gitti gidiyordan alışveriş yapan oldumu aranızda nasıl güvenilirmi acaba

puccakanka

Canlarım iyiki varsınız
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2009
7.083
385
kızlar yaa hani telefon alıcam demiştim yaa bu gitti gidiyora ve sahibinden .coma baktıkta çok uygun telefonlar var sıfır mağazadan diye,ama ne kadar güvenebiliriz aranızda bu iki yerin birinden alışveriş yapan oldumu memnun kaldınızmı lütfen yardımcı olun,:KK16:

sahibinden.com dan alışveriş yapmadım ama gittigidiyordan belki 500+ alışveriş yaptım, sistemi sana şöyle anlatayım, sen parayı gittigidiyorun hesabına ödüyorsun, satıcı ürünü sana yolluyor, kargoyu aldıktan sonra kontrol ediyorsun, eğer bi sıkıntı varsa kargocuya tutanak tutturup geri yollayabilirsin, bu durumda gittigidiyor kargoyu takibe alıyor, kargo satıcıya geri döndüğünde para senin hesabına kuruşu kuruşuna geri yatıyor ama sorun yoksa onay verirsin, gittigidiyor kendi hesabından satıcıya aktarır, olduk.a güvenli... sahibinden.com da ise get ilanları varmış bu sistemde, onun dışındailerden alma derim çünkü böyle bi güvence yok, sadece get ilanlarında sahibinden.com devreye giriyor

Bu konuda çığır açanlardanım.2005 yılından beri GG (gittigidiyor),sahibinden.com,hepsiburada vb güvenilir bilinen bir kaç siteden bolca alışverişim oldu hatta zaman zaman ürün satışlarımda oluyor.Hatta abartıp GG sitesinin orjinali eBay | Electronics, Cars, Clothing, Collectibles and More Online Shopping sitesinden yüzlerce ürün aldım.Türkiye'ye gönderi yapmayan bir çok satıcıdan da aracı kargo firmaları aracılığıyla bir sürü alışverişim oldu.Netten aklınıza gelen ya da gelmeyen hemen herşeyi aldım diyebilirim.Hatta hizmette örn: eğitim ,diyetisyen hizmeti vs.Kafanıza takıldığı konularda yardımcı olabilirim.

ben alışveriş yaptım ...hiç bir sorun çıkmadı hatta ürünü teslim alıyorsun sana süre veriyorlar ürünü görüp sorun olmadığını görünce ürünü onalylıyorsun karşı tarafın hesabına o zman para yatıyor

kızlar çok sağolun yaa yüreğime su serptiniz az da olsa,bende hereve lazımdan yaparım alışverişimi en güvendiğim yerdir açıkçası akraba olduk nerdeyse okdar çok,ama hepsi buradaya hiç güvenmiyorum tam dolandırıcıların tekleri bana göre en azından kazıklandım iadede almadılar makine kaldı elimde ,neyyse gg'de ve sahibinden.comda fiyatlar çok uygun geldi heleki telefonlar baya alışveriş yapan olmuş,peki hiç telefon aldınızmı,memnun kaldınızmı aldığınız ürünlerde sıkıntı oldumu ilgilendilermi sonra vs vs nasıl bahsedermisiniz:97:

ben sanırım 2007de bi telefon almıştım ve kargodan teslim alır almaz telefoncuya götürüp kontrol ettirdim, siz de öyle yaparsanız kârlı çıkarsınız çünkü satıcılar 893673489 kişi, hangisinin dürüst olduğunu blemezsiniz

internetten alışveriş çok kullanışlı bir şeydir. ama birkaç şeye dikkat etmek gerekir

1) sitenin güvenilirliği ( gittigidiyor güvenilir bir sitedir, arkadaşım da ordan alışveriş yaptı sorunsuzca)
2) bilgisayarınızda virüs olmaması (yoksa girdiğiniz bilgiler başkasının eline geçebilir)
3) satış yapan kişinin güvenilirliği ( mutlaka satış yapan kişinin yüzde kaç olumlu oy aldığına bakın)

internetten alışveriş çok kullanışlı bir şeydir. ama birkaç şeye dikkat etmek gerekir

