Göbek/ eş düşmesi bilen var mı?

Nurdane cglr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2016
61
16
31
Merhaba herkese bilmeyen beni yargilayabilir ama bilenler de nasıl bir dert olduğunu bildiğinden beni anlar. Lütfen bilenler yardımcı olur musunuz? Göbek/ eş çıkması yada düşmesi diyim var bende. Fizyoterapistte bile gittim onlarda biliyor bu durumu. Bana sadece diyafram açma egzesizleri verdi yap 2 ayda yerine gelir fln dedi yaptm gelmedi. Bilen katan birine gittim yarım saat karnımı ovaladi canım gitti geldi ama sağolsun kattı. Çok rahatladım yerine gelince. Yer etmiş kendine çıktığı yeri dedi tam midemin altındaydı. Bı ay sonra yine çıktı midmein orada yine. Kadını aradım çalışıyormuş bir türlü denk gelemedik. Surekli mide bulantısı yaşıyorum kilo verdim. Bana kendinde katabilirsin dedi aynı masajı yapılarak ovala göbek deliğine taşı dedi ama bugün denedim yaklaştırdim ama olmadı yapamadım tam olarak. yardımcı olur musunuz ne yapsamda yerine girse bir daha çıkmasa mafoldum 7 aydır hergun mide bulantısı yaşıyorum.. sürekli halsizlik var basım dönüyor miden bulanıyor. Bunu katıp bir dahada çıkmaması için ne yapabilirim lütfen tavsiyelerinzin bekliyorum...

Anneannem yapardı benim. Bir un eleğini eski bir tülbentle iyice karna sıkardı. Göbek hemen yerine gelirdi. Küçükken bana da yapardı. Ağrılı ya da uzun bir işlem değildi diye hatırlıyorum

Anneannem yapardı benim. Bir un eleğini eski bir tülbentle iyice karna sıkardı. Göbek hemen yerine gelirdi. Küçükken bana da yapardı. Ağrılı ya da uzun bir işlem değildi diye hatırlıyorum
Keşke o kadar yakınım bilen biri olaymışda ondan öğrenirdim belki birşeyler. Rabbim beterinden korusun ama gerçekten insanı yoruyor bu bulantı aç olsansa tok olsansa rahat vermiyor hiçbir türlü

Merhaba herkese bilmeyen beni yargilayabilir ama bilenler de nasıl bir dert olduğunu bildiğinden beni anlar. Lütfen bilenler yardımcı olur musunuz? Göbek/ eş çıkması yada düşmesi diyim var bende. Fizyoterapistte bile gittim onlarda biliyor bu durumu. Bana sadece diyafram açma egzesizleri verdi yap 2 ayda yerine gelir fln dedi yaptm gelmedi. Bilen katan birine gittim yarım saat karnımı ovaladi canım gitti geldi ama sağolsun kattı. Çok rahatladım yerine gelince. Yer etmiş kendine çıktığı yeri dedi tam midemin altındaydı. Bı ay sonra yine çıktı midmein orada yine. Kadını aradım çalışıyormuş bir türlü denk gelemedik. Surekli mide bulantısı yaşıyorum kilo verdim. Bana kendinde katabilirsin dedi aynı masajı yapılarak ovala göbek deliğine taşı dedi ama bugün denedim yaklaştırdim ama olmadı yapamadım tam olarak. yardımcı olur musunuz ne yapsamda yerine girse bir daha çıkmasa mafoldum 7 aydır hergun mide bulantısı yaşıyorum.. sürekli halsizlik var basım dönüyor miden bulanıyor. Bunu katıp bir dahada çıkmaması için ne yapabilirim lütfen tavsiyelerinzin bekliyorum...
Anneannem bu konuda ustaydı sürekli insanlar gelirdi. Benim göbeğim kaçtığında sert bir zemine yastıksız yatarak ve dizlerimi kaldırarak, göbek deliğimin üstüne 2.5kg ağırlıktaki dambılı koyup tam o noktada nabız atışı duyana kadar bekliyorum, bunu 3 gün aç karnına deneyin. dambıl yerine 5 litrelik su şişesi de koyabilirsiniz.

Asla ağır kaldırmayın bu arada. Bir kez kaçtı mı sürekli dikkat etmek gerekiyor.

Bir daha biri yaparken iyice izle nasıl yapılıyor öğren, hep dene.
Annem anlatırdı göbeğin çevresinde elini gezdirerek toplayıp göbek deliğine oturttururlarmis.
Sonrasında da ağır kaldırma çok eğil bükül yapma spor yapıyorsan çok esneme fazla ayakta kalma bunlar etkili oluyor çabuk çıkmasına diye biliyorum. Nette daha ayrıntılı vardır illaki.

Benim kuzeninde de vardı bir ara. Yani bilimsel olarak göbek düşmesi diye bir şey yokmuş çok enteresan. Psikolojik deniliyor tıbben diye biliyorum. Eşi hep arabayla falan gezdirirdi yerine gelsin diye . Çok geçmiş olsun. Ay şimdi hatırladım birde takla atardı o evde iyi gelmiş güya

Anneannem bu konuda ustaydı sürekli insanlar gelirdi. Benim göbeğim kaçtığında sert bir zemine yastıksız yatarak ve dizlerimi kaldırarak, göbek deliğimin üstüne 2.5kg ağırlıktaki dambılı koyup tam o noktada nabız atışı duyana kadar bekliyorum, bunu 3 gün aç karnına deneyin. dambıl yerine 5 litrelik su şişesi de koyabilirsiniz.

