Gorumcemin oğlu surekli bizde akil verin lutfen bana ???

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sumeyra567

Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2023
189
31
22
Merhaba hanimlar bi derdim var simdi biz 5 senelik evliyiz iki cocuk kaybettik simdi de tedavi görüyorum klomen tedavisi ve suan biraz piskoljik olarak biraz cokuntudeyim ikinci bebegimi 4 ay once kaybettim neyse benim gorumcemin bitane oglu var 10 yasinda aşırı gicik birisi ve akli hep pis seylere çalışır asiri meraklidir hani cocuk gibi degil oyun ohnamaz hep bizi dinler acaba ne konusyoruz acaba ne yapiyoruz diye gözü fellek gibi aciktir simdi ben evde paketleme isi yapiyorum esimde yillik izinde oda bana yardim ediyor ama bu surede tedavimize devam ediyoruz benim gorumcemde 3 cocugu var ama sanirsin 20 tane cocgu var oglunun huyu pis diye ya kayananamlara atar yada bize gonderir aslinda gorumcem iyi bi kadin bi sorunumuz yok ama cocuklarina bakamiyor diye bitanesini hep bizim basimiza saliyor simdi biz esimle bu paketleme isini yapıyoruz diye oglu ariyor yenge ben size gelcm yardim etmeye tabi o sira telefonda haporlarde gorumcemde duyuyor bnde kirmamak adina tm diyorum mesela gecen yine geldi 3 gun kaldi ve o gunler benim iliski gunlerimdi tedavi görüyoruz diye bizde kaldigi surede mesela bnle esim yatak odasindaysak kapi calar girmek ister veya benle esim normal oturdugumzda bizi dinler ben anliyorum ztn gecen sozde cocuk uyuyordu bende dedim hayatim sirtim agriyor krem getirdimde sur diye kremi getirdim esim surereken bi baktim gorumcemin cocugu yorganin altindan bize bakiyor bnde hemn bagirdim kizdim dedim utanmiyormusun sen diye kizdim baktim hemn arkasina dondu inanaki cocuklari cok severim ama bu cocuk degil cok gicik surekli bize gelmek ister vallahi bazen gorumcelre gitmek istemiyorum bu durumdan doger gorumcemun iki oglu var haytta oyle degiller asiri saygililar ama bu gorumcem zamaninda ogluna kayinvalidasi halasi baktigi icin yani cocuk hep ya nenesindeydi ya mahalledeki akrabalardaydi diye gorumcem de rahata alisikti simdi kentsel donusum oldu diye biraz yakinima tasindilar bi gun bi bakiom gorumcem ariyor aciyorum oglu cikiyor yengeeee biz sana gelcez simdi haberin olsun bnde bisy diyemiyorum tm diyorum bi ikikerede gorumcem haberisiz geomsiti bi ara 10 bucukta arkdasini alip gelmsiti bize ben sok olmsutum yani biraz uzun oldu kizlar ama allahaksina bi fikir verin daha bugunde gittik gorumcelere cay icmeye baktim oglu diyor ki yenge ben cumartesi pazar size gelim mi yardim etmeye bnde dedim daha gecen bizdeydin bakariz dedim anneside ordan gülüyor ben bu duruma nasil karsi vikabilirim kizlar yardimci olum lütfen esimide kirmak ostemiyorum gorumcemide ama bu cocuk asilirsa surekli bizde olucak ve normal bi cocuk degil ki otursun cizgi film izlesin ayni kari gibi hep dedikodu hep akli p sapik seylerde hakinizi helal edin cok dolmsutum akil verin bana