1) sitenin güvenilirliği ( gittigidiyor güvenilir bir sitedir, arkadaşım da ordan alışveriş yaptı sorunsuzca)
2) bilgisayarınızda virüs olmaması (yoksa girdiğiniz bilgiler başkasının eline geçebilir)
3) satış yapan kişinin güvenilirliği ( mutlaka satış yapan kişinin yüzde kaç olumlu oy aldığına bakın)

evet canım zaten ilk baktığım şey yorumları oluyo satıcının ama yine problem olur diyede korkuyorum açıkçası,sen hiç aslışveriş yaptınmı nasıl işliyor sistem aslında arkadaş açıklamışta,ben direk kredi kartından parayı yollıycakmıyım havuza sonrada gelmesini bekliycem,yoksa satıcıylamı irtibata geçicem nasıl olucak:97:

sen kredi kartından parayı ödeyince senin paran direk havuz hesabına geçiyo ve satıcıya mesaj gidiyo, sana ödeme için 3 iş günü verildiği gibi ona da kargolama için 3 iş günü veriliyo, bu sürede kargolamazsa 1 günlük ek süre tanıyosun ona "kargo hatırlat" linkini kullanarak, sonrasında hala yollamaz ise işlemi sen kendin manuel olarak iptal edebiliyosun yani toplam 4 iş günü süresi oluyo, sonunda yollamazsan yine para aynen kredi kartına yatıyo, senin satıcıya bişey demene gerek yok, sistem hallediyo (= ama tabi istersen aklında olanları sorabiliyosun:KK70:

bende gittigidiyordan alısveriş yaptım ve bunun gıbı bı cok siteden alıs veriş yaptım hiç bir sorun yasamadım. bide kredi kartı yerine sanal kredi kartı kullanmayı tercih ediyorum.

çok sağolun kızlar sizden cesaret ederek,sahibinden comdan aldım telefonu,vede hiç bi sorun yaşamadım satıcıda gayet iiydi ,,inşallah telefondada sorun olmaz,aldığımdan beri çok memnunum:KK9:

gittigidiyor bu konu da en güvenilir sitedir ama kargocunun hemen yanında açmanız gerekir onu söylemeliyim, sahibinden.com da ise alışveriş yapan arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla biraz karşı tarafa güvenmek zorundasınız, genelde sahibinden.com olduğunda aynı ilden olmasına dikkat ediyorlardı ve buluşup alıyorlardı.

gittigidiyor bu konu da en güvenilir sitedir ama kargocunun hemen yanında açmanız gerekir onu söylemeliyim, sahibinden.com da ise alışveriş yapan arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla biraz karşı tarafa güvenmek zorundasınız, genelde sahibinden.com olduğunda aynı ilden olmasına dikkat ediyorlardı ve buluşup alıyorlardı.

aldım canım sahibinden com'dan telefonumu,karşı tarafa güvendim çünkü yorumları 100% olumluydu,ve ondan alışveriş yapan birisiylede irtibata geçtim ve memnun olduğunu ii bi satıcı olduğunu söyleyince,aldım 2günde geldi hemen kargocunun yanında açıyorum ben zaten ,baktım dediğim tel. gelmiş tamamdır deyip onayı verdim,baya oldu şimdilik memnunum inşallah sorun çıkmazda devam ederim ordan alışverişlerime:KK64:

gitti gidiyordan alıyorum ben çokta güvenli oluyo ürün eline sağ salim teslim edilmedikçe parayı satıcıya ödemiyo o yüzdende satıcı seninle gayet iyi ilgileniyo :KK64:

İnternetten almadığı kalmayan biri olarak bende memnunum :97: tabi satıcının olumlu puanları da önemli :86:

X