun boslugu bu

Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. O boşluk illa ki olacak, ki bu birbirinize verdiğiniz kıymetin göstergesi, ama alisacaksiniz ve o mutluluklar gene paylaşılacak. Hele ki şimdi iletişim yolları bu kadar cesitliyken. Bir telefon/mesaj yakınliginda olacaksınız, gönlünüzü rahat tutun. 🌸

Koca kadin cocuk gibi aglamayin o zaman.
Anladık sizde değer görme değer gösterme yok bellide konu sahibine ne saldırıyorsunuz. Herkez aynı yapıda olmak zorundamı ister ağlar ister güler sizi alakadar eder durum yok. Bu kadar insanlara çemkirmeyi bırakıp başkalarının gözünden de bakmaya çalışın. Bu insani bir durumdur. Üzülen birisi var karşınızda verdiğiniz cevaba bakın.

Merhaba arkadaşlarım, ablalarim, kardeşlerim. Bir konuda cok üzgün olduğum için ve belki aynı durumu paylaştığım kişiler vardır içimi dokmek istediğimden hesap açtım. Benim en yakın arkadaşım(arkadaşım dedigime bakmayın dostum olur kendisi) erkek arkadasi Almanya'ya tasindi. Seneye evlenecekler ve o da gidecek haliyle. Bu durum beni o kadar çok üzüyor ki. Sevdiği insanla hayat kuracak olması adına çok mutluyum o ayrı ama aramıza mesafeler girecek. Biz cocukluktan beri beraberiz yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez. Her iyi ve kötü anımizda birbirimizin yanında olduk destek olduk şu zamana kadar. Zaten aynı mahallede oturuyoruz. Bir telefonumuza bakar iki dakika içinde bir araya gelmemiz. Birbirimizden başka arkadaslarimiz da var ama biz birbirimizin tek dostuyuz. Birbirini destekleyen her anlamda iyi hissettiren ve geliştiren bir dostluğumuz var. Şimdi bana düşen sadece onun için mutlu olmak gerisi çok çocukça biliyorum, ama içimin buruklugu geçmiyor. Radyoda birlikte bağıra bağıra söylediğimiz şarkı çaldı bugün boğazım dugumlendi, gözlerimden yaşlar süzüldü. Bu durumu yaşayan var mı benim gibi?
Artık belirli zamanlarda yurt dışına uçak biletleri çok uyguna geliyor. Zaman zaman ziyaretine gidersiniz. Hem sizin içinde iyi olur ülke görmüş olursunuz.

Anladık sizde değer görme değer gösterme yok bellide konu sahibine ne saldırıyorsunuz. Herkez aynı yapıda olmak zorundamı ister ağlar ister güler sizi alakadar eder durum yok. Bu kadar insanlara çemkirmeyi bırakıp başkalarının gözünden de bakmaya çalışın. Bu insani bir durumdur. Üzülen birisi var karşınızda verdiğiniz cevaba bakın.
Gercek arkadas, arkadasinin basina iyi birsey gelince bencillik ve kiskanclik yapmadan mutlu olabilen kisidir. Burda mizmiz bencil bir kiz goruyoruz. Benim iyiligime olan birseye arkadasim agliyorsa demek gercek arkadas degil gostermelik bir yancidir.

Çok zor bi şey, insan gerçekten dostum dediğim kişileri hep yanında görmek istiyor. İki nikah şahidi arkadaşım vardı pandemide biri, bu eylülde biri farklı ülkelere gittiler. Özellikle ilk gidenin ardından çok ağladım o da çok ağladı. Kanada’ya gittiği için saat farkı da çoktu birimiz gece yarısı arardık birimiz sabahın nurunda çok özleyince. Geçen şunu bile dedik sanki birbirimiz günlüğü gibi olmuşuz o günü o haftayı o dedikoduyu:KK66: anlatmazsak bitmiyor sanki gün. Diğeri ise Avrupa ülkelerinden birine gitti ki oraya ben daha önce defalarca gittim yine giderim. Hem o da çocukların okul tatillerini burada geçirecek gibi biletlerini aldı yaza kadar. Sık sık görüşmeye devam ediyoruz olduğu kadar. İkisini de çok seviyorum hep güzellikler olsun hayatlarında istiyorum. Canları sağ olsun mutlu olsunlar. Siz de öyle düşünün sağ Salim gitsin güzel bir yuvası olsun sevdiği adamla.

Sanırım bu duyguyu sizin ve benim gibi bir dostluk bir bağ sevgi kurmayana anlatmak çok zor.. duygular çok çok güzel tam benide 20 sene öncesine götüren aynı duyguları yaşadığım aynı mahallem çocukluğum gençliğim bir yaz aşkına vurulup Almanya'ya gitmesi ile epeyy bir kendime gelemedim dinlediğim şarkıda izlediğim filimde gittiğimiz kafede göz yaşı döktüm o günler asla geri gelmeyecek biliyorum her yaz geldiğinde hemen hemen her gün sabahlarız her günümüzü dolu geçirir kahkahalar atarız hala bir bakıştan birbirimize neler neler anlatırız kardeşten öteyiz ve hep de öyle kalacağız. alışmak çok zor valla ne yalan söyleyeyim ben hala alışamadım kimsedede o hissiyatı bulamadım inşallah yuvasında mutlu huzurlu olur sabahlara kadar yazabilirim size aslındada neyse sabah iş var gözlerim daha fazla şişmesin

boyle hissetmeniz normal ama bir yandan da onun mutlulugunu paylasmaniz onemli. benim her derdini paylastigim arkadasim, ben evlenecegim zaman uzaga gidecegim diye hep surat asti ve ben en mutlu zamanlarimi onunla paylasamadim hep uzulecek diye. halbuki cok destege ihtiyacim vardi o donem. sonra da bir daha duzelmedik zaten.

X