Asla ağır kaldırmayın bu arada. Bir kez kaçtı mı sürekli dikkat etmek gerekiyor
Ağır kaldimak istemiyorim ama 2 buçuk yaşındaki kızım kucak isteyince fln kaldimak zorunda kalıyorum birde malım ev mhali ama çok dikkat ediyorum aç birakmiyorum kendimi .Bugün bunun başka bir çeşidini denedim. Havluyu top gibi yapıp sert hale getirdim göbek deliğimin üstüne koyup 10 dk yattım üstüne. Bir ara çok acıdı ama sonra acı geçti. Kalkıp baktım işte cok zayıf atıyordu. Havluya devam edeyim olmadı. Şu şişesinin tabanını mi koymam lazım göbek deliğine yoksa kapak kısmından mi bastırmaliym.

Asla ağır kaldırmayın bu arada. Bir kez kaçtı mı sürekli dikkat etmek gerekiyor
Ağır kaldimak istemiyorim ama 2 buçuk yaşındaki kızım kucak isteyince fln kaldimak zorunda kalıyorum birde malım ev mhali ama çok dikkat ediyorum aç birakmiyorum kendimiBugün bunun başka bir çeşidini denedim. Havluyu top gibi yapıp sert hale getirdim göbek deliğimin üstüne koyup 10 dk yattım üstüne. Bir ara çok acıdı ama sonra acı geçti. Kalkıp baktım işte cok zayıf atıyordu. Havluya devam edeyim olmadı. Şu şişesinin tabanını mi koymam lazım göbek deliğine yoksa kapak kısmından mi bastırmaliym.
Fıtık olabilir mi karninizda?
Genel cerrah baktı endoskopide oldum fıtık değil

Bir daha biri yaparken iyice izle nasıl yapılıyor öğren, hep dene.
Annem anlatırdı göbeğin çevresinde elini gezdirerek toplayıp göbek deliğine oturttururlarmis.
Sonrasında da ağır kaldırma çok eğil bükül yapma spor yapıyorsan çok esneme fazla ayakta kalma bunlar etkili oluyor çabuk çıkmasına diye biliyorum. Nette daha ayrıntılı vardır illaki.
İste bende izlediğim kadarıyla yapmaya çalıştım ama beceremdim havluyu top gibi yapıp göbek deliğime koydum üstüne yattım 10 dk o biraz iyi geldi. Çok xansizda olsa atış vardı sbahtan bı bulantı geçer gibi oldu. Akşam yine başladı. Tam katamayinca olmadı tabi ise yaramadı.

Benim kuzeninde de vardı bir ara. Yani bilimsel olarak göbek düşmesi diye bir şey yokmuş çok enteresan. Psikolojik deniliyor tıbben diye biliyorum. Eşi hep arabayla falan gezdirirdi yerine gelsin diye . Çok geçmiş olsun. Ay şimdi hatırladım birde takla atardı o evde iyi gelmiş güya
Evet taklada iyi geliyor ama günü kurtarıyor sadece yerine koymuyor tam olarak. İnanın bnde inanmazdım ama başıma gelene kadar. Fizyoterapistler bile tedavi uyguluyor bu duruma ama ebelerinki gibi etkili tesirli değil

Googleda duası nasıl yapıldığı yazıyor bi deneyin bence bi şey kaybetmezsiniz sonuçta bulantı berbat bir şey

Ay benim düşmüş yıllar önce aylar boyu mide ağrısı yaşadım ne yesem ağrıyordu daha bir sürü sorun kaç doktora gittim sebep yok psikolojik diyip duruyorlar sonra bir gün biri göbeğin düşmüş olabilir dedi arkadaşımla YouTube dan baktık bacak çekmeli bir hareket var tuttu bacağımı o hareketi yaptırdı tık oturdu göbeğim atmaya başladı iyileştim bir anda tüm sorunlar bitti delikten anlaşılıyormuş iyice araştırın doğrudur göbek düşmesi var yaşadım

Ay benim düşmüş yıllar önce aylar boyu mide ağrısı yaşadım ne yesem ağrıyordu daha bir sürü sorun kaç doktora gittim sebep yok psikolojik diyip duruyorlar sonra bir gün biri göbeğin düşmüş olabilir dedi arkadaşımla YouTube dan baktık bacak çekmeli bir hareket var tuttu bacağımı o hareketi yaptırdı tık oturdu göbeğim atmaya başladı iyileştim bir anda tüm sorunlar bitti delikten anlaşılıyormuş iyice araştırın doğrudur göbek düşmesi var yaşadım
Sizin adınıza çok sevindim. Bacak çekmesi diyorsunuz nasıl bir hareket mi o kadar çok video izledim ki bende care için . İşe yarae belki bendede. Sabah aç karna eşime göstereyim belki benimkide girer..benimki yer etmiş çıktığı yeri

X