Gögüs agrılarımdan bebegimi emziremiyorum

mrvnr06

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2023
3
1
24
Selamun aleyküm sevgili anneler 2 aylık bir bebeğim var ve bebeğimi emzirirken çok şiddetli agrım oluyor bebeğim birazda emse ben o gögüs ağrısından kıvranıyorum hastaneye gittim hiç birşeyin yok emzirceksin dedi doktor ama ağrıdan bebeğe gözümü veremiyorum çok zor aglaya aglaya veriyorum bazen emzirdikten sonra düzenli sagmakta bana fayda vermedi bu konuyu yaşayan tecrübesi olan bilgi sahibi olan birileri bana yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden Allah razı olsun

Emzirmezsen iltihaplanma olur, fazla geliyorsa çekmen de gerekir. Eğer göğüs çok şişer ve emmiyorsa da ağrır. Göğüs ucu ağrıyorsa, yani yanıyorsa onun için kremler var. Az da olsa işe yarıyor. Bir süre sonra geçecek. Hayırlı olsun bebeğin :)

Göğüs ucunuzda süt kabarcığı varmı? Böyle kabuk gibi olur. Ben emzirirken iki kez oldu ne yazikki çok acılı ve ağrılı oluyor. Süt kabarcığı süt kanalını tıkıyor ve mastite sebep veriyor

Emzirmezsen iltihaplanma olur, fazla geliyorsa çekmen de gerekir. Eğer göğüs çok şişer ve emmiyorsa da ağrır. Göğüs ucu ağrıyorsa, yani yanıyorsa onun için kremler var. Az da olsa işe yarıyor. Bir süre sonra geçecek. Hayırlı olsun bebeğin :)
Evet o yüzden emziriyorum gögüs ucumda yara yok Elhamdülillah lakin içi çok acıyor bebeğimi emzirdikten sonrada eger sagmasam ağrıdan duramıyorum sırtıma vuruyor doktor mastit yok dedi teşekkür ederim

Göğüs ucunuzda süt kabarcığı varmı? Böyle kabuk gibi olur. Ben emzirirken iki kez oldu ne yazikki çok acılı ve ağrılı oluyor. Süt kabarcığı süt kanalını tıkıyor ve mastite sebep veriyor
Evet var göğsümün içi çok acıyor hatta sırtıma vuruyor agrısı

Evet var göğsümün içi çok acıyor hatta sırtıma vuruyor agrısı
O beyazlık varsa dr nasıl görmedi, sen söyleseydin keşke dr a. Benim de susam tanesi gibi göğüs ucunda beyazlık vardı. Kabuk gibi, onu kaldırdım ama hiç kolay olmadı , altından yoğurt kıvamında süt çıktı. İyice sağıp attım o sütü, iltihaplı olur diye.

Selamun aleyküm sevgili anneler 2 aylık bir bebeğim var ve bebeğimi emzirirken çok şiddetli agrım oluyor bebeğim birazda emse ben o gögüs ağrısından kıvranıyorum hastaneye gittim hiç birşeyin yok emzirceksin dedi doktor ama ağrıdan bebeğe gözümü veremiyorum çok zor aglaya aglaya veriyorum bazen emzirdikten sonra düzenli sagmakta bana fayda vermedi bu konuyu yaşayan tecrübesi olan bilgi sahibi olan birileri bana yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden Allah razı olsun
Canım öncelikle rabbim yardımcın olsun. Hemen bir kadın doğum doktoruna git. Bu emzirme dönemlerinde süt kanallarinsa tıkanıklık ya da iltihab gelişebiliyor. Mastit diyorlar yanılmıyorsam. O çok ağrı yapar memeye. Bir an önce git . Göğsünde süt bırakma. Fazla sütü sağ.

Garmastan krem ve kapaklarla durabiliyodum ben. Çamaşır değse agriyodu. Ama bir kez kızım baya buyukken olmuştu. O zaman o kabarcığı farketmemişim. Göğüs te yumruya sebep olmuştu. Eğer geçmezse dra gidin ama o kabarcığı açmanız lazım. O zamanlar emzirme danismanlarini takip ediyodum ben masajları yapmıştım, kabarcığı kendim acmiştim

Ay canm ben çok çektim göğüs yarasından herşeyi denedim krem vs ama en son tahin yağı kullandım anında kesti resmen ya iki defa sürdüm bitti ağrı filan kalmadı yaram bile geçti tahin al hiç açılmamış üstündeki yağı sur

O beyazlık varsa dr nasıl görmedi, sen söyleseydin keşke dr a. Benim de susam tanesi gibi göğüs ucunda beyazlık vardı. Kabuk gibi, onu kaldırdım ama hiç kolay olmadı , altından yoğurt kıvamında süt çıktı. İyice sağıp attım o sütü, iltihaplı olur diye.
Ben de iltihap oldu ama aşırı bir iltihap bayağı yoğun bir buçuk aydır devam ediyor crp 126 çıktı . 2 kutu antibiyotik bitirdim hala aynı bir öneriniz var mı

Cocugu ters emzirmeyi denediniz mi? Ben bunu cok kisiden gordum. İse yaradigini soyluyorlar.

Öncelikle çok geçmiş olsun.Yasadiginiza çok üzüldüm.Emzirmek böyle acılı olmamali.bence siz başka bir doktora daha görünün ya da emzirme danışmanına.cunku bu normal birşey değil.Umarim şifa bulursunuz

X