Gorumcemle oluşan anlamsız soğukluğu bitirmeli miyim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ben bu buyuk kucuge cok takilmam, ama surekli bi kulp takiyorsun gibi kadina. yani cicek filan yollamis, gayet dusunceli bi davranis. nen bize dogurunca kocamiz bile almadi cicek micek..: )))

gercekten o aramadiysa, sen neden aramadin?

erkeklerin evet evlendikten sonra ailemde ailem deme huylari varda..bu kadini bu kadar neden takiyorsun?
Kaç görümce doğumda çiçek yollar gerçekten?

Sürekli olumsuza odaklanırsa insan mutlaka takacak birşeyler bulur.

Yani bu muamelelerini haketmedim. Ayrıca aramayan sormayan kadın ne olduysa hafta da 2/3 kez arıyor. Benim inadıma işte.
İyi de kadın size birşey yapmamış ki. Fazla beklenti içindesiniz ama aynı şeyleri kendiniz yapmıyorsunuz. Siz arasaydınız mesela kanınız kaynadıysa? Aramadınız, amacınız arkadaşlık kurmaktan ziyade ilgi görmek çünkü. İnsanlar karşısındakini kendisi gibi görme eğilimindedir genelde, siz olsanız nispet olsun diye arardınız muhtemelen böyle bir durumda, o yüzden inat olsun diye yaptığını düşünüyorsunuz.

ben bu buyuk kucuge cok takilmam, ama surekli bi kulp takiyorsun gibi kadina. yani cicek filan yollamis, gayet dusunceli bi davranis. nen bize dogurunca kocamiz bile almadi cicek micek..: )))

erkeklerin evet evlendikten sonra ailemde ailem deme huylari varda..bu kadini bu kadar neden takiyorsun?
Kıskanıyor çünkü.

1 aylikla sürekli bakmak aynı şey demiyorum sadece annem kesinlikle cocuk bakamaz çocuk düşse kalp krizi geçirir diyor ama kendisi gönderiyor bu ne perhiz bu ne lahana onun çocuğu da yaramaz oda düşebilir o zamanda atak gelebilir

Merhabalar
Konum gorumcemle alakalı. Eşimin tek kardeşi. Daha iyi anlaşılması amacıyla aklıma takılan noktaları yazacağım önce. Haksızlık mı ediyorum sinirim mi beni yönlendiriyor.
- gorumcemle nisanimda tanıştım. Eşimle arasında 11 yaş var. Kendisi oğlu ve eşi gelmişti. Çok iyiydi çok güler yuzluydu. Kanım kaynamisti açıkçası. FAKAT nisandan düğüne kadar (17 aylık bir süre) beni bir kez bile aramadi. Ne bileyim buralarda adettir bayramda vs gelin aranır halı hatri sorulur. KV ler aradı sordu sagolsunlar ama görümcem aramadı
- düğün oldu. KV ve biz aynı sehirdeyiz görümcem başka bir şehirde. Aramizda pek bir ilişki gelişmedi. Akrabalarından duyduğum kadarıyla eşimle arasi pek iyi değilmiş. ESİM EVLENENE KADAR. Bu esnada eşimi aramalari başladı tabii.
- doğum yaptım oğlum oldu hastaneye bir çiçek gönderdi. Birde tam 9 ay sonra geldi. Bizim için degil annesi ameliyat olacaktı onun için geldi. İlk gün uğradı. Oğluma hediyesini verdi falan. Ben o an samimi ortama güvenip abla ben sana kırgınım dedim. Seni ablam gibi görmek isterim.ama.bir kez bile beni aramadın sormadın tarzı bir konusma geçti. Bu başladı savunmaya işte benim yapım bu çok kolay samimi olamıyorumlar..... Bende senin aramanı beklerdim ablan olarak. En sonda beni bencillikle suclayamazsin kardeşim ve senin yeni bebeğiniz olduğu için çocuğumu eşimi bıraktım annemin sorumlulugunu paylaşmak için geldim. Bu esnada oda 7 aylık hamileydi.
- bu konuşmaların sonunda kb panik atak hastası. Bakın şunu da söyleyeyim benim annem hasta işe başlamak istersen ya çocuğun 4/5 yaşına kadar büyümesini bekle yada bakıcı tutun dedi ( ise girmek istiyordum o ara galiba eşim anlatmış) KV olsun ben bakarım falan dedi hayır anne lütfen çocuk bir yerden düşse kalp krizi geçirirsin ne ona ne kendine faydası olur dedi kestirdi. Bu esnada kendisi her yaz tatilinde oğlunun 1 aylığına kb ne yollar.
- en son olay oğlumun doğum gününde patlak verdi. (3 yaş) Görumcem de hediye almıştı. Ama ben KV ye abimle yengemin aldığı hediyeleri gösteriyordum. Oda ne güzel hayırlı olsun kızım falan dedi. Gorumcemin hediye sinden bahsetmedim. Annesine söylemiştir diye düşündüm ki gerçekten asla kötü bir niyetim yoktu. Oda aramış kızım sende alsaydın keşke teyzesi dayısı almış falan demiş bu orda patlamış. Esimide aramış annemi doldurup doldurup üstüme salmasin demiş. Ve bana küstü olay sadece bu SADECE.
4 ay geçti eşim ablasıyla bekarken konuşmayan eşim ablamla uğraşma sanane ablam ablam ablamlara başladı. Oğlum ve eşim saatlerce görüntülü konuşuyorlar. Ben bekliyorum oğlum onları çok seviyor kuzenine abimmmmmm diyor aynı şekilde bebeği de çok seviyor. Ben bir adım atmalı miyim. Bu kadın eşimin ve oğlumun hayatından cikmayacak netice de bende kanser olmaktansa ayak uyduruyim diyorum bir yanımda hiiiic bulaşma yüz giz olma diyor 😔
Ben görümce de bi suç göremedim sadece biraz soğuk.. Hediye olayında annesi arayıp saydırmış böyle davranması normal o olayda senin arayıp kendini izah etmen gerekiyordu..

Ben de görümcede bir kabahat göremedim. Kadın gayet saygılı, mesafeli ve hanımefendi davranmış. 17 ay boyunca en az 2-4 bayram geçmiştir siz aradınız mı bayramlarda? Kadının da kendi evi barkı işi çocuğu var, sizin nazınızı çekmek zorunda değil.
Doğumda çiçek göndermiş, annesine bakmaya gelmiş, hediyesini alıp bebeği de görmeye gelmiş daha ne. Daha ne bekliyorsunuz ki? Siz o Doğum yapınca gittiniz? Bu kadar beklenti içinde olmayın. Arayıp özür dileyin, arayı ısıtırsınız.

Bende eşimin ailesine ölüp bitmiyorum, araları bekarken hep limoniymis, evlendikten sonra bir dönem yine öyleydi , şimdi iyiler, görümcemle özellikle. Ben eşim adına mutlu oluyorum , kardeşleri anne babası sonuçta. Evlendi aramaya başladı sözü bile itici. Kadın müdahale etse hadi neyse.

Ya Allah aşkına arkadaşlar ciddi misiniz ? Yani sizleri nişanlılık surecinizde Eşinizin ailesi hiç aramadi mi beklentim olduğundan değil. Bir adim atsa zaten ilk başlarda kanım kaynamisti. Ben elbette arardım. Eşimin ailesi tek kardeşi. Ayrıca kv deseydi yani madem benimle muhattap olmak istemiyor araya girmek zorunda mıydı. Annesine babasına hiçbir saygisizligim olmadı. Yani bu muamelelerini haketmedim. Ayrıca aramayan sormayan kadın ne olduysa hafta da 2/3 kez arıyor. Benim inadıma işte.
nısanlılık suresınde nıye gorumcenız zırt pırt sızı arasın kı ?
buyuk bır olay yasadınız da yanınızda mı durmadı hastanelere dustunuz felaketler yasadınız da gecmıs olsun mu demedı ben anlamadım

kayınvalıdenız kayınbabanıza zaten saygısızlık yapamazsınız , yapmamıs olmanız matah bırsey degıl bunlarla gorumcenın de alakası yok gorumce zaten sızlerden uzakta bagımsız alakasız
muamele derken sıze ne yaomıs kı haketmedıgınız ? yazdıklarınızda hıc bırsey yok
hem aramıyor dıye ısyan edıyorsunuz hemde aramaya baslayınca da ısyan edıyorsunuz

Ya birde Allah muhtac etmesin kimseyi kimseye... bizimde gorumcemiz var..bende gorumceyim.. gorumceme duskun degilimdir ama yengemi cok severim💕 ha dusman olmadim gorumceye belki kotu seylerde yasandi, cunku cocuklarimiz var ve bizim sacmaliklarimiz yuzunden onlarin iletisimi zarar gorsun istemem. Gormezden geldim bazi seyleri... esim ararda konusurda cocuklarla.. konusmak istemezsem yanlarina bile ugramam yani..

Yengem baslarda cok alingandi, ama zamanla torpuledi o huyunu mesela alisti bana/bize.. disari cikacak olsa abla senle bulusalim der.. aksam kahveye cagirir vs.istemese sevmese cagirmaz.. Dusmanligin kimseye faydasi yokki, ben onunla kotu olsam kardesimide zor durumda birakirim hem, ona kiyamam💕

Bende eşimin ailesine ölüp bitmiyorum, araları bekarken hep limoniymis, evlendikten sonra bir dönem yine öyleydi , şimdi iyiler, görümcemle özellikle. Ben eşim adına mutlu oluyorum , kardeşleri anne babası sonuçta. Evlendi aramaya başladı sözü bile itici. Kadın müdahale etse hadi neyse.
Et tirnaktan ayrilmaz:)

Ben ameliyat gecirdim birak cicegi filan gecmis olsun demediler mesajla bile. Eşime demişler gecmis olsun diye sözdee...

He dese noluuuur demese nolur canimin derdindeyken gorumceleri zerre dusunmedim acikcasi, ben de onlara ayni sekilde davraniyorum bitiyor gidiyor. Ne hesap sorarim ne kafaya takarim. Zirt pirt bunlari dusunup sinirlensem sinir hastasi olurdum 5 yilda.

ben gelınımıze lohusa setlerı aldım altınını taktım mısafırlerı ıcın pastalar ayarladım dogum yapacagı sırada esım sevgılımdı hastane kapısını suslettı yegenıme 1 yıllık bez hedıye ettım her dısarı cıkmamda yegenıme hedıyeler aldım .

ben dogum yaptım 1 hafta sonra 2 saat oturtu kalktı bırdaha ne arama ne sorma :) canı sagolsun

ben gelınımıze lohusa setlerı aldım altınını taktım mısafırlerı ıcın pastalar ayarladım dogum yapacagı sırada esım sevgılımdı hastane kapısını suslettı yegenıme 1 yıllık bez hedıye ettım her dısarı cıkmamda yegenıme hedıyeler aldım .

ben dogum yaptım 1 hafta sonra 2 saat oturtu kalktı bırdaha ne arama ne sorma :) canı sagolsun
Hediye getirmedi mi? İşte yapmamak lazım, yapınca karşılığını görmeyince insan bozuluyor.

Hediye getirmedi mi? İşte yapmamak lazım, yapınca karşılığını görmeyince insan bozuluyor.
ben yegenıme yaptım aslında kendısıne degıl de bence asıl hatalı essek olan abım . abım duzgun kardes olsa ona gore davranırdı kızın bır sucu yok bızım yogurdumuz ekşi :)

Kiz gorumcem sen olaydin😂

1 aylikla sürekli bakmak aynı şey demiyorum sadece annem kesinlikle cocuk bakamaz çocuk düşse kalp krizi geçirir diyor ama kendisi gönderiyor bu ne perhiz bu ne lahana onun çocuğu da yaramaz oda düşebilir o zamanda atak gelebilir
Bebek bakmakla çocuk bakmak çok farklı. Ayrıca çalışmak istiyorduysanız çocuktan önce neden çalışmayı düşünmediniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X