Merhaba hanimlar bi derdim var simdi biz 5 senelik evliyiz iki cocuk kaybettik simdi de tedavi görüyorum klomen tedavisi ve suan biraz piskoljik olarak biraz cokuntudeyim ikinci bebegimi 4 ay once kaybettim neyse benim gorumcemin bitane oglu var 10 yasinda aşırı gicik birisi ve akli hep pis seylere çalışır asiri meraklidir hani cocuk gibi degil oyun ohnamaz hep bizi dinler acaba ne konusyoruz acaba ne yapiyoruz diye gözü fellek gibi aciktir simdi ben evde paketleme isi yapiyorum esimde yillik izinde oda bana yardim ediyor ama bu surede tedavimize devam ediyoruz benim gorumcemde 3 cocugu var ama sanirsin 20 tane cocgu var oglunun huyu pis diye ya kayananamlara atar yada bize gonderir aslinda gorumcem iyi bi kadin bi sorunumuz yok ama cocuklarina bakamiyor diye bitanesini hep bizim basimiza saliyor simdi biz esimle bu paketleme isini yapıyoruz diye oglu ariyor yenge ben size gelcm yardim etmeye tabi o sira telefonda haporlarde gorumcemde duyuyor bnde kirmamak adina tm diyorum mesela gecen yine geldi 3 gun kaldi ve o gunler benim iliski gunlerimdi tedavi görüyoruz diye bizde kaldigi surede mesela bnle esim yatak odasindaysak kapi calar girmek ister veya benle esim normal oturdugumzda bizi dinler ben anliyorum ztn gecen sozde cocuk uyuyordu bende dedim hayatim sirtim agriyor krem getirdimde sur diye kremi getirdim esim surereken bi baktim gorumcemin cocugu yorganin altindan bize bakiyor bnde hemn bagirdim kizdim dedim utanmiyormusun sen diye kizdim baktim hemn arkasina dondu inanaki cocuklari cok severim ama bu cocuk degil cok gicik surekli bize gelmek ister vallahi bazen gorumcelre gitmek istemiyorum bu durumdan doger gorumcemun iki oglu var haytta oyle degiller asiri saygililar ama bu gorumcem zamaninda ogluna kayinvalidasi halasi baktigi icin yani cocuk hep ya nenesindeydi ya mahalledeki akrabalardaydi diye gorumcem de rahata alisikti simdi kentsel donusum oldu diye biraz yakinima tasindilar bi gun bi bakiom gorumcem ariyor aciyorum oglu cikiyor yengeeee biz sana gelcez simdi haberin olsun bnde bisy diyemiyorum tm diyorum bi ikikerede gorumcem haberisiz geomsiti bi ara 10 bucukta arkdasini alip gelmsiti bize ben sok olmsutum yani biraz uzun oldu kizlar ama allahaksina bi fikir verin daha bugunde gittik gorumcelere cay icmeye baktim oglu diyor ki yenge ben cumartesi pazar size gelim mi yardim etmeye bnde dedim daha gecen bizdeydin bakariz dedim anneside ordan gülüyor ben bu duruma nasil karsi vikabilirim kizlar yardimci olum lütfen esimide kirmak ostemiyorum gorumcemide ama bu cocuk asilirsa surekli bizde olucak ve normal bi cocuk degil ki otursun cizgi film izlesin ayni kari gibi hep dedikodu hep akli p sapik seylerde hakinizi helal edin cok dolmsutum akil verin bana
Çözüm basit aradığında GELME diyeceksiniz. Niye evirip çeviriyorsunuz olayı

Yahu annesi dinliyorsa n'olacak hayır müsait değiliz de kabul etmemeye başla. Doğuran baksın çocuğuna gerekirse sizi kötü bilsinler iyi olan görümce sürekli çocuğunu geline mı yollar. Hani işi olunca bakılır da sürekli sürekli insan bıkar. Eşinde bu durumdan rahatsız mı? O söylesin gelme diye.

Görümcen çocuğa yeterince ilgi vermediği için çocuk ilgi açı olmuş.

Net olacaksın iletişimi net kuracaksın görümcene tedavi gördüğünü olumsuz etkilendiğini söyleyeceksin.

Gorumceniz de bı cinsmis. O yastaki çocuk arkadaş ister, oyun ister. Sizde ne var hoşuna giden? Özgürce tv, internet, oyun vs mi? Öyleyse o işi kaldırın.
Ayrıca söyleyin gelsen iyi olurdu ama benim bir planım var şu an ya da o gün filan diye. Gelmesin artık asla. Bir der iki der artık demez. Eşiniz ayrı ilgilensin. Arada dayı yeğen günü yapsınlar dışarıda. Ama annesiz size gelmesin. Biz de üç kardeş birbirimize çok yakınız. Bazen mecbur kalıp 9 yaşındaki oğlumu okuldan almalarını istediğim olur. Onlarda eve getirmeyin vakit geçirme fırsatı olarak görürler bazen. Onların istekleri dahilinde olmasına rağmen tedirgin olurum hep rahatsızlık vermez ins diye. Bizimki gidince birinde bol oyuncak var onlarla oynar, diğerinde de PlayStation. Siz de bu çocuk ne yapıyor?

Upuzun yazı yazmışsınız. Noktalama işareti, paragraf hak getire. Çok zor okunuyor yazınız. Bahsettiğiniz kişi 10 yaşında bir çocuk. Huyu pis, karı gibi dedikodu bunlar hiç hoş laflar değil. Oğlan sizi arayıp size geleceğim dediğinde kırmamak adıma tamam diyormuşsunuz. Sonra da geldi diye şikayet ediyorsunuz. Bu yanlış geliyor bana. Ek olarak eşinizin sırtınıza krem sürmesi utanılacak bir şey mi ki çocuk gördüğünde böyle bir tepki verdiniz. Utanılacak bir şeyse niye çocuğun yanında yapıyorsunuz? arkasından konuşuyorsunuz zehir zemberek laflar. Yüzlerine canım balım tabi gel. Cici gelin olma çabanızı bırakıp sınır çizerseniz önüne de geçmiş olursunuz bu ziyaretlerin

Yahu annesi dinliyorsa n'olacak hayır müsait değiliz de kabul etmemeye başla. Doğuran baksın çocuğuna gerekirse sizi kötü bilsinler iyi olan görümce sürekli çocuğunu geline mı yollar. Hani işi olunca bakılır da sürekli sürekli insan bıkar. Eşinde bu durumdan rahatsız mı? O söylesin gelme diye.
Ya esimde vazla haz etmez ama iste ablasini n cocgu diye bisy diyemiyor

Upuzun yazı yazmışsınız. Noktalama işareti, paragraf hak getire. Çok zor okunuyor yazınız. Bahsettiğiniz kişi 10 yaşında bir çocuk. Huyu pis, karı gibi dedikodu bunlar hiç hoş bir laflar değil. Oğlan sizi arayıp size geleceğim dediğinde kırmamak adıma tamam diyormuşsunuz. Sonra da geldi diye şikayet ediyorsunuz. Bu yanlış geliyor bana. Ek olarak eşinizin sırtınıza krem sürmesi utanılacak bir şey mi ki çocuk gördüğünde böyle bir tepki verdiniz. Utanılacak bir şeyse niye çocuğun yanında yapıyorsunuz? Siz de pek normal bir insan gibi durmuyorsunuz arkasından dilinizden zehir akıyor. Yüzlerine canım balım tabi gel. Cici gelin olma çabanızı bırakıp sınır çizerseniz önüne de geçmiş bu ziyaretlerin olursunuz
Siz beni yanlis anlamissiniz ben kalp kirmayi sevmem hanfendi ve bugune kadar cok cocuk baktim ama gorumcemin çocuğu cok değişik birisi yemin ederim ki ilkdefa boyle bi cocuk gordum hayatimda. Evimiz sobali ve odalarimiz ic ice ben cocugun yatagini coktan koymustum ve yatmisti. Demek istedigim demmeki yatmiyor bizi dinliyor ve isiklar kapaliydi sobanin yaninda otuyordum. Esime krem sur dedigimde esim surereken. Gorucmemin oglu yorganini hafifce kaldirdi bize bakti. Sozde 1 saat once yataktaydi ki bi okadarda huyu var anlatamadigim

Ya esimde vazla haz etmez ama iste ablasini n cocgu diye bisy diyemiyor
Diyecek pısırık gibi durmayacak ortada.

Sen ona söyle arada gelsin ama sürekli gelmesinden rahatsız oluyorum bir özelimiz kalmadı de. Ben kendi yiğenimi bu kadar ağırlamam sırf senin hatrina katlaniyorum ama sende artık birşeyler yap yoksa ben açık açık söylicem de.

Görümcen çocuğa yeterince ilgi vermediği için çocuk ilgi açı olmuş.

Net olacaksın iletişimi net kuracaksın görümcene tedavi gördüğünü olumsuz etkilendiğini söyleyeceksin.
Iste en son biraktigimda acik acik dedim abla.biliyorsun tedavi goruyorum gunlerim geldi dedim baktim. Gorumcem diyor ayy valla ben unutmusum kusura bkma

Siz beni yanlis anlamissiniz ben kalp kirmayi sevmem hanfendi ve bugune kadar cok cocuk baktim ama gorumcemin çocuğu cok değişik birisi yemin ederim ki ilkdefa boyle bi cocuk gordum hayatimda. Evimiz sobali ve odalarimiz ic ice ben cocugun yatagini coktan koymustum ve yatmisti. Demek istedigim demmeki yatmiyor bizi dinliyor ve isiklar kapaliydi sobanin yaninda otuyordum. Esime krem sur dedigimde esim surereken. Gorucmemin oglu yorganini hafifce kaldirdi bize bakti. Sozde 1 saat once yataktaydi ki bi okadarda huyu var anlatamadigim
Ay bir de sobalı evde. Tekrar gelmek isterse görümcene söyle. Zor oluyor de. Siz sesinizi çıkarmayınca görümcenin de işine gelmiş. Bazı insanlara açık açık söylemek lazım yoksa kendileri düşünmezler

Diyecek pısırık gibi durmayacak ortada.

Sen ona söyle arada gelsin ama sürekli gelmesinden rahatsız oluyorum bir özelimiz kalmadı de. Ben kendi yiğenimi bu kadar ağırlamam sırf senin hatrina katlaniyorum ama sende artık birşeyler yap yoksa ben açık açık söylicem de.
Vallahi birusru kuzenim var ayni sehirde hicbiride gelip kalmaz cunku odalarimiz ic ice onlarda rahat etmez

Ay bir de sobalı evde. Tekrar gelmek isterse görümcene söyle. Zor oluyor de. Siz sesinizi çıkarmayınca görümcenin de işine gelmiş. Bazı insanlara açık açık söylemek lazım yoksa kendileri düşünmezler
Oyle yapicam artik buraya bunu yazmamin sebebi gerkctn acaba benmi abartıyorum diye size sormak istedim allah razi olsun

Vallahi bacim ben insan kirmayi sevmiyorum ama bu bir degil iki degil yakinima tasindiklarindan beridir hep bize gelmek istiyor
İnsan kırmayı sevmiyorsanız bakın görümcenizin çocuğuna ne diyelim. Hem sizin olmayan anası babası olan boyunuz kadar çocuğu zırt pırt evinizde istememek insan kırmak değil sınırınızı çizmek olur

Öncelikle senin muhatabın çocuk değil annesi olmalı:)

Bir gün çek kenara söyle görümcene, bak olmuyor eşimle durumumuz böyleyken böyle, hani seni de kırmak istemem ama sen de halden anlarsın gibi. Çocuk telefonla sizi mi aradı ,canım anneni ver de sonra müsait değiliz de görümcene.

Hayır demezsen rahatsız olduğunu nereden anlayacaklar? Hadi kolay gelsin yaparsın sen bunu zor değil.

Hayır demeniz arkalarından bu kadar sallamanızdan daha iyidir. Zırt pırt eve gelmesini istememekte haklısınız ancak 10 yaşında çocuğun arkasından hakaretler sıralayacağınıza direkt yüzlerine söyleyebilirsiniz gelme diye. Kendiniz hayır diyemediğiniz için bunları yaşıyosunuz çocukla ilgisi yok yani. Millete hayır diyemediğinizden bacak kadar ilkokul çocuğuna kinlenmişsